• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@daniela.250 krásné dorty :wink: :wink: :wink:
napiš mi prosím recept na ten co jsi dělala ty.Helenka bude mít teď v dubnu narozeniny tak hledám inspiraci :wink: :wink: :wink:
golfky mám JANÉ a jsem moc spokojená.U nás už se taky oteplilo a je to hnedka veselejší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. dub 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik Ahoj, to jsem ráda, že se dort líbí. Dort je z piškotového těsta- vždy záleží jak velký dort chces,
Recept- 1 vajíčko, 3dkg cukr krystal, 3dkg polohrubá mouka, + trochu prášku do pečiva, můžeme přidat i trochu oleje cca 2polévkové lžíce, cukr a mouku vždy násobíš podle počtu vajíček,
Krém jednoduchý - vyšleháš šlehačku, pak přidáš kysanou smetanu, cukr, nebo použiješ pařížskou šlehačku.
Já jsem měla jedno patro naplněné pařížskou + jahody a druhé patro jednoduchý krém + borůvky
Dortovy korpus rozkrojíš, naplníš krémemna to pokladeš bud nakrájenéčerstvé jahody nebo borůvky/ ty dávám zmražené/. Dáš na chvilu do chladna. Pak celý dort natřes tenkou vrstvou másla s cukrem - tedy pokud dort budes potahovat marcipánem. Až je dort potažený martzipánem dáš ho do chladna, ale né do lednice.
12. dub 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Čauky musím se pochlubit Mireček už chodíííííííííííííííí :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: před pár dny to bylo jen pár krůčků maximálně tři :dizzy_face:
a od včerejška už kráčí si to přes celej byt v půlce se zastaví chvíli hledá rovnováhu a pokračuje dál :grinning: :grinning: :grinning:
je to kouzelnej pohled :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. dub 2013 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik šikulka :dizzy_face: ono to pak jde hrozně rychle od těch prvních krůčků :slight_smile: U nás to ještě dlouho nebude, má čas :grinning:
A kluci jsou oba nachlazení...to ty skoky v teplotách :rolling_eyes:
18. dub 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to je škoda že marodíte :frowning2: Mireček má zánět v oku tak ho měl celý červený ale dneska už to vypadá dobře ale stejně s ním na sluníčko nepůjdu :wink:
18. dub 2013 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky hlásím, že malá už 14 dní chodí, je to veselé a je si čím dál jistější, ale vypadá u toho, jak kdyby měla trojku v krvi :slight_smile:
22. dub 2013 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zdravím,tam my už měsíc tapkáme.Koupili jsme botičky,aby s náma mohl chodit na zahrádku.
Chci se zeptat.Kolikrát za noc se vám budí dítě,nebo,co jim dáváte,aby spali.Ted je hrozně mrzutej a chce furt tahat. :angry:
23. dub 2013 v 07:45  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina Domi se budí tak 3-4x. A kojím. Už jsem chtěla na noc odtavit s tím, že by mohl líp spát, ale jsou oba nemocní, takže nic.

@verusa.j
@petlenina gratulka :dizzy_face: u nás se začne tak v červnu..možná mi donese k narozkám kytku po svých :slight_smile:
23. dub 2013 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak jsem koukala,že mu rašej obě trojky,tak možná proto je mrzutej.
23. dub 2013 v 18:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina to je možné. Domčovi prý nic,říkala Dr. Tak nevim. On s etak budí furt no.
23. dub 2013 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme byli v Zoo,pár foteček.
2. kvě 2013 v 19:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Holky, už vám všem vaše ratolesti chodí? Ten náš Táďa má už 14m a pořád nic. já vím, do roka a půl má čas, ale i tak. Stojí, chodí kolem nábytku, za jednu ruku.... už celkem dlouho. A říkají Ti Vaši prcci něco? Tadeášek vůbec nic, jen ba ba ba, nebo takové zvláštní ta ta ta, da da da a prostě jen takové žvatlání, žádné "slovo", ani máma, táta, baba, děda. Jinak je ale děsně "ukecaný", spí různě, jak kdy, někdy jsou to jen několikrát za den takové malinké chviličky, ale většinou si pospí ty dvě hoďky vkuse. V noci také vesměs spí celou noc, ale vstává dost brzo, někdy už i v pět. Sám si nehraje, je protivný, furt se mu musím věnovat, to je pak vysmáté zlatíčko. Jí dobře, ale už si dost vybírá :grinning: :grinning:
16. kvě 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka nechodí a nic neříká :grinning: to je úplně v pohodě.
Spí přes den většinou po obědě 1-1,5h..ráno vstává před 6h a spát chodí v 19h. Už nekojím večer, takže jen dám do postýlky a počkám až usne. Kojím zatím v noci, nepodařilo s mei zatím udat Danečka na víkend k babičce,pořád to nevychází, takže na odnaučování nočního kojení (a tím odstavení úplně) nedošlo. Budí se 2-3x.
Baští krásně, a hlavně somruje naše.
Hraje si i sám, ale někdy má náladu že mi visí u nohy, a běda ho položit.
16. kvě 2013 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já sem si říkala, že Domi určo ještě také nebude chodit :slight_smile: Ale už asi bude s našim Táďou jediný :slight_smile: :slight_smile: A co Dany? Ten kdy začal chodit? Vím, že Ty jsi v klidu, máš to asi stejné jak s prvním. Ale můj první začal krásně sám ťapat když měl rok a 3 dny a říkat základních pár slov asi v 11m. Takže už jsem pomalu začala být neklidná :frowning2: A jak teď Daneček mluví? Už měl teď tři roky, že? Mluví hezky, všichni mu rozumí? Díííííky
16. kvě 2013 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka No chodit začal krátce před 16měsícem, v roce a půl už lítal normálně. Mluvení...no to začal to co říká Domi teď už nějakou dobu,tak to Dany až v 15-16měsících...a má opožděný vývoj řeči, mluví hodně blbě, je tak rok a půl pozadu. Ale to s pohybem nemá co dělat. Máme žádanku na foniatrii, po novém roce na neurologii a od 4let logopedie. ale od září půjde do školky, takže možná i to něco udělá. Kolem 1roku je norma od žvatlání do prvních slov...a ve 2letech jsou obrovské rozdíly, mezi dětmi jako takovými, mezi kluky a holkami...záleží co pak ten rok dva..Dany má ten vývoj hodně pomalý. A v podstatě se s tím nedá nic moc dělat, protože na nej i s ním jsme vždycky mluvili, ukazovali, ptali se..zpíváme, hrajeme si...prostě nemůžem se postavit na hlavu..Mám z toho celkem depky, všichni říkají, počkat do 4let...ale mi to dost komplikuje život a výchovu, nedá se s ním konverzovat, debatovat, něco rozumně vysvětlit...Ale s pohybem nebo chůzí ta řeč fakt nesouvisí. Dany i Domi se začali stavět před 1rokem, v 1roce obcházeli, později za ruku, kolem zdi..a Dany sám v prostoru udělal první krůčky v 15,5měsících..prostě ty 2-4měsíce to fakt většinou trvá, od postavení a obcházení po samostané chození.
16. kvě 2013 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka To je mi jasné, že řeč a pohyb spolu nesouvisí. Já se jen ptala, protože vím, že začal chodit později a i s řečí nic moc. Ale u něj ta řeč, to už je jiná kategorie. Ono se fakt čeká do 4 let, než s tím začnou něco více dělat. My s Tádou chodili na neurologii a byl tam chlapeček s maminkou, také už měl tak tři roky a vůbec nemluvil, jen takové ty posunky, možná pár slabik, prostě jak roční dítě. A syn moji kámošky měl také teď tři roky a sice mluví, ale krom rodičů mu nikdo nerozumí. šílené žvatlání nebo má svoje vlastní slova.... Tak nejste v tom sami, což určo víš, ale věřím, že je to těžké. A do školky ho vzali, jo? Tak třeba mu to pomůže, u nás spíše naopak. Kuba mluvil hned krásně, a teď co je ve školce, tak schválně šišlá a mluví jak mimino.
A s tou chůzí.... tak snad tedy začne Tadeášek chodit samostatně. On totiž kolem nábytku a za ruku chodí už 3 měsíce, asi měsíc se pouští i sám, umí udělat i pár kroků už celkem dlouho, tak proto furt čekám, že se už rozběhne sám na pevno a nic. Venku se s ním nedá vůbec být, tam ani sám neustojí, natož aby udělal nějaký krok. Tak doufám, že do léta bude lítat jak šlak nebo mě trefí šlak :grinning: :grinning:
16. kvě 2013 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka já jen aby to nevypadalo že když pozdě chodí tak bud emít i jiný problém to fakt ne. :slight_smile:
On mluví, kecá celej den, ale nedá dohromady složitější slovo a větu už vůbec ne. Jinak je komunikativní až dost. Ve školce byl zaražený, takže samozřejmě když s eho ptali jak s ejmenuje tak jen koukal...a říkali jsme jim, že by to ani neřekl (říká si Nana :sweat_smile: ), ale prý nevadí. Navíc to bylo půl roku před nástupem, to je u těch dětí dlouhá doba.
Jo tak to věřím že v létě už budou oba běhat. Některé děti jsou opatrnější.
17. kvě 2013 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím,
objednala jsem Standovi sandálky na svatbu k obleku,sand se budou hodit.
Jinak máme už asi 11zubůa chodíme jak vzteklý.
17. kvě 2013 ve 14:56  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina ty jsou moc hezké :slight_smile: taky plánuju sandálky, až bude trochu chodit.
My máme dost problém s botkama. Už bych mu koupila nějaké, chodíme na písek, stoupá si, obchází i venku..jenže do žádných nevleze. Má strašně širokou nohu a vysoký nárt. A malou nožku, 19. :frowning2:
17. kvě 2013 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky mě to dalo vybírání,ale nakonec jsme vybrali.Taky má vysoký nárt a nožku 21.Dneska byl na houpačce,a moc se mu to líbilo :slight_smile: .
17. kvě 2013 ve 20:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina a kde jste je koupili? tuhle značku nějak neznám..
18. kvě 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jsou z bazaru z mimibazar.Jsou tam pěkný botičky.
18. kvě 2013 ve 14:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petlenina aha tak já bych si netroufla koupit něco bez vyzkoušení..po tom co jsme zažili v obchodě, že do ničeho nevlezl.. :unamused:
18. kvě 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to já prubnu,do sandálek snad vleze dobře.Kupovala jsem mu klasický botičky,a taky jsme měli co dělat,abychom mu tam tu nohu narvaly a podařilo se.
18. kvě 2013 ve 21:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 ahojky, ten dortík z myškama je úžasný, myslím že se moooc povedl :slight_smile: a kočárek z druhé fotky máme stejný a taky ho neusále tahá a vozí mimi :slight_smile:
23. kvě 2013 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky, přidávám info o očkování žloutenky A . Vy které o tom přemýšlíte je teď nejlepší čas, nyní jsou vakcinace levnější takže vás očkování vyjde okolo 800,- to podle toho jestli si vaše dětská doktorka účtuje vpich a kolik. ta naše samozřejmě všechno účtuje a to 150,- přitom znám mudry které si vpich u dětí neúčtují. Takže mě to vyjde 860,- i tak je to ale pěkná cena místo 1000,- je to jen do konce května! A ještě skoro všechny pojišťovny přizpívají okolo 500,-
to jen takové info. :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. kvě 2013 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@chaplinka děkuju,taky o tom přemýšlíme.A copak už umíte?
26. kvě 2013 v 19:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,jsem z druhé skupiny březnovek,občas číhnu i k vám. K té žloutence - já ji dávala loni dceři (v té době skoro 3 roky) stálo to 600,-,letos měla mít druhou dávku - dává se půl roku po první,ale kvůli zdrav. problémům ji letos nakonec nedostane.Prý jde totiž dát i jen jednu dávku,ale ochrana je pak jen cca na rok.
26. kvě 2013 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už můžu říct, že chodíme
27. kvě 2013 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@neslusanka super :dizzy_face: Domi udělal před pár dny první krůčky..ale to se jen zapomněl, pustil se stolu a šel si ke mně pro jídlo :grinning:
27. kvě 2013 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek