• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@verbalinka já jsem v prosinci skončila RD a jsem také nemocenské. Dr mi dal také neomezeně vycházky, ikdyž mám rizikové těhu.

@verusa.j to si můžeš říct kdy chceš na mateřskou? Mě hned řekli, že jdu těch 6týdnů i s malým jsem to tak měla. Také bych raději těch 8týdnů, ale nejde to :frowning2: Já nastupuju na MD 5.2., což je neděle, takže musíme se sestrou vymyslet, kdy mi ukončí neschopenku..
6. led 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mě také děsně trvdlo bříško, jak tahám malýho,... a co beru magnézko, tak je to super :slight_smile: Tak také zkuste.
6. led 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf to je blbost, ty si můžeš vybrat, kdy na MD nastoupíš. Musí to být v rozmezí 8-6 týdnů před porodem. Já se synem šla cca 7 týdnů před, protože mi přišlo nejjednodušší začít MD nástupem nového měsíce. Takže ty si můžeš vybrat a nemůžou ti to určit. A magnesko beru, ale nepomáhá. Ono je to stejně placebo a děloha musí pracovat a trénovat, tak si dávám jen 2x denně a k tomu Calibrum mami.
Právě na další poradně by ty vycházky měl dr změnit, ale předpokládám, že na tu chvilku už to nebudou řešit :wink:
6. led 2012 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka - jdu na nemocenksou, jelikož už to moc nedávám v práci - jsem učitelka v mateřské školce a už to jepro mě docela zápřah, nejsi vůbec v klidu, nenajíš se v klidu, v podstatě ani nesedneš, jsme alternativní školka, takže se pořád něco děje, mudra mě kvůli toho chtěla nechat doma už v září :slight_smile: jinak mám ještě i vyoký tlak, epilepsii, proto si ráda odpočinu o něco déle před porodem :slight_smile:
6. led 2012 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - taky mám dojem, že je v zákoně, že si můžeš vybrat, takže to tak beru , uvidíme v pondělí
6. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka tak to já zkusím se sestrou projednat, že bych také nastoupila na MD už 1.2 místo 5.2 a uvidíme, co mi řekne...
Aha, s těma vycházkama jsem to nevěděla. I s Kubíkem jsem měla celodenní po celou dobu těhu, tak jsem myslela, že je to ted také tak. Ale jak říkáš, tech pár dní už to snad řešit nebudou. Ikdyž já jsem většinu doma, akorát, když jedeme do Prahy k dr, tak je to na celý den :frowning2:

@verusa.j jen jdi hezky odpočívat, se divím, žes to ve školce tak dlouho vydržela :wink:
6. led 2012 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - chtěla jsem až do konce, ale i šéfová už si klepala na čelo, ať jsem radši doma, děcka jsou často nemocná, naposledy jsem chytlastřevní chřipku, takže teď už to fakt radši neriskuji, taky ta celková sebeobsluha je těžší a do toho jsi pořád ve střehu, pořád něco řešíš, myslím,že jsem udělala dobře
6. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j určitě, musíš také více myyslet na své dětátko než na ostatní děcka. Já jsem ráda, že jsem doma, sice mi to občas už leze na mozek, ale jsem aspon v klidu.
6. led 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - jo já taky, sice se teď tak nějak nudím,ale začla jsem zase číst a uklízím si pomalu :slight_smile: prostě více v klidu, to mimi asi taky potřebuje
6. led 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka ja jsem četla brožurku co byla v blesku. a na neomezené vycházky mají prý nárok už jen onkologicky nemocný. ja jsem doma už od 18/9 a doted tady nikdo nebyl. tak mě naštvou pokud nepřídou a ja vycházky dodržuju jak čert.Mě doktor říkal, že neomezené vycházky dával, ale že naší okresní sociálce se to nelíbilo tak přestal.
Akurát nevím co je stále peněžně výhodnější jestli 8 nebo 7 týdnu když jsem ted na nemocensky.
6. led 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já se ti nedivím že jdeš na nemocenskou,já mám doma lumpika jednoho a dává mi to zabrat, natož když jich má člověk na starost víc.
Mně napsala sestra hned na průkazku nástup na MD (i když na žádnou nejdu ) a je to v rozmezí 14dnů, žádný přesný den.
6. led 2012 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky ohledně té mateřské, taky jsem se na to ptala a prý bychom si to správně volit nesměly. Těch 6-8 týdnů si prý mohou zvolit jen ženy, které jsou i během těhotenství zaměstnané. Ale ty co jsou na neschopence, by měly nastoupit na mateřskou 8 týdnů před porodem, aby neschopenka trvala co nejkratší dobu. Tak mi to říkala sestřička na gyndě, ale prý se to taky všude nedodržuje, tak nevím...
6. led 2012 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jaktože nenastupuješ na MD?

@verush89 tak já jsem na neschopence teprve ani ne měsíc, ale už na minulé poradně mi sestra říkala, že jdu 5.2., což je 6týdnů před porodem, tak já nevím.. asi jiný kraj jiný mrav :grinning:
6. led 2012 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já na ni nemám nárok, ani minule jsem neměla, to mi ani sestra nci nevypisovala, jsem jí hned říkala že nemusí, ale teď mi to aktivně napsala do průkazky hned jak jsem ji dostala :grinning: mám tam napsané 29.1.-12.2.
6. led 2012 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, je tu nějaka maminka z Olomouce ? Já 20let, termín máme 21.3.2012 druhy 28.3.2012 a budeme mít chlapečka :slight_smile: budu ráda když se někdo ozve a popovídá :slight_smile:
6. led 2012 ve 21:21  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2015  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nemáš nárok z důvodu neodpracovaných hodin? Jsem nějaká natrvdá asi :grinning: No, to je ta těhu demence (ještě, že se to dá na něco svézt)
Mě sestra nic nevypisovala, jen minule mi říkala, že příště už vypíšeme MD, že nastupuju 5.2. (6týdnů před porodem)

@janulinka03 gratuluji k těhu a chlapečkovi :wink:
7. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já jsem před těhu nikdy nepracovala :wink: otěhotněla jsem dva měsíce po státnicích a zkraje těhu jsem pracovala jen na dohodu.
Ona je ta praxe asi různá, minule se mě sestra jen zeptala, jestli chci vypsat mateřskou tak jsem říkala že ne, že ji stejně mít nebudu.
7. led 2012 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka aha, tak to jo :slight_smile:
7. led 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak holky začínám 31tt a jako nevim čím to je ,ale jsem strašně nervozní a vzteklá :angry: a unavená :pensive: a už aby to bylo za mnou :grinning:
8. led 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Jsem na nemocenské od začátku těhoteství a když jsem se ptala, jak to bude s nástupem na mateřskou, tak mi bylo řečeno, že 8 týdnů předem chodí zaměstnamé a 6 týdnů ty co jsou na nemoceské, tak taky uvidím, jak to bude.....
8. led 2012 v 11:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svancarka - no zítra se dozvím, ale podle mě by sis měla vybrat ty
8. led 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Taky jsem si to myslela a není to tak :frowning2:
8. led 2012 v 11:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svancarka - myslím, že hodně záleží na doktorovi, takže zítra se to dozvím
8. led 2012 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kosticka32 já také dneska začínám 31tt. Tak to máme termín nějak podobně. Kdy ho máš?

@svancarka je to možné, že to tak je, protože to mám stejné jako při prvním těhu, také jsem byla na nemocenské...

Holky, letí to hrozně, za chvilku už budeme mít ty své drobečky u sebe. Dneska se mě zrovna mamka ptala, zda už mám aspon zbalenou tašku do porodky a já tentokrát nějak na vše nechvátám, ikdyž mi můj gyndr říkal, že bych měla nejspíše rodit o 2týdny dříve, což by znamenalo už za 7 týdnu :confused: Uvidíme, co mi řeknou v porodce až tam budu chodit...

U nás je zas počasí nic moc, vítr stále je, občas vykoukne sluníčko, ale je zima pořádná :frowning2:
8. led 2012 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - jako fakt to letí, my během ledna máme v plánu dokoupit vše potřebné a pak v únoru si možná sbalím tu tašku :slight_smile:
8. led 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no, já jsem si říkala v prosinci, že v lednu začnu prát věcičky na mimčo, ale zatím jsem ještě nezačala, jen jsem vyndala věci po malém a roztřídila. Chci to pověsit ven, tak čekám, kdy bude zase sluníčko a né takovej vichr, aby mi to hezky uschlo a né ulítlo :grinning:
8. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - já začnu prát během ledna, až jak budu mít všechny věcičky pohromadě, teď v pondělí jdu ke známé a ještě mi přijdou nějaké balíky ze švýcarska od rodiny. Ale je toho teda dost :slight_smile: se nudit nebudu,
8. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no, to mi povídej, já mám vyndanou jen velikost 56,62 a pár zimních kousků 68 a mám plný 3koše, takže až až. Také se rozhodně nudit nebudu. A to ještě musím vyprat zavinovačky, ale to možná nechám až na manžovi, když budu v porodce, uvidíme :slight_smile:
8. led 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - a v čem to budeš prát? Já ještě musím koupit nějaký ten dětský prášek
8. led 2012 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já mám Lovelu. I u malého jsem jí ze začátku používala a vpoho, tak snad i tentokrát to bude OK. Jinak už asi od 1,5roku peru pro Kubíka Persil Sensitive a také dobrý (on je vyvinutý i pro děcka).
Ale pro mimčo nepoužívám aviváž, jen prášek a méně než obvykle.
8. led 2012 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek