• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@deniskakubicek no já za to nemožu :sweat_smile: švagrová byla vtipná, bo mamka říkala, že se jí zdá že mám větší bříško než minule a švagrová že určitě ne, že na 5měsíc akorát - tak jsem ji lehce zaskočila sdělením, že včera jsem začala 7měsíc :grinning: Už jen necelé 3měsíce a miminko bude u nás :dizzy_face:
26. pro 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka jéé ty vážně nemáš vůbec pupík :_)) já mám video z vánoc kde jdeme ke stromečku a chtěla být schovaná za zdí, ale nějak mi koukalo jen břicho a prsa no vtipný :grinning:
26. pro 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak se hlásím po super svátkách! Byla to bomba, snad nejhezčí Vánoce, co jsme kdy měli - děti si užily dárečků - a my s nima...skoro to vypadalo, že Lego, stavebnice a rybičky přinesl Ježíšek dospělým...vydrželi jsme u zábavy skoro do půlnoci..druhý den dopoledne ségra s klukama odjeli k druhý babičce, taťka do práce a my se Stelčou jsme se vydali ještě s našima zas na oplátku k nim...tam jsme teprv zdobili stromek, užili si skvělej večer, hodovali - jelikož bylo po předchozí večeři mraky zbytků jako každý rok (no můžu se přidat k těm, co mají tak trochu obžerství o svátkách). Včera ráno jsem u nich upekla další dva máslový koláče. Po dvou, co jsem pekla na štědrý den se do rána zaprášilo...tak tyhle jsme si rozdělili a kousek odvezli k tchánovcům...sice bydlíme spolu, ale oni svátky tráví u strejdy (kam se teda budou i stěhovat - ale kdy, to nikdo neví :grinning:) Tam to bylo taky super...Steli včera splácala, co mohla - ta asi za svátky přibere nejvíc ...už jsme doma pupkatý všichni :slight_smile:
Až dnešek se zase vrátil do normálu...jsme tu osiřeli, taťka je v práci, my v baráku sami, teď Stelinka spinká a odpol. jedem k zubaři - na to se zrovna netěším...u Stelči to bude klasika jako u všech doktorů, ta začne křičet ve dveřích a pusu určitě neotevře...takže jí tak maximálně vytvoří registraci :wink:
Pak opět zastávka u našich - přijde jeden Ježíšek, co nestihl dorazit včas...tak jsem zvědavá - nový světla do obýváku - snad se jim budou líbit! Jsme to se ségrou riskly a vybrali sami..
Jirka si jde vlastně dnes v Praze taky pro dáreček...včera si objednal vysněný mininotebook, tak si ho dnes vyzvedává...takže budou u nás večer druhý vánoce :grinning:
Snad jste si taky užili pohodu...
27. pro 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daja.had tak to se vám vánoce krásně vydařily :dizzy_face:
U nás byl druhý Ježíšek včera, my jsme totiž zapomněli dát pod stromeček dárky od mamky, měla je v batohu a já jsem ho při uklízení na večer schovala :sweat_smile:
Mininotebook, super :slight_smile: můj m si nadělil čtečku knih, tak teď s ní chodí i na záchod :grinning:
27. pro 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak to máte taky dobrý se zapomenutýma dárkama :grinning: Doufám, že my tak nedopadnem, že by s tím chodil i na záchod :wink: No uvidíme, že :slight_smile: Má to teda údajně na to, aby se v Praze nenudil při dlouhým čekání (řidič autobusu)...takže se budu jen modlit, aby mu ho ještě někdo nešlohnul...by mě kleplo..
Zubaře jsme přežili - mně teda vrtal a Stelince se ani koukat do pusy nechtěl - teda jako násilím a sama fááákt pusu neotevřela :grinning: takže jen takový seznámení s křeslem a na to se zrovna taky moc netvářila...
U našich bylo fajn, světla se líbí! Na stropě vypadá skvěle, jen to nástěnný tam trčí jak "kůl v plotě"..asi to chce ještě poladit nějakýma obrázkama okolo :wink:
27. pro 2011 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka taky bych se příliš používaným jménům chtěla vyhnout....u Stelinky jsme teda ale měli vybranýho zároveň Tomáše - jelikož se mi nic moc klučičího nelíbí...teď je na programu Tobiáš - ale ségra má Matyáše - tak furt váhám, je si to divně podobný :grinning: A holčička Tara, do toho jména jsem se zamilovala a toho už se asi nevzdám...i když ne každýmu v rodině se líbí - ale co, taťku jsem už přesvědčila, tak to stačí :wink:
27. pro 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deniskakubicek jooo, to jsem tušila, že pokud jsi jedna z těch holek - tak "žirafí máma" :grinning: to je fakt neskutečný, jaká náhoda! Tak doufám, že se někdy s dětma sejdem...máme přeci času na dovolený :wink: dokonce obě děti budeme mít téměř nastejno, tak to je paráda! A kdy jdeš do poradny? Nepotkáme se tam 5.1.? :slight_smile:
27. pro 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zítra jdu na 3D ultrazvuk tak se moc těším až malého uvidme. Manžel ho uvidí vlastně poprvé :wink: Musím mu domluvit ať se nám krásně ukáže :slight_smile: a pak hodím foto :slight_smile:
27. pro 2011 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had jojo, zirafi mama :grinning: :grinning: :grinning: do poradny jdu 19.1, tak se nepotkame... :frowning2: ale urco s detma jooo, vzdyt jsme taky kousek od sebe :grinning:

Jinak holky, ja se po 10 dnech obzerstvi zvazila a nenabrala jsem nic...ale to nezname, ze miminko nenabira, ze ne? Posledni dobou hodne slabnou pohyby, manzel rikal, ze tam ma min mista a je to v poradku, taky si myslim a konecne se i vyspim :slight_smile:
28. pro 2011 v 08:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek to určitě neznamená, neboj.
Já radši na váhu nelezu, to bude cifra :unamused:

@daja.had Stela se mi strašně líbí a Tara je taky bezva :slight_smile: Super že se dárek rodičům líbil, dobře jste vybraly :slight_smile: No my máme čtečku kvůli m studiu, jejich knihy jsou hrozně těžké, tak to asi do tramvaje tahat nebude. A je v tom i net, tak si to vezmu do porodnice. Minule jsem tam nudou lezla po zdi. Se spolubydlící moc řeč nebyla, mimča dost spaly...tak mi to do návštěv vůbec neutíkalo. Na čtení jsem měla jen novou Betynku a tu jsem pak ještě půjčovala. :sweat_smile:
K zubaři se chystám po novém roce, tak se i poptám jestli vezme malého, ale pochybuju.
@zdeniii držím palce ať je všechno krásně vidět a těším se na fotečku :slight_smile:
28. pro 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tak to moc přeju, ať se ukáže v celý svý kráse! :dizzy_face:

@deniskakubicek až tak pozdě, jo? mě ten doktor fakt někdy udivuje...tak když se mu nezdá velikost miminka, proč tě nezkontroluje dříve? to jsem z toho blázen...taky holky v diskusi s prvním mimčem se dost dvili tomu, že náš doktor neprohlíží - jako třeba v tomhle těhu ještě ani jednou, pořád dělá jen ultrazvuky..ne, že bych neměla radost, že mrňouska pokaždý vidím, ale prostě přístup je fakt v každý ordinaci asi jiný...někomu doktor kontroluje čípek, jestli je v pořádku a u nás se jen každou návštěvu tipuje pohlaví miminka a navíc je to jednou kluk a jednou zase holčička :grinning: No sranda...
28. pro 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka dík za pochvalu jmen, mně hodně zaujaly...nejsou ani okoukaný, ale ani extra super světový :slight_smile: No ale s klučičíma, jak píšu, tam mám prostě problém...nakonec snad vyhraje i taťka a bude Jiřík po něm...ale bránííím se, co to jde, jméno se mi líbí, ale po rodičích nééééé..to nechci... :sweat_smile:
28. pro 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka a s tím notebookem do porodnice, dobrý nápad...asi si ho taky u taťky zarezervuju :grinning:

@deniskakubicek s tou váhou tvojí si taky myslím, že nemá moc společnýho miminko, toho bych se nebála...podle mýho břicha by muselo být mimčo poloviční než má být...u Stelči taky každý až do konce povídal, kde to dítě mám??? takový malý melounek - ale přibrala jsem 15,5 kg, což přeci není nejmíň...no ale těch keců, že břicho nemám...no a malá měla 3,65kg..tak se tam taky musela nějak vecpat - asi nemám náročný děti na prostor :grinning:
28. pro 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had my taky měli u kluků problém. a jména po rodičích bych taky nechtěla.
To je zvláštní že nekontroluje vnitřně. Mně pokaždé.
My máme i notebook,ale je velkej a dost těžkej. Tohle bude stačit.Mám pocit,že snad všechny kamarádky co mají druhé dítě braly s sebou do porodky notebook :grinning: Ono se řekne, odpočívat...ale někdy není potřeba a člověk se nudí, třeba když je náhodou na pokoji sám. Zas tolik těch vyšetření není a návštěvy jen dvě hoďky tuším.
28. pro 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka týjo, vyšetření? to snad v Náchodě nedělali žádný...jen ráno při vizitě koukli :wink: ale příště bych nějaký ten ultrazvuk po porodu uvítala - jelikož mi po prvním porodu v děloze něco zůstalo a až na 6ti nedělní prohlídce to doktor zjistil, tak jsem musela na kyretáž...ale nevím, třeba se to hned v porodnici ani nedá poznat, když je vše prokrvený a tak nějak "nateklý", že zůstalo něco v nepořádku..
28. pro 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had no tak u nás se dělají ještě kyčle a ledviny, každý den ráno vizita maminek a pak miminek, pak se dělal odběr z patičky, pak můj utz jestli je vše OK...ale mezitím nuda :sweat_smile:
U nás se právě ten utz dělá, Dr říkal že je vše v pořádku, že tam něco malého je sem tam, ale že to odejde. A bylo to tak. Sestřence též utz nedělali a po 3 týdnech taky musela znova do porodky. :unamused:
28. pro 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jak se máte po Vánocích? my se máme dobře 26. jsme jeli k rodičům a na takové krásne rovné asi 2 km dlouhé cestě si to můj manžílek pálil asi 140, potkali jsme v protisměru jedno auto, pak pišla vesnice manžel jel ukázkově 50km/h a asi po 500m na nás houká policie. dostali jsme pokutu 2500kč za pekročení rychlosti na ceste I. třídy. tak i stát dostal ježiška :slight_smile: a pokud se do roka zopakuje stejný přestupek odeberou mu papíry. No ale kde se vzali ty policajti to opravdu netušíme.
Dnes jsem byla u doktora, dostala jsem magnezium na křeše v lýtku, jsme hlavičkou dolu a př otázke kolik malý váži se pan doktor hluboce zamyslel a řekl, že ho nevážil ale tak kolem 1800g. chtěl mě uspokojit no.
28. pro 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já dnes na ultr.30tt vše v pořádku jen mě chybí železo vážíme 1500g a příjemné stoupnutí na váhu ,od začátku jsem nabrala 3kila,jsem neskutečně ráda,protože už tak jsem hroch :wink:
28. pro 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarka23 tak to je teda nepříjemné, o vánocích pokuta :unamused:
Hlavně že kontrola dopadla dobře. :slight_smile:

@kosticka32 taky gratuluju ke kontrole :dizzy_face: ta váha je super, teda obě :slight_smile:
28. pro 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jo jo, tak to mně už ani nenapadlo takovýhle vyšetření, to jako jooo...odběr z patičky jasně že byl taky...ale to jsou momenty, když člověk ani nepostřehne, že dítě odvezli :grinning:, i očička myslím zkontrolovala doktorka...ale to tak nějak při vizitě, proto mě to právě přijde vizita tak nějak jediné "zdržení" za celý den...nám maminám nakoukli mezi nohy a při dětský zas zkoukli miminka a bylo odbyto...takže volnýho času fakt fůra...snad jen jedna přednáška o koupání vyplnila trochu čas a pak jedna o kojení...na kyčlích a ledvinách jsme se stavovovali při odchodu z porodnice a na injekci proti tetanu jsme dokonce museli jet přes 30 km zpátky hned druhý den...jelikož nás propouštěli v neděli a to tam doktorka nebyla...a to už nás te´d vlastně ani nečeká, co?
Ale jinak jsem v tý porodnici byla vlastně i docela ráda..přeci jen, první miminko, člověk nevěděl co a jak...byla jsem tam v bezpečí, kdyby něco se dělo...to teď už se budu hned těšit domů za Stelinkou - to budou muka bez ní :cry:
Dnes jí máme prvně "odloženou" u tety :slight_smile: Včera jsem to jen tak nadhodila, když se nechtěla strojit..no tak vypadalo, že jí to nevadí, pak se do toho vložil synovec 4letý...že u nich prostě chce zůstat na prázdninách, neeee? :grinning: Už by jí domů ani nepustil...No tak jsme s taťkou odjeli opravdu sami domů..bylo to zvláštní - spala teda párkrát u našich, ale to bylo vždy tak, že jsem si udělala s Jirkou výlet do Prahy busem, tak jsme přespali s ní taky u našich - takže se noc moc neřešila a byli s ní prostě sami pak přes den...ale takhle "pro nic za nic" ještě nikde nespinkala..tak premiéra je za námi - i to zvládli v pohodě...jen ségra asi nebude extra vyspalá - k malýmu prý vstávala 5x a Stelču furt stěhovala od konce postele :confused: ...já dosnídám a vyrazíme za nima..
29. pro 2011 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jarka23 no pokuta teda asi moc nepotěšila - fakt skvělej dárek :unamused: A váha miminka už teda pořádná :wink:

@kosticka32 1500g taky krása! :slight_smile: teď mě teprv došlo, že příští týden na kontrole už začínám taky 31tt...to je mazec :fearful:
29. pro 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had tak já si zas nepamatuju očička, ale vím že zkoumali ouška. Ten odběr z patičky dělali na pokoji :slight_smile: a pak ještě před odchodem TBC,a le to už myslím není. O kojení nám pustili DVD :grinning: No fakt jinak nuda jak hrom, spolubydlící nebyla moc komunikativní...tak budu doufat že to bude teď jinak, a beru tu čtečku ať můžu na net. Minule mi bylo smutno a nudila jsem se, teď to bude relax :grinning: a dělali dobrou bílou kávu :slight_smile:
No, já jsem si druhý den nechala zavolat sestru, ať mi pomůže malého oblíct, jsem se bála :sweat_smile: navíc ty jejich košilky...
My řešíme, jestli má jít Dany za mnou při návštěvách, nebo ne. Na oddělení prý děti do 10let nesmí, museli bychom se vidět na chodbě před ním, ale to bych musela nechat malého v pokoji (asi s někým). No nevím co by pro něj bylo lepší.
To hezky Stelinka zvládla, miniprázdniny :slight_smile: Dany byl bez nás nejdýl 24h, když jsme jeli do Vídně, ráno vstával s babičkou, byl s ní celý den, dala ho spát a my jsme přijeli o půlnoci. Ale to mamka spala u nás, on ještě přes noc jinde nebyl. Někdy ho má mamka třeba na odpoledne, vezme si ho po obědě a vrátí k večeři.
29. pro 2011 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had nepotešila, ale snad byla poučná. :slight_smile: strašně ten čas letí, když si řeknu za 9 týdnu mám termín :grinning: :grinning: :grinning:
29. pro 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daja.had hrozně to uteklo co?njn za chvilku tu budou míma s náma :astonished:
29. pro 2011 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had vidis to, to jsem se chtela zeptat, zda kontroluje...presne dela jen utz a to je vsechno, pritom uz by mel zkontrolovat, aby videl, zda se neco nedeje...asi se ho na to zeptam...ty jsi k nem chodila i s prvnim mimcem? a kontroloval te?

Jinak holky, dnes jsem dala do inzerce nas kocarek a uz je zamluveny do pristiho tydne, ze si pro nej pan prijede :slight_smile: budeme kupovat sourozenecky a rozhodli jsme se pro Graco quattro tour duo :slight_smile:
29. pro 2011 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no u něj je to normální, že neprohlíží, taky jsem se už v prvním těhu ptala...tak mě jednou na požádání teda zkouknul :slight_smile: Jinak prohlíží až před porodem, jak to vypadá s čípkem. No setkala jsem se s názorem, že je to právě dobře, že se v nás nešťourá, aspoň nic nepřivolá dřív...ale většina holek se spíš diví...
S kočárkem to máš teda fajn, že se hned někdo ozval...já asi do sourozeneckýho nepůjdu, alespoň zatím ne..přijde mi to u nás zbytečný - u nás po venku půjdu klidně pomalu se Stelinkou, jak ona bude potřebovat, prostě hlavně, když mě mimčo usne v kočárku a prostě oba se provětraj.....a když se vydáme na nákupy, tak stejně budou děti v nákupním vozíku a když pojedem na výlet, tak snad vždy s taťkou, který by Stelču vzal v případě potřeby na ramena - tak nevím jestli bysme užili...ale koukla jsem na ten tvůj vyhlídlý a ten je teda krásnýýý! :slight_smile:
29. pro 2011 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had já taky pořád bojuju se jménem pro kluka, ale Jiříka po taťkovi taky moc nechci i když by byli všichni moooc rádi!!!

@andelka my máme v porodnici návštěvy na celý den, takže jsem se moc nenudila, notebook jsem sebou měla ale nějak jsem ho nestačila ani zapnout, bu%d jsem měla návštěvu a nebo jsem pozorovla či se starala o Helenku :slight_smile: uvidíme jak to bude teď :slight_smile:) jestli už jako ostřílená máma nebudu tak na větvi :grinning:

@jarka23 noo to jste měli pěknej výlet. Hlavně že se nic nestalo.Taky mi chytají křeče a začalo i tvrdnout bříško tak jsem zvědavá co mi na to doktor taky dá, jdu v úterý.

@kosticka32 týýjo jenom 3 kila :slight_smile: já mám 10 :grinning:
29. pro 2011 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek kočárek vypadá parádně, ale taky mi to už přijde zbytečné...
29. pro 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem byla na tom 3D ultrazvuku a malej se nechtěl vůbec ale vůbec ukázat, pořád si dával ručičky před obličej a nebo se schovával že se otočil jakoby do zad... takže mám fotečku jak je z prpfilu jinak nic moc vidět nebylo jen ty jeho ruce, ty má krásný fakt :grinning: Taknás objednali na další týden a já nevím jestli jít nebo ne, když nechtěl tak ho nechchi asi znovu nutit. co myslíte?
29. pro 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii to je stydlínek malej :sweat_smile:

My sourozenecký taky pořizovat nebudem, i když nevím no..Dany nechce chodit za ruku, takže slušně vedle kočárku asi taky capkat nebude. No uvidíme a kdyžtak by se aktuálně koupil.
29. pro 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek