• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@meluzina ...ahoj :slight_smile: , věřím,že se moc těšíš na genetiku....držím palce ať je vše v pořádku a mimi se ukáže v celý svý kráse :slight_smile: ...mě dokt. dělá utz při každej kontrole, nejdřív běžná prohlídka na koze a pak koukne na mimi :slight_smile: ....netušila jsem že neni dobré svítit na mimi :confounded: , nic o tom nevím....srdíčko jsem slyšela vždy jen na genetice, takže dva-krát....
24. říj 2011 ve 14:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, tak pohyby uz citim od 15.tt ale co dneska dela ten nas Maty, to je neskutecny! to jsem snad nezazila ani s Kubou :grinning:
@meluzina UTZ se dela 3x za cele tehulkovani, to je hrazene pojistovnou, u prvniho tehu jsem mela nadstandart a mela jsem ho kazdou poradnu...
24. říj 2011 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meluzina ahojky :slight_smile: koukám na krátkou zprávu v pasu a velká gratulace :dizzy_face: Na utz držím palce aby se miminko ukázalo :slight_smile:
No, mně dělal Dr utz v 8tt, ve 12tt, pak bylo NT v 13tt a od té doby nic. v 16tt nedělal, ani neposlouchal, kontroloval jen čípek a pohmatem dělohu. Na velký utz ve 20tt jdu příští úterý. Pak bych měla vidět prcka ve 23tt na echu srdíčka a pak se asi zase vynechá a pak kolem 30tt bude další utz a dál už nevím jak to bylo minule. Ale vím, že nedělal utz pokaždé. Povinné (hrazené)jsou jeden v 1trim + kdo chce tak NT, pak ve 20tt a ve 30tt. Další jsou nepovinné, takže záleží na Dr.

@deniskakubicek no já bych to asi už nestíhala. Plínky - no vždycky je to risk, protože ne všechny padnou všem, že.
24. říj 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, to se kazde tehulce dela echo srdicka? Ja jdu do dalsi poradny az ve 24.tt a doktor nic nerikal...ze by mi to delali na genetice?
24. říj 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 ahoj, já si nemyslím, že na tom je něco pravdy ... mám spoustu kamarádek, které měly také UZ na každé KO a mají zdravé krásné děti :slight_smile: to je spíš výmluva té mé doktorky .... určitě je lepší dělat UZ pokaždé protože kdyby se něco dělo tak to podchytí včas :slight_smile:
24. říj 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek
já jsem řekla MUDr. že si ho klidně budu platit .... ale stejně se pořád vymlouvá ... o pár holkách vím, které nemají nadstandart a přesto UZ mají pokaždé myslím že je to fakt na MUDr. tak jak píše @adelka ....
24. říj 2011 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no to nevím, u nás se dělá ve fakultce, minule jsem byla a nemáme žádné riziko a byly na tom asi všechny těhulky z Ostravy co jsem v té době znala. Tehdy mi tam i potvrdili chlapečka a dostala jsem i fotky.
Ale mně třeba zas velký utz dělá normálně Dr v ordinaci a někdo chodí do spešl zařízení na to. Asi je to jak kde.

Právě, když vypadá všechno v pořádku, žádné problémy nejsou, tak se nemusí dělat pokaždé, je to jen na doktorovi. Četla jsem, že právě hodně žen nutně potřebuje miminko vídat co chvíli, protože jednak do určité doby málem nevěří že tam je a že se má dobře, druhak prostě dneska ženy málo dají na intuici a na propojení s miminkem. Jasně, je to extrém, ale je fakt, že se dneska ty možnosti hodně využívají a člověk dává šílený prachy jen za to, aby se na to malé podíval.
24. říj 2011 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, já chodím do soukromé ordinace, takže si platím, ale ultrazvuk mi dělá pokaždé. Ale co vím, tak by to miminku nemělo škodit.

@deniskakubicek Taky mi to vrtá hlavou s tím echem. Já jdu teď ve čtvrtek na velký ultrazvuk a pak ve 23 tt do poradny. Doktorka mi nic neříkala, že bych měla něco takového absolvovat. To dělají asi taky ultrazvukem, že?
24. říj 2011 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meluzina ....já jsem ráda za každý utz, protože pak mi tak trochu oddechne že je vše v pořádku :slight_smile:
@alikorcakova .....jaký je rozdíl mezi klasickým utz a velkým? mně vždy utz dělá můj doktor, když nepočítám,že ve 12tt jsme byli na genetice na screeningu a ted ve 21tt na 3D utz - to byl velký.....ale jinak můj doktor dělá asi klasický, nevím.... :confounded: ....a o echu mi taky nic neříkali a to tam jdu až ve 24tt, pak vím,že se domluvíme na test cukru a vlastně že oni až tak kolem 28-30tt uvidí pohlaví....
24. říj 2011 v 15:40  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 To se jen tak říká na velký ultrazvuk. To je specializované pracoviště. Mě posílá moje doktorka do nemocnice k Apolináři.
24. říj 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 no, velký se říká, že se na něm podrobně zkoumá, trvá dýl, říká se na něm většinou pohlaví apod. ostatní utz jsou jakože běžné, že se mrkne na srdíčko a délku...

@alikorcakova jj, taky utz, doktor mi popisoval celé srdíčko, jak tam co teče, komory...prd jsem tomu rozuměla, ale věnoval se podrobně a bylo to super.
24. říj 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
co ja vim, tak se jeste nepotvrdilo, ze by byl utz nejak spatny, nebo mel spatny vliv na miminko...ja bych si to taky platila, ale muj doktor je proste linej :grinning: ja doufam, ze mi srdicko zkontrolovali na genetice, u Kubicka jsem to tak mela a byla jsem u Apolinare
24. říj 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky, nám doktorka říkala, že utz vůbec miminku neškodí, dělá nám ho pokaždé, ale je to podle toho jakou službu si u ni zaplatíme, my platíme ,, nadstandard,, tak ho mame pokaždé, jinak by nám ho dělala jen v předepsaných týdnech, podle toho co ji pojišťovna proplati.
24. říj 2011 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana8
já se ti nedivím .. člověka to uklidní, že miminko roste ... tak jak má ... když mi poslouchá srdíčko .. tak jen vím, že tam miminko je, ale jestli se mu rostou ručičky, nožičky atd. to nikdo neví :frowning2:
24. říj 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83
jestli budu ještě někdy čekat další miminko tak si rovnou hledám MUDr. kde je možnost nadstandartu je to fak nejlepší řešení ! :wink:
24. říj 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meluzina No my jsme s tím fakt spokojený, hlavně tím, že jsme na rizikovem a u doktorky skoro kazdejch 14 dní, tak se nám to i vyplatilo, protože jinak bych se asi nedoplatila a to nemluvím o tom jak nás to uklidni :wink:
24. říj 2011 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, to me v poradne srdicko ani nekontroluje, kdybych necitila pohyby, tak ani nevim, zda zije! vzdycky jen vnitrni kontrola a mereni fundu, tim to konci... premyslim o zmene, jelikoz uz u nas hodne veci podcenil, navic mu doktorka na genetice jasne napsala, ze ma utz delat a kontrolovat nam stav ledvin ( prvni syn je ma zvetsene a pry se to z 99% opakuje i u drhych kluku), ale on to prehlizi a kasle na to!
24. říj 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem změnila mudr.kvůli tomu, že mi ta první v 1.těhotenství dělala UTZ při každékontrole. Je to zcela zbytečné, nestandardní a jediná její motivace je vykázat tento několikasekundový výkon pojišťovně. Moje těhotenství probíhalo 100% zdravě a nebyl nejmenší důvod.

Miminku UTZ neškodí prokazatelně, ale existují studie, že ohřívá plod.vodu a je zřejmé, že se před ním v děloze "schovává", uhýbá..Takže je dobré to nepřehánět, pokud je těhotenství v pořádku a není důvod. Ultrazvuk není nástroj k focení miminka nebo jeho špiclování dle mého názoru..
24. říj 2011 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek my žádné problémy neměli, tak mi nevadí že sem tam utz není, srdíčko taky neposlouchá. Ale u vás bych teda lepší péči očekávala. Klidně Dr změň, ať jsi spokojená.

@ava mám podobný názor. Proto i nechodím na 3D. Ale je to každého věc.
Ony všechny ty technologie mají svoje pro a proti.
25. říj 2011 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Taky na 3D nejdeme a nebyli jsme ani s Kubou, spis mi ted jde o to, ze jsme hlidani a u Kubicka se to projevilo az po porodu a zjistili nam to az 3 mesice po porodu :frowning2: ale o to mi nejde, ted citim mimco a jsem spokojena i tak :slight_smile: jen doktor me stve :grinning:
25. říj 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek kdybys našla někoho kdo by ti víc seděl, tak klidně přejdi. Já mám teda taky nějaké drobnosti, ale obecně jsem spokojená.
25. říj 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ja prave uvidim, co mi rekne ted na prohlidce a uvidime...tak ja mu treba vyslovne rekla, ze nechci triple test a on mi stejne krev vzal a udelal ho, vysel pozitivni, sice tam toho bylo vic, ale zbytecne jsem sla na plodovku...snad se ted do papiru bude divat vic! :slight_smile:
25. říj 2011 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek tak to by mě teda naštval, kdyby něco nerespektoval :confused: :angry: Tak snad se "polepší".
Mně zas baví můj Dr, když mi po prohlídce vykládá, že kdy asi budu cítit pohyby a kdy asi mi začne růst bříško...asi zapomíná že už jedno dítě mám a docela čerstvé zkušenosti :grinning:
25. říj 2011 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jeee, ale to je zase hezky, ze je tak starostlivy! co ja bych za to dala, ten mu me jen prohlidne vnitrne, ale na posteli, coz je mi neprijemne vic nez na kresle....zmeri vysku fundu, zkontroluje otoky a to je vsechno :-/ ted se chystam odmitnout test na cukrovku, ale jeste uvidime...mela jsem s tim v Praze problemy...vysla mi po vypiti hodnota 3,1!!!! a ona mi zakazala sladky a naridila dietu...proc?? nevim, asi senilita a potrebovala prachy od pojistovny...
25. říj 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek No tak můj se s tím taky moc nepáře, napřed mrkne do pc, zeptá se mě, jestli mám nějaké potíže, kdyžtak proberem výsledek nějakého vyšetření, pak šup na kozu, buď jen vnitřní, nebo i utz, mrkne na otoky (když už má nohy u hlavy :grinning: ) a když se oblíkám, tak mi právě vykládá tohleto :slight_smile: Ale jsem spokojená, on se jako moc nevykecává, vím že když se chci na něco zeptat, tak si to musím napsat na papírek a zeptat se hned a on mi odpoví, jakože by mií vysvětloval detaily vyšetření nebo podobně, to ne, řeší až komplikace, nestresuje dopředu. Když jsem zjistial že mám Rh-, tak to přešel, říkal že jen kdyžtak dostanu po porodu injekci...a nakonec měl pravdu, stresy jsem si přivodila akorát já, protože jsem pak pátrala na netu, přitom Dany má stejnou skupinu jako já, takže to nemělo vůbec žádný vliv.
Tak s tou cukrovkou to je mazec. 3,1 je málo, pokud si pamatuju, já měla myslím kolem 4. Nebylo to nic moc, asi po hodině mi bylo hodně blbě, ale zvládla jsem to. ale teď se na to fakt netěším. Asi bych test neodmítla, ale hádala bych se s nima, kdyby se mi jejich postup nezdál.
25. říj 2011 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek a brali ti krev 2x nebo 3x? Teď jsem se koukala a brali mi nalačno (hodnota 4, limit 5,5) a pak po 2hodinách (hodnota 5,2, limit 7,7). Takže v pořádku.
Teď mi poradila sestřička, že si mám donést neslazený čaj a dá mi to do toho. Minule jsem to měla ve vodě.
25. říj 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka taky mam RH-, pichali mi injekci po porodu a i ted po odberu plodovky, malej ma skupinu 0+ :-/ heled, ja ani nevim, vim, ze jsem tam cekala dve hodiny a po hodine mi vzdy pichli do prstu, ale od te doby jsem tam byla mesic co mesic a brali mi krev a hodnoty jsem mela nejvyssi 3,7...hadala jsem se s nima a po 6ti nedeli uz jsem tam nesla, bych se zbytecne nervovala
25. říj 2011 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek jo, tak to je jasný, Dany je taky Rh-, tak to problém nebyl. Uvidím co druhé.
Aha, mně brali 2x ze žíly. To tě teda pěkně hnali :unamused:
25. říj 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka alespon vime krevni skupinu nasich deti :slight_smile: jedna maminka v porodnici chtela mermomoci vedet krevni skupinu sve holcicky, ale nerekli ji to :grinning:
hnali me potvory, proto se toho ted bojim, ale zaroven mam strach z cukrovky...ach jo :frowning2:
25. říj 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no jo :slight_smile: já jsem se svoji krevní skupinu dozvěděla až při prvním těhu, z toho rh- jsme byla docela překvapená.
A nemůžeš jít jinam? Nebo já nevím...určitě plašili zbytečně a podruhé bych už tam nešla a ani v ně neměla důvěru, ale zas cukrovka je vážná věc... :confused:
25. říj 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek