• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@kamik my běžně 5-6h :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám dítka ptáčata.
Připravuju s epsychicky na odstavení v noci, to bude asi řeva.
14. únor 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@neslusanka ahoj, koukala jsem na tvoji diskuzi ohledně rozpočtu a vycházení s penězi..popravdě tě obdivuju jak to teď zvládáš. Nám po odečtení všeho nutného zbyde 15,5tisíce a neušetřím v podstatě nic. 6tis. za jídlo dáme určitě, dost utratí manžel v práci, na jízdné a jídlo. Nekupuju blbosti a stejně jsem na konci měsíce skoro na nule. Naštěstí od března bud e mít muž více peněz, a jelikož nejsem zvyklá utrácet víc, nevím za co bych utrácela, tak budem mít pár tisíc k dobru. Nemáme auto a chtěli bysme, chtěli bychom na dovolenou, potřebujem rekonstruovat, já a děcka nemáme ještě zdravotní pojištění ani děti nemají spoření žádné..tohle všechno by bylo potřeba ale na všechno nebude. Zas ta částka není o tolik vyšší aby najednou všechno šlo a na všechno bylo. Ale aspoň už nebudem furt na nule.
15. únor 2013 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jé, 15,5, to by bylo super. Ale také přesně vím, za co bych to utratila a vůbec by to nebyl problém. My právě to ŽP máme, já, manžel i děti a je to tedy vysoká pálka. 2300Kč/měs, prostě mazec. Plus já kráva se nechala uvrtat do důchodového připojištění, stejně tak i manžel. Auto toho taky hodně žere, manžel se bez auta nepohne. Já jezdím busem nebo vlakem. Ale on to jaksi nechápe, že na to nemáme a já nemám sílu mu aspoň tuto jedinou věc zarazit. My na nule nejsme, jsme v mínusu. Ani nevím, kde se ty peníze vždy objeví, že to tak nějak pořád vychází, ale je to fakt těžké. Pořád jen prachy prachy prachy. Chtěla bych mít klid
15. únor 2013 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka a nedá s eto ŽP a penzijko zrušit nebo změnit, aby byly nižší ty příspěvky? My jsm ena to právě neměli a teď když budeme mít, tak si chci nechat najít ten nejlepší poměr cena/výkon, aby to nebylo neefektivní, když je to tolik peněz.
Auto bych strašně chtěla, ne na běžný provoz, ale na velké nkupy, a na výlety s dětma. Jinka je to obojí o nervy. Jenže jednka dost stojí vozidlo, druhak ty další výdaje k tomu..a teď by fakt nebylo kde na to vzít a uživit ho. Pořád věřím, že to bude lepší, hlavně za 2roky půjdem do práce, tak to bude už lepší, což?
Já si dost půjčuju od mamky..hlavně na konci měsíce, když je na účtě pár stovek aoni zrovna mají někde akci na plínky nebo jídlo pro děcka..tak si půjčím a koupím, prootže se to vyplatí. Kdybych čekala do výplaty, bylo by to už dražší.
Včera přišla výplata a já už jsem ve Sparu a DM nechala 600. Muž zas řekne, že neudržím korunu, že jen co dojdou peníze tak jsou tisíce v čudu. Jenže já právě vždycky mám v hlavě co bych potřebovala koupit a když pak dojdou peníze a dostanu se ven, tak toho holt koupím víc v jeden den. Tak pak za dva dny jsme o 2tisíce lehčí a vypadá to že utrácím. Ale vůbec to není pravda, jen prostě koupím víc věcí pokupě a pak dlouho ne. Kdybych utratila každý den dvěstě tak to tak nevypadá. On choť není extra praktický a bolí ho každý výdaj..snažím se mu pořád vysvětlovat fungování a provoz domácnosti, ale nějak nechápe furt.
15. únor 2013 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to u nás je s mužem naopak. On jako neutrácí, ale když něco potřebuje nebo chce, tak si vezme a myslí si, že pořád nějaké peníze máme. On si asi neumí spočítat naše příjmy a výdaje. A jezdí autem absolutně všude, to mě fakt štve. Je myslivec, 5x týdně jede do lesa a vždy autem. A to je právě nejhorší, takové to pár kilometrové popojíždění. To já bych taky jezdila všude autem, ale vím, že to je drahé, tak jdu pěšky nebo se trmácím kočárem busem. A to penzijko ani životní pojištění zrušit nejde. Teda jde, všechno jde, ale byli bychom na tom ztrátoví a hlavně máme finančního poradce a ten nám to takto zařídil. A ŽP chceme. Co kdyby se nedej bože něco stalo manželovi (smrt, úraz s trv.následky), to bychom byly v čudu. Takže je pro tyto případy pojištěný na miliony a to je dost drahé
16. únor 2013 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,jdem se pochlubit.
Sháněli jsme autosedačku,protože Standa už ve vajíčku nevydrží a už se tam nevejde,tak jsme koukali a nakonec jsme vybrali tuto:
20. únor 2013 v 09:25  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petlenina vypadá dobře :wink: Mireček je už od ledna v nové autosedačce má po Helence Romer :slight_smile: a vajíčko už mám prodané :slight_smile:
20. únor 2013 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
už jste přemýšleli jak oslavíte první narozeniny? :slight_smile: Já přemýšlím jaký udělat dort a dárek zatím nevím žádný :unamused:
20. únor 2013 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak se konečně taky hlásím po hodně dooooouhej dobe.Koncel ledna mi Nikol spadla z postele a pak celé odpoledne zvracela, tak jsem jely do nemocnice, tam si jí nechály na 1noc na jipce na pozorování, neměli místo, tak sem musela dom to bylo hrozné ju tam nechat :cry: :cry: :cry: Hned druhý denj jsem tam jela řekli, ze měla otřes mozku, byly jsme tam 5dní , ale Níkol tam chytla nějaké nachlazení tak nám musela doktorka nasadit první antobiotika. No hrůza :cry: :cry: :cry:

Jinak počet zoubků 2dole 4nahoře a klubou se jí nahoře špičáky.Co se týče kojení, tak už 2měsíce jí večer dávám Sunar a kojila jsem jen 1x v noci a 2x ráno. Naposledy jse jí kojila včera ráno a vůbec jí to nechybí, ale já jsem z toho naměko jak rychle roste :pensive:
Autosedačku jsme kupovali mezi Vánocema vajíčko jí bylo malé. Máme Storchenmuhle vycházá dobře v bezpečnostních tesetech.
Narozeniny už také řeším jeden dort peču já a jeden jsem objednala, tak jsem zvědavá. A co kupujete na 1narozeniny? Já jsem přemšlela o něčem kde jsou obrázky zvářat a vydává to zvuky :slight_smile: . A od tetiček dostane Mluvící pejsek - Fisher price. :grinning:
Jak ztáhnu fotky tak jsem dám fotky jak malá řádila v nemocnici. :slight_smile:
20. únor 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina moc hezká :slight_smile:
Domi není ve vajíčku od prosince, už tam byl jak sardinka.Vajíčko jsme měli půjčené, tu druhou sedačku si taky půjčujeme, ani nevím značku. Jezdíme jen jednou za 14 dní k rodičům a tchán ji půjčuje od sousedky :sweat_smile:

@kamik dort asi klasický, piškotové těsto, náplň tvaroh šlehačka a ovoce. Ale Domi to stejně jíst nebude, maximálně ochutná kousilínek. Dárky též moc nevím, ale chci koupit zas nějaké Lego a vláčkodráhu. A oblečení a capáčky. Za 8 týdnů pak budem slavit Danyho 3 roky, tak bude repete :grinning: Ten dostane nějaké to dětské odrážedlo/kolo a další příslušenství k vláčkům.
21. únor 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 taky bych dala večer UM, ale nechce to. Kojím večer, v noci a ráno. V roce chci zrušit to noční..teď nemůžu, má teplotu, budí se v noci hrozně často, nevím jestli je to nějaká viroza nebo zuby..no zuby každopádně, ty teď vyrostly další dva a asi rostou další.
Domi miluje Mluvící hrnec a cokoliv co se dá do něčeho házet.
21. únor 2013 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 to je pech s tou nemocnicí :pensive: mě Mireček spadl asi v půl roce a naštěstí nic :slight_smile: Tedˇvšude leze všechny šuplíky vyrabuje nic není před ním v bezpečí :unamused: už měl i bouli na čele když uklouzl na letáku :unamused: cpe se papírem neustále mu vyndavám kousky z pusy :unamused:
Tlačí se mu asi další zub protože slintá hrozně a všechno rve do pusy :unamused:

@andelka já přemýšlela nad nějakým nepečeným dortem a asi udělám z rozvařených jablek :slight_smile:
21. únor 2013 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky :D zase po dlouhý době.. :( mám spooooooooousty otázek... Výběr autosedačky,má některá zkušenost s cybex Pallas2fix? hodně o ní přemýšlíme a Natálce se v ní hačalo líp než v těch 5-bodových pásech tam vydržela max 5minut :( potom jaký golfky jsou nejlepší? jaké máte vy? já jsem přemýšlela taky od cybexu callisto ale cena mě trochu odrazuje :( koupila jsem si špatný kočárek a teď už tu chybu udělat nechci ... :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: nebo nevíte o někom kdo by je prodával? no a jak jsou na tom dítka? chodí někdo už? a jaké budou první dortíky? jo a ještě nějaké mimi co nechce dudlík jen svůj paleček? :unamused: :unamused: :unamused: :unamused:
21. únor 2013 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka ahojky, golfky nemáme, mám jen klasický sporťák větší, Babypoint Sprinter, ještě po starším a jiný kupovat nebudu. Domiš leze a stoupá si, ale ještě žádné úkroky nedělá,ani nesedí, času dost.
A dudlík neměl nikdy. Sem tam cucá palec chvilku, jen večer, rostou mu zuby.
21. únor 2013 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaplinka zdravím kamarádka má golfky cybexu callisto a je s nimi moc spokojená :wink: já mám starší golfky od jané a ty jsou taky super :wink: tak je vytáhnu po zimě :wink:
U autosedačky bych šla do 5 bodovýho pásu přijde my bezpečnější pro malé děti.Já mám od romeru a nemůžu si ji vynachválit :wink:
21. únor 2013 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, na narozeniny jeden dort upeču a druhý si nechám upest protože to slavíme na 2x v neděly a pak hned v pondělí a to bych nestihla upéct. Budu péce piškotové těsto népln bude slehačka + bílí jogurt nebo kyslá smetana ještě neví, ovoce dím borůvky mámě vlastoručně natrhané v maráku a celá dort potáhnu marcipánem. Niki už zase chodí, začala se poštět už dřív, ale jak spadla a pak byla nemocná tak se jí motaly nožky, ale ted se už zase poští. přejde sama už celý obývák až do kuchyně.
@andelka Niki naštěstí sunar chutná, tak jsem ráda. Když večer uváříme a ukážeme lahvičku tak ani když brečí, tak najednou slzy uschnou a je usměv od ucha k uchu, jak ten špunt pozná co to je. Stejné je to když vidí pribináček.

Holky dáváte těm špuntum i uvařený pudink? A tvaroch namícháný s ovocem?
22. únor 2013 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daniela.250 nedávám. Tvaroh teda jo, sem tam v Hamánkovi (meruňkový s tvarohem, je ho tam malé %), ale klasický ne, přijde mi těžký a kyselý, navíc je tam hodně bílkovin, zátež na ledviny. Pudink je akorát škrob v mléku. Kravské ještě dávat nechci, to až trochu pozdějc. Staršímu ho dělám, prootže ten jinak mlíko nepije vůbec, takže má střídavě jogurt, tvaroh, zakysku s jogurtem, pudink, a kaše. Jinak do něj mlíko nenarvu. Jo a občas tvrdý sýr. Pribináčka nedávám, nelíbí s emi složení. Když už tak Lipánka, ale ten je taky tučný a sladký, takže ho má jen sem tam (když je v akci).
Malému dávám na svačinky buď ovoce, nebo jogurt s ovocem.
Super že malá zas chodí, musel to být teda blbej zážitek :frowning2: Dany spadl v létě, taky měl otřes mozku,ale jelikož též nebylo místo pro rodiče, tak nám ho dali domů, ať ho sledujem. Měl 2.5 roku skoro a nenechala bych ho tam.
22. únor 2013 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
díky za pochvalu sedačky.Dort budu píct klasický piškotkový,mám někde popis.¨
My zatím chodíme kolem stolu a za ruce,sám ještě nechce.
Pudink mu normálně dávám a drobím tam piškotky a chutná mu.¨
Sportáček už jsme taky vytáhli,protože hlubokej se nám rozpadá,nevíte o někom,kdo by chtěl kočár na balkon?
22. únor 2013 v 19:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také všechny zdravím.
Co se týče dortu, tak jeden bude péct moje mamka s kámoškou, nějaký pěkný, potažený marcipánem a druhý udělám já, klasika, nepečený, z jablek a pudinku.
Dárky, no, to jsem dlouho přemýšlela, protože všechno máme po starším, ale nakonec koupím takový domeček s tunelem, na léto na zahradu, mám plno i těch plastových balónků, tak to do toho narvu. Vyhrajou si s tím myslím oba. Plus nějaké oblečení na léto, co chybí.
Golfky - nikdy jsem žádné neměla, nikam moc necestujeme, ale mám takový golfko-sporťák, Gesslein F4 Buggy. Ten Cybex je výborný, na bazarch ho seženeš, i když také pořád za dost peněz, protože je dost žádaný. Také jsou super golfky maclaren, inglesina avio, případně quinny zapp, ale spíše ta čtyřkolka.
Mě Tadeášek také spadl asi 2x z postele a 2x ze dvou schodů. Naštěstí nikdy nic. I Starší spadl pár krát z postele. To byl fakt pech, že Niki musela do nemocnice. Tak hlavně, že je už vše ok a nemá následky.
Autosedačka - také vajíčko už více jak měsíc nepoužíváme a máme ho prodané. Máme teď Concord 0 - 18kg.
Co se týče chůze, tak se ještě nepouští, občas pár sekund ustojí, ale je celkem zdechlý. Stoupá a chodí kolem nábytku pořád, ale jakmile ho vezmu za ruce, tak se mu moc nechce, nohy spíš vleče, než že by je pěkně zvedal
:grinning:
A jídlo? Tak baští všechno. Ale jen to naše, svoje nechce. Takže už mu zvlášť nevařím, polívku vždy odleju pro něj a potom až dochutím pro nás. Ráno má UM, svačinku mléčný výrobek (jogurt, tvaroháček, puding, i domácí), oběd, potom svačinku ovoce, piškoty, sušenky....večeři střídám. Kaši už nechce, tu si dá fakt jen občas, vyjímečně, jinak většinou UM. V noci se moc nebudí, jenom někdy, ale zase hned usne, ale už nespí v postýlce. Tam se vždy převalil, bouchl o šprušle a hned byl vzhůru, postavil se a řval. Když jsem ho položila, tak nic, opět se hned postavil. Takže spával chvíli s náma a teď jsme ho přemístili do jeho pokoje, na matraci, aby nespadl z postele. A už pár nocí tam vydržel spát sám, ale většinou já nebo manžel tam s ním spíme.
23. únor 2013 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím,
pošlu pár foteček z plavání.
24. únor 2013 v 10:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@chaplinka cybex Pallas2fix mame. Kupuvala jsem ted pro dceru. V testech bezpecnosti dopadla dobre. Male se zatim v ni moc nelibi, protoze jak je nabalena, tak tam nema moc micta, ale knoura jen chvilku, kdyz ji pasam a potom je klid a i v ni usne. Jinak doporucuji ozkouset, zda pujde do auta. Diky tomu pultiku je potreba mit dlouhe pasy a ne vzdy v aute jsou. My to mame tak tak, ze zapnu, ale jde to.

Jinak darky k roku mam naplanovane male golfky, panenku a potom hromadu holciciho obleceni. Zatim nosi jen po synovi. A dort upecu klasicky, asi s pudingovym kremem, bez tak ho nebude moc jist.

A mate vsechny sikovne deticky, ta moje jeste ani poradne neobchazi. Ale byla jsem s ni na rehabilitaci a rekli, ze je ok, jen ze je trosku linejsi a proto ji to dyl trva. Ja si myslim, ze je i dost opatrna a boji se.
4. bře 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj,
holky,Standa mě ted dva dny po večeř blinká,a nic nevydrží v sobě,že bych ho přejídala?Ale to množství normálně jí.Co mám dělat?
6. bře 2013 v 19:43  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina zkus zajít za doktorkou co ti řekne. :unamused: Helenka se mi taky poblinkala a doktorka se jí koukla do krku a řekla že má angínu že ty uzliny co jsou v krku jsou taky v břiše a proto zvrací :frowning2:
6. bře 2013 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina a nedala jsi mu něco nového? Mě malý blinkal když dostal něco s vanilkovou příchutí...
6. bře 2013 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik u dr.jsme byli když byl nemocnej a nic neříkala.

@favofrenki nic nového nemá.Tu kaš co jí,už měl u babičky a nic.
7. bře 2013 v 06:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky. Už jste někdo měli oslavu prvních narozenin? Pokud ano, hoďte foto. My budeme mít v neděli :slight_smile:
Náš Tadík pořád soplí, už asi měsíc v kuse a taky mu teče očičko. Ve středu máme jít na roční prohlídku a očkování, ale kvůli té rýmě nás určo nenaočkují.

@petlenina co Staník? Ještě pořád blinká? Náš Tadík má také občas blinkací den a poblije se i 5x za den
7. bře 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ díky díky, mi jsme nakonec taky koupili Palas fix nějaký pán je prodával nový za půlku na netu. :wink: :wink: :wink: :wink: Natálka je měla zkoušené v krámě takže vím že ty 5ti bodový nechtěla a tyhle jsou supeeer :p Nad golfkama pořád uvažuju chci ty callisto, ale ta cena,chjo...
Jinak se chci ještě holky optat kvůli očkování... Máme jít teď v roce na přeočkování Prevenar 13 ale kamarádka mi říkala že bude nejdřív dávat žloutenku a pak po měsíci teprve ten Prevenar. Přijde mi to dobrý, protože s natálkou chodíme dost ven všechno jí a cucá teda hlavně šišky a kamení :confounded: :confounded: :confounded: :confounded: taky jsme pořád mezi dětma a navzájem si strkaj prstíky do pusy a tak. Jak to řešíte vy? budete někdo dávat teď žloutenku?
7. bře 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina ahoj Natálkaˇtaky dost zvracela... dávala jsem do Nutrilonu ,,Nutriton,, ten je proti ublinkávání.. a pomohlo nám to on to mlíčko zahustí. .. teď zase zvracela,když jsem jí dala místo nutrilonu Hammi mlíko. :( ale ještě měla teplotu a průjem, mudr.nám dala dietu jen čaj s glukopourem a smectu.. a pomohlo nám to taky. záleží jestli jen zvrací nebo jsou i jiné příznaky.. jinak se mrkni na net a prodávají se i spec.mlíka proti zvracení např.Nutrilon AR 200g.
snad vás to brzo přejde...
7. bře 2013 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka ,
@chaplinka už je to lepší.Měl Hami kaši s křupinkama,ale už neblinká,asi nějaký vir.
Standa si taky pořád strká prsty do pusy a pak je celej od kaše.
9. bře 2013 ve 14:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chaplinka Ja malou na zloutenku jeste nemam ockovanou a syna jsem daval az pred nastupem do skolky. Tak nevim. Doktor mi moznost ockovani v roce u syna nenabidl a u dcerky nevim. Asi se zeptam doktora, co na to rekne.
10. bře 2013 v 00:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek