• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahoj holky mužu se přidat? TP 3.3.2012 a ješte nevime co to bude, ale necháme si to říct. Bude to náš druhej prcek a i když vím co me čeká spíš mám strach jak to pujde když budou 2 a jak se stím srovná ten starší. Jo a jsem z MB kdyby nekdo chctel jit ven nebo na kafčo.
13. říj 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duhovka My jsme si vybrali Inglesina Magnum. Je velký, ale hlavně lehký, protože já ho budu tahat do druhého patra bez výtahu.
13. říj 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duhovka ahojky my jsme si vybrali klasiku Roan Marita a pak koupíme sporťák. A jak říká @andelka ,žádný z kočárů není bez chyby, bohužel! :frowning2: Ale nám se líbil se všech nejvíc, protože je krásně prostorný,lehoučký a má kola na dofukování. Protože tady u nás na Moravě, jsou trošku tužší zimy! :slight_smile:
13. říj 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alikorcakova i kdyby dávali epidurál každé, tak ho můžeš odmítnout :wink:
S tím si holky zas nedělejte starosti, když to nebude nutné, tak vám nevnutí to co nechcete.
13. říj 2011 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barky ahojky :slight_smile: a kolik je Vojtíškovi? Mám stejné obavy jako ty :sweat_smile: ale to se zvládne. Už jsi byla na velkém utz?

Inglesiny dost vrzají, tak hlavně mazat :slight_smile:

@alikorcakova a to ho budeš tahat celý nebo jen tu korbičku? Ta má fajné uši. Taky jsem nad tím typem kočárku uvažovala, ale vycvakávat korbu 4x denně se mi nechtělo, tak jsem zvolila vložnou tašku. A taky je lehčí než korba. Kočárek nechávám v kočárkárně.
13. říj 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no mi to máme takové složitější. Bydlíme ve starém baráku. Do kočárkárny do mám 1 schody nahoru a pak jedno patro dolů. Ale asi budu tahat tu korbu nahoru a spodek nechám v kočárkárně. Nebo celý kočár v kočárkárně a mimčo v autosedačce nahoru do bytu. Uvidíme. Koukala jsem i na kočárky s vložnou taškou, ale Magnum byl můj favorit od začátku :slight_smile:
13. říj 2011 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alikorcakova ono se to nějak vyvrbí, jak to bude nejlepší. Inglesina je jinak dobrá, kamarádka ji měla a fajně se s ní jezdilo, i ve sněhu.
13. říj 2011 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nVojtíkovy bude za 2 tydny 3 roky, ale hlavne je to hroznej mazel pořád sa chce libat a mazlit tak asi bude i dost žárlit ale máme ješte pár mesícu čas tak snad to bude v poho. Na velkej UZ jdeme v utery, ale mám citáka, že to bude zase kluk, ale je mi to jedno hlavne at jsme OK.
13. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barky tak to už je velkej kluk, to asi pocítí dost že už není sám. Ale též to zvládnete.
Tak to jsem zvědavá jestli se tušení potvrdí :slight_smile:
13. říj 2011 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a co vy kolik vám je a co to bude už víš?
13. říj 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky kolik jste už nabrali? ja mám pocit že mi už praskne bricho. vypadám jako v 7 mesíci když jsem čekala Vojtíška a to mám jen 3 kilečká nahoře:frowning2:((
13. říj 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barky tak já mám nahoře 4 kg, ale nemám s čím porovnávat velikost břicha, protože je to naše první. I když kamarádka mi říkala, že mám větší bříško než měla ona :slight_smile:
13. říj 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alikorcakova
Ja si na kurzy volala dneska a rekli mi, ze bude lepsi jit az po 30tt, ale nakonec jdeme na konci ledna:slight_smile: stoji to za to? Ja o epiduralu stejne premyslim, takze mi to neva, ale picham injekce na redeni krve, tak buh vi, jestli mi to vyjde:slight_smile:
Co se tyka kocarku, tak zatim mame favorita zn. Gesslein ( zatim vybirame mezi 3 typy) a na druhem miste je icandy. Ono asi maminky uz vedi co kupovat, ale hold si asi kazda z nas projde tim, ze by mimcu kupovala furt a vsechno:slight_smile: u druhych deti je to asi jine:slight_smile:
13. říj 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barky mně 28 a malému bude za měsíc rok a půl :slight_smile: taky ještě nevíme co to bude, ale doufám že příště se to ukáže. Nemáme totiž klučičí jméno žádné :sweat_smile:
Já jsem zatím přibrala asi 400g. Minule jsem začala přibírat pravidelně až od 20tt, tak možná to bude teď podobné. Bříško začalo růst ve stejnou dobu a mám pocit, že je i skoro stejné jako u prvního.
14. říj 2011 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duhovka no já chodím na těhotenský kurz spojený se cvičením. Teda teď ve středu jsem tam byla poprvé :slight_smile: Půl hodiny ti tam vypráví, co tě čeká, kdy jet do porodnice a tak a pak půl hodiny cvičení. Lektorka je porodní asistentka. Dobré je, že se jí můžeš na všechno zeptat a seznámit se tam s dalšíma holkama, které mají podobný termín. Zatím se mi to zdá v pohodě. A možná to bude přátelštější než kurzy v porodnici, ale to nemůžu posoudit.
14. říj 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem chodila na aquanatální přípravu od 16tt a pak od 35tt vyloženě na předporodní kurz té porodky, kde jsem chtěla rodit. To první vedla taky PA, byla napřed půlhodina v bazénu a pak přestávka na svačinku a pak cvičení a mezitím povídání, bylo to super. Taky právě, že jsme se mohly aktuálně zeptat na cokoliv. Ten předporodní bylo taky cvičení, bazén a pak hodina povídání už přímo co a jak při porodu, na šestinedělí, jak to chodí v té porodnici... to první bylo lepší, asi i tím že to trvalo dýl, víc jsme se poznaly a PA byla super.
Určitě doporučuju někam chodit.
Já jdu poprvé v neděli a nemůžu se už dočkat, probíhat to bude stejně a vede to ta samá PA :dizzy_face: vyprala jsem si tepláky, našla triko a ještě musím najít plavky. Nejradši bych si batoh nachystala už dneska :grinning:
14. říj 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak dneska jsem byla nakupovat. Bože, těch úžasných věcí na ty naše mrňousky je strašně moc!!! :slight_smile:
Už máme vše na koupání, kromě drogerie to koupím později. Koupila je 3 další ponožečky(2x bavlněné(bílé, žluté) a jedny bílé teplučké, takové kožešinkové),aby tomu našemu prckovi nebylo zima. A 1 rychle zavinovačku jemně krémovou, hold musím nakupovat neutrální věci, když se prcek nechce ukázat!!! :slight_smile: A manžílek doveze křesílko. Už se mi to tady začíná krásně hromadit! A to nemám ještě ani třetinu. :grinning:

Jinak já za celé těhotenství přibrala teď 1 kg, předtím jsem 4 shodila. Bříško nám začalo růst, mi tak příjde poslední 3týdny zpátky.Ale myslím si, že to určitě doženeme!! :slight_smile: Švagrová do půlky 5 skoro nic a pak to začalo, ale nejvíc prý přibrala 8-9 měsíc a nemohla se dočkat porodu! :slight_smile:

Holky, jak to máte s 2.screningovým vyšetřením, nám výsledky z krve dopadly dobře, ale chci jít na ten velký uzt. kde mi dají i CD. Musíte mít doporučení od svého gynekologa, nebo stačí když si tam zavoláte a řeknete, že se chcete objednat na scr. vyšetření???? A platíte si ho? U nás se to totiž platí.

Tak se mějte hezky. :slight_smile:
14. říj 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 Velký ultrazvuk je normální vyšetření, kde prohlížení miminku orgány. Měl by být kolem 20.týdne. Já jdu 27.10. Ale o CD nic nevím. To dávají na 3D ultrazvuku a to je placené dobrovolné "vyšetření". V Praze jsem koukala, že s fotkou a CD to vyjde cca na 1100,-- A doporučení od doktora mít nemusíš.
14. říj 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 to je krásné nakupování :dizzy_face:
chi chi, já na tom byla stejně jak švagrová :slight_smile: mezi 20 a 36tt jsem přibírala konstantně 0,5kg za měsíc a pak půl kila za týden, taky jsem se těšila na porod, že už to skončí :sweat_smile:
Myslíš utz? To dělá můj gyndr v ordinaci, neplatí se nic, CD nedává, jen fotku. Dělá to normálně v rámci poradny. Platí se jedině to spešl 3D, to dělají na spec. pracovištích a tam dělají i ty DVD. Doporučení netřeba, prostě se člověk objedná v tom centru. Ale já nepůjdu. spíš než jako vyšetření to beru jako "kino pro rodiče" a to si radši počkám na živé miminko.
14. říj 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@alikorcakova No, já totiž velký utz. beru jako utz. 3D/4D, jinak mě můj gynekolog dělá utz. vždycky, kdy to poměří atd. U nás to vyjde taky na 1000,- CD+Fotky.Ale nevěděla jsem jestli musím mít to doporučení .:slight_smile:
14. říj 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 nene, velký utz je klasické vyšetření u tvého gyndr v rámci prohlídek, neplatí se (stejně jako na začátku těhu, 20tt a kolem 30tt, to je hrazené vždy, ostatní utz záleží na doktorovi, nemusí je dělat na každé kontrole)
ten 3D je nadstandard, takže se maminky objednávají samy a platí si to.
14. říj 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Hned jsem z toho chytřejší! :slight_smile: Po další kontrole se objednávám na 3D.A mužíčka vezmu pěkně sebou ať z toho taky něco má. Zrovna na něho čekám, až přijede z práce.A hned mu ukážu moje dnešní úlovky!! :slight_smile: jo a ještě jsem si koupila kojící podprsenky v běžném obchodě cena kolen 500-800 Kč a já je dneska vzala na LIDLU za 70 Kč značky LYCRA. Tak jsem hned vzala 3.Měli 2 barvy bílou a takovou tělovou. A jsou úžasné!!! A to jsem nevěděla, že je tam mají byla to náhoda. Asi nějaký výprodej, ale ten mi fakt sedl!! :slight_smile:
14. říj 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 tak to jsi měla dneska šťastnou ruku :slight_smile: já si koupím asi jednu nějakou lepší, nadoma mi stačily takové ty bavlněné sportovní. Mám sice tři kojící, ale jsou mi už velké.
Jj, po tom 20tt, do 25 je ideální doba, pak už se totiž mimi nevejde na monitor celé :sweat_smile: Bude to určitě super zážitek. I když mně ty fotky z 3D připadají všechny stejné a navíc na skutečné miminko to prostě nemá :sweat_smile:
14. říj 2011 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,prosím mužu jeden dotaz??jsem 16+5 takže termín v březnu,jsem po dvou neuspěšných těhotenstvích,ale spíš kvuli VV plod než kvuli jiným problémum a ted,klop klop klop je vše v pořádku,včerajsem byla na dalším genetickém podrobné utz a všejev pořádku,ale už pár dní mě pobolívá v podbříšku,spíš to cítím,když se mi chce na malou,nebo těsně po ni,nebo i když se otočím na bok,neo třeba zmáčknu,není to píchání,nejsou to křeče,je to spíš tlačení boení,nevím jak to popsat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: ,myslíte,že by to mohly být ty vazy,jsem hodně hubená ,tak nevím :unamused: :unamused: :unamused: ,není to nic,kvuli čemu bych letěla na pohotovost,ale já jsem ted ze všeho vyplašená,tak se raději ujištuju,na druhou stranu mi příjdelogické,že to trošku tlačí,když mi pupík tak roste
15. říj 2011 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mourinka29 ahojky, jé, to máme stejný TP :slight_smile:
super že vypadá teď všechno v pořádku. No, já myslím že těhu jsou takové změny, že je možné všelicos. I vazy to můžou být. Pamatuju si, že mě zas kolem 20tt minule bolely hrouně záda dole, nemohla jsem se pořádně otáčet a tak, ke konci zase spodek...od 20tt mi tvrdlo břicho, což se mi děje teďka zas, a po porodu jsem zas měla uvolněné křížokyčelní vazy. to bylo furt něco, je to na organismus dost zátěž.
15. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ahojkyy,děkuji,no snad ano,není to stále a ve středu jdu na gyndu,tak se poptám a prosímtě jak poznám to tvrdnutí bříška?? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :confused: :grinning: :grinning: ,jsem tak daleko v těho poprvé a vubec nevím :sweat_smile: :sweat_smile: ,mi se zdá takové napnuté tvrdé furt :sweat_smile: :sweat_smile: ,ale to asi nebude ono co,někde jsem slyšela,že tvrdnutí je jakoby stah??,nebo jak to poznám??to je otázek že :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
16. říj 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mourinka29 jj, je to stah, není bolestivý, jen nepříjemný, bříško se stáhne a je napohmat tvrdé. Mně pomáhalo dát si ruce na bříško a nohy nahoru, hlavně nesmí být ruce za hlavou (myslím v leže).
dneska jsem byla poprvé na těhotenském cvičení, teda kondička v trapu, ale to se bude zlepšovat, super to bylo :slight_smile:
16. říj 2011 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka aha,děkuji,takže to nemám :grinning: :grinning: :grinning: ,no já cvičeí asi kašlu,v prvním trim jsem pošpinovala,takže snad to zvládnem i bez,raději začínám ted s procházkama se psíkem,tak aspon něco :unamused: ,moc ti děkujii :slight_smile: a magnesium na to nepoužíváš??
16. říj 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mourinka29 tak to máš pravidelný pohyb s pejskem :slight_smile: já jedině s malým, ale to není ono a taky si od něj sem tam ráda spočnu :sweat_smile: Magnezko zatím ne, terpve to začalo a jen výjimečně, po nějaké námaze, kdyby to pokračovalo a stupňovalo tak bych si řekla o recept. Ale Magnezii si koupím a budu pít.
16. říj 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
mohla bych se k Vám přidat? Divím se že každá píšete jeden termín porodu. Mě můj doktor napsal hned dva termíny : 4 a 6.3.2012. A na miminko se moc těšíme. Zatím pohlaví nevíme a doufáme, že se to dozvíme teď ve čtvrtek. Čeká nás genetika,už se moc těšíme :dizzy_face:
Všem těhulkám přeji pohodové těhu období :slight_smile:
18. říj 2011 ve 22:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek