• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka je mi strasne smutno, ale zase odjede jen na tri dny a pak je pet dni doma a to je k nezaplaceni :slight_smile: i kdyz bych brala, kdyby sel rano do prace a odpoledne se vracel, ale tahle prace mu to neumoznuje...
1. pro 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek
ty jo jsem si přečetla ten článek té maminky a robrečela jsem se ... asi hormony ... tohle musí být fakt těžký ... ale zrovna dvojčata to se nedivím že nestíhá .....
1. pro 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek tak to je super, že pak je dýl doma a užijete se :slight_smile: a co vlastně dělá?

Četla jsem a co vím, tak to takhle prožívá skoro každá mamka, navíc s dvojčaty, se nedivím. Švagrová měla jenom je, a taky měla jednu dobu pocit, že na ně akorát křičí. Sestřence se narodily dvojčata a měla už doma roční holčičku a 4letého kluka, tak ten starší měl též takové průpovídky, jakože půjde se ségrou k babičce a o ty holky ať se stará kdo chce :grinning: ale teď jsou super parta a nijak nezájmem netrpí. Ono je pak potřeba si fakt hlídat, aby to první nebylo moc odstrčené a nechtělo se po něm na co ještě nemá. Taky se toho bojím, nebude to vždycky tak jak se má, ale snad to zvládnem všechny.
1. pro 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meluzina
@andelka teda holky, krásný bříška...ale až dost rozdílný :slight_smile: Taky zkusím vložit fotku. Jak píšete o váze miminka, to já ani netuším kolik by teď prďola mohl mít, jdu až příští pátek do poradny a zatím mi doktor váhu ještě neřekl žádnou...Ale pro informaci, jak jsou ty naše miminka už statečný: kamarádka porodila před 14 dny dvojčátka ve 27tt! Oba chlapečci mají kolem 900g a jsou to teda velký bojovníci a naštěstí vypadá vše zatím v pořádku...ale stejně jim toho pořád ještě tolik hrozí, broučkům :cry: ... Každopádně přeju všem, ať to u nás ty drobečci vydrží pěkně do termínu!!! :wink:
1. pro 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten článek je fakt smutnej a dojemnej...podobným situacím se asi člověk úplně nevyhne, ale taky mám teda předsevzetí a chuť co nejvíce času trávit se Stelinkou...no snad to půjde skloubit nějak dohromady - a přesně jak tam jedna paní píše, že malý dítě tu pozornost a pomoc ještě hodně potřebuje - tak to bude pro mě nutnost být i s ní, ale u starších dětí pak člověk toho sourozence možná někdy až příliš zapojuje nevědomky do dění kolem miminka...no poznáme na vlastní kůži, jak to bude probíhat u nás, že?
1. pro 2011 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no asi jo,nechám to po Novém roce,jestli se někam vykutálím,protože mám pupek tak na 3 děti,když to srovnám s tvým :grinning: Já právě musím vše koupit mám 6letýho,všeho jsem se zbavila a stejnak to bude čuryna :grinning:
1. pro 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tady je moje břicho na konci 24tt...tak jsem holky asi někde mezi váma - řekla bych, že už se ale zase trochu zvětšilo za ten týden :wink:
1. pro 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@daja.had
no já musím říct že břicho mi teď roste každý den ... a co pohyby holky ??? to jsou rány co ,,,, jsem z toho uplně vedle .. :o)) ale je to supééér :o)dvojčátkum držím moc palce a mamince přeji pevné nervy !
1. pro 2011 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja normalne bulim :frowning2: volal manzelovi kolega, ze maji zitra rano strelby a on uz odjel ted do Prahy... se mnou asi ty hormony neskutecne mlati, pripadam si hrozne brecet kvuli takove veci, ale je mi fakt mizerne, mela jsem naplanovany hezky vecer a ted se zase muzu leda tak tulit k polstari... zase budu bez nej 5 noci a mne je proste smutno, ale strasne :frowning2: ja vim, ze jsou na tom holky i hur a ze resite jine problemy, ja se proste potrebovala vypsat...

mate taky takove stavy? mi prijde, ze me ty hormony primo nici...zase mam pocit, ze jsem naprosto neschopna, nevim, jak budu zvladat bez chlapa dve deti...asi se musim obrnit :frowning2:

@andelka dela u policie v Praze, cca 200km od domova :frowning2:
1. pro 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tééda to si děláš fakt srandu, ty nemáš vážně žádné bříško :slight_smile: to není ani možný :slight_smile:)
Mně teda teď s druhým těhotenstvím bříško vyrostlo a roste rychleji...

@kosticka32 nebooj, všechno stihneš :slight_smile: na nákupování je ještě času :slight_smile: a teď přes vánoce bych to fakt neřešila, taky mi všude vadí ty lidi, děsný...

@meluzina já mám taky už takový břicho :grinning: přijde mi úplně akorát :dizzy_face:
1. pro 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@meluzina teda pohyby nic moc, malej je pěknej lenoch, Helenka mi dávala pořád o sobě vědět, ale Toníček sem tam jenom ťukne... :grinning:
1. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek tééda to ti moc nezávdím, že takhle nemáš muže doma, já ho mám taky pořád pryč ale tohle je opravdu hodně... bude ti nekdo pomáhat s dětma až se narodí druhé?
1. pro 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 jinka mám už upečeno a perníčky jsou výborný!!!! Nějak mě to pečení chytlo a nabudilo :slight_smile: přemýšlím co upéct dalšího :slight_smile:)
1. pro 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ono to neni tak hrozne, je vzdy pryc tri dny a pet dni je doma, ale dneska me to proste dostalo :frowning2: manzel si bere dovolenou asi mesic co se mimco narodi a pak tady mam mamku, ale pochybuju, ze ta mi pomuze, kdyz je od rana do vecera v praci...budu to muset nejak zvladnout :slight_smile:
1. pro 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kosticka32 nejlepší bude vyrazit do nějakého velkoobchodu, kde se dá nakoupit hodně věcí najednou, nebo i přes net se dá. Já jsem to tak docela kombinovala.
@meluzina pohyby, no pěkné kopanečky, malej má docela pravidelné 30 minutové periody spánku a bdění :slight_smile:
@deniskakubicek ajaj, to musí být náročné. Nedivím se, že tě to sebralo, ta náhlá změna programu. Taky bývám víc lítostivá a víc se mě věci dotýkají. Taky jsem se chtěla zeptat, jestli ti bude někdo pomáhat, když muž bývá několik dní pryč.

Holky, já vám hodím někdy fotku z odpoledne a sebe ceou oblečenou, tam bříško vidět bude, nebojte :wink: Když mám na sobě těhurifle, tak se to bříško dost zvýrazní a ještě nosím docela upnuté trička. Konečně když se svlíknu nevypadám tlustě ale těhotně :grinning:
1. pro 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii my se chystáme zítra na těsto a v sobotu na perníčky :slight_smile: a pomalu asi budem péct, s prckem to půjde pomaleji. A vymyslela jsem si dva druhy navíc, kvůli Danymu, aby to taky mohl, takové zdravější. Takže celkem by jich mělo být devět + perníčky a pak štola.
1. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii jéé, tak to jsem ráda!! :slight_smile: A ještě změknout. Já už mám v lednici taky nachystané 2 dávky, protože dětičky od švagrové ty první vyjedly a pomohl jim i můj manžílek! :slight_smile: :slight_smile: Takže dneska budu péct a pak musím udělat mikulášské balíčky pro neteře a synovce. Už se těším. A pak musím pár perníčků nazdobit!
2. pro 2011 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
tééda holky, vy pečete jak o život :slight_smile: to já na to tak nějak prdím ... Moje mamka je v důchodu a napeče nám ... akorát jsem řikala že si vezmu nějaký den dovču a alespoň ji přijedu pomoct když už nic jiného ... ale alespoň jeden druh chci také upést, abych provonila byt :slight_smile:

Jinak u nás až se junior narodí tak si bere dovču manža a moje mamka bude taky s náma ... jsem moc ráda .. sice mi je 33 let vlastně až se malej narodí tak mi bude 34 ale myslím, že nebudu vědět co mám dělat :slight_smile:))))) tak to ocením ... je to jiné mít vlastní dítě a děti kamarádek :slight_smile:
2. pro 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daja.had to je pěknej pupík, jo joo taky mám pocit, že naroste vždycky z ničeho nic.a jsem zase větší kulička :grinning:
2. pro 2011 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda pár dní sem nejuknu a tady tolik povídání..musim to dočíst :stuck_out_tongue_closed_eyes:
JInak už jsem absolvovala ten glykemickej test a je to ok, teda ta chuť mi ani tak nevadila, kdyby toho nebyl galón :grinning: a tay jsem musela vstávat po 5h a to mi teda neudělalo dobře...stejně jsme tam dojela o 10minut pozdě a dostala sprďáka..no joo, ale bus mi odjel před nosem(přeci nepoběžim :grinning: ) a vlak měl zpoždění..no hlavně, že je to za náma...
Taky jsme kvůli tomu omdlívání musela na ekg, dostala jsem domů takovou tu krabičku..den mě to m+řilo, děs..byla jsem ještě nemotornější, každejch 30minut to pípalo..a výsledkem je nízkej tlak :wink: maximum mám 110/60 a někdy taky 50/30..doporučení píjte kafe(nepiju), černej čaj a dejte si panáka :grinning: :grinning: to mě pobavilo...
Jinak holky malujem pokojíček :grinning: je to teda dřina..ale těšim na výsledek..
2. pro 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 jsi neuvěřitelná..já teprv přemýšlím co vůbec budu péct :grinning: a ty už skoro finishuješ :slight_smile:
2. pro 2011 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 tak test jsi zvládla, to je super :slight_smile: já se bojím, že mi bude zase blbě na omdlení :unamused: vstávat v pět, tý jo. A ještě než tam dojedeš a ještě čekat a celou dobu nejíst, jak jsi to zvládla? Já mám tu "ordinaci" 10minut od domu, takže to bude trvat od probuzení do jídla asi 3hodiny.
Teda, ta krabička je mazec, mamka to měla jednou taky, měla kolísavý a spíš vyšší tlak. Já mám standard těch 110/60, nejmíň teď nedávno jsem měla 99/54, ale 50/30, to je teda fakt malinko :confused: a rady dobré, pro těhotnou :grinning:
Jé, pokojíček pak ukaž, jak se vám to povedlo :dizzy_face:
Taky teprve vymýšlím a píšu si co chci upéct, těsto na perníčky s ebude teprve dělat a zítra péct. Ono je u nás lepší, když se peče až později, chodilo by se ujídat :sweat_smile:
2. pro 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka přesně jak bych pekla ted, tak do vánoc nic nemáme :grinning: leda cukrovku :grinning: :grinning:
No já ten den byla nějak mimo..ještě jak mi vynadala, tak sem se málem rozbrečela :sunglasses: :grinning: tak že zbytek jsem nějak nevnímala..no je to náročný, nejíst, nepít takovou dobu..všichni řikali, že pak na sladké nebudu mít ani pomyšlení a já šla vykoupit pěkárnu s koláčky :grinning: pořádně jsem se za tu statečnost odměnila :grinning: :grinning:
Krabička je blbá asi i normálně ale s tím baťůžkem na břichu jsem byla jak slon v porcelánu :grinning: ještě příští týden KO na gyn.. a pak už s doktory snad letos končim :grinning: :confused:
Pokojík jsem chtěla do zelena..nevim jak se to stalo..ale je modrej :fearful: :astonished: :grinning: ještě finišujem, na závěr přijde rozkošná bordura..pak vyfotim a pochlubim se :slight_smile: teda pokud nebudem muset pozvat profi malíře aby napravil co jsme spáchali :grinning:
2. pro 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 no tak perníčky jsou na mikuláše, tak to se musí teď, ale zbytek je mi jasný, že budem péct pomalu a jen to suché a slepovat a zdobit až tak týden před vánocema, jinak by se to sežralo :grinning:
správně, člověk se musí odměnit. :dizzy_face:
kdepak, určitě to bude krásné, jak to uděláte vy :slight_smile: já na to dlabu, ale musím koupit nějakou borduru, protože jak byl Dany mimi, tak měl kolem postýlky nalepené takové obrázky a všechno to serval a teď je to vidět, tak to musím nějak spravit.
2. pro 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já právě měla jednu vyhlídlou na netu a líbilo se mi, že k ní mají i samostatné nálepky..jen že než jsem ji objednala zavítala jsem dom Hornbachu, no a tam byla jedna taak k sežrání, že jsme jí hned koupili :grinning:
Jinak jak furt všichni pečete a já nic, tak teď finishuju s buchtou :grinning: musela jsem si dokázat, že jsem taky trochu hospodyňka :grinning: :grinning: :sweat_smile:
2. pro 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka no teda to se fakt činíš a jaké jsou ty zdravé? Já dávám Helence jíst už všechno, teda samozřejmě s mírou :_)

@pavlina86 nu to zdobení mi taky čeká :slight_smile: uvidíme kolik jich ještě vydrží :_) chodím na ně :slight_smile: ujídat...
My měli Mikuláše už dneska, takže asi už dalšího dělat nebudeme :slight_smile:

@deniskakubicek to je dobře že vám takhle někdo pomůže, můj muž je pryč skoro pořád takže jsem na to fakt zvědavá jak to dám :slight_smile: Nu Helenka asi poputuje na pár hodin v týdnu do školičky a pak snad odpoledně vypomůže babička, jinak s taťkou počítat nemůžeme, má toho prostě moc... :sunglasses:

@meluzina já taky moc péct nebudu, tohle jsem chtěla jen jako pro sebe že jsem dobrá :slight_smile: aspoň pro ten pocit že zvládnu taky nachystat vánoce a cukroví :slight_smile:) jinak se na velké pečení teda nechystám :_))

@petrita83 samé dobré rady pro těhotný viď :grinning:
2. pro 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, včera na mě manžel přišel s tím, že se mu vlastně jméno pro našeho kloučka nelíbí, no chápete to?!! Celý 3 měsíce nebo jak dlouho pořád mluvím o Toníkovi a tak a on najednou přijde, že ne... Jsem zvědavá na čem se teda schodneme...
2. pro 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no, tak nechci mu dávat ty s krémem a čokoládou, oříškama, mandlema, salkem, rumem...takže bude mít linecké s marmeládou, žloutkové tyčinky a špaldové věnečky.
Neboj to ho přejde a zase se mu bude líbit :wink:
My máme už naštěstí babičku v důchodu, takže pomůže. Minule ještě chodila do práce, ale taky pomáhala, protože hlavně ten první měsíc byl fakt náročný. Manžel bude mít tak týden až 10dní pak dovolenou.
2. pro 2011 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to jooo :slight_smile:)
Já byla i s Helenkou na všechno sama a všechno šlo úplně suprově, na prní mi to nepřijde ani tak moc důležitý, ale teď se toho trochu bojím zvládnout obě dvě najednou :slight_smile:))
2. pro 2011 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no já měla po pordu dost zdravotní problémy, takže bez pomoci bych to nezvládla. A teď s etaky bojím jak to vezme Dany, na babičku je zvyklý a když bude s náma nebo s ním, tak to nebude brát jakože ho odstrkuju, protože ji miluje.
2. pro 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek