• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka NU dělá to celkem 12tis, což není zrovna málo :wink:
@verbalinka děkuju jsem si to právě zjištovala a určitě do toho půjdu za těch 12tis se mi to nechce pouštět i když to bude nějaké papírovaní, ale což na ulici je jen tak nenajdu :_))
J8 dostala vycházky neomezeně, teda od 8 ráno do 8 večer, přijde mi to jako buzerace od dr dávat nějaké limity... proč mají být jen na 6 hodin??
8. led 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já se na tvrdnutí taky ptala a dr mi řekl, že už je to normální kort u druhého těhotenství v tomto stádiu a žádné magnésiium mi nedal tak jsem si koupila aspoň magnesii vodu :slight_smile:)

@verusa.j racuješ v alternatovní školce tím myslíš Montessori?? :wink:
@janulinka03 my s tebou taky popovídáme i když nejsem z olomouce :_))
8. led 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no to fakt není málo, ale nevím, no, bylo by to zase papírování, museli bychom udělat výběr zas přes manžela.
Taky piju Magnezii :slight_smile:

Já dneska začala 30tt, tak jsem taková nesvá, že už se to fakt chýlí ke konci.
Před časem jsem přebrala věcičky, těch malých do 62 mám dvě krabice, prát a žehlit to budu postupně, asi v únoru.
Peru v Lovele nebo Persilu sensitiv a OK :slight_smile:
8. led 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a budou nám dělat výtahy, takže od 20.2. do 26.3. (pokud půjde vše podle harmonogramu prací, o čemž po zkušenostech pochybuju) jsme bez výtahu a bydlíme v 5p, malý ještě tolik nevyjde, takže ho budu minimálně 2patra nosit...no já budu mít takovou fyzičku... :sweat_smile: Tak snad abych i přenášela ať nemusím z porodky po schodech.

Zítra jdu na 15.50 k Dr na utz, tak jsem zvědavá kolik bude mít odhad, jestli je hlavou dolů a co čípek...mám pocit že je nějak dost dole. Kolikrát mě úplně bodne skoro jakoby v pochvě.
8. led 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - taky to mám v plánu koupit, díky za tip
8. led 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, s tím nástupem na MD - opravdu si můžete samy vybrat. Já si datum dodala sama a je jedno, který den zvolíte, ale musí to být mezi 8-6týdnem před datem porodu. Vždyť sociálce je jedno, jestli za vás platí neschopenku nebo mateřskou. Takže jestli máte speciální požadavek na datum, tak si o něj řekněte a nikdo vám do toho nesmí kecat. Akorát teď je nejvýhodnější jít až těch 6týdnů, protože na rodičovskou je jen 220tis., tak abyste s ní začínaly co možná nejpozději :wink:

Já ještě neperu, plánuju to na začátek února. Za den to bude vypraný, pak se teda obětovat a vyžehlit to. Doufám, že naposledy - u syna jsem žehlila jen jednou. A minule jsem, myslím, taky měla Lovelu a potom jsem přešla na Persil sensitive a prala v tom celou rodinu.
8. led 2012 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii na 6 hodin proto, že je to nově uzákoněno. Výjimka jen onkologicky nemocní, případně žádost o výjimku na sociálce. Buzerace to není, neschopenka je prostě léčba a ne výlety po obchodech :wink: Ale mně se to taky teď vůbec nehodí :grinning: Doufám, že to dr nebude řešit, nebo nastoupím dřív na MD.
8. led 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak s těma výtahama nezávidím a kort do 5.patra, mě by to stačilo vyjít jednou a byla bych hotová na celý den :frowning2: Snad se prdolka v bříšku rozhodne vykouknout až po opravě :wink:

@zdeniii já jsem se také ptala dr., zda stačí pít aspon magnézku vodu, tak říkal, že to není ono, že tam je minimum toho hořčíku, takže at zbytečně neutrácím za vodu, ale koupím si ty prášky. Ted je teda asi 4dny už neberu, protože prcek se skoro vůbec nehýbal, tak jednou denně a to já neznám, protože mi řádí skoro furt, tak jsem se bála, ale prý se zklidnují po magnézku, tak proto, ale raději ho nebudu zatím brát. Bříško trvdne jen občas.

Včera mi celý den mimčo kopalo nebo asi spíše bouchalo ručkou úplně do třísla, tak jsem si říkala, že je to takové divné už takhle nízko :frowning2:

Pro jistotu začnu už prát tento týden... doufám, že bude hezky, dneska je tu zamrašeno, hnus počasí :-/
9. led 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf no bude to vtipné, zvlášť poslední měsíc před termínem. Přes den budem u mamky, ať nejsme v tom hluku, ale ona je ve 3p a nemá výtah, tak se stejně nachodím, ale aspoň bude klid. Hlavně aby byl výtah až přijdem z porodky.
Já se zeptám dneska, jestli je OK když mě kope takhle nízko. Snad jo.
U nás teda dneska a zítra praní nehrozí, ale ve st a čt má být hezky, až 8 stupňů, tak bych to i dala ven profoukat.Potřebuju si i ujasnit kolik mám těch nejmenších věcí, chci si něco vzít do porodky, ty jejich mě štvaly. Koupila jsem teď v sekáči dvě bodyčka na zavinování :slight_smile:
9. led 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to jsem zvědavá, co ti dr řekne na mimčo., že je takhle dole. Já jsem se minule ptala dr, že se mi zdá, že mám pořád bříško dole, ale on říkal, že je vše ok. Je pravda, že už pomalu leze nahoru, myslím tím bříško :grinning: S KUbíkem jsem ho měla také hodně dole.

No, dneska je u nás hnusně, takže praní ne, doufám, že bude u nás také do konce týdne jako u Vás, abych to mohla vystřčit ven, přeci jenom je to vonavější než když to suším na sušáku. Ikdyž z těch komínů nic moc :frowning2:

Já si dneska asi sepíšu, co potřebuju za kosmetiku a až mi přijde nemocenská, tak vlítnu do lékárny, abych toho pak neměla na placení hodně. Ještě budu muset koupit malé pleny a chci si koupit vlhčený toaleták, minule byl super, takže zajedu do města do DM, máme ho tu ted nově :wink:
9. led 2012 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf Tak kontrola v pořádku, mimi odpovídá, má necelých 1 300g a jsem úplně vedle, je spíš příčně, takže není moc dole, ale kope mě tam patičkama nebo čím. Ještě má čas zaujmout jinou polohu, má tam dost místa. Takže se uvidí za měsíc.

Jo a byla jsme v DM a koupila jsem vlhčený toaleťák :slight_smile: to je dobrý nápad
9. led 2012 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka gratulka k dobrým výsledkům a pěkné váze prdolky. Neboj, ještě se pořádně otočí, já naposlední kontrole měla mimčo také nějak šikmo, že měl hlavičku spíše v levém boku dole a nožky v pravo :slight_smile: ale podle toho jak se tam vlní, tak už se doufám pomalu rovná :grinning:
Ten toaleták je fakt super, poprvé jsem ho také měla a nemohla jsem si to vynachválit, ikdyž jsem použila ten nejjemnější toaleták, vlhčenej vyhrál na plné čáře :wink: :sweat_smile:

Pořád čekám na tu nemocenskou, zítra jedeme do Prahy a do docela levnější lékárny, tak doufám, že ráno dorazí, abych mohla něco pokoupit.
9. led 2012 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf malej je teď stejně, minule byl hlavou dolů, teď je jak jsi psala. Ale koukala jsem se a Dany byl v tomhle týdnu vyloženě hlavou nahoru a do příští poradny se otočil (ani jsem nepoznala kdy) a zůstal už tak.
9. led 2012 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no právě že je to dost penízků, tak si myslím, že to za to stojí :slight_smile:
My bydlíme ve 3tím patře bez výtahu a když mám nákup tak jdu nejdřív s nákupem a pak se vracím pro malou dolu :_) takže si dávám 6 pater :slight_smile: do toho když se jdem ven s hafanem a tak :slight_smile:)) je to mazec :slight_smile: až bude ještě malej tak budu chodit na 3x :slight_smile: to bude teprve maso :grinning:

@verbalinka ha tak to jsou teda novinky :slight_smile: naštěstí jsem na mateřské :grinning:

@luciasekf mám tu magnesii jako placebo :sunglasses: a pomáhá :grinning:
9. led 2012 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii malá ti nezdrhne? Já malýho nemůžu někde nechat, byl by schopnej někam zmizet nebo jít nahoru sám a někde se propadnout...no myslím že poslední měsíc před porodem budu sama kupovat maximálně pečivo :sweat_smile:
No, asi se půjdu příští týden zeptat, jestli bychom mohli přes manžela změnit RP na 2letý. Stejně si tam chci vyzvednout papíry na ten druhý rodičák a zeptat se co a jak, když to bude zas přes manžela.
9. led 2012 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nemá kam maximálně vyšlápne pár schodů za mnou nebo si tam hraje s koštětem :_D nějak neřeším že by mohla spadnout, má moji důvěru a moc odbře to ví :wink:
Tak tam jdi rovnou se všemi potvrzeními, určitě to jde. mluvila jsem o tom už i s vedoucí odboru. Budeš teď potřebovat vyplnit jen tu novou žádpost, jinak tam vše potřebné mají :wink: J8 musím sehnat potvrzení o výši platu manžela k době kdy se nám Helí narodila páč já to mám nízké že bych memohla mít tu max. částku. Nejde to změnit na 2letý ale prostě zažádáš o novouz variantu kde můžeš vyčerpat 280tis nebo kolik to je a potom ti zvednou PR až na 11500 měsíčně do porodu. Pak dostáváš rovnou na další mimčo.
9. led 2012 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ehm, no já než zajdu do kočárkárny a vytáhnu kočár, tak je Dany v mezipatře. Máme takové blbé zábradlí, se bojím že by tam propadl. Snažím se ho mít na očích a nenechat ho courat u vchodu. Ale někdy mi zdrhne než odemknu a vyvezu kočár.
No já právě nevím kde ty papíry shánět, co má manžel v práci chtít. On by se určitě s platem vlezl (nevíš kolik to musí být?). No a po druhém porodu budem žádat zase, takže znova to samé papírování, ale chcem to na 3 roky.
9. led 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak holky, mě to napsala až těch 6 týdnů před porodem, prý to tak je, neměla jsem už pak sílu jí to vyvracet, tak nějak jsem počítala i s tou verzí :slight_smile:
9. led 2012 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a máme 1100g :slight_smile: vše jinak ok
9. led 2012 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka pošlu ti potřebné na mail, mám to od té paní z pracáku. Víš jaký měl ten denní vyměřovací základ? je potřeba ho mít vyšší než 380kč nevím kolik to dělá platu..
Mx máme zábradlí v pohodě, takže tam propadnout nemůže naštěstím to bych jí tolik volnosti samozřejmě nedávala :wink:
9. led 2012 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j to bude krásná princezna :slight_smile: tak akorát :slight_smile:
9. led 2012 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no to už nevím, ale snad by to vyšlo.Napíšu ti email do IP, jo? To víš že bych jim tam ty peníze nerada nechávala, ale mám hrůzu z toho vyřizování.

Všem dobré ráno :slight_smile:
My jsme hore od 5.20 :unamused:
10. led 2012 v 06:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,

@andelka no to jste si přivstali! já se kroutím i při vstávání v půl 8 :wink: A opravu výtahu teda nezávidím - no snad si máknout a nebudeš muset tahat dvě děti pěšo tolik pater..

@verusa.j no krásná váha! ...se teda začínám bát, že našich 1,58kg ve 30tt je až dost...:unamused: to bude asi obřík...
10. led 2012 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já věcičky taky zatím jen přebrala a nachystala ty nejmenší a na praní se chystám během února. Prala jsem už na první mimi v Batoleti, tak to udělám tentokrát stejně...ale teď už to na malou tolik neřeším a většinou perem vše v Persilu...
10. led 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had no on kolem vánoc vstával v 7.30, od nového roku 6.15 a dneska musel nutně v 5.20. Nevím kam to spěje. Půjdu si s ním pak lehnout dopoledne. A ještě se v noci budí, dneska 2x. Takže bych nejradši lehla a spala, ale malej má jiný názor :sweat_smile:
No, tak to je vážně cvalík :dizzy_face:
10. led 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jak to budeš dělat se spaním dětí? Spinká Dany s vámi v ložnici, nebo je v pokojíčku? naše spinká u nás, ve svý postýlce a krásně celou noc...myslela jsem, že jí stihnu naučit na spaní v pokoji do porodu - ale už si sama myslím, že to nedopadne...nějak jsem zaspala dobu a te´d už to nechci uspěchat - třeba se mýlím a do tý doby bude ještě všechno jinak a už za týden tam bude "jako doma" :slight_smile: , ale zatím byl pokus spaní v pokoji jen v neděli přes den, a to teda nedopadlo..i večer se pak vyjímečně vzbudila a když jsem jí měla v náručí, zdálo se mi, že zkoumá, jestli je na svým místě :wink: Včera se mi nechtělo zkoušet nic, ale dnes mám zase odvahu - tak to v 11 zkusíme do pokoje a uvidíme...
Já teda osobně nemám ani nic proti, aby spinkali oba v ložnici, i by se mi to asi víc líbilo mít takhle rodinku pohromadě :slight_smile: ...však to není na věky a uteče to jako voda, až budou oba vegetit ve svým...jen se bojím, aby jí miminko nezačalo v noci budit..a nemusela jsem to řešit chvilku po porodu a nebrala to malá jako ostrčení, když s ní budu muset přeci jen do pokojíčku.. :unamused:
Budu ráda i za další názory maminek, co čekaj druhý mimi, díky!
10. led 2012 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had no budeme muset být v pokoji, já, Dany a mimi, tatínek spí v obýváku. Taky jsem myslela že do porodu bude spát celou noc a ve své nové posteli, ale ani jedno nevypadá :unamused:
10. led 2012 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to u nás taťka naštěstí vždy vydržel v ložnici, i když za malinkata Steli občas brečela než se přisála k prsu..nějak ho to nerušilo, ale uvidíme jak zvládne druhý mimi, pokud bude hlučný :wink: Je fakt, že teď potřebuje být víc vyspalý, když jezdí s busem - tak aby se nám nakonec do pokoje neodstěhoval on :grinning:
A hlásím úspěch! Zdařil se nám první odpolední spánek v pokojíčku! :slight_smile:
10. led 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Hm, tak jsem to tipla správně, spal 30 minut. Já chvilku asi taky.

No já jsem se od něj odstěhovala už dřív, ještě v těhu, protože chrápe. Takže nešlo o to že by se nevyspal on, ale já a mimi. :sweat_smile:

Gratuluju :dizzy_face:
10. led 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady jsou fotky pokojíčku co jsme kdysi dávno slibovala :slight_smile:
10. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek