• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@kamik ahojky, no my se máme tak porůznu. Děti věčně nemocné, Dany bývá ve školce pár dní a pak 2-3týdny doma. Teď tam nebyl celý měsíc, a zítra teda je to druhý týden co zas je, ale už zas kašle. :unamused: Minulý týden měli besídku, a i když tam byl předtím jen 2,5dne, tak to vůbec nekazil, snažil se a dopadlo to moc pěkně, byla jsem úplně dojatá. A babička taky, zažila už desídky besídek jako paní učitelka, ale první se svým vnoučkem :dizzy_face:
Domi má myslím taky všechny zuby, nechtěl moc u Dr ukázat pusu, ale myslím že říkala že minimálně nahoře pětky jsou. Plínky má jen na spaní a většinou je suchá, takže máme jednu plínku na den průměrně. už nechce ani na ven. Baští všechno a rád, tak jsem ráda, už nemáme skoro nic z miminkovského období. Pomalu všechno prodávám, rozloučili jsme se s jídelní židličkou i Manducou..
Ty plínky i jídlo se určitě poddají, neměj strach.

@luciasekf jé, lázně..to jste v Krkonoších jo? Tam jsem jednou byla, na lanovce. A jeli jste jen tak sami? Já uvažuju že se poptám u naší doktorky na lázně pro děti, zvlášť Dany je nemocný fakt pořád, hned mu to sedá na průdušky, kvůli mě má riziko astmatu (mám atopák a alergie)..tak pokud by to šlo, chtěla bych jet do roka, dokud jsem ještě na RD.

Jo a dětský den..u nás určitě něco bude, ale uvidíme podle počasí. Zítra přijede ségra, tak se moc těším. :slight_smile: Dany bude mít dětský den příští týden ve školce, pokud tam teda bude, a nebude zas s kašlem doma.Ale kdyby byl, tak s ebudem dívat z balkonu, bydlíme přímo vedle školky :slight_smile:
30. kvě 2014 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka s Kubíkem jezdím do Janek 2x ročně už 4roky a Daník se mnou rok, takže je to dosti náročné, ale já se to. Máme tu svojí partu, se kterou se domlouváme a navíc ta jedna má stejně starou holčičku, tak si s Daníkem moc rozumněj. Každej říká, že jsou jak dvojčata, tak Vám sem dám fotku, abyste viděli, že bez sebe nedají ani ránu :slight_smile:
2. čer 2014 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak ta moje mala slecna je na plinkach porad. Do nocnicku se ji obcas neco povede,ale nerika si. A v tom je problem. Nemam na ni tolik casu jako jsem mela na syna, aby mohla sedet pul hodky na nocniku. Hlavne odpoledne mame malo casu. Syn chodi dvakrat tydne na gymnastiku a tak s malou musim po spani hned letet do skolky, abychom stihli cviceni. Takze obcas ani chuderka nevi, ze ji oblikam a obouvam, jak je rozespala, natoz nejake curani do nocniku. Tak doufam, ze v lete bude na tohle cas a zmakneme to. Potvorka taky nechce moc mluvit. Ale uz jsem zjistila,ze jak manzel, tak i jeho bratr zacali mluvit hodne pozde a asi mala bude v tomhle po tatinkovi. Jinak je to zlaticko. Do skolky ji nevzali, ani jsme nedavali prihlasku, protoze deti narozene 2012 ani nebrali. Tak to zkusime v prubehu roku, jestli nebude misto a jestli taky mala bude chtit mezi deti.
5. čer 2014 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak se máte?Malá taky s tím čůráním je na štíru někdy tak 2x za den se počůrá, ale na spaní si jí ještě bez plýny netrofnu nechat.
Jo a konečně se zadařílo a Niki bude mít snad v listopadu sourozence :grinning: :grinning: :grinning:
Byla jsem už na tripl testech a ty mi boužel vyšli atipycky a DR napsala stačí sono ve 20tt jsem z toho trochu vystresovaná. :frowning2: Neměla jste s tím některá zkušenosti???
Krásná den
16. čer 2014 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 jé, gratuluju k miminku :dizzy_face:
S triply zkušenost nemám, nebyla jsem na nich, když NT vyšlo v pohodě.
Malá odplínkování určitě brzo zvládne, je léto, tak to půjde. A na spaní je to normální.
Domi teda už je nějak 4dny úplně bez plen..a myslím že to je proto, že babička předevčírem koupila balík plen :grinning: a on jak "napotvoru" už je nepotřebuje.
17. čer 2014 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak hlasim, ze mala je stale na plince. Ted mame doma trosku chaos, protoze uz mam mimco, ale doufam, ze si to vsechno brzo sedne a bude cas odplenkovat tu moji velkou segru. Uz je nacase a taky doma ted pomaha manzel, tak snad na to bude i vice casu.
5. črc 2014 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
čaute holky a děti. Tak jak si užíváte léta? U nás vcelku dobrý. Sice celý den humbuk, jak starší není ve školce, to je jen křik, hádky, řev, pláč..... a já občas vykřičené hlasivky. Ještě že bydlíme v baráku na samotě u lesa :grinning: jinak by na mě už asi sousedi volali sociálku.
Plenky už půl roku nevíme co jsou. To nemám ani raději psát, že :slight_smile: I na noc je už skoro 3 měsíce bez plen. Ani jednou se mi nepočůral v noci. Přes den jo, buď si jen učurne a občas totálka počůraný. On totiž strašně moc pije, vydulí i půl litru na ex, no a potom má plný močáček. A v zápalu bláznění to prostě někdy nedává...
Ale se starším mám problém. Za pár dní oslaví páté narozeniny a bohužel se občas v noci totálka dočůrá :frowning2:

Jinak gratuluji k novým mimčům a i těm co jsou teprve v očekávání
5. srp 2014 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@neslusanka ahojky, my si užíváme dobře, během týdne tak klasika, ven, hřiště, byla jsem s nima na 4 dny u kamarádky v Čechách, poprvé sama s nima vlakem a busem, ale zvládli jsme všechno. Malej se tam naučil, že občas nemusí spát po obědě, ale to mi tak nevadí, protože je to jen když máme nějaký program a i se to hodí, že můžeme být někde, na bazéně, na výletě i přes oběd a vydrží to do podvečera. Bez plen je na den, na spaní ještě má a tak z 50% bývá sucho. Jinak u nás to samý, naštěstí na školku jsem si nestihla ani moc zvyknout, chodil tam jak do houslí.
Myslím že do 5let to je celkem běžné, asi bych se poptala u Dr potom.
5. srp 2014 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak jak se máte? My jsme od léta přes den bez plen, ale na spaní se nám ještě nedaří pleny odbourat :frowning2: Také už mi začíná zlobit s odpolední spaním, nechce už chodit, ale asi tak po hodině konečně na hodku usne.
13. říj 2014 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ahoj, my jsme přes den bez plen myslím od ledna, ale na spaní ještě většinou dávám. Ale pak máme jednu plínku na 3dny :sweat_smile: Takže myslím po vánocích už nebudu dávat. Mám poslední balík a půl plen a už nedokupuju.
A od července už občas nespí. Zpočátku to bylo jen to, že když jsme byli mimo domov, tak neusnul (nebo třeba dva dny ne, třetí den jo), jak měl hodně co dělat a jiné prostředí. Nebo spal méně, třeba jen hoďku, u tchánovců. Takže během léta už jsem to tolik neřešila, a jeli jsme na celodenní výlet. Teď v říjnu už sem tam neusne ani doma. Prostě když neusne do 13.45, tak ho beru a nespí. Starší to měl v podobném věku stejně. Usínal hodinu, kolikrát usnul kolem 14h a pak spal dlouho a večer dělal bugr. Takže jsem to udělala tak jak teď. Dát spát nejpozději 12.45 a pokud do hodiny neusne, tak nic.
13. říj 2014 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka No, taky to asi tak budu muset udělat, jak píšeš, tak také večer usíná pozdě. Dříve chodil max v půl 8 spát a ted ještě v 21hod řádí :frowning2: to Kubča chodí v půl 8, tak usne, ale jak tam jde k němu Danda, tak to zase vzbudí... Hruza s tím spánkem.
Dneska jsem se dozvěděla termín, tak jedu zase s obouma do lázní a tam bych ještě potřebovala, aby Danda přes oběd spal. No, uvidím, jak to zvládnu.
15. říj 2014 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ono se to v tomto věku právě dost mění. Než opravdu přestane po obědě spát a najede se už na nový režim, tak to období je náročné. Můj vstává tak 6-6.30, pak po obědě spí, do 15-15.30, takže to vím, že dřív jak v 21h spát nepůjde. A ani to nečekám. Jen když po o nespí, tak jde mezi 19 a 20h.
Já bych měla vědět termín v prosinci a jet nějak leden/únor. Tak jsem zvědavá. Budeme se s tatínkem střídat, aspoň jeden týden tam bude on.
15. říj 2014 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Ahojky, tak jsem včera nezkusila dát Dandu po obědě spát a teda mazec :frowning2: Protivka celej den, večer usnul oblečenej kolem 3/4 na 7, ale jak jsem ho šl převlíct, tak se vzbudil a usnul až kolem 9, takže spát po obědě ještě bude. Jinak v pondělí už odjíždíme do Janek a já nějak furt nejsem schopná zkontrolovat klukum zimní věci :-/ To budu honit zase na poslední chvíli.
21. říj 2014 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ono to nějakou dobu trvá, než se to srovná. Podle jednoho dne se to nedá brát, je to pro dítě změna.
No, taky musím občíhnout co nám chybí. Ale tak nabalíme všechno a snad toho bude dost. Teď akorát sháním pro staršího boty zimní.
21. říj 2014 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak moje princezna sla dnes poprve do skolky. Jsem tak nostalgicky vzpominala. Hozne to uteklo.
16. únor 2015 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@wendy_ uteklo co? Domi půjde do školky až v září, ale též nějak nechápu, že už za měsíc budeme slavit třetí narozky.
16. únor 2015 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka No mala do statni pujde taky az v zari. Ale doktorka nam doporucila dat ji kolem tretiho roku uz do skolky, pokud to bude zvladat, ze by ji to mohlo pomoci se rozmluvit. Tak chodi na dve dopoledne v tydnu. Snad ji to pomuze. Uz ted se rozpovidava, tak snad to dozene. Ve dvouslovnych vetach mi zacala mluvit az ted o Vanocich. Vim,ze se nema srovnavat, ale syn ve 2,5 letech odrikal basnicku Kutali se brmbora (nebo jak se jmenuje),. Vim ze do tri let muze byt dite nemluvne, ale nehci nic zanedbat. Tak kdyz jsem sla s nejmladsi na kontrolu ousek, nechala jsem si zkontrolovat i malou.
16. únor 2015 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rozmluvit? Máte problémy? Můj starší má opožděný vývoj řeči a rozkecal se sám krátce před 4 rokem. A to už chodil do školky, byla celkem k ničemu. Domi toho taky moc nenakecá. Ve dvouslovných větách nemluví ani teď, nebo výjimečně. Fakt nesrovnávej.
16. únor 2015 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek