• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@verush89 máte už vymyšlené jméno i na holčičku? Nebo ještě ne?
2. led 2012 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Není tady nějaká z vás z okolí Lysé nad Labem, Nymburka nebo Milovic?
2. led 2012 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezab Ahojky, tak to teda netuším :wink: Já nééé...
2. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had já to jen zkouším, jestli nebudu mít "parťačku" na kočárkování :grinning: :wink:
2. led 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had mně to tentokrát taky obchází, nemám moc co nakupovat.I tím že to je zas kluk.
Já si to taky nepamatuju, ale mám graf přírůstku hmotnosti z minula. A hodně si pamatuju, že to šlo strašně nahoru poslední 3týdny, to doufám teď nebude, by mě kleplo.
To je dobře že jste nebyli sami :slight_smile: My zas jo, pro změnu :slight_smile: Ale ve středu už se nám vrátí babička, tak se i těším, hlavně jak Dany bude šťastný :dizzy_face:
@verush89 souhlas s dajou, z toho si nic nedělej, na další kontrole to bude zas jinak.
2. led 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to já si jen pamatuju ten 28tt, protože jsem se vdávala :grinning: ..a pak vím, že na další kontrole naskočili hned 3 kg naráz...jak bylo znát, že nervozita a všechny starosti padli...tak to šlo pak hrozně poskočilo...vlastně ten 28tt jsem byla s váhou v polovině konečnýho skóre :wink: Ale napsaný nemám nikde nic, škoda...mohla jsem porovnávat - a tak celkově jsem měla těch údajů předtím víc než mám teď....tentokrát ještě nevím ani jednu jedinou váhu miminka...a u Stelouška vím třeba když vážila jako máslo (250g) :grinning: ....jen už právě netuším, v jakým tt :unamused: ..pak třeba když měla kolem 700g, pak 1,5kg...Teď snad ve čtvrtek už nějaký odhad padne..i když jasně, že nemusí být pravdivý :slight_smile: ...spíš tak pro zajímavost :grinning:
2. led 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had to je pěkný :dizzy_face: ukážeš fotečku těhulky nevěsty? :slight_smile:
Taky mám pocit že teď toho moc nemám, minule jsem si řekla dr, kolik asi váží, i fotek mám méně, nějak to nehrotím. V pondělí si zas řeknu, pokud nebude dělat nějaký odhad sám, ať mám srovnání s Danym. Zatím mi přijdou kluci stejní.
2. led 2012 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem přeci jen teď u jedný ultrazvukový fotečky našla váhu...536g (ve 23tt)....to bych teda doktorovi křivdila :wink:
2. led 2012 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka ono to není na fotkách normálně ani poznat, jen na pár, kde si vyloženě držím bříško...nemám tu teď po ruce žádnou, ale pokud máš FB, tak si mně najdi (Dagmar Jindrová) a tam můžeš zkouknout...a přidat se k davu: "kde že jsem to dítě měla??" :grinning:
2. led 2012 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had Fb mám, snad jsem tě našla dobře :sweat_smile: a zpráva dojde
3. led 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky. Já teda také ještě nic nekupovala a asi ani kupovat nebudu, kromě nějakých krémílů, plenek,.... Mám vše po prvním a mám hodně i neutrální barvy, takže to jenom vyperu a bude to :slight_smile: Stejně na začátku nemá cenu moc toho kupovat, hned z toho vyrostou, to jsem poznala u Kubíka, měl toho tolik, že to vše měl možná tak jednou na sobě a už se třídilo :frowning2:

Jinak já jsem si na Silvestra dala 1,5skleničky šampána, ale ředěné s jahodama a jak na to nejsem zvyklá, tak jsem měla těžké nožičky :confounded: :dizzy_face: Kubíka rachejtle budili, takže chudinka knoural až do půl 1 než to konečně utichlo :frowning2:

Já měla dlouho 6kg nahoře, ale ted přes ty Vánoce už mám 7kg nahoře, doufám, že se vejdu do 10max. S Kubíkem jsem se neomezovala a na konci těhu jsem měla 16kg nahoře. Ted mi to tak rychle ta váha nejde, tak jsem ráda. Ono asi je to i tím, že se tolik necpu :wink:

A já mám teda zlatý mimčo. Řádí přes den a když si jdu lehnout, tak řádí tak půl hodky- hodku a pak v noci spinkáme :slight_smile: , ale to začal až asi někd v prosinci, jinak mi také v noci řádil, že jsem nemohla spát.. doufám, že to mimču vydrží i po porodu :grinning:
3. led 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, všem přeji krásný nový rok!
My se taky pomalu zvětšujeme, já mám nahoře taky 6kg, jsem zvědavá, kde se to zastaví. Naše beruška je taky hlavou dolů a docela si to v tom břichu užívá, kopance mě už taky budí ze spaní, hlavně, když ležím na boku, to se jí nelíbí, sem tam cítím,jak škytá :slight_smile: Během svátků jsem byla na té cukrovce, moc mi ta voda chutnala, vypila bych toho spoustu, ale za hoďku, jak to zaqčlo v těle působit jsem se tam málem složila :slight_smile: Tak byla sranda.
Jinak já mám nějaké oblečení po známých, postýlku, kolíbku, ale vše půjdeme dokupovat až tak na konci ledna, v únoru. Jinak hlásím, že už jsem doma a nechodím do práce :slight_smile: Je to super .
3. led 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@daja.had Jojo snažím se být v klidu, doktorka mi to sama řekla, že měření nemusí být úplně přesný a že vše vypadá v pořádku, tak třeba jen nebudeme mít žádného obříka, přítel měl při narození 2,7kg, tak třeba bude po něm:slight_smile: Každopádně máme kontrolu za 14 dní a další utz, aby se zjistilo jak roste. Jinak hlavičkou dolů se podle mě otočilo teď v noci z neděle na pondělí, bylo mi celou noc divně a takový kopance po celým břiše jsem snad ještě nezažila, takže to podle mě bylo ono :slight_smile: Jména jsme už nejspíš vyřešili, chlapeček asi zůstane Kubík a holčička nejspíš Anička, snažím se přítele pořád předsvědčit na Elišku, ale asi mi to už neprojde, tak třeba u dalšího dítka :wink:

Jinak holky, jak to máte s výbavičkou? Už máte nakoupeno vše? Já jsem včera objednala přebalovací komodu a monitor dechu, máme nakoupené veškeré oblečení, látkové pleny, deky, peřinky, povlečení a ostatní textil, od "Ježíška" jsme dostali postýlku, tak už zbývá jen kočárek, autosedačka a kosmetika:slight_smile:
Jinak nevím, jestli jsem se tu zmiňovala, tak začátkem prosince jsem začala dělat autoškolu, abych byla s prckem pojízdná a 30.prosince jsem úspěšně udělala zkoušky, tak už jen čekám na řidičák a můžu konečně začít vyřizovat vše sama a v klidu, jsem ráda, že to tak pěkně vyšlo :slight_smile:
3. led 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 My máme vše, skoro teda. Pořád řešíme jestli koupit Danymu postel, nebo naopak miminku postýlku. A zatím to vypadá, že budou oba v postýlkách. Z ní Dany ještě nezdrhne a je na ni zvyklý a je menší. Kdyby v ní vydržel ještě rok, tak pak by se spaní řešilo pro oba kluky najednou, v rámci výroby pokojíčku. Takže budem kupovat postýlku a matraci a textil do ní. A asi přebalovací podložku, pokud se nám tu starou nepodaří nějak opravit.
No a jak budou slevy, tak ještě nějaké miniplínky - jinak kosmetiku, na dupku, osušky máme po Danym - resp. se rozdělí. :slight_smile: Oblečení taky máme, zavinky, kočárek, autosedačku, vaničku - monitor dechu si půjčíme z porodnice. Jinak mě nic nenapadá.

Moc gratuluju k autoškole :dizzy_face: šikulka
3. led 2012 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 - předně gratuluji k řidičáku, ten se bude určo hodit, já ho mít nemůžu a budu bojovat potom v autobuse :slight_smile: Jinak teda vbýbavičku už máš krásnou, nám toho chybí povícero, ale zatím to neřeším, koupíme to pak najednou
3. led 2012 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@andelka můžu se zeptat, jakou jsi používala kosmetiku na malýho? Každej radí něco jinýho, někdo myje jen čistou vodou a maže olejíčkem, někdo má spousty kosmetiky, vůbec se v tom nevyznám a nevím co koupit :unamused:

@verusa.j já jsem se snažila to nějak rozdělit a postupně kupovat z nemocenské a hlavně mi moc nedělá dobře nějaký lítání po obchodech, tak jsem se to snažila vyřešit brzo a teď už jen objednávám z netu, poslední dobou skoro všechno, je to ohromně pohodlný a člověk sežene fakt všechno :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Díky holky za gratulace :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 také gratuluji k úspěšné zkoušce z autoškoly :slight_smile: Je to fakt super, že si můžeš jezdit, kde chceš a nemusíš se pořád na někoho spoléhat. Já mám řidičák už asi 8let a jsem za to ráda :slight_smile: S Kubíkem si můžu jet klído sama.
Mimčo také zatím sdědí po Kubíkovi, akorát dokoupím kosmetiku, atd a pro sebe věci do porodky.

Dneska je venku jak na jaře, sice fouká studený vítr, ale aspon mi uschne prádlo, dala jsem prát deky, mám jich tu nějak strašně moc :slight_smile: Kubík ted dostal s Medvídkem Pů, kterej u nás převládá, tak mu jí konečně peru :grinning:

tak zkouším odeslat odpověd, ale hlásí mi to chybu, tak snad se brzy povede ...
3. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luciasekf děkuju:slight_smile: Hlavně jsem ráda, že nebudu muset zdržovat přítele od práce, jezdí se mnou po nákupech a všude možně mě vozí, takhle si objedu všechno sama a aspoň ho budu mít dřív doma, když nebude někde furt čekat na mě s autem:slight_smile:

U nás se do Medvídka Pů zbláznila moje mamka, na Vánoce jsme dostali plyšovýho, povlečení, deku, osušku a spoustu oblečků s ním a vypadá to fakt moc hezky ale muselo to být pěkně drahý...ale moje mamka si nedá říct, pořád nakupuje jako blázen:slight_smile:

Jinak u nás je krásně, svítí sluníčko, vítr nefouká a je tu 6°C takže paráda, jen doufám že nepřijde zima třeba zrovna v březnu, když teď je pořád takový teplo..
3. led 2012 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verush89 no, Kubík měl začátkem prosince narozky, tak dostal od našich povlečení (už na velkou peřinu) a je t teda drahé :frowning2: Já jsem našla nejlevnější asi za 700, ale naši pak koupili myslím v Tescu za asi 500,- , ale i tak je to drahé. Pak má ještě do postýlky na malé peřinky a za to jsme dali asi 399,- a to ve slevě, ale to už má asi rok možná déle.
Je to vše tak drahé :frowning2: ale ty mimísci myslím za to stojí určitě :wink:
3. led 2012 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 na Danyho používám od jeho narození v podstatě to stejné - vodu, do ní olejíček Hipp, Bepanthen a Imazol. Toť vše :sweat_smile: Teď už nemá ve vodě nic, protože ji při koupání pije, a nemažu ho ničím. Když byl miminko tak jsem do vody přidávala ten olejíček a pak už nemazala, nebo jsem ho koupala jen ve vodě a pak namazala sušší místa Excipialem (ale to až po návštěvě pediatra, ony se ty miminka jak jsou malinká dost loupou). Kamarádky jsou spokojené třeba i s měsíčkovým olejíčkem od Weledy, každý používá něco jiného, ale čím míň tím líp. My máme kosmetiky fakt minimum. Celoročně vlastně jen to, ani šampon ještě nemáme, a teda v zimě máme krém na obličej a v létě opalovací.
Nevedeme ani polštář a peřinu, Dany spí ve spacím pytli a dlouho asi ještě bude, zkoušela jsem mu dát deku teď v zimě, ale stejně se odkopal, shrnul ji a spal na ní.

Tady je taky hezky, dala jsem prádlo ven :slight_smile: 6stupňů, sluníčko, půjdem ven.

Jo a ad výbavička: budu objednávat tuhletu deku
http://www.umedvidkapu.cz/detail.php?zbozi=1022762
Dany má béžovou s medvídkem :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luciasekf to každopádně:slight_smile:

@andelka taky chci používat co nejmíň kosmetiky, tak toho moc kupovat nebudu.
Deka krásná, já už žádné kupovat nebudu, dostali jsme jich strašně moc, ani to snad nevyužiju:slight_smile: Na spaní jsem koupila jeden spací pytel, peřinku mám pro jistotu taky a k tomu deky, tak uvidíme v čem bude prcek spokojený. Kamarádka ma 3měsíční holčičku a ta prý zase nesnese spací pytel ani zavinovačku, nejradši spí pod dekou, takže taky každé dítko jiné jak koukám :slight_smile:
3. led 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak ty deky jsou úžasné :slight_smile: Škoda, že jich mám doma až až, jinak bych také objednala :slight_smile:

Já akorát ještě musím koupit lehátko takové to s hrací hrazdičkou nebo si to možná půjčím od kamarádky, což by bylo asi lepší. Baby sence mi půjčila švagrová. Na Kubíka jsem to měla půjčené z porodky a myslím, že je to super věc.

My jsme kosmetiku od začátku kupovali Bubchen a super, je teda dražší, ale Kubík byl hrozně suchej, takže tohle mu pomohlo a ted kupujeme z Lidlu Cien a jsme také spokojený. Vyšel v testu nejlépe...
3. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 jj, to je. Dany spával právě jako miminko v zavinovačkách a pak v pytli.
My máme dek taky několik, dvě flísové tenké, jednu silnější a jednu tuhletu se jménem. Využívali jsme všechny. Chci aby měli oba kluci jako památku deku se jménem, aby Dominik nezáviděl Danečkovi :grinning: ale nemůžu se rozhodnout pro motiv.

@luciasekf lehátko máme pořád ještě na skříni a potah stále čeká na vyprání :sweat_smile:
3. led 2012 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka my měli pro Kubíka půjčené od tchýně nebo spíše ona nám to dala od nějaké známé, ale pak se narodilo švagrové dítě a tchýně to chtěla vrátit, ikdyž nám to dala. Nemáme s nima dobré vztahy, takže jsem jí to vrátila, at se s tím udáví třeba. A koupíme si nové. Aby mimčo také mělo něco nového pro začátek :slight_smile:

Dneska je venku zas hnusné počasí :frowning2: prší a je zataženo.
4. led 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jj, dneska je hnusně, ale my jsme museli ven, s malým na kardio. Má šelest, ale žádné omezení a další kontrola až za rok :slight_smile:
Já jsem měla hodně půjčené od švagrové po neteřích (takže spinkal v růžovém overalku :grinning: ), sama jsem kupovala v sekáčích a něco jsem dostala. Teď se její sousedce narodilo mimčo, takže jsem ty věci co jsem měla doma od ní nabalila zpátky. Ale jestli bude mimi rychle růst, tak ty malinké zas poputují ke mně. Mezitím je měla půjčené ještě moje sestřenka, takže věcičky jsou fakt využité :grinning:
A švagrová vám to nepůjčí/nevrátí zpátky?
4. led 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 šikulka s autoškolou! :slight_smile: to je paráda, to se vždy hodí nebýt na nikom závislá, obzvlášť s miminkem...

@luciasekf u nás dnes to samé s počasím, už teď to vypadá jako večer, jaká je tma...bylo náročný vylézt i z postele...no trochu jsme ponocovali, tak to bude i tím - ale nemuset kvůli dítěti, tak se snad z pelechu dneska nehnu :wink: . Po dlouhý době to zkusím zalomit se Stelinkou teď v 11, tak uvidíme, doufám že má na programu dlouhý spánek :grinning:
4. led 2012 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had no fakt je spací den. Mám tu mamku, tak asi zalehnu taky po 11h s malým. :slight_smile: Dost často se v noci budil a ráno jsme celkem brzy vstávali, takže to bodne.
4. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka se švagrovou docela vycházíme, půjčila mi i monitor, ale to lehátko má tchýně u sebe doma a jí říkat nebudu, takže raději obětuju nějakou tu stovku a koupíme ho. Sice jsem chtěla od Fisher Price, to jak je od narození až do 18kg asi za 1300,- jsem našla, ale když nad tím tak přemýslím, tak krámů tu máme až až, takže bude stačit nějaké obyč.

@daja.had
@andelka jen holky odpočívejte, doud to jde :slight_smile:. My už moc spát nechodíme, vyjímečně někdy usne třeba kolem půl 3, ale málokdy :frowning2: V noci také ještě nespí celou noc, budí se jen, aby skontroloval, zda tam jsem a když na něj promluvím, tak zase usne :slight_smile: Pro nás bude hrozné to odloučení na těch pár dnů... ještě pořád se nám nepodařilo odloučit od pupeční šnůry :fearful: :sweat_smile:
4. led 2012 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to je dobře, že na kontrolu až za rok, tak snad to bude vše ok :wink:
4. led 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek