• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
U nás se chodí spát v 19h. Obvykle 19.30-20h jsou tuzí oba.
8. led 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky. Tak vidím, že je to všude skoro stejné. Také špatně spíme. Jsme vzhůru dá se říct pořád, protože jsem ho nechtěla brát do postele. Ale kvůli tomu aby se vyspal on i my, tak když už to jinak nejde, dám ho k nám a je klid a spí až do rána. Vstává kolem sedmé a spát chodí kolem osmé.
Zubama zatím nevržeme, protože máme jen dva spodní :grinning:
S kojením jsme na tom špatně. Táda už prostě nechce. Mlíko mám, ale on ho odmítá. Tři týdny jsme s tím bojovali, dávala jsem mu i 5x denně (v noci ne), ale tento týden jsem to zabalila a kojím ho jen ráno, ale nenají se, protože potom mu ještě dávám jogurt. Jen to tak cucá, možná trošku hltne a pak už mě začne kousat, tak to končím. V úterý jdeme k mudr.tak se s ní poradím, ale určo budu muset koupit UM a zkusit aspoň to. Teď mu tedy mlíko nahrazuji mléčnýma výrobkama. Takže má denně kaši, jogurt, tvaroháček, puding a včera jsem mu dala mlíčko s kaší, tak vypil půlku. Prostě nemám mléčné děti. Starší začal odmítat mateřské mlíko v 7-mi měsících, tak jsme skončili na UM. Do dvou let pil více jak 300ml každé ráno, ale potom odmítal mlíko už úplně. Teď už je to lepší. Některé děti holt nechcou mlíko, jiné naopak i v šesti letech by ho pili 3x denně a i v noci :slight_smile:
9. led 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak my už uděláme pár krůčků s držením.Něco vykládá sám pro sebe,ale my mu nerozumíme.To my ještě kojíme,ale nekouše,zatím.
9. led 2013 v 17:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy. Tak naše malá už se začíná ve stoji pouštět a vydrží i pár vteřin stát bez držení. Je přitom vždy zabraná do hry, kdy něco drží v obou ručkách. Je to prďácký, jak vyvažuje chodidlama :sunglasses:
Dále má už 8 zubů, sní vše, co jí dám, měla už i mandarinku a pomelo - vždycky jen kousek, ale musím zaklepat, že dobrý, neosypala se. Stále také kojím, bohužel stále i v noci až 3x... Už jsem jí zkoušela naprat kaší na noc, ale i tak se vzbudí na kojení - v půl jedenácté, kolem druhé a páté ráno. Vstává kolem sedmé a také musí být mlíčko. No a ke svačině (dopo i odpo) klidně sprdne banán s jablíčkem a aktivií a někdy chce JEŠTĚ dokojit!!! Jen na upřesnění má v deseti měsících 73 cm a 8,3 kg. Dopo spaní je od 10. do 12. hodin, odpo spaní jak kdy - někdy 1,5 hod na procházce, někdy 1 hod v podvečer doma a někdy vůbec odpo nespí. Jen mluvit se jí moc nechce, říká jen pořád tata, baba, mama. Asi se víc věnuje pohybu než mluvě takže čekám, že až zvládne chůzi, pořádně se rozkecá.
9. led 2013 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ještě chci upřesnit, že to ovoce má s jogurtem jen někdy, obvykle je ovoce + kojení. A jak to máte holky s pitím, dáváte čaj nebo vodu nebo nic?
9. led 2013 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cenichmat ahoj,my ještě kojíme,malej nechce pít z flašky.My máme 71cm a 7,7kg,ale to měl skoro před měsícem,jdeme 16týho na převážení.Standovi je 9měsíců.My máme jogurt bílý,nebo přesnídávku,termix,podle toho co koupím.Už začíná žvatlat svojí řečí,je to někdy sranda.Když se drží stulo,tak ho obejde a nebo přeručkuje kemě.Kaši na dobrou noc máme taky,ale to stejně nepomáhá.
10. led 2013 v 08:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cenichmat koukám že máme děti jka přes kopírák, Domi spí úplně stejně, ve dne i v noci jak jsi psala :slight_smile:
Má teda 10,5kg :sweat_smile: na pití dávám čaj dětský, ten co dělám staršímu. Ale jako vypije za den 50-100ml maximálně.
Jogurt nebo zakysku dávám každý den, s ovocem na svačinu. Kaše dělám nemléčné a kojím jen ráno, večer a v noci, tak ať přes den ještě něco mléčného má. Jogurtu dávám 120g. Ad mluvení..starší pořád je ve fázi baba, mama, ham, hop...a žvatlat slabiky začal v 15měsících. Domi teď říká furt kakakaka :grinning: je zlatej.

@neslusanka máš pravdu, Dany byl mlíkový do 2let a kousek a pak z ničeho nic přestal pít UM. Teď do něj musím prát mlíko jinak, ale vyjde to tak na jednu porci denně. :unamused:
10. led 2013 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to jsem ráda, že si s tím mluvením nemusím dělat starost.... Ještě mi prosímtě napiš, jestli a jak se ti daří vyprat ten čaj z oblečení. Já ho taky dávám (no spíš dávala) - mě se malá jednou celá polila, když jsem jí flašku nechala bez dozoru a nemůžu to ničím vyprat, už jsem zkusila žlučové mýdlo, ariel profesional, preparát na skvrny od dr. beckmana a nic... mám zničené bodýčko a mikinku. No prostě jsem přešla na vodu a té vypije jak kdy, někdy 50, někdy 100 a někdy jí musím i dolívat hrníček a to máme 220ml obsah.
11. led 2013 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cenichmat haha, s mluvením...do roka a půl to bývají jen slabiky, žvatlání, a každé dítko je v tom jiné.
Čaj? Tak ten jsem nikdy neřešila, vypralo se mi asi vždycky všechno. A že se Domi zlíval solidně, dlouho trvalo než se naučil jakž takž pít a nebryndat to všude kolem. Ani nic zvláštního na praní nemám, peru většinou v Persilu. I plínky a skvrny nemívám :confused: Jediná mrcha co jde blbě vyprat je banán a výrazné ovoce, jahody, borůvky..
Domi dal teď 25ml po svačině, tak možná se dneska k 100ml celkem dopracujem. On i starší se mi rozpil až kolem roka, to pak pil i litr bez problémů. A teď nestíhám dolívat.
11. led 2013 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, můžu se přidat? rodila jsem taky v březnu 2012 (i když termín byl v květnu :wink: )
11. led 2013 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zrofka ahoj já myslím že jasně :slight_smile: Tadeášek se narodil dřív? Ve kterém tt? A už všechno dohnal?Na fotce vypadá bezvadně :dizzy_face:
13. led 2013 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ahojky děkuji, ano narodil se v 35+2tt.. kvůli mé těžké preeklampsii a rozjetém help syndromu.. Dohnal to až moc rychle..má cca 10kg :grinning: na to,že měl porodní váhu 1950g
13. led 2013 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka tak to je opravdu šikulka :dizzy_face: Domiš má 10,5 ale porodní měl 3,2 a to je trochu jiné kafe. Narodil se taky dřív, ale jen o 9dní..takže v termínu, jen nás to zaskočilo, nebyli jsme připravení.
Kvůli stejnému problému rodila nedávno kamarádka v 35tt, naštěstí jsou oba taky v pořádku. Uf, hlavně že to ty děti doženou a nijak je to nepoznamená.
13. led 2013 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to máš pravdu. My sice musíme cvičit Vojtovku.. (měl v břiše růstovou gravitaci) takže se moc neplazí. A chodíme plavat..-
13. led 2013 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka ahoj. Určo se přidat můžeš, i když budete asi vývojově trošku pozadu. O měsíc dřív narozený je celkem dost :slight_smile: Hlavně že je v pořádku. A co teda umí? My také vojtili, ale už nemusíme. Předčasňátka vojtí skoro všechny, co? Moji sestřence se přesně před měsícem narodila dvojčátka ve 27tt, takže mazec. Ale zatím se drží statečně. A váhu tedy máte fakt luxusní. A nádherné jméno :grinning:
13. led 2013 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka tyjo, ve 27tt to je fakt hodně brzy...Děkuji taky má tvůj chlapeček hezké jméno :grinning: ale měl být původně Matyášek..ale nějak se to jméno rozjelo,tak raději Tadeáš :dizzy_face: co umíme? :grinning: ehm, tak plazíme se dozadu..pase koníky a hezky napne ručičky.. :wink: převaluje se :grinning: no a dál snad už nic :unamused:
13. led 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka Také jsem původně chtěla Matyáš, ale kámoška která čekala v únoru, tak dala toto jméno a také se mi potom více zalíbil Tadeáš :slight_smile: A na bříško se převalí sám? A sedět s oporou? A jak je na tom s jídlem?
13. led 2013 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka na bříško se začal převalovat sám na Vánoce, dal mi tím krásný vánoční dárek:slight_smile: a když ho posadím,tak chvilku vydrží sedět sám..ale musí chtít. A s jídlem je uplně super. Říkám mu kyselina..protože fakt s ní všechno... Ráno dostane bud přesnídávku nebo bílý jogurt na oběd zeleninu nebo něco s masíčkem a pak až večer kaši. a mezitím kojím. Nebo dostane křupku nebo rohlík :grinning: Co umí tvůj Tádík?
13. led 2013 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka šak podle toho i vypadá, co? :grinning: Ten náš prďola je taky pěkný cvalík, uplný michelin, váží cca 10kg. V úterý jdem k mudr.tak to potom bude přesnější. Jedl také všechno, ale poslední měsíc nevím co s ním. Pořád si vymýšlí, mlíko nechce vůbec, takže kojím už jen ráno, ale stejně to spíš chvíli jen cucá, než že by se opravdu napil. A co umí? Tak vesměs vše, co by měl umět. Sám se posadí a sedí, lozí, stoupá si, začíná už pomalu i přešlapovat když stojí a je šíleně neposedný. Sám si pořádně nezahraje, když ho dám do postýlky, tak si tam vůbec neposedí, hned stoupá a mrčí, pořád ho mám jako kouli na noze :grinning:
Takže ten váš Táda je vývojově asi jako 6m kojenec? A co říká mudr? Je to ok? A vojtíte od narození? Po jaké dlouhé době vás pustili domů?
13. led 2013 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka tééda, to máš pěkného šikulu. :grinning: jj na rehábku mi řekla,že je tak o 2 měsíce později.. a vojtíme od narození..chodíme i na neurologii,tam se chystáme 22. :unamused: Pustili domů, myslíš z porodnice? za 13dní. než nabral na 2300g. :wink: ale tam jsem skoro vůbec nekojila. 2dny po porodu jsem ho neviděla,protože jsem ležela na Jipce a musela se dát dohromady. Pak když mě dali na normál pokoj,tak mi to nešlo. Museli mi dát i kvůli obrovské chudokrevnosti krev.. Rozkojila jsem se až doma v klidu. a to začal nabírat. Ted jsme se přestěhovali a přecházeli k jiné dětské. No, a ten by ani neřekl,že je nedonošenej. Váhu dohnal krásně,ale to co by měl umět,to né..to se mu nechce..on je i línej :frowning2:
13. led 2013 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka to jo, to váhově opravdu nevypadá jako nedonošený. Potom někdy hoď foto. A pohybově to dožene, není kam spěchat. Tady všechny holky mají šikovné děti, některé až moc a my jsme tak v normálu. Pouze andelka má pomalejšího Dominička. Ale prý i první byl takový, takže to mají asi v genech :slight_smile: My také vojtili, ale jen 3m. A na neurologii také chodíme. Nosíme ortopedickou přilbičku. Vojtit budete ještě asi dlouho, co? A porod, to je kapitola sama o sobě. Tak to jste ještě celkem brzo šli domu, tak to je fajn. A hlavně že jsi se tedy i rozkojila a kojíš pořád, paráda. Tak ono to i u těch nedonošených jde hůře, protože nemají sílu sát, ne? To mě štve, že ty moje děti to mateřské mlíko začali tak brzo odmítat. Po prvním porodu jsme také šli domů po 13-ti dnech :grinning: Také jsem se musela dát dokupy. A na jipku ti ho nemohli donést ukázat?
13. led 2013 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka jo, přesně jak píše
@neslusanka moje děcka jsou zdechliny :grinning:
13. led 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka hlavně že jsou ty zdechlinky zdravé, co? Oni to doženou... nasedí, nachodí, namluví..... se v životě ještě dost
13. led 2013 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka toš jasné :slight_smile:
Dany děla všechno trochu později než je v tabulkách (bych je vyhodila), ale dělal to správně a až na to měl. K něčemu jsme ho motivovala, různě úspěšně, k něčemu ne. Lézt začal v necelých 11měsících, prostě se ráno probudil a začal lézt.Pak dlouho obcházel, zlepšoval se, a sám se rozešel v necelých 15měsících, a úplně jistě, skoro nepadal a za chvilku běhal. A teď je pohybově velmi šikovný. :dizzy_face: Domi si mylsím že začne lézt tak za měsíc a chodit v létě. což je akorát :slight_smile:
14. led 2013 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo, tak to je úplně v pohodě. Kamarádka má také holčičku, která se jen plazila po svém. I dopředu to táhla po břiše na rukách a začala lozit také kolem 11m a teď má skoro 15m a ještě nechodí, bojí se pustit. A já třeba nelozila vůbec. Ale teď už to umím :grinning:
14. led 2013 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka no on kolem roku začal dělat hodně věcí, lézt, klečet, sedat, stát..pak obcházel, a postupně se držel míň a míň..v létě chodil podél zdi, nebo za ruku, a koncem léta začal chodit sám v prostoru. Takže já vzhledem k tomu že ani první drobek nikam nepospíchal, tak jsem v klidu i s druhým. Pokroky dělá, tak co.
14. led 2013 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, jaké je u vás počasí a co teď s dětičkama provádíte? U nás už několik dní sněží, jsme tu zahrabani sněhem až po okna. Ven se moc jít nedá, protože kočár to nezvládne a na saních chybí střecha :frowning2:
14. led 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka Já byla na Jipce tak nějak furt mimo...neviděla jsem přes otoky.. takže bych ho stejně moc neviděla. :frowning2: ani ohnout prsty jsem nemohla. Jen jsem mluvila s dětskou, která mi řekla jak na tom prcek je. A že když jeho váha klesne pojedeme okamžitě do Mostu (kde jsou připraveni na nedonošence). Já tam vůbec nechtěla. V tu dobu jsem bydlela v Mostě a když mi na gyndě řekl okamžitě do porodnice. tak jsem ještě čekala na přítele,aby mě hodil do Chomutova. Most není moc dobrej :wink: a vojtit budeme asi ještě hodně dlouho no. Ted je to náročné,že mi furt utíká a otáčí se. Musíme cvičit i s kyčlema. To je furt něco u nás :cry: jinak koukám,že máš staršího syna Kubíka..to je taky muj favorit..ale bůh ví jestli někdy dostanu odvahu jít do druhýho
14. led 2013 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zrofka neboj, určitě to zvládneš. Čas to všechno zase zahojí. Přečti si můj článek o porodu a i přes to všechno jsem šla i do druhého a ten byl naprosto ukázkový. Sice opět císařem, ale bez komplikací. Už jsem se smířila s tím, že přirozený porod si nikdy nevyzkouším. U tebe byl problém s vysokým tlakem, že? A jinak normálně ho máš ok, zvýšil se jen kvůli těhotenství? A myslíš, že u dalšího to bude mít stejný průběh, nebo to může být úplně jinak?
14. led 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka mě v porodnici primář řekl, at počítám že další těhotenství bude rizkové hned od začátku.že mam velkou pravděpobonost,že ta mrcha preeklampsie s help syndromem se zase objeví..ale nemusí.Nene před těhu jsem byla uplně v pohodě.. tak mam strach aby se to neopakovalo..přeci jen tu mam už jedno krásné zdravé dítě..no uvidíme..chce to čas..jdu si pročíst tvůj porod :wink:
14. led 2013 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek