• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka také jsem nechápala jejich přístup a to mi ještě den předtím psali mejla, že kávovar je připravený, stačí jen vyzvednout... Také po mém mejlu už se ani neozvali :angry:

My byli včera u bráchy na oslavě, jeho přítelkyně slavila narozky a pokud budu ještě celá i začátkem března, tak brácha má ještě 30, tak také půjdeme slavit :slight_smile:

Včera už jsem se konečně vrhla na praní, zatím teda jsem vyprala jen zimní kombinézku a zimní věci, ostatní vyperu asi dneska nebo zítra.. uvidíme jak to bude schnout. Je tu pěknej mráz, ale vykukuje zase sluníčko, tak by to mohlo uschnout.

Venku to pěkně klouže, sníh skoro žádný není, ale zato všude led :frowning2: Bojím se chodit i ven, abych se nanatáhla, včera jsem se málem natáhla, ale naštěstí jsem se udržela
15. led 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, v čem si povezete mimi domů z porodnice? Pořád nevím, jestli mám kupovat kombinézu zimní, protože by ji měla asi jen párkrát na sobě nebo jen takový ten teplejší overálek s kapucí
15. led 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám rozhodně nachystanou kombinézku, bo si myslím, že minimálně ten měsíc ji užije.
15. led 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám taky nachystanou kombinézu :wink: taky počítám že v březnu bude ještě zima :wink:
15. led 2012 v 18:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Já mám kombinézku a také takovej plyšovej kabátek a laclíky, uvidím, v čem půjdeme domů :slight_smile: Kombinézkou určo nic nezkazíš.

Holky, tak já celý den mám bolesti v podbřišku, asi poslíčky, doufám, že mi to do zítra přejde :frowning2:
15. led 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - asi taky koupím nějakou lehčí kombinézu, ale mrzí mě, že ji moc nevyužijeme
15. led 2012 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - a jakou máš velikost kombinézky do porodnice?
15. led 2012 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Týýjo vůnbec mne kombinézku nenapadlo řešit, jak jsem dcerku měla v v půlce dubna, ale je fakt že te%d bude ještě březen a kdoví jak bude... Wow, budu se po něčem taky muset poohlédnout. Díky díky za připomenutí!!
15. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já doufám že mi někdo půjčí, mně se nechce to kvůli pár týdnům kupovat. Malej byl v květnu, takže to nebylo potřeba.
Teď bych to viděla tak, že mimču dám bodyčko, bavlněný overalek, čepičku, papučky, rukavičky - na to teda nějaký ten teplejší overal, záleží co mi kdo nabídne, už sjem rozhodila sítě :sweat_smile: a v tom do zavinovačky do autosedačky.
V kočáru mám vložnou tašku, do toho se dá dát ještě deka + ta zavinka a na kočár ještě nánožník, tak venku nezmrzne.
15. led 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ježiš, vy jste se rozepsaly :sweat_smile:

Já jsem fusak koupila Aesthetic - je od narození do 3 let, takže ho bude mít i na další zimu. Kdyby bylo náhodou teplo, tak mi nebude líto, že bychom ho nevyužili :slight_smile:
Na odchod z porodky - body s dlouhým, tepláčky, mikina (svetřík), teplé ponožky, teplý overal, čepice, rukavice a do zavinky do autosedačky. Myslím, že tohle na ten krátký převoz bude stačit :slight_smile: Kdyby byla moooc velká zima, tak možná ještě jeden tenký overal.

@luciasekf kávovar by mě dost naštval :angry: :angry: Měli štěstí, že bylo před vánoci a vy museli něco koupit. Takhle si přišli na dvojité peníze - ten váš prodali a ještě prodali další :angry:

@deniskakubicek dubovou kůru mi teď doporučila gyn na ošetření po záchodě (zácpa au au :cry: ) a prý je lepší gel a dát ho do ledničky a on krásně stáhne a ochladí. Dub.kůra lázeň musí být teplá, takže ty cévy roztahuje, což není moc dobrý. Ale záleží, na co to chceš ty :slight_smile:

@verusa.j to je smůla :frowning2: Tak snad v to obchodě budete mít štěstí :wink:

@petrita83 s tou komodou - já myslela koupit obyč komodu na oblečení a na to dát jen přebalovací podložku (molitanovou) + my jsme na to dali ještě desku z Obi, aby bylo více místa. Stejne to uděláme i teď. My máme normál komodu z ikea pro dospěláky. U těch přebalovacích jste dost omezeni výběrem a hlavně jsou o dost dražší :confounded: Já mám jen tušení, že půjde malá dřív, ale byl to stejně šok a hlavně strašně brzo. Přece jenom je ještě malá, 33.tt je brzy :unamused:

@luciasekf poslíčky jsem ještě neměla a ani u prvního jsem je neměla, jen tvrdnutí břicha. No, to si užíváš už takhle brzo :sweat_smile:
16. led 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak venku jsem se málem přerazila,klouže to jako blázen,a to bych potřebovala oběhat tolik věcí :frowning2: budu muset velice opatrně,dneska teda ne dnes jen úklid a po O si dám 20 nebo jsem se v noci moc nevyspala,strašně mě bolí kyčle,už aby to bylo zamnou :unamused: Jinak mě naštval můj drahý a jeho matinkla!!!Vybírám kočárek jak divá,šetřím si na něj a oni jsou za že až po porodu :angry: tak se hádat a rozčilovat nebudu!
16. led 2012 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já mám po malém, který jí moc neužil velikost 62 té kombinézky. Já jsem většinu obleček nakupovala 62 a pár mám 56.

Holky, akorát jsem přijela z Podolí, byla jsem tam i včera večer a přijeli jsme až k ránu. Chtěli si mě tam nechat, ale nessehnala bych tak rychle hlídání, tak jsme se domluvili na dnešek, ale po kontrole mě nakonec pustili domů. Mám kidový režim, nesmím chodit do schodů (což jich tu máme dost) a netahat nic těžkého. Zkracuje se mi totiž čípek :frowning2: Dělali mi i monitor, ten byl v pořádku, jen ten čípek, takže kdyby něco, tak nastupuju a budou mi píchat kortikoidy.. chjo, snad tam mimčo ještě nějakou dobu bude... tak já jdu ležet :frowning2:
16. led 2012 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - děkuji, kombinézku taky koupím 62, já mám hodně oblečení 56, ale je to tím, že jsem to dostala, tak se uvidí, co bude potřeba se ještě dokoupí :slight_smile:kolik máš např. bodýček?
16. led 2012 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - ježkovy zraky, čípek zlobí? Tak hlavně odpočívej, ještě máme chvíli čas na porod. DRž se!
My si dneska dovezli ten kočárek, máme oranžový, je sice na mě hodně oranžový, ale je to ten tip, co sjem chtěla, tak jsem spokojená
16. led 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky jsem poslední dobou začala přemýšlet v čem to malé povezu domů. :sunglasses: A musím se podívat a asi poradit s mamkou co bude nejlepší. :wink:
Nemate někdo zkušenosti ze zavinovačkama do autosedačky emitex tady je odkaz: :unamused: http://www.emitex.cz/?page=menu&tema=15&jazyk=cz
A nebo jestli bude lepší koupit nejaký ten fusak od 0-3roků? :unamused: Já mam doma takovej ten do kočárku, ale do autosedačky ho dát nemužu, tak přemýšlím nat tou zavinovačkou do autosedačky. Tak fakt nevím.
Nám tady zatím svítí sluníčko, ale to naledí ve stínu je fakt nebezpečné, tak na sebe budte opatrné.
16. led 2012 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 já mám tu zavinku půjčenou od sestřenky, akorát nevím jakou verzi, asi tu přechodovou, zimní to určitě není. A fusak mám Emitex combi, má pásy na prostřižení takže jde i do sedačky, ale kupovala jsem ho až na podzim, jako do kočárku, na Danyho nebylo nic do sedačky třeba, přikryli jsme ho dekou.

No, oblečení - malých bodýček mám tak 3, košilky taky 3, asi dvoje dupačky a pár overalků a hotovo.
16. led 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf no to jsou radosti :confused: . Drž se a šetři se, dobře že tě pustili, jen ať ještě vydržíš dlouho 2v1.

Tak si říkám, že mně říct někdo poslední měsíc před porodem že nemám chodit do schodů a zvedat nic těžkého, tak bych ho asi musela zklamat a nevím co bych dělala, vzhledem k absenci výtahu a 11kg batoleti :unamused:
16. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 - ahoj, mi tu zavinovačku koupili, takovou tu lehčí, tak uvidíme, jak se osvědčí
16. led 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ty taky? To me mrzi :frowning2: Ale dodrzuje se to tezko. Ja dnes byla jen autem na reflexni masazi, a pak v obchode jsem mela takovej divnej pocit jako na zvraceni a kolisavej tlak a mala bolest bricha. Tak jsme jeli rychle domu a jen odpocivam. A kolik mas cm cipek? Ja mam cca 2 cm, jsem na prst otevrena a oteviram se zevnitr :-/ A proc jsi jela do podoli? Bolesti, nebo tuseni? Ja jsem taky reg. v podoli.
16. led 2012 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf držíme moc palce ať miminko vydrží v bříšku co nejdéle!
Necvhodit do schodů si taky nedokážu moct představit, když bydlíme ve 3tím patře bez výtahu...

@verusa.j já mám bodýček hoodně a hodně, těch není nikdy dost :slight_smile: aspoň se nemusí prát každý den :slight_smile:
Jéé oranžový, tu barvu mám moc ráda a je skvěle neutrální tak budete mít i na druhé pokud bude kočár vyhovovat :wink:

@daniela.250 čoveče já tyhle zavinovačky mám letní i zimní a vůbec jsem ji nepoužila :slight_smile:)) tak třeba teď s malým ano :slight_smile: když nemám tu kombinézku zimní :slight_smile: uvidíme

@verbalinka Taky se drž ať mimi vydrží co nejdélle!!
16. led 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii - jj, taky jich mám hodně, ještě chci koupit nějaké ty šatičky :slight_smile:. Oranžový je dost teda .-) jsem chtěla jinou barvu, ale nikde není k sehnání, tak jsem ráda i za tenhle.
16. led 2012 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. led 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@verusa.j mám jich tak 10-15 možná víc a rozhodně nelituju :slight_smile: naopak nebyl problém kdykoliv převléknout. Někdo nechává ve věcec h několik dní, ale to mi přijde teda ee, když jsou neustále pokajděný atd...
16. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j kočár parádní!!
16. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii - jo tak já ve velikostech 56-68 asi 30 :slight_smile: jsem zdědila, děkuji za pochvalu
16. led 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jak říkám bodýček není nikdy dost :slight_smile: jo to já jich mám celkem taky tak 30 když to beru v těchto velikostech celkem :slight_smile:)) spíš ještě víc :slight_smile:)
16. led 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii - jj, už se těším, až budemem mít dokoupeno vše hlavní, ať mám klídek, ještě matraci a povlečení do postýlky, nějaké oblečky do porodky, věci pro mě do porodky a hlavně plíny
16. led 2012 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jestli ti můžu doporučit tak jsem moc spokojená s nočníma košilema od Muzzy, nosím je pořád i když jsem už nekojila :slight_smile: mrkni na www.muzzy.cz
16. led 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii - děkuji za tip, podívám se
16. led 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
@luciasekf teda takovýhle zprávy! tak se moc opatruj a snad půjde trochu odpočívat... :wink: Ať se miminko drží mamky ještě nějaký ten týden!
Já teda o čípku nemám ani ponětí...ještě ani jednou mě doktor neprohlídnul...
Věci z porodnice: nemám zatím představu, v čem mrňouska povezu...mám jen přebraný věci, univerzální pidi věcičky zvlášť a pak po jedný tašce holčičích a klučičích věciček (pro jistotu oboje :slight_smile: )...začít s chystáním a praním plánuju na únor, tak pak se do toho snad pořádně opřu a dotáhnu co nejdřív do cíle...ne jak prvně, kdy jsem sice balila dost brzo, ale do poslední chvíle v tašce nebylo vše :grinning:
Dnes se do nás dalo nějaký nachlazení...k ránu Stelča začala kašlat, do toho se přidalo přes den kýchání, rýma a teplota....byl to takovej tulící den - vyjímečně si nechala vyprávět, jak dělaj zvířátka, všechno jsme v knížkách ukazovali...náramně ji to bavilo - ne jak jindy, to musí otáčet stránkama sama a prakticky nic jí v tý knížce nezajímá, hlavně že listuje :grinning: Takže skvělej, vyjímečnej den! Jen by to mohlo být zítra už s tím maroděním lepší...na mě přeskočila rýma :wink:, ale jinak se cítím v pohodě...
16. led 2012 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek