• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka tak tu nemoc máme zasebou :slight_smile: ještě se mu pěkně loupe kůže na chodidlech :unamused: Helenka to nechytla tak to je super :slight_smile: Jak se máte vy?
14. říj 2013 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik přesně jak u Danyho.
No, my nic moc, Domi je teda ok, ale Dany měl kašel, pak dobrý, byl 4dny ve školce a zase a teď už je týden zas doma, v pátek jdem na kontrolu. Tak je doma víc jak ve školce.
14. říj 2013 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Dany se vymarodí ve školce a pak ve škole už to bude dobrý :wink: Helenka to měla taky tak až v předškolákách se to ustálilo a nemarodila tak často :wink:
15. říj 2013 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka co děláte jak se máte?Diskuze tady nějak zamrzla :confused: Mirečkovi se vyklubaly dva špičáky nahoře je teď dva dny protivnej :unamused: Zato je zněj pěknej závodník na odrážedle :slight_smile: rozjede se zvedne nohy a má radost jak mu to jede rychle :dizzy_face: a já za ním běžím a snažím se ho jistit :sweat_smile:
17. lis 2013 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kamik Ále, dá se. Kluci furt nemocní, Dany je teď druhý den ve školce, tak jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. Poslední zubky ani nevim jestli má, už to nějak nekontroluju. :grinning: Začal celkem slušně spát, chodí před 20h a vstává tak 6.30 (což je posun, vstávával v 5) a po obědě spí tak 1,5-2h tak to je taky fajn. Kočárek mu už moc neříká, takže všude po svých a kdyžtak ho vemu na ramena. Je to s nima někdy náročné, ale zvládám.
19. lis 2013 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak vsichni se honi za detma a nemaji cas diskutovat. Hruza,ze jim je uz 20 mesicu. Mala je zlaticko, vse jak ma, jen jsem pocitala,ze bude mnohem vic povidat. Zacina uz jezdit na odrazedle ( dvoukolove, kolo bez slapek, zadny maly enduro :wink: ) a jsem cela paf z toho jak posloucha. To jsem u syna nezazila. Umi tedy i pekne zatrucnout, proste mala zenska. Ted se tesim na Vanoce, jak bude na ne reagovat. Syn je nateseny a stale o nich mluvi, ale budou mu uz ctyri, tak uz je to velkej kluk. Hrozne to utika.
22. lis 2013 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se těším,jak budou kluci reagovat na vánoce :slight_smile:
My teď máme trable s Danym, jednak že je furt nemocný,druhak máme žádanku na logopedii a podle toho co jsem četla, to vypadá na dysfázii, s tím spojené další možné problémy, s učením a tak,takže nás čeká asi pár let náročné práce.
Domi zatím s mluvením též nicmoc..mama, baba, tata, bum, ham.
22. lis 2013 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak ja mam v planu zajit se synem na logopedii az mu budou ctyri, no a uvidim, co nam povi. Mluvi a ja mu rozumim a vetsinou i ostatni, jen je linej poctive vyslovovat.
22. lis 2013 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ no,on už byl ve 3letech na foniatrii,za 14dní jdeme zas, a žádanku na logo už máme taky. Ono nejde o výslovnost, ale o opožděný vývoj řeči celkově.
23. lis 2013 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem, jak se všichni máte? :sunglasses: Já už pomalu plánuji co koupit té naší malé princezně na Vánoce, protože se mě všichni ptají, tak rozdělujji co asi by měli koupit. :sunglasses: TAky jsem zvědavá jak bude na Vánoce reagovat. Strašně jí baví rozbalovat dárky manžel měl v listopadu narozeniny a ta rozbalovala dárky jak drak. :grinning:
Jinak je šikovná jen s mluvením taky nic moc a nočník ten uplně stávkuje. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hlavně, že tam davá všechny miminka čůrat. :sunglasses: Na Vánoce dostane od prababičky čůrací mimnko, tak snad se to zlomí.
Jinak jsme taky co chvila nemocní nebo nachlazení.
Přiddavám nějakou fotku toho našeho malého andílka fotily jsme se koncem záři. to bylo ještě krásně teplo. :slight_smile:
24. lis 2013 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@daniela.250 krasna princezna a obdivuji, ze si necha na hlave celenku. Ta moje mura mala na hlave nesnese nic krome cepice a helmy na odrazedlo.
26. lis 2013 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 krásná a ty šatičky :slight_smile: aaaaach. Mám kluky, takže můžu jen obdivovat

A jinak holky a děti, jak se máte, jak to jde? Náš Táďa je šílený, je to s ním celkem těžké. A doufám, že je to jen blbé období, které za chvíli přejde. Nemůžu se totiž od něj pohnout, všude mi je za zadkem, sám si nepohraje, někdo se na něj třeba jen podívá a on už brečí. Nemůžu s ním ani do obchodu, na poštu, venku taky ho jen držet za ručičku nebo tlačit v kočáře. Doma zalezu za roh a už brečí a nejlepší, že mi to ještě oznámí - "bečí" :slight_smile: Máte také někdo takový problém?
S mluvením je na tom myslím dobře. Do 19-ti měsíců neřekl vůbec nic ani mama ani tata... ale teď už se rozmluvil a začíná vše opakovat. Samozřejmě to nejsou srozumitelná slova, ale snaží se.
Nočník - co to je? Ani za nic si nesedne, natož aby tam něco vykonal. Takže zatím nosí plíny 24hodin denně, ale po Novém roce už mu je nechci dávat. To bude boj a doufám, že to brzy pochopí.
Spaní? Noční spaní v pohodě, spí celou noc, ale musím spát s ním. Večer ho uspím, odejdu, potom kolem desáté jdu spát já a o půl noci budíček, musím k němu a zůstanu tam až do rána samozřejmě. Jinak bych furt pendlovala. Přes den si dá 1x 40-ti minutovku a hotovo. Takže nic nestihnu udělat ani si od něj odpočinout. Jdu vždy rychle nanosit dřevo, pustit psa, dát mu nažrat a hotovo. S ním se to totiž nedá.

Ale jinak se máme fajn, nemocní naštěstí nejsme, jen rýmička... Na Vánoce se také těšíme, dnes jsem už balila dárky. Musím po částech, je to na dlouho, takže využívám každou volnou chvilku.
11. pro 2013 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka taky u nás to není růžový :frowning2: Mireček stávkuje zase u jídla ovoce jenom banán zelenina vůbec a vařený jídlo jenom když na něj tlačím aby jedl a to si pochvíli už nepoliká a jenom si to drží v puse a to vydrží i hodinu to tam mít a když mu to chci vyndat tak řve a nechce :frowning2:
Nočník taky není kamarád tak padesát na padesát že do něj něco udělá :unamused: Koupily jsme prkýnko na záchod a zatím žádné zlepšení když ho tam neposadím tak si neřekne a plínky jenom létí :confounded:
Vánoce byly krásné a radostné :dizzy_face:
Taky doufám že se to zlepší a bude hezky jíst a bez pleny :wink:
Ps.o vztekání radši nepíšu to je na román :slight_smile:
9. led 2014 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak, u nás asi všechno v pohodě..jen zdraví nahouby. Dany je 2dny ve školce a pak 14dní doma, a Domi to často chytí taky. Jí v podstatě všechno, snaží se sám, ven chodím většinou bez kočárku s oběma, i do obchodu, MHD do knihovny apod. Když je Dany ve školce tak to je pro mě bonus a svátek. Nočník..no kdyby mohl být s holou dupkou tak je doma bez plen, ale takhle v tepláčkách si řekne jen občas. spíš vychytáme ráno kakání. Spí po obědě tak 2h. ráno vstává v 6.30 a chodí spát tak 19.45, usne tak do 30min, někdy rychlejc. Mluvení..no říká jak dělají zvířátka, mama, tata, baba, dede (děda), ham, mňam, bum a místo ahoj "a". :sweat_smile:
A Danym začneme chodit na logopedii.
10. led 2014 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Mireček dneska trhnul rekord v kakání ráno jednou do záchodu a pak osmkrát do plíny :frowning2:
13. led 2014 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik no jo, to je jak když nechám Domimu tepláky..za dopoledne si jendou řekne a 3x počurá tepláky. Těším se na jaro.
14. led 2014 v 07:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mne malyho zkoukne logopedka koncem mesice ve skolce a na zaklade toho bud bude chodit nebo jeste pockame. On totiz vzdy prohlasi,ze je jeste malej a odmita spolupracovat, tak uvidim. Mala je porad zlaticko, jen zacina mit obdobi vzdoru, ktere se nam v roce nejak vyhlo. A na plenkach je porad. Uz bych ji mohla zkusit odplenkovat, ale nejak k tomu nenachazim sily. Kdyz vse pujde dobre,tak na zacatku letnich prazdnin nam pribude treti a posledni potomek. No a ten me ted dosti vycerpava. Tak to odplenkovani porad odkladam,ale asi koncem ledna nebo v unoru to zkusim.
14. led 2014 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ jé, tak to gratuluju :dizzy_face: a obdivuju, taky jsem uvažovala kdysi nad třetím (a teď uvažuju jestli nějaké další dítě kdy budu ještě mít) a teda neumím si to vůbec představit, by mě už kleplo asi. Tak ať jde všechno jak má a hlavně hodně sil :slight_smile:
Já odplínkování nechám až bude teplo.Staršího jsem vůbec neřešila, pak cvičně zkusila a za 14dní byl přes den bez plen.
15. led 2014 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak ja mam v planu odplenkovavat stejne, proste se seberou plenky a uvidime, jak na tom mala bude. U syna se to povedlo na druhy pokus.
15. led 2014 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_
@andelka já jsem sebrala Helence plínky v 2,5 roce a ještě celý půl rok jsem sušila počůraný věci na topení :frowning2: Tak nějak jsem doufala že u druhýho to bude lepší :unamused:
15. led 2014 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik tak to bych se na sebrání plínek vybodla.
15. led 2014 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kamik my prave sebrali,az kdyz nebyly caste nehody. Jasne,ze jeste 4-5 mesicu potom mel nehody, ale nebylo to tak caste
15. led 2014 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ jé, také gratuluji k třetímu potomku. Také jsem chtěla tři, když jsem čekala druhé, tak jsem si řekla, když to bude holka, tak už 100% do třetího nejdu. Ale mám dva kluky, tak mě to třetí ještě láká, ale určo ne teď, to by mě už také švihlo

A jak jsme na tom s plínkama? Minulé pondělí jsem Táďovi vzala plíny, tři dny trvalo než to pochopil, takže jsem jen celé dny prala, sušila, vytírala, běhala a chtěla jsem to vzdát, protože on učuraval co pět minut a ani jednou do nočníku. Ale nevzdala jsem to a teď už 4 dny je celé dny bez plíny a bez jediné nehody :grinning: I když plínku má, tak mi řekne, že chce čůrat. I kakání nám jde pěkně do nočníku. Sice půl dne strávíme jen běháním na nočník, ale neva, raději s ním jdu pokaždé, když řekne. Jen je tedy blbé, že je zima, protože když jdeme ven, tak se bojím ho nechat bez plínky :frowning2:
Dokud plínky budou mít, nikdy se to nenaučí. Ale když jim je vemete, tak za pár dní to půjde. Tedy aspoň dle mých zkušeností :slight_smile:
15. led 2014 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka diky, ja na treti nechtela zase tolik cekat kvuli veku.

Jinak u odplenkovani syna jsem cekala,az mu zacne vadit mokro. On proste klidne pul hodinu sedel pocurany a hral sia bylo mu to jedno
15. led 2014 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem přelouskala alespoň poslední stránku, jsem tu dloooooouho nebyla. Už se nám všem blíží druhé narozeniny :D
tak u nás nočník v pohodě už asi od října, ven nebo na noční spaní bez plínky nemám odvahu, ale jinak přes den už i se slipkama a tepláčkama (to většinou křičí, že chce na nočník), když má holou dupku, tak už někdy ani nekřičí a zajde si sám... navíc ho hrozně baví vynášet nočník, naštěstí ale pochopil, že se to musí dělat jen za asistence maminky :D
taky mluvení nám teď nějak začíná jít, všechno opakuje, začíná mít fakt velkou slovní zásobu a i docela slušnou výslovnost, až se divím, občas i nějaké krátké větičky zvládá... jsme byli celý podzim u ségry v USA, tak byl ještě takové mimino a používal asi 4 slova (z toho dvě anglické :D) a teď po Vánocích šílená změna, fakt jak kniha... hlavně je super, že už se většinou spolu domluvíme a rozumím, co chce, tak se tak nevzteká
navíc si teď začínají s bráchou fakt hezky hrát, staví spolu kojele, domečky z Dupla, občas se teda i slušně perou, akorát Petík je taková malá fňukna, stačí se na něj i škaredě podívat a už řve :slight_smile:
31. led 2014 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mi starší taky začal mluvit hodně pozdě, ve 3,5 letech nastoupil do školky a měli jsme docela problémy, s paní učitelkou se nedomluvil a ona z něj dělala postiženého a museli jsme měnit školku, skončili u psycholožky (původně s A., ale spíš teda nakonec pomohla nám rodičům :D), taky hodně mluvila o dysfázii, ale vyloženě diagnózu jsme ani nechtěli, jenom jsme potřebovali vědět, že není autista, jak nám tvrdila paní učitelka. V nové školce se krásně rozmluvil, ve 4 letech mluvil slušně a ve 4,5 jsme byli na doporučení psycholožky na logo, používal občas ještě špatné tvary a kostrbatý slovosled, ale na logo se na nás dívala, co po ní chceme, že tam žádný problém nevidí, on se za ty měsíce, co nám trvalo přes léto objednání, úplně rozmluvil a pohoda, akorát teď upravujem sykavky, když už jsme tam začali chodit :D oproti mladšímu je to ale rozdíl, starší před druhým rokem sice mluvil, ale měl svůj slovník a hlavně absolutní nezájem s námi komunikovat, pokud to zrovna nebylo něco, co ho zajímalo, logopedka nám teď říkala, že ne každé dítě, co je jiné, je hned "s poruchou", že to bývá prostě i temperamentem, povahou, atd.
31. led 2014 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo, ještě jsem zapomněla a pak už končím svůj monolog, náš Petík teď začal přes den spát - spí po O tři hoďky i víc, večer sice trošku bojujem (babi klukům koupila k Vánocům poschoďovku, tak spí ve velké posteli), ale kolem 8.30 většinou oba spí (i když to dá zabrat :D)... tři hodiny spánku jsem u P. nezažila ani když byl mimono!!! a velká postel má taky výhody, když se v noci vzbudí, tak si umí otevřít dveře od pokojíčku a prostě k nám přijde do naší postele a já už konečně v noci nevstávám a nelítám a nepodávám dudlíky a pití...
31. led 2014 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka tak malýho mi zkoukla logopedka ve školce a prohlásila, ze ma opožděný vývoj řeči ( odhaduje vývojovou dysfasii). No když jsem si zjistila, co to je,tak mi to nesedí. Jsme uz objednání na logopedii, ale jdeme až v breznu. Synovi rozumím téměř vše, mluví krásně ve větách, dělá tedy chyby a.výslovnost není dobrá. Je taky možnost, ze syna považovali za starsiho, na to ze teď oslavil 4 roky, tak měří 111cm a vypadá spíš jako predskolak. Ale zase říkám, ze snad takovou botu by neudělali. No uvidíme.

Malá je stále zlaticko, pomalu si rozšiřuje slovní zásobu, ale slova jsou třeba ka ( klacek), ba ( bořek stavitel), va (auto). Mluví hůř než syn v jejím věku. Ten uz měl první dvouslovne věty. Jinak je stále na plince, ale to je spíš mnou, ze jsem ještě nezkusil odplenkovat. Pomalu přemýšlím nad dárky ke druhým narozeninám a kromě větší helmy na odrážedlo a velké deky s povlecenim mne nic nenapada. Nápady uvitam :slight_smile:.
31. led 2014 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ my jsme byli teď v lednu, opožděný vývoj řeči má, ale dysfázii ne. Takže prostě se budeme mu věnovat půrběžně a pod dohledem, a všechno by se mělo srovnat než půjde do školy.
Malej zatím říká mama, baba, tata, D (Dany), dede (děda), au, aha, a (ahoj), brrm a různá zvířátka.
31. led 2014 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@wendy_ jestli malý mluví hezky, tak chyby ve 4 letech nevadí, to nám právě říkala logopedka... se to časem srovná, já to fakt viděla u A. - prostě šílené změny a vývojové skoky, vývojovou dysfázii (pokud by nebyla nějaká fakt výrazná) bych neřešila, to nám řekla i ta psycholožka, že se to časem srovná a upraví, i kdyby tam byla, akorát může přijít nějaké dis ve škole, ale to se bude řešit pak... jinak já taky podezřívám, že naše výška může za opožděný vývoj řeči, on prostě se vyvíjel rychle jedním směrem a tím druhým to šlo pomaleji - bude mít v dubnu 5 a oblíkáme 122 (tak nějak podobně i měří, myslím 124), se nás všude ptají, jestli už chodí do školy a právě v té první školce min. rok si myslím, že p. uč. zapomínala, kolik Adámkovi bylo a brala ho za staršího, když vypadal vzhledově tak na předškoláka
31. led 2014 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek