• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Čauky tak ten náš lumpík se dneska postavil na nožičky :dizzy_face:
jinak už krásně sedí tak jsem mu dala do vany sedačku :wink:jídelní židličku jsem mu koupila pod stromeček takovou co se připoutá na židli :slight_smile: po Helence se židlička rozpadá hrozně se trhá sedadlo :angry:
zoubky máme dva a docela zkoušíme :frowning2: v noci spí na prd :frowning2: sotva se probudí tak řve jak tygr dám mu prso tak usne a sotva ho přendám do postýlky tak už se budí a sedá si :frowning2: dneska jsem mu dala panadol tak se vzbudil jenom jednou ale tu noc před tím byl vzhůru snad každou hodinu :angry:
11. pro 2012 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik šikulka :dizzy_face: se zuby si taky užíváme, ten čtvrtý mrcha se ne a ne pořádně proklubat. Budí se teda 2-3x, tím že ho mám vedle sebe v posteli, tak mu dám prso, usne a spí. Postýlku máme zatím jako dekoraci :sweat_smile:
No, vidíš...vana - máme látkové lehátko, jenže už drží jen silou vůle, tak nevím jak to vyřešit. Ještě nesedí, já ho moc neudržím jen na rukách ve vaně.navíc je zvyklý si tam hrát, takže nechci jen ošplouchnout a ven...asi budu muset koupit nové..podle toho do kolika kilo to je. Anebo to pěnové by mohlo víc vydržet?
11. pro 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=59549174&tab=2 zkus tohle jak jsem sháněla pro Mirečka druhý sedátko k babičce tak jsem natrefila na tohle má polohovatelný zádíčka :wink:
to já trvám aby spal ve své posteli i když kvůli tomu občas nespíme všichni :frowning2:
11. pro 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik dík, to je bezvadný nápad, to by se nám hodilo. Ta moje bambula nebude rozumně sedět minimálně ještě 2měsíce počítám.
11. pro 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jen aby ses nedivila zachvíli poleze a potom je to hrozně rychlý :wink: Helí my začala lést v devíti měsících o dva dny později začala sedět a za další dva dny se postavila :wink:
11. pro 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik no já spíš počítám že bude podobný jak starší...Domi ještě nepoleze, to vidím. A s nohama dopředu si taky hned tak nesedne. Dany se plazil od 9,5m..od 10,5m lezl, stoupal si a klečel a od 11,5m seděl s nohama dopředu. Nemám moc rychlé děti :grinning:
11. pro 2012 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jak jste připravené na Vánoce? :slight_smile: Já mám teprve udělanou výzdobu. :grinning: A cukroví budu péct jen linecké. perníčky a bramburky - obalované v marcipánu.
Chtěla jsem se vás zeptat jestli náhodou nemáte nějaký recept co bych mohla upéct malé Nikol. Někdo mi říkal, že jí klidně můžu dát perníčky a linecké, ale já nevím. :unamused: :unamused: :unamused:
Jo a přidávám fotku naší malé princezny. Kde může tam se pořád stavá. V postýlce se postaví pak se pustí a snaží se držet rovnováhu a pak si sedne a to dělá třeba hodinu. :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2012 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daniela.250 aspoň má program :grinning: můj se zas furt všude plazí :slight_smile:
Vánoce....mo velmi ležérně. výzdobu kašlu, včera jsem zas zapomněla na svíčku :sweat_smile: výzdoba nemá smysl, děcka by to strhaly. Mám jen nálepky na okech. A koupím jmelí nad dveře.
Cukroví mám štolu (půlka už se snědla, tak budu dělat ještě jednu :sweat_smile: ) a rohlíčky, mamka peče dva druhy a já ještě budu péct ovesné koláčky a upatlu úlky a kokosové kuličky.
Domiškovi nebudu dávat nic, na co jako. :confused:
17. pro 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 to vypadá vtipně, jak taková prďolka už stojí. To je šikovná a vidím vysmátá jak ten náš Tadeášek.
Vánoce u nás také nehrotím. Dárky už mám, jen koupím ještě dvě drobnosti a hlavně to zabalit :stuck_out_tongue_closed_eyes: Výzdoba jen na oknech, za oknem světelný svícen, před barákem světýlka, na dveřích věnec a doma bude jen stromeček, adventní věnec máme vytažený a potom jen nachystat vánočně stůl.
Cukroví jsem napekla jen tři druhy, na ovonění, ale jinak dostanu krabici od tchýně a další od mamky, takže ani nevím, co s tím budu dělat. Marně jim říkám, že nic nechci, že to nesníme.
A malému jsem extra nic nepekla, protože on je takový jedlík, že už jsem přestala jeho stravu hlídat. Baští nám z talíře, perníčky už taky jedl. A na lineckém a jiném cukroví by si určo také pochutnal. U prvního jsem to řešila do jednoho roku, vše pěkně předpisově. Ale u Tadíka se to nedá :grinning: Naštěstí vše snáší dobře, tak snad mu to neublíží
17. pro 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
čauky já letos napekla sedm druhů ale s polovičních dávek aby po vánocích toho moc nezbylo :wink: Mirečkovi koupím jeho oblíbené kukuřičné křupky aby taky něco zobal když to uvidí u nás :slight_smile: výzdobu mám jenom pár ozdob a světýlek v okně :wink:
spíž to bude zajímavý ze stromečkem :pensive: Mireček se ničeho nebojí a na všechno se vrhá je to kluk zvědavej :wink: máte nějaký typy jak zabespečit stromek? :wink:
jinak jsem docela unavená Mireček v noci špatně spí asi to budou zase zuby :frowning2: slitá jak bernardýn a má trošku rýmu :frowning2:
18. pro 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik leda pověsit ze stropu :grinning: anebo u tchánovců mají rovnou až do stropu a tam je připevněný nahoře, aby nespadl. Nám vždycky vydržel, Danymu se líbil, trochu o okukoval, ale nesahal na něj v podstatě.
U nás též nic moc. Hore tak 4x a dneska 6.20 vstávačka :confused:

Holky, jak vám usínají večer děcka? Domi už mi u kojení neusne, maximálně se přežere a pak poblije. Houpání na baloně už taky moc nejde, má 10,5kg skoro, je na mě moc těžký. Musím ho naučit usínat až po krátkém nakojení a v postýlce.
Dany spal do 8m u mě v posteli a pak šel do postýlky...někdy usnul po kojení a pak jsem ho jen přendala, ale někdy taky ne a uspávala jsem ho hlazením, držením za ruku, zpíváním docela dlouho někdy...jenže to jsem měla jen jeho, klidně si mohl hodinu střídavě vřískat.
Potřebuju vymyslet nějaký rozumný režim..koupe se, pak se večeří, pak bych nakojila a nechala pořádně odříhnout a chvíli bysme ještě byli v obýváku a pak bych ho dala spát do postýlky a třeba držela za ruku...musím ho dát spát dřív než jde spát Dany. Včera to tak bylo,že Domi usnul a Dany šel spát až pak a nezlobil, takže se Domi nevzbudil.Často ale ještě ňamčí a otravuje a vymýšlí si..
18. pro 2012 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik tak já se chystám stromek dát na stolek, ať není na zemi, aby na něj malý nedosáhl. A raději ho ještě přivážu za garnýž, kdyby se náhodou během Vánoc začal stavět :slight_smile:

@andelka no jo, usínání, to je někdy boj. Naštěstí Tadík je celkem hodný a šikovný. Staršího uspáváme pomalu doteď (a to má 3 roky a 4m). Prvních 7m jsem ho uspávala ve vozíku a potom dalších 5m na rukách (buď jsem se pohupovala nebo skákala na balóně). Ale potom už měl skoro 11kg a byl velký, tak to na rukách už nešlo. Takže jsem si s ním vždy lehla do postele a čekala, až zabere. Tadeášek naštěstí usíná sám v postýlce. Dám mu dudel, zabalím do deky (bo furt šermuje rukama) a za chvíli usne. Máme i postýlku dole v obýváku, takže na mě vidí a svítíme. A jak jdeme spát, tak ho přenesu do ložnice. Dany Ti neusíná sám? Že by šel spát sám, nechala mu třeba svítit a malého uspávala třeba v obyváku v postýlce, nebo prostě v jiné místnosti
18. pro 2012 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka no, jsme tam chvíli a pak už jdem, obvykle usne nakonec sám..trochu poňamčí, pootravuje ale usne. Po obědě usíná úplně sám, já nemám čas tam s ním být.
Právě že tak jsme to dělali doteď, jenže při přenášení se mi Domi budí a houpu pak jak blázen, stejně nezabere, pak ho vemu, poblije se, převlíkám, chvíli počkám, pak s ním jdu do pokoje, v posteli mu dám prso a nechám si ho tam. Jenže začne být víc pohyblivý a nemůže už se mnou spát, kor když tam nejsem potom co usne.
Dneska teda jsem se bála, ale už oba spí (doufám že už nadlouho). Muž šel pryč, tak jsme dali Danyho spát, já jsem Domču ankojila, dala pořádně odříhnout, v postýlce vřískal, tak jsem ho ještě vzala na říhnutí, furt s epo mně sápal..tak jsem ho kojila ještě v sedě, Danečkovi jsem povídala pohádku, pomalu usnul, Domi taky, chvíli jsem ho ještě držela..pak jsem ho položila do postýlky a teď čekám co bude. Za hoďku půjdu za nima spát. Doufám že už jako budou spát a že nebude Domi zas za 15minut vřískat.
18. pro 2012 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to se ti často poblinká nebo jenom občas? :confused: Mireček se mi poblinkal naposledy někdy kolem pátého měsíce a odříhávat ho jsem ho dávala naposledy někdy ve třech měsících :confused:
večer já nakojím chvilku s ním poležím a budˇusne a dám ho do postýlky nebo ho tam dám ještě když nespí a on tam usne sám :pensive: Helenka jde v osm hodin spát a většinou už Mireček spí :pensive: Ale jsou taky dny kdy nemůže Mireček usnout tak si tam chvilku popláče a nebo manžel sedí vedle postýlky a dělá šššššš :wink:
19. pro 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik no, poslední dobou se poblinká tak 2x týdně. Nesmí se najíst a usnout u kojení bez odříhnutí, i naněkolikrát. Když pak už je v klidu a jen cucá a skoro spí, tak ho můžu ukojit do spaní a neblinká a nevzbudí se.
No, tak bych to taky chtěla..když usne u dokojení, nevadí akdyž ne tak aby usnul "sám"..ale když jsem to zkoušela předevčírem, tak třičtvrtě hodiny vřískal, pak jsem ho zvedla a poblil se. Takže musím opatrně s ním. :confused:
19. pro 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky vše nejlepší k Vánocům. Ať radost a světlo prozáří nejen sváteční chvíle Vánoc, ale také dny nového následujího roku. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
24. pro 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím po dlouhé době,
Vánoce byli pěkné.Už se stavíme na chodidla a když se drží,tak pár krůčků.Včera jsem mu našla zoubek dle dvojku.
Fotečky pěkný,taky pár pošlu.
A už lezeme,to jsou ráno těma rukama,jak leze
2. led 2013 v 16:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petlenina krásně jste to vyřešily se stromečkem :wink:
u nás naštěstí když zjistil že stromeček píchá tak už na něj nelezl :wink: taky se už staví u nábytku a začíná přelézat překážky :wink: zoubek se nám klube třetí :slight_smile:
3. led 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. led 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Koukám,kolik vlasů maj vaše děti,ten náš skoro žádný nemá. :slight_smile:
3. led 2013 ve 12:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u nás vánoce takhle :slight_smile:
Vlasy má, ale světlé jemné, tak nejsou moc vidět :sweat_smile:
A teda u nás se zatím je plazí..tak koukám jak máte tady šikovné děti :slight_smile:
3. led 2013 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Zdravim všechny. Tak Vánoce máme za sebou, pěkné foto máte. Také hodim, až bude trocha času. Náš Tadík se stal celkem na mě závislý. Pořád ho mám za patama, pořád po mě hýpe a sám se nezabaví. Večer už také neusne sám, musíme ho uspávat a v noci se několikrát budí, často končí u nás v posteli :angry: Musím zavést nový režim. A co se týče jídla, tak teď dva týdny pořádně nic nechtěl, ale pořád mrčel hlady, ale nic jíst nechtěl. Snášela jsem mu modré z nebe a ne, šíleně vybíravý. Naštěstí teď už zase baští vše. Jen s mlíkem máme problém. Kolikrát dáváte mlíko? A kolik by mělo takové mimčo ještě mlíka vypít. Tadík si hltne jen ráno a potom už vůbec nechce. Jinak pohybově celkem pořád nastejno. Snaží se už stavět, ale ještě má ty nožky slabé. Ale počítám že do týdne stát bude. To zase bude nová zábava :grinning:
4. led 2013 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka my máme v noci to furt stejné, budí s etak 2x a brzo vstává a pořád spí se mnou v posteli.
Já ted akojím, ráno a večer a v noci, takže celkem 4-5x. Mezi 9 a 12m by měli mít tak 500ml minimálně, spíš k 700ml mléka..nebo adekvátně tomu mléčných výrobků.
4. led 2013 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak, a už také stojíme. Dokonce dnes už vylezl i schod

@andelka no, já donedávna také kojila 4 - 5x, ale ted mu ještě tak 3 - 4x za den dám, ale vůbec nechce. Pouze ráno, ale samozřejmě vůbec netuším, kolik toho vypije. Jinak mléčných výrobků má dost. Na večeři kaši a během dne 2 jogurty, nebo tvaroháček, puding... Tak snad mu to stačí
5. led 2013 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Tak si představta,že jsem Staníkovi našla další zub,Je to dvojka dole,zatím nekouše.Děti máte pěkný a jak rostou.
6. led 2013 ve 12:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina Mirečkovi se zase vyklubal třetí a už dneska zkoušel vrzat zubama o sebe :dizzy_face:
6. led 2013 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik to my už jsme vrzali,ale jenom chvilku.16.jdem na převážení,tak jsem zvědavá,co dr.řekne,až uvidí Standu.Je jak z divokých vajec.Poslední dobou nechce večer spát.Budí se tak každou hodinu,to ho musím uchovat,pak usne a za hodku to samý,ale kolem 1-2hod.v noci ,to pak spí až do rána.Budíme se tak v 7.30hod.
Co dáváte dětem ke snídani?já mlíko odemě.
8. led 2013 v 11:20  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina to je teda mazec s tím spaním :frowning2: u nás taky nespíme moc dobře :unamused: Mireček je tak čtyřikrát za noc vzhůru a po kojení špatně usíná ale to je tím že jak je v polospánku tak si začne sedat a potom stoupat a je vzhůru :frowning2: a já ho položím a zachvíli stojí znova :angry: je to děs :frowning2:
já ráno kojím a potom kolem devátý dáváme ovocnou svačinku po spaní oběd a na svačinku kojím a večer kaši :wink:
8. led 2013 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina
@kamik Domča taky začal vrzat zubama, to je hroznýýýý :sweat_smile:
Taky se budí, sice ne tak moc, ale 2-3x každou noc.A vstávačka běžně kolem 6-6.30. Na snídani kojím, ještě v posteli. Pak má svačinu ovoce, pak jde spát (kolem 9.30-10) spí někdy dýl někdy míň, podle toho pak jde spát odpoledne. A podle toho taky má oběd, ale většinou kolem 12.30-13.30, svačinu jsme teď od 9,5měsíce teprve zařadila jogurt s ovocem, předtím jsem též kojila. Večeři má v 18h kaši a pak za hoďku kojím.
Danyho jsem ráno kojila dlouho, snídat začal až těsně před 1rokem.
8. led 2013 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,to my vstávame v 7.30hod.pak jdem nakojit potom jde spát,někdy spí dlouho,někdy jenom půl hodky,potom mu dám piškotky,nebo ovoce,pak oběd,tak kolem poledne,podle toho jak se vzbudí,jak se vyspí,tak svačinkaa pak véča a na dvakrát kojím,než usne.Chodí spát tak v 20-20.30hod.Někdy to je mazec.
8. led 2013 ve 13:14  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek