• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@luciasekf já jsem kupovala lehátko z druhé ruky, za 700, mám obyč Babypoint, ale ten Fisher price je dobrý.
No on už v létě spával celou noc, což jsem potřebovala, protože jsem v 1trim byla dost unavená. Ale teď se budí, nevím čím to. :unamused: a spí jednou denně, kolem hoďky. Aspoň něco.
Asi by bylo dobré to odloučení trénovat. Jak dlouho byl teď nejdýl bez tebe?
Dany je zvyklý že ho hlídá někdo jiný, i v noci, sice nejdýl byl bez nás den a půl, ale to zvládne.
4. led 2012 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nejdýl byl ted také den a půl, ale v noci nechtěl spát a babičce skoro celou noc proplakal. :frowning2: I já na tom nebyla o moc lépe, takovou dobu jsme od sebe nebyli nikdy a do toho ty hormony v těhu, tak jsem také odjezd obrečela :frowning2:
Byl už takhle 2x a nějak to nezvládá. Jako přes noc u našich dobrý, ale jak mě pak ráno nevidí, tak je zle :frowning2:

Kubík také spal celou noc, ale ted co jsem těhule, tak nevím, jeslti mě hlídá, abych mu neutekla, prostě se pravidelně budí kolem 1 a kontroluje.
4. led 2012 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já jsem asi divná, ale já se ho ráda zbavím,když můžu :sweat_smile: ale to je asi tím, že jsme trénovali postupně od 8měsíce, protože jsem musela dělat věci do školy. Takže jsme už zvyklí. Ale po tom dni už se mi taky stýskalo. Babička ho teda hlídala u nás, ještě nespal jinde. Teda jo, ale přes den a se mnou.
to je zajímavý :confused: hlavně že neřve a brzy zas usne
4. led 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka divná nejsi, já jsem také ráda, když si ho přes den někdo vezme ven, ale jakmile už je to přes noc a dýl, tak to už je oba nesvý :-/
Ale určitě je dobře, že malého zvykáš, to já jsem si pořád říkala, je čas je čas a ono už je docela pozdě :frowning2:
4. led 2012 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf no ono se jinak nedalo, měla jsem v květnu zkoušky, takže po novém roce, jak už měl odpoledne místo kojení svačinu a pak dopo taky, tak ho musel někdo hlídat, abych mohla jezdit do knihovny a pak kolem 10měsíce ho mamka hlídala i půl dne, abych mohla psát práci a pak se učit. Do těch 8měsíců jsem se od něj skoro nehla, ale pak už jsem musela. A postupně si zvykal, i být hlídaný jinde, i přes noc...a v poho.
4. led 2012 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to tě obdivuju, že jsi zvládla při malém ještě chodit i do školy...
4. led 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ja mám 3.3:slight_smile: registrace u Apolinaře a některé maminky mě teda pěkně vystrašily na jiných forech jaké to tam je..:frowning2: prý sestry nic moc..tak mám z toho smíšené pocity...
4. led 2012 ve 13:05  •  čeká miminko, termín má v únoru 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duhovka ahoj Já jsem z Prahy a taky Apolinař:slight_smile: jen 3.3 teda doufám:slight_smile:
4. led 2012 ve 13:08  •  čeká miminko, termín má v únoru 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercas84 já mám termín 18.3. a jsem poprvé registrovaná v Podolí, tak jsem na to také zvědavá. Četla jsem diskuzi a porodnici a jsou na ní dobré ohlasy, akorát jedna dr je prej sadista, tak bojim bojim. a sestry v poradně jsou prej všechny děsně příjemný :frowning2:
4. led 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, co si myslíte je lepší Bepanthen nebo calcium pantothenicum? Nebo je to hodně podobné, akorát, že kalciovka je levnější? Já jsem používala Bepanthen na Kubíka a kalciovku jsem si koupila na tetování a přijde mi to stejné :confounded:
4. led 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf no to už jsem naštěstí nemusela, měla jsem jen o rok odložené zkoušky + jednu seminárku a závěrečnou práci. Měli jsme totiž zkoušky 13.5.2010 a Dany se narodil 10.5. :sweat_smile: myslela jsem že bude stačit odklad na začátek prosince, ale s malým se to absolutně nedalo, takže to muselo být o rok. Nebyla to klasická škola, ale doplňkové pedagogické studium - nicméně zkoušek a náslechů jsem si užila v těhu dost, bála sjem se jestli usedím přednášky, ale jo :slight_smile:
4. led 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jak tak ctu,tak vsude je neco:frowning2: no hold zatneme zuby a budeme se tesit domu:slight_smile:
4. led 2012 v 16:54  •  čeká miminko, termín má v únoru 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já používám Sudocrem a spokojenost
4. led 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já mám nahoře 6 kg a jsem zvědavá příští týden :grinning: Ale v první těhu jsem měla za každý trimestr 4 kg a za poslední 4 týdny další 3. Takže celkem 15kg a nejvíc to lezlo nahoru právě na konci těhu. Kila neřeš, to zase shodíš. S dvěma dětma to půjde samo :wink:
@luciasekf ahoj, já používala na bradavky bepanthen, ale jen chvilku a na zadeček Rybilku, nebo jsem si nechala namíchat "rybí" krém na zadeček v lékárně. Stál pár korun a byl výborný :wink: Malej si tě hlídá, to je pochopitelný. No, asi bys měla začít mu vyprávět, jak to bude, až budeš v porodce. Já to do syna hustila několikrát týdně a teď už ví, že ségra udělá ťukťuk, já odjedu i s tatínkem do porodnice, tam ségra vyskočí a pak si nás tam ještě pár dní nechají, aby kontrolovali, jestli je ségra zdravá. Ale bude s tatínkem, babičkou a bude za mnou chodit na návštěvy :slight_smile: Blbý bylo, když jsem byla v porodce v 16.tt několik dní kvůli velkému krvácení a on byl u toho, když mi to začalo a bylo vidět, že se hodně bál a od tý doby se několikrát týdně k nám stěhuje do postele. Takže jsme mu přesunuli postel k nám a spí s náma v ložnici :slight_smile:
@vercas84 klid, apo žádná sláva, ale záleží, co čekáš. Pokud nečekáš přirozený porod, což asi ne, když ses tam registrovala, tak budeš spokojená :slight_smile:

My už jsme postavili dvě nové komody, já tam strkám oblečky a musím ještě dokoupit věci do porodky, kosmetiku apod.
Jinak ze začátku jsme koupali jen ve vodě cca 3x týdně a mazala jsem slunečnicovým olejem, časem jsem koupila od Nivea mycí šampon na tělo a vlásky a dobrý. V porodce byl Johnson a taky dobrý. Ale po jeho roce jsem Johnson koupila a byl pak strašně vysušený, tak jsme ho dopatlali my a jemu jsem koupila zase Niveu. Ale teď má Eucerin a výborný. Mažeme ještě Excipialem a kůže se zlepšila (má sklony ke svědění a šíleně suché kůži).
Ale musím říct, že druhý těhu je teda mnohem víc náročný. Ta pohoda u prvního už nehrozí. Mám rizikové, bolí mě svaly, jsem unavená, tvrdne mi břicho... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
5. led 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jen v rychlosti...vypínaj nám sem tam proud...
Jsem doma z poradny...mimi je OK, má 1,58 kg, hlavičkou dolů (možná včera večer se překulil - to byly převraty v břiše, jak když rodím :grinning: ), já mám míň solit...říkala sestra, když zkoumala moč, přitom ve výsledku řekla, že je moč v pořádku...tak asi jen preventivně :wink: a mám nízký tlak 108/49 a 9,1kg nahoře...další KO 30.1. to mi už vypíšou nástup na MD...to uteklo :slight_smile: Jo a tentokrát doktor viděl kluka - dnes se zdál být docela jistý - tak nevím, jestli už je to jeho konečná verze :grinning:
5. led 2012 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka já to měla podobně s tím přibíráním, nejvíc to poskočilo poslední 3týdny. Teď to jde jinak. No uvidíme, kam to dopracujem. A kdyžtak budu kojit, bude jaro/léto, s malým furt venku a přinejhorším po skončení kojení bude nějaká dietka.Zas tak velká nadváha to nebude.
Máš pravdu, druhé těhu je horší, nejvíc to cítím jak se k malému furt ohýbám, honím ho, zvedám...a už mě bolí celý spodek, i bříško tvrdne...Ale zas je to asi naposled, tak se snažím si to i užívat.

@daja.had tak to jsou dobré výsledky poradny :slight_smile: malýho (jestli je to teda fakt kluk) je kus :dizzy_face: a solení - asi preventivně, kvůli zadržování vody a otokům, ne?
5. led 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercas84 Ahojky, ničeho se neboj, všude natrefíš na nějakého debila!!! ja jsem pracovala 1 a pul roku na riziku u apolináře a chvilku i na porodním sále a sama za sebe můžu říct, že opravdu všude jsou báby jak milé tak nemilé, a doktoři jsou taky takový. ničeho se neboj všechny to zvladly zvládneme to taky, ja mám termín 5.3.
5. led 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem dnes byla holky u diabetologa a pochválil mě, že se moje výsledky drží v normě. tak jsme moc ráda. jinak váha stále stejna takže budu konečně štíhla :slight_smile:)) žádny gram na víc :slight_smile:)) ny gyndu jdu příští týden tak jsme zvědavá jak ten náš klouček roste. Už začal kopat tak, že mám pocit, že ho cítím pořád hold, už příští týden začínám 32 týden.
5. led 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Ahojky holky, chvilku tu člověk není a tedka nestačím čist novinky. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Jo jo začíná se to blížit. :wink: Já mam termín 23.3 Přes svátky jsme s manželem :sunglasses: vybraly konečně jaký tip kočárkuby jsme chlěly je to Roan Marita, nemáte s ním nekdo zkušenosti? Zatím jsem na ten kočárek četla vesměs chvalu, tak uvidíme. Horší to bude vybrat barvu.Jinak výbavičku neřeším hromadu věciček mam po sestrách. A postílku meme ještě po manželovi.
Ještě nám chybí autosedačka.
Vše by bylo perfektní, jen mam zvedlou hodnotu jak mi dělaly test na cukrovku. Tak mi nasadili dietu, :unamused: to mi až tak nevadí, ale nebaví mě všechno pořád važit. V uterý jdu na diabetoůogii, :unamused: tak doufám, že bude vše v normě a odpoledne jdu na kontrolu do poradny. Tak jsem zvědavá. :grinning:
Přeji všem krásný den
5. led 2012 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daja.had gratulka k dobrým výsledkům. Mimčo má krásnou váhu :slight_smile:

@verbalinka já také používala na zadeček rybilku a ted mám Pitiol, občas, když má malej průjem, tak má červenej zadeček a Pitiol je na něj dobrej. Když byl malej, tak jsme vyzkoušeli hodně mastiček na zadeček, protože byl pořád opruzenej, ono to bylo spíše až takové pupínky jak pořád kajdil.
5. led 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 na dietu si zvykneš, ja kromě příloh nevážim nic.ze začátku jsem měla příšerný hlad a ted npotřebuju ani těch 150g rýže :slight_smile:)) ráno jím pořád to samé, takový ten těžký celozrný chléb a to 2ks. moukou nic nezahustuju.
5. led 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 dietu určitě zvládneš, neboj.
Jj, Roana měly moje dvě kamarádky, je bezva, houpací a veliký, jen sporťák většinou moc chválený není, většina ho používá spíš jen s hlubokou korbou a pak prodá a koupí golfky nebo tak něco. Ale na mimi je super. Já bych ho určitě brala, kdybych neměla jiné požadavky na kočár (potřebuju s vložnou taškou a plný koš, ne jen to drátěné).
5. led 2012 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 ahojky Roan měla sestřenka a spokojenost, teda s hlubokým kočárkem, sporták už tak moc sportovní není... nebo teda je ale vypadá to zvláštně :slight_smile: záleží na tom co chcete a potřebujete :_)
To máme termín stejně :slight_smile: se tu budem předhánět :grinning:
5. led 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky je tu někdo kdo řeší RP a skončil mu pracovní poměr? Docela mne paní ze sociálky překvapila, takže si půjdu zažádat o změnu ze 3 let na čerpání 2 abych si aspoň na ty 3 měsíce do porodu o těch pár tisíc přilepšila :slight_smile:
5. led 2012 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii já jsem chtěla, ale kašlu na to, muselo by se to zas přes manžela a na to nemám nervy, na tu chvilku a pak zase :unamused:
6. led 2012 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tohle zrovna neřeším, ale něco o tom vím :slight_smile: Můžeš si zažádat o změnu, tedy zvýšení částky (myslím, že záleží na tom, zda jsi měla nárok na PPM, případně přes manžela) a i na tu chvilku to má určitě smysl. Můžeš se dostat až na částku 11500, což je oproti 7600 (případně 3800) dost rozdíl :slight_smile: A jinak budeš brát od porodu rovnou rodičovskou, automaticky na 4 roky, ale jde to zase změnit (ochranné lhůty, případně zase manžel...). Zeptej se j.a.n.i nebo vojtisek2007 - ty o tom vědí hodně a skvěle poradí :wink:
@daniela.250 dietou se moc netrap. Párkrát si něco zvaž a odměř třeba do hrníčku, a potom už jen dle oka :wink: Je to jen na chvíli :wink:
@daja.had gratulace k poradně - "kluk" je hezky rostlý :grinning: S tou močí - asi tam bylo něco hraniční a kvůli otokům je lepší méně solit. Tlak máš teda pěkně nízkej. Já mívám 110/60, ale asi to nevadí :sweat_smile:

Jinal mi teda pěkně tvrdne břicho, malá se nějak rozhejbala... A do toho změnili vycházky na nemocenský, tak je možný, že budu nastupovat na MD už 8 týdnů před porodem, protože já kvůli škole potřebuju neomezené. 6 hodin denně se nedá paušálně nastavit, protože zkoušky jsou někdy ráno v 9, někdy odpoledne ve 4 :rolling_eyes: Uvidím, jestli bude chtít dr ty vycházky měnit, nebo už to u mě nechá být. Což bych byla ráda, ony ty dva týdny už jsou jedno.
6. led 2012 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka ty vycházky jsou strašné, ja sice neměla nikdy neomezené, měla jsem jen 6 hodin denně, ale když mě doktor pustí na dýl tak by se to dalo předtím zakamuflovat přes doktora, ale ted? Byly jsme na slovensku a kvěli novým pravidlům jsme museli domů. protože jsem četla, že vycházky před 7hod a po 19 hod může dovolit jen sociálka, ale naštěstí už se mi to taky kráti, termín 5.3.
6. led 2012 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 mně dala dr neomezené, ani jsem si o ně neříkala. Měla jsem vymyšleno 9-16h (17h), to by mi stačilo. Ale těch 6 hodin je na houby, ale samozřejmě chápu, že to musí omezit a v podstatě s tím souhlasím, protože na nemocenský se má člověk léčit a ne běhat po nákupech apod. Ale mně se to moc nehodí :grinning: Uvidím, co na to dr a kdyžtak půjdu na MD už příští týden. Ty dva týdny mě nevytrhnou.
Sociálka může dovolit delší vycházky než těch 6 hodin, o tom před 7 a po 7h jsem nic neslyšela. Ale výjimky těhulím nedaj, to bych se dost divila.
6. led 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka - ahoj taky řeším, že půjdu na mateřskou už těch 8 týdnů před, na nemocenskou nastuuji v pondělí, no uvidím, co na to doktorka. Jinak mi taky poslední dobou zase začlo tvrdnout břicho, včera docela často, tož nevím :slight_smile: těším se na kontrolu, řeknou mi i výsledky z cukru, tak jsem zvědavá, jestli taky budu vážit nebo ne :slight_smile:
6. led 2012 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j a proč jdeš na nemocenskou? Správně by dr ty vycházky měla napsat jen na 6 hodin, ale je možný, že to třeba neví, nebo to nebude řešit :wink: Tvrdnutí je nepříjemný. Já to v prvním měla taky, ale teď to víc bolí a večer někdy rozdejchávám :sweat_smile: A cukrovka bude určite v pořádku :wink:
6. led 2012 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek