• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@martas14 ...mně dal pán doktor z genetiky extra papír A4 a na tom byli právě ty hodnoty, jeden jsem odovzdala svému gynekologovi, a jeden jsem jsi měla nechat....jinak bych to nevěděla :slight_smile:
@jarka23 ....taky mě to napadlo,aby se mimi nenarodilo v tento významný den :slight_smile: , jsem na to zvědavá....my máme vybráno....čekáme holčičku Klárku :dizzy_face:
6. lis 2011 v 19:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 já fakt nevím, ale já s tím nemám vůbec žádný problém. Manžel se jednoho rána probudi a rozhodl jak budeme mimču říkat, a je to Aja ( muze to byt ta Aja nebo ten Aja ). Takže i když nevíme pohlaví, nebrání nám to v tom na mimčo mluvit.
@jarka23 co se týče nevolností tak asi od 8tt jsem měla jen pocit jako bych denně večer chodila flámovat a ráno měla nevolnosti po alkoholu, jen žaludek na vodě, to trvalo asi 8 dní a vždy jen do poledne a asi jen dva dny to bylo už takové, že nepomáhalo nic. Sladké nejím ale u těch nevolností piškoty a loupáky zabíraly skvěle. Měla jsem jiné potíže , silné střevní křeče a tak mám dietu , protože to vypadá na něco se střevama co už bylo před těhu, jen to těhu víc vyprovokovalo. Nebýt toho tak ani nevím, že jsem těhu když neberu v potaz občasné bolesti bříška.
@macinka84 vítej mezi námi! To naše miminko zpočátku taky nešlo chytit, ale teď mám pocit, že se uklidnilo.. i když ráno mi dneska zrovna běhala v bříšku asi nějaká lochneska jak se mi hýbalo bříško. Na 20tt docela výrazné pohyby, které začaly už postupně od 17tt. Na prvorodicku asi brzo :slight_smile:.
6. lis 2011 v 19:27  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v březnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jé to musí být příjemné být takto unavená, já mam poci, že jsem unavená z nic nedělání :slight_smile: :slight_smile: chodila jsi nebo se chystáš i s miminkem po narození na plavání?
6. lis 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka84 ahojky, my čekame 5.3. tak zatím tady je víc chlapečků než holčiček tak jsi na správnem místě se nakazit správným pohlavím
6. lis 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nicol2010 ja jsem cítila pohyby od 19.t.t nebo se to tomu podobalo. mě se ulevilo úplně asi až v 16.t.t. těhotenství, ale aspon jsem neměla čas přibírat :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kosticka32 ahojky ja to taky nemám ráda, malej velkej, starej - mladej fůj. jen jsi prosazuj to své. já se taky snažím :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nicol2010 Děkuju za uvítání... :wink: já jsem taky jako prvorodička cítila pohyby od 17tt...takže vím o čem mluvíš.. :wink: Teď od 14tt... :dizzy_face: pěkně si to užívám... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: to naše zvíře se stále neuklidnilo, na velkém UTZ jsem byla minulé úterý, no a ted si budeme muset počkat až do dalšího UTZ nebo do porodu... :grinning:
@jarka23 ahojky, no tak to jsem ráda a moc zvědavá... :wink: ale už mám doma holčičku, tak je mi to vesměs jedno... :grinning: hlavně zdravíčko... :dizzy_face: :dizzy_face: ale ten chlapeček by byl pěkný bonus... :wink:
6. lis 2011 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 no právě Antonín není to pravé taky to mám stejně :slight_smile: holt to bude mít jen papírově a jinak to bude Toník :slight_smile: a Jiří je můj muž :slight_smile:) tak jistě chápeš že jsem dalšího Jiříka nechtěla :_D
6. lis 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 mne se dal libila jmena Tobias a Tadeas, Tadease nechtela rodina a Tobiase manzel, nakonec to je Matyas, proste jmeno se Š jsem chtela a mam a ke Kubickovi se snad hodi
@petrita83 my to vime uz od 16.tt z plodove vody, tak vim, ze se na utz uz neseknou, ale on je model, on vzdycky roztahne nozky, takze to vidim i na vlastni oci :grinning:
6. lis 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Koukám, že řešíte jména, u nás je to docela problém...nějak se vůbec nemůžeme shodnout na jméně pro chlapečka. Holčičích jmen je spousta, ale ten chlapeček nám nějak uniká... :sweat_smile:
6. lis 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@macinka84 ahojky, třebas taky budete mít kloučka :slight_smile: já si říkala že by bylo fajn mít holčičku že už budu vědět co s ní :slight_smile: a kluk by byl zase zajímavá změna :slight_smile:) ale přesně jak píšeš, zdraví je stejně to nejdůležitejší! :slight_smile:
6. lis 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky, mate uz nektera falesne kontrakce (poslicky)? Ja vcera myslela, ze pojedu do nemocnice, strasne tvrdnuty bricha, nemohla jem poradne dychat, bylo jak kamen, do toho krizove bolesti, rychle jsem si zdvojnasobila davku magnezia a vsechno v poradku, dnes mi jen jednou brisko ztvrdlo a bez poslicku...ale teda to byla noc :grinning:
6. lis 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek my původně chztěli Matyáše ale je jich teď v okolí tolik že to ani nejde... zato Toník žádný :wink:
6. lis 2011 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no teda, já tohle nezažila za celé těhotenství... hlavně že už je to ok.
6. lis 2011 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii presně... :wink: :dizzy_face: a vy uz víte jistě, ze je to chlapeček?... :dizzy_face: tak gratuluji moc... a krásné jméno... :wink:
@deniskakubicek no teda, to jsi neměla vůbec veselé...ještě, ze uz je to O.K. :wink:
6. lis 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ja nekoukam na to, jestli je nejaky v okoli, proste se nam to jmeno libi...Kubiku je taky strasne moc, ale je to jmeno po tatovi a to jsem proste musela dat :slight_smile: jinak Matyho mame jen jednoho v okoli, tak to nebude tak horke
@macinka84 uz je to dobre, ale myslela jsem, ze pojedu...ja to mela s Kubou od 36.tt, tak me to zarazilo, ale aspon vim, ze u porodu budu mit zase krizove bolesti, coz je nemyle :sweat_smile:
6. lis 2011 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek jj, ty jsou nemilé...taky jsem si uzila jejich společnost... :sweat_smile: já měla v prvním těhu poslíčky od 30tt
6. lis 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka84 děkuji děkuji :slight_smile: jjo víme, ten pinďourek se nedal vážně přehlédnout :slight_smile: a pak to potvrdili na dalším vyšetření a pak ještě z plodovky... :slight_smile:)
@deniskakubicek no nám se zůžil výber dost :slight_smile:) právě kvůli blízkému okolí ale vůbec to nevadí, Toníčka jsem si úplně zamilovala :slight_smile: akorát tchýně pořád žije v tom, že to bude Jiřík :grinning:
6. lis 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii tak to fakt v dobrém závidím...nám doktor rekl nejdrív (v tom fofru), ze by rekl, ze nic nevidí, ze to vypadá na holčičku. Potom udělal jeden záběr (mám z něj i fotku) a rekl, ze ted by se priklonil ke chlapečkovi.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@macinka84 nu však se snad brzy ukáže co čekáte a když ne bude to krásné překvapení :slight_smile:)

Jinak jak jste tu holky řešily těhotenství holka/kluk. Tak já s dcerkou ani nevěděla že jsem těhotná a teď mi bylo fakt hrozně, takže naprosto obráceně než se říká :slight_smile:))
6. lis 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii ono je asi pravda, ze sice můzou být různé "prověrené" teorie, kdy holka, kdy kluk...ale jsou podle mě spíš jen pro "pobavení"... :wink: kdyz potom máš maminku, která má dvě děti stejného pohlaví a kazdé těhotenství bylo jiné, v jednom chut na sladké, v druhém na slané, v jednom šílené ranní nevolnosti, v druhém nevěděla, ze je těhotná atd... :wink: ale samozrejmě, ze někdy to platí, to bezpochyby...ale je to stejně vzdy 50:50 :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
6. lis 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nicol2010 no joo ale vy jste děsně fikaný :grinning: to mě nenapadlo..a mi jméno nemáme :slight_smile: tak to jste vlastně dál! :grinning:
7. lis 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 nene, nechodili jsme na plavání a ani se nechystáme. Mně chlorovaná voda nedělá dobře, jsem ekzematik. A plavání začínalo pro víc jak 6měsíční miminka v zimě, tak to se mi nechtělo.
@macinka84 taky vítám :slight_smile: jj, my taky nevíme co čekáme, a pro chlapečka nemáme jméno zatím :unamused:
@deniskakubicek no fuj, ještě že to ustoupilo a doufám že už se to nevrátí. já poslíčky jako takové neměla vůbec, ale kolem 20tt mi tvrdlo břicho. Teď naštěstí jen výjimečně, musím zaklepat.

Zrovna včera nám říkala PA na cvičení, že se máme šetřit, hlavně před vánoci a především ty kdo už teď mají problémy s tvrdnutím. Že se musí odpočívat a hlavně hodně pít. Že bohužel porodní odddělní je před vánocema narvané, protože ženy myslí na úklid a ne na to co je důležité a je zbytečné rodit předčasně nebo trávit vánoce v nemocnici.
7. lis 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deniskakubicek mi to víme od 13tt :grinning: a do dneška jméno ne a ne vymyslet, vždycky se pro něco nadchnu Adam, pak Matyáš..a pak to slyším všude..tak se vracím na začátek :grinning: ale jednou to určitě rozlousknem :grinning: :grinning:
7. lis 2011 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka84 ahooj, držím palce na brášku, kdy se to dozvíte? :slight_smile: Jinak Emmička krásný jméno, naše pro holčičku..ale tu teď nečekáme tak snad příště :grinning:
7. lis 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka přávě mě by zajímalo jaké to je už od někoho kdo to zkusil. protože někdo to propaguje, někdo zase říka, že ne. Koukala jsem na internetu, že 5 lekcí stojí 1000kč, co uvidíme jestli budou nebo ne :slight_smile: :slight_smile: , ale ja jsem spíš takový pecivál a toto by mě asi udělalo dobře, že člověk vypadne s miminkem někam jinam mezi jiné lidi.
ja jsem přesně takto skončila v 15 t.t s krvácením v nemocnici, v nemocnici tvrdili, že mám nízko nasedající placentu a hematom, a obvodní gynekolog řekl, že mám placentu vysoko a to sa mé na UTZ ve Zlíně v Predigu. takže chtěly nějakou příčinu v nemocnici a prd z toho. Měla jsem po první na návštěvě tchýni tchána, manželovu tetu sestru a synovce, takže předtím velký úklid včetně oken, vaření, pečení pak tady byly slavnosti vinobraní no a v neděli jsme jim zamávali na cestu zpátky na slovensku a ja jsem šla se zbalit do nemocnice ze slzama, ýže co když je to potrat.

Takže holky opravdu kašlime na vánoce a milion druhu cukroví na všechno uklizene hlavně jen at mi jsme v pohodě.

holky máte někdo zkušenost s plaváním miminek?
7. lis 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 no teda, to fakt ta návštěva stála za to :frowning2:
No názory se různí, záleží na mamince. Mně to nějak extra nenadchlo a nutné to taky není. Kamarádky chodili s malýma mimčama na vaničky, ale to pro nás bylo daleko, navíc zima a moje problémy, děcka bývají přes zimu nemocné, tak by to asi nebylo moc pravidelné...ale většinou kdo chodil tak si to chválil.
My jsme chodili a chodíme od 4měsíců co 14dní na setkání maminek, sem tam s nějakou kamarádkou...neměla jsem pocit, že bych seděla jen doma.
Přesně. Mně minulé dvoje vánoce hodně pomáhala mamka, ty první ještě bydlela s náma, takže mytí oken, věšení záclon apod. jsem nemusela dělat, spíš jsem utírala prach a uklízela poličky, skříňky a tak, a taky jsme nedělali tolik druhů cukroví, jen ty nejoblíbenější. A letos to asi ještě zkrouhnem. V prvním těhu mi právě kolem vánoc dost tvrdlo bříško. No a loni jsem zas ještě často kojila, malej moc nespal, tak ani času moc nebylo. Letos řeším co se stromkem,aby vydržel aspoň ty tři sváteční dny, aniž by ho Dany na sebe strhnul :sweat_smile:
7. lis 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no ano problémy se stromečkem........ asi by to chtělo malý a postavit ho hoooodně vysoko :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
ano ta návštěva stala opravdu za to, konečně po 6 letech, ale co aspon si to budu pamatovat kdy tu byla po první i po 20letech :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: , protože si myslím, že ty návštevy zas tak časté nebudou
7. lis 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné sluníčkové ráno všem... :wink:
@jarka23 my máme s plaváním miminek bohatou zkušenost, plaveme od 8 měsíců.... :wink: Mám v albu fotky, které jsou focené v tom prvním pololetí, v době focení jí byl rok. Ted už krásně splývá a vůbec se nebojí vody, chce plavat sama (pod vodou), ale už se pokouší i vystrčit hlavu nad vodu a udržet se :wink: . S pomůckami přeplave celý bazén, takže za nás je plavání vážně bájo... :wink:
7. lis 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarka23 no máme takový střední myslím 160cm +-, stál na zemi, ale to ještě Dany nelozil. Nevím kam bych ho přivázala, ani kam výš ho dát. Každopádně tam budou jen plastové ozdoby, mašle a podobné neškodné věci. Míváme ještě větvičky ozdobené ve váze, ale když já bych chtěla i normální stromeček se světýky.
Tak to jo, to si budeš pamatovat. A kdy zase přijedou? Na vánoce?
7. lis 2011 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek