• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@mourinka29 - ahoj, podle mě se jen prcek otočil tak, že ti tlačí na močák, měla jsem to takhle zase na začátku, než vylezla trošku výše, určitě je vše ok
18. pro 2011 ve 14:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j no to já taky měla na záčátku,ale ted je to jiné,no uvidíme,si říkám,že pokud nejsou křeče a bolesti,ta je to snad jen maličký,nějak blbě natočený
18. pro 2011 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 mě to takto děla, někdy když ležím na zádech, tlačí na močák a šíleně se mi chce čurat, stačí se jenom otočit a zázrakem mi nic není,ještě tam má u tebe místečko tak se otáčí, můžeš to poznat i podle toho, že kope po kážde někde jinde.
18. pro 2011 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarka23 děkuji,no to já mám taky to co popisuješ a tím,žejsem hodně štíhlatak ta mám i tvrdo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ,ale dneska je jakoby dole furt,i když kopká furt jinde,ale dole je jakoby furt,tak budto tam tlačí hlavičkou,já nevím :unamused: :unamused: ,jsem po dou nezdařilýc těhu,tak ted vyšiluju,už hysterčím,že se mi dere ven :rolling_eyes: :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth: mjsem blbá že :rolling_eyes: :grinning:
18. pro 2011 ve 14:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 já to cítím stejně, jakoby byl malej v podbřišku, když sedím, tak cítívám píchnutí u močáku, jinak kopanečky po straně nebo kolem pupíku. Měl by být hlavou dolů a dost roste teďka, takže to je normální stav :wink:
18. pro 2011 v 15:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka moc děkuji,snad ano,už je to lepší :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
18. pro 2011 v 17:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Děvčata, ne že bych chtěla stresovat, ale všechny se touto dobou pomalu překulujem do 3.trimestru...mám uložené nějaké ukázky porodních plánů, tak kdo by chtěl, napište mi do IP email a já je pošlu.
18. pro 2011 v 18:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka - já si asi porodní plán dělat nebudu, u nás v porodnici se stejnak na vše ptají, a budu jednat podle situace, manžela zainstruuji, mám tam dvě velmi dobré známé porodní asistentky, tak to asi ani sepisovat nebudu, ale uvidím ještě.
HOlky budete chodit do předporodních kurzů u vás v porodnici? KDy se na to chystáte?
18. pro 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka já už mám taky mlezivo, ani nevím kdy jsem ho měla s Helí :_) ale v tomhle čase už mi to přijde akorát :slight_smile: jen mám o dost větší prsa než jsem měla s ní :slight_smile:

@verusa.j já myslím že je to super rozhodnutí! taky mi začínají brát záda ale je to hodně z toho jak pořád tahám Helenku... :confounded: holt musím začít cvičit!!!

@mourinka29 ahojky, myslím že je všechnov pořádku, já mám taky prcka pořád dost dole nebo ho tam cítím hlavně při práci chůzi a tak.. o čůrání ani nemluvě, to můžu skoro pořád :wink:
18. pro 2011 ve 21:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j no já po zkušenostech z minula chci mít aspoň něco v bodech v ruce. Zrovna u nás se bohužel moc neptají, měla jsem smůlu na PA kterou jsem neznala a bohužel ani nebyl čas a energie s nima o mých představách a jejich postupu nějak komunikovat. Tak si jeli podle svého. Nebudu vymýšlet nic složitého, hlavní poselství bude o tom, že si přeju bonding, co nejméně zásahů, dítě stále u mě a o všem chci být informovaná.

Minule jsem byla přímo na předporodním kurzu té nemocnice kde jsem rodila, trval 4týdny, začínala jsem ho v 34tt.
18. pro 2011 ve 21:07  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@verusa.j já jsem si porodní plán sepsala, ono si aspoň utřídíš myšlenky co a jak... nakonec jsem ho taky nepoužila ale fakt mi to pomohlo si tak nějak uvědomit co chci a co ne. Ono nikdy nevíš jak se co semele a je dobré mít ho třebas v záloze... Jinak jsem si porod taky "ošéfovala" slovně :wink: sama :slight_smile:

Na kurzy do porodnice chodit nebudu, nelíbí se mi tam... a jak už mám jeden za sebou tak asi už na další mít čas nebudu :slight_smile: uvidíme, potřebuju si zopáknout asi jen dýchání :slight_smile:
18. pro 2011 ve 21:09  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, jak se mate?Ja bych chtěla chodit na předporodní kurz, ještě mam chvilku čas. Hlavně se musim rozhodnou kde budu rodit :sunglasses:Nevim jestli zvolit Brno nebo Vyškov? :confused:
Uz jsem si přebrala konečně věcičky na male mam sestry a ty uz male mají, tak mam hromadu věcicek po nich. Jen to všechno ještě vyprat. Holky nevíte jakej prací prášek je dobrej? :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Kamaradka si vše vyprala v dětském prášku a jak to pak malému oblékla, tak se jí celí osipal zjistily, že je na ten prášej alergickej. :unamused: Tak tedka hleda nějakej jinej.
19. pro 2011 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
ja chodit na kurz nebudu, myslím, že víc se tam už dovědet nemůžu než vím. mě spíš pomáhá tady komunikace s Váma, protože zkušenosti nenaučí nikdo. Musím říct, že už se mi po první krát zdálo, že rodím, porod byl úplně v pohodě ani nebolel :slight_smile:)) jen spíš problém jsme tam měla, že mi miminko nechtěly ukázat ani půo dvou hodinách. tak asi ted vím, čeho se moje podvědomí bojí :slight_smile:

@daniela.250 ja jsem si koupila lovelu, ale ja si myslím, že to je jedno co se týče té značky, pokud bude miminko alergické tak bude. jen potom nás to bude muset hned napadnout jestli vyrážky nejsou i z prášku.
19. pro 2011 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@jarka23 no popravdě mně kurz taky na moc nebyl, protože půlka z toho nakonec byla jinak, co tvrdili. Stačilo mi a stačí těhotenské cvičení, tam se o těhu, porodu i kojení taky bavíme.

@daniela.250 já taky peru v Lovele tekuté.
19. pro 2011 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
tak si holky představte, nevím jak kde to chodí, ale jsem z toho z nechucena
Moja švagrová bydlí na slovensku termín má přede mnou 14 dní, má 37 let, 1 syna, který má detskou mozkovou obrnu a má ted 17 let, duševně je tak ve věku 9 let. Ted v těhotenství ji leči na vysoký krvní tlak. Ráda by rodila cisařským řezem, protože se bohužel neví, když to bylo 17 let zpátky, kdy vlastně k detské. mozg.obrně došlo, mohlo se cokoliv stát i za porodu, řekla toto svému doktorovi a ten ji vlastně i řekl, že by doporučoval cisaře, ale že indikaci ji klidně napíše, ale za 200 Euro. Je toto možné? setkali jste se s něčím podobným? Nechápu tomu. Chápu pokud dá někdo do ruky obálku z vlastní vůle, ale takto to říct na drzo?
19. pro 2011 ve 13:08  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@verusa.j já se na kurz nechystám, netvrdím že vím všechno ale pár let navštěvuju všelijaké diskuze s těhotenstvím a porodem spojené, takže vím dost a stejně zkušenosti ostatních maminek jsou nejdůležitější. Tatínek by s náma stejně chodit nemohl a samotný by se mi ani nechtělo..

@daniela.250 plánuju koupit Persil Sensitive, kamarádky si ho chválí, tak snad bude dobrý. Chtěla jsem prvně Lovelu ale ta prý prádlo moc nevypere, fleky od všeho možného tím prý nejdou dolů, akorát hezky voní, tak půjdu do toho Persilu.

@jarka23 to je teda pěkně hnusný, nevím teda jak fungují na Slovensku ale tohle se mi stát u nás, tak tomu doktorovi normálně řeknu, že ho někde nahlásím, doporučení k nějakému zákroku nebo vyšetření se občas platí ale pohybuje se to ve stokorunách, tohle je normální žádost o úplatek podle mě, takže bych podle toho jednala a pokud by si doktor nedal říct, fakt bych to někde nahlásila a šla k jinému...
19. pro 2011 v 15:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourinka29 Já to občas mám taky,nemůžu udělat ani krok mám pocit že vypadne :grinning: takže pak si pěkně lehnu a jakoby párkrát zvednu pánev a ona se asi přesype jinam pak je to ok :grinning:
19. pro 2011 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahoj holky, tak jsem doma z poradny :frowning2: Dloouho jsem tady nebyla, protoze nas trapi i druhy synek se zdravim, tak pisu alespon infi z dnesni poradny... Matyasek je cile miminko, ktere ma uz 1140g, ale bohuzel je o 14 dni mensi a porad se zmensuje, doktor rikal, ze je to zatim v norme, ale 1.12 byl termin dle mereni 7.3 a nyni je 13.3 :frowning2: pry Maty bude pripraven k porodu 2.3, ze bude plne vyvinuty, ale bude malinke miminko...pry mam jist vic nez ted, ze se o vanocich nemam hlidat, ale ja mam nejaky blby pocit :frowning2: vzali mi krev na protilatky, cukr byl v poradku... placenta asi nebude tak vyzivovat, tak uvidime, jak dopadneme v lednu, ale nejak se mi to nelibi...jsem 30.tt a hrudnicek odpovida 26.tt :frowning2:
19. pro 2011 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek Co to slyším? :confused: snad se to do ledna ještě změní. Hlavně aby byl v pořádku, bobišek, i když by byl malinký.
19. pro 2011 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Kato, ja nechci plasit, mam pocit, ze je vse v poradku, jen se mu proste nechtelo rust... ale doktor nebyl moc spokojeny, dokonce rikal, ze ho zmeril spatne a ze to udela znova a kdyz videl, ze ani podruhe se to nezmenilo, tak rikal, ze uvidime v lednu...ani nevim, co by se delo, kdyby ho placenta opravdu nevyzivovala...
19. pro 2011 v 18:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek no, asi by se musel narodit dřív. Určitě to budou sledovat. Možná byste byli nějakou dobu v nemocnici? Teď je ještě předčasné to řešit, uvidí se v lednu. Třeba brouček překvapí.
19. pro 2011 ve 20:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka aha, teda, to bych nechtela :frowning2: ale o te nemocnici dnes padla rec...pac Maty se "zmensuje" od 24.tt, ale telicko ma mensi jen o 14 dni, kdezto brisko o 4 tydny, coz je podle me dost...uvidi se v lednu, snad to dozene a to mam vyvazeny jidelnicek i vitaminky beru...
19. pro 2011 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
K těm kurzům, u nás je myslím 5 lekcí a ty si z nich můžeš i vybrat co tě zajímá, já bych chtěla projít v rámci toho kurzu s manželem porodní sály, porodní polohy a dýchání a možná i kojení
19. pro 2011 ve 20:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@deniskakubicek - bobku, držte se, třeba to dožene tak, aby bylo vše ok, držím palečky, já jdu do poradny zítra
19. pro 2011 ve 20:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j drzime :slight_smile: ja si porad myslim, ze to spatne zmeril, pac takovy rozdil je sileny, ale treba to ten nas rostak dozene...a to jsem si i myslela, ze kdyz beru vitaminy, ze bude vetsi :slight_smile:
19. pro 2011 ve 20:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek mrkla jsem se na to do knihy, jediné co mě napadlo je ta nedostatečnost placenty a píšou:
Neexistuje spolehlivý způsob, jak zjistitm zda vaše placenta funguje správně. Lékaři mohou získat podezření, pokud děloha roste příliš pomalu nebo je zpomalený vývoj plodu. Nejspolehlivěji se růst měří ultrazvukem. Pokud se ukáže, že se plod nevyvíjí tak, jak se očekávalo, lékaři provedou další vyšetření a biofyzikální profil, který zahrnuje záznam dýchání dítěte a jeho pohybů, zabarvení a objem plodové vody a kardiotokograf. Nedostatečnost placenty může znamenat nutnost vyvolání předčasného porodu nebo nutnost provedení císařského řezu.
Důvody pro nedostatečnost placenty: došlo k abnormálnímu vývoji placenty - průtok krve placentou je omezen nebo došlo k odloučení tkáně placenty z důvodu krevní sraženiny - placenta se odlučuje - placenta je příliš malá - p. je nesprávně vyvinutá - pokud matka trpí cukrovkou, může to negativně ovlivnit placentu.

Já myslím že většina těch důvodů je docela vážná a že by se na to přišlo. Bohužel tu nepíšou nic, jak tomu předejít nebo zlepšit, asi se s tím moc dělat nedá. Rozhodně vás budou sledovat, každý týden v bříšku je dobrý, Maty to zvládne. I kdyby musel ven dřív nebo byl menší.
19. pro 2011 ve 20:29  • Odpověz  • To se mi líbí
No a jinak - asi se nevlezu do doporučovaného rozmezí pro test na cukrovku. Leda bych tam šla teďka ve čtvrtek, zdravotně už je mi líp, tak bych to snad dala. Nevím jestli budou fungovat v tom týdnu mezi svátky a po novém roce už budu po 28tt. Musím to nějak vykoumat. Ovšem chodit na test na cukrovku uprostřed vánoc, to je fakt mazec. :sweat_smile:
19. pro 2011 ve 21:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka - já tam takhle půjdu :slight_smile: sestra mi řekla, že fungují pořád, tak tam jdu kolem 25. 12. ono je stejnak pracovní den.
Dnes jsem byla v poradně a malá, která ukázala, že je to opravdu holka, má už 781 g, roste hezky, hlavu už má dole :slight_smile: a moc se jí tam líbí, protože se řechtala
20. pro 2011 v 17:37  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@verusa.j tak já půjdu ve čtvrtek, jindy fakt nebude už kdy. Takže zítra si nesmím moc dopřávat. :sweat_smile:
Malá je šikovná :dizzy_face:
20. pro 2011 v 19:05  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka - tak to já si dopřávat asi budu,aspoň přes vánoce, pak se uvidí, co mi najdou :slight_smile:
20. pro 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek