• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petrita83 no, u nás to vypadá podobně, akorát teda pár cukroví už máme. Jinak nic. Adventní svícen teda jo, a stromeček ve sklepě :sweat_smile:
No já se snažím léčit jak se dá, ale chytil to i malej, dneska s ním byl manžel u doktorky a je nachlazený a má zánět nosohltanu, večer začal dost kašlat. No tak snad se do příštího týdne uzdravíme a budem si užívat vánoc. Akorát jsme teda měli jiné plány, že :unamused:
Takže všem přeju hlavně zdravíčko :slight_smile:
14. pro 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to je děs a ještě i malej marod, chudáček :confounded: tak snad to brzo zlomíte, teď to všude řádí, já doufám že už mám vybráno!a pro jistotu mám navařenou česnečku :grinning:
to cukroví půjdu asi napravit :slight_smile: ať jich mám taky aspoň pár :slight_smile:
14. pro 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
u nás nic nového. jen se pomalu zvěštšuji, včera jsem přišla na to, že se zvětšuju, když jsem byla po obchodech :slight_smile: v jedné ruce pes, v druhé košík a přředemnou vagonek, do toho úzke regály..... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Dostala jsem od sestry nějaké starší oblečení tak jsem to oprala už konečně vyžehlila a do toho spousta jiných věcí, ještě bych měla stihnout něco navařit :slight_smile: :slight_smile: Zjiastila jsem, že jedno uklidím a dotoho se sám udělá nějaký jiný bordel :slight_smile:)) a mezitím i samozřejmě musím odpočívat
Holky hodně zdraví, to je ted nejdůležitější.......... já jsme ten typ, že si nenehám jen tak ubližovat a hned chci pořádne tabletky tak nevím jak bych zvládla nějakou nemoc bez pořádnych léku. před rokem jsem měla takovou angínu, že jsem opravdu byla na tekuté stravě. :grinning: :grinning:
14. pro 2011 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes jsem tak přemýšlela, už jste se rozhodli vy co čekáte první mimi, na jakou délku rodičovské půjdete? aby to bylo co nejvýhodnější. Anebo vy maminky co čekáte druhé jak to máte?
Já nad tím stále tak přemýšlím, jestli dva nebo tři roky, když chceme i druhé. :slight_smile:
15. pro 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 já mám na tři roky, kdybych to tušila, dám si na dva :grinning: Ale ono to takhle brzy v plánu moc nebylo :sweat_smile: Teď si dám taky na tři, ale to už doma fakt budu. No a taky se to dá pak měnit v průběhu, protože všechny tři varianty jsou o 220 tisících, takže je to jedno. Kdybych náhodou sehnala práci dřív, tak bych si to pak změnila třeba na 2,5 - kdybych šla do práce od září (učit)
15. pro 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka je dobré, že se todá měnit, ale když se podívám na naaší vládu tak dnes je to tak a zítra jinka :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: ale asi určite radši na víc a když tak změnit. chtěla bych další začít zkoušet tak po roku, jen mám obavy at nam to zkoušení taky netrvá zase rok jak ted. ALe určitě kdybys tušila, ale hlavně at jsme zdravý penize jsou a budou, jen někdy víc a někdy mín. I když jak to tak vidím, že jak pomalu začínáme všechno nakupovat tak miminko je opravdu přepych a to ještě prakticky nic nepotřebuje :grinning: :grinning:
15. pro 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám, že tu probíráte rodičák :slight_smile: @andelka já mám te%d taky na 3 roky a je škoda že přijdeme o rok peněz... ale podle toho nového si můžeme zažádat o kratší variantu a podle mne to dočerpat, aspoň něco :_) a tak si i přilepšit. Uvažovala jsi o tom tak?
15. pro 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jinak rostete děvčátka? Já už mám nahoře 9 kilo :grinning:
15. pro 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii no, uvažovala, ale nevím jestli se mi chce kvůli necelým 3měsícům papírovat :unamused:
No, my rosteme, ale jak radši nevím, před 10dny to byly asi 4kg. Já vylezu na váhu až v novém roce :grinning:
15. pro 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to není nic :slight_smile:) já budu mít po novém roce tak 12 :grinning:
Nojo papírování to jistě bude, ale i tak se mi nechhce jim ty peníze jen tak nechávat když by šlo alespoň trochu si polepšit...
16. pro 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no fakt přes vánoce na váhu nepolezu, až před kontrolou.
Já o tom uvažuju, ale furt nevím. Ještě se v tom moc neorientuju.
16. pro 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka zkusím tam zavolat a poptat se nebo zajít já myslím že by to bylo fajn nějaká ta tisícovka kort po vánocích :slight_smile:
16. pro 2011 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no to rozhodně. Dany má dva roky 10.5. a TP máme taky stejný, takže co vyšpekuluješ ty, mělo by platit i pro mě. Tak kdyby se ti chtělo, byla bych vděčná. U nás to vyřizování bylo napalicu, co jsem si nezjistila, to málem nebylo a teď jak jsem nemocná, tak se mi nad tím ani nechce dumat. Koukala jsem na nějakou kalkulačku, ale nějak jsem to nepochopila.
Teoreticky by nám měli mezi lednem a květnem vyplatit rozdíl mezi RP co už jsme spotřebovali a 220tis. jako stropem. Ale já sjem na rodičáku od porodu, ne až po mateřské, takže už mám vybrané dost.
16. pro 2011 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka to vyřizování, věřím: moje kamarádka, brala rodičák tady v čechách jej přítel jako slovák si našel práci na slovensku a najednou byl velký problém kdo bude rodičák vyplácet. češi nechtěli protože živitel rodiny pracuje na slovensku a slovákům se češke zase vyplácet taky nechtělo, trvalo jim půl roku než něčeho docílili, ale to bylo běhání mazi čr a sr, ale hlavně na každém úřadě řekli něco jiného nebo nevěděli co. nakonec psala i ombudsmanovi aby tam poradili jak na to. Výsledek slováci platí to co oni dávají to je nějakých 5500kč a česi doplácejí zbytek :slight_smile:))))))))))))
@zdeniii ja stale rostu jenom do bříška :grinning: :grinning:
16. pro 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, jak se mate? Chtěla jsem se Vás zeptat jak ë jste měly výsledky na cukrovku. Mě v nemocnici nic neřekli, že je něco spatně a jak jsem šla za týden k doktrovy na kontrolu, zak ten řekl, že tu prostřední hladinu mam trochu zvýšenou, tak musím jíd na diabetes do Brna. Ja tomu nerozumim v nemocnici řeknou dobry doktor zase, že je to trochu zvýšené. Nevíte o nejaké tabulce kde bych si to mohla porovnat ty moje výsledky?
Diky moc
16. pro 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky u vás tak krásně chumelí ? Já vim že to sem nepatří,ale já máím normálně radost :D
16. pro 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarka23 jestli chcete druhé záleží asi do jaké doby možná by se oplatilo na ty 2roky
16. pro 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 mě zjistili cukrovku, ja jsem měla 5,8 před a dvě hodiny po 9,11 Správne hodnoty jsou do 5,5nalačno,
do 8,8 mmol/l za 1 hodinu
do 7,6 mmol/l za 2 hodiny .
. Musí tě sledovat hlavně kvůli tomu, že čím je vyšší týden těhotenství tak tím tělo hůř snáší toleranci inzulinu. zkus se podívat na www.tehotenskacukrovka.cz takže i nepatrná výchylka může být pozdějc problém. já mám zatím jenom dietu a po novém roce se uidí jak zabíra, ale holky zjistila jsem že když jsi dám kocku čokolády,obětujemza to jednu mandarinku :slight_smile:
16. pro 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kosticka32 zatím nechumelí tady u nás na jižní moravě je teplo, myslím že tenisky jen tak neschovám :slight_smile:)
Právě to by se oplatilo, jen když to tak počítam, aby jsme to hned stihli tak by sme museli otěhotnět snad skoro hned, ted nam to trvalo rok tak právě nevím co s tím :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
16. pro 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 já teda teď ještě nebyla, kvůli nemoci, jím hodně med a ten se dost dlouho drží, tak nevím kdy půjdu, možná mezi svátkama. Ale minule jsem měla nalačno 4 a po 2hodinách 5,2. Krev mi brali jen 2x.

U nás nechumelí, ale zato fouká hodně.
16. pro 2011 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady napadlo asi 20cm,ale je to mokřisko,takže už to taje a padá to ze střech a je tu na silnicích kalamita,bouračky :frowning2: takže to do vánoc nevydrží :unamused: škoda
16. pro 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka, @zdeniii, taky vlezu na váhu až po novém roce :grinning: to bude masakr :grinning: :grinning: zatim můžu řikat, že mám hore jen těch 7kg :slight_smile: ikdyž podle toho jak je všechno okolo menší a užší..tomu už asi nikdo věřit nebude :grinning:
17. pro 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky diky moc za pomoc ohledne te cukrovky uz jsem klidna.
Ja mela nalačno 5,5
Po 1 hodině 9.00
Po 2 hodinach 4.2
Tak si myslim, ze to nemam zase tak špatne, nevim co ten muj doktor plaší:
A co jinak jak je u vas tady je krasne a sviti sluníčko? Ja jsem už pomalu začala pect na Vanoce. Jsem zvedava jak se to povede. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
17. pro 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarka23 já taky jen do bříška :_) nevím kam jsem těch 9 kilo dala :slight_smile: ještě teda prsa :slight_smile:)
@daniela.250 já neporadím, na cukrovku nechodím...
@kosticka32 u nás tayk denska sněžilo ale jen chviličku, i tak jsme z toho měli radost. každopádně ted opět prší a po snehu ani památky...

JI nak jsem dneska koupila stromeček, malá z něj má velkou radost, nejraději by ho měla doma tak byla velká scéna že jsem ho dala na balkon :slight_smile: bude to krásný až ho uvidí ozdobenej :dizzy_face:
Dárky už mám všechny, cukroví 3 druhy a víc dělat nebudu, dostaneme :slight_smile: a nechhci se moc cpát sladkým, nějak na to moc ani nejsem... :grinning:
A taky jsem vyrazila do obchodáku ve středu kolem 10 hodiny dopo a všude bylo tak šíleně lidí že to bylo vážně šílený, oni snad nechodí do práce bo co :grinning:
17. pro 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii zase kdy mě ty prsa narostou netuším, u nás otevřeli kaufland a taky to tam vypadá, jakože lidi mají fúru peněz a do práce nechodí :slight_smile:
17. pro 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
no holky já vživotě nesnědla tolik sladkýho jako toto těhotenství,mazec a to jsem přibrala minimálně :grinning: U kluka jsem na sladký vůbec neměla chutě,ale čekáme čurynu a jsem schopná sežrat na co přijdu :unamused: cukroví už skoro nemáme :angry: a jinak co se vánočního nakupování a šílenství týká je to hnus,a pak že lidi nemaj prachy joooo houby,hlavně toho žrádla,nechápu!A s tim batohem se někde prodírat davem je luxus a to mě ještě čeká nějaké dokoupení dárečků :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak holky hodně krásný a pohodový vánoce přeju :grinning:
18. pro 2011 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My jsme včera konečně pokročili s cukrovím a zbývají už jen dvoje nepečené a štola.No a snad se dostanu ještě příští týden někam na dárky, mně už je docela dobře, malému taky, ale zas něco chytil tatínek :unamused:

Ad těhu - všimla jsem si, že se mi začíná objevovat mlezivo. Napřed mi to přišlo brzy, ale pročítala jsem deníček syna a minule jsem si to zapisovala v 28tt, takže asi normálka. Já už si nějak neuvědomuju, že jsem někdy kojila :sweat_smile: snad bude zase všechno OK. Akorát teda musím často prát bavlněné podprsenky, dělá to flíčky a na vložky je ještě brzo.
18. pro 2011 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahoj holky, tak my taky rosteme, máme 5 kg nahoře a mě šíleně po práci chytají záda ( bedra), tak jsem se rozhodla, že od ledna půjdu na nemocenskou a pak rovnou na mateřskou, už začínám i funět, jak lokomotiva :slight_smile:
18. pro 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j dobré rozhodnutí. Mně minule též bolely záda, pomáhalo teplo a klid, moc se nehýbat. A později zase cvičení. Doma to v tom počasí budeš mít lepší :wink:
No, já se asi zvážím v pátek, a pak až před kontrolou, nebudu si kazit vánoce :grinning: na focení bříška jsem teď neměla náladu, tak možná příští týden, nebo až od stromečku.
18. pro 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky,mužu dotazek,dneska měnějak moc tlačí miminko jakoby dole,cítím jakoby tlak,musím furt na malou,tak se bojím,aby se malý netlačil ven :frowning2: ,i když ve středu večer v poradně bylo vše uplně ok,tak ted nevím,jestli je to normální či né :rolling_eyes: ,nemám křeče,nemám bolesti,jen jakoby byl malinky moc dole,ale jen za chuze,když sedím nebo ležím,tak nic a kopká normálně u pupíku,děkuji moc za odpověd,snad mi pomužete :slight_smile:
18. pro 2011 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek