• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@verbalinka taky se statečně drž!!! :wink:
16. led 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf Neboj se bude to dobré, jen se opravdu šetři, i s takovou prognózou se dá vydržet až do konce těhotebství nebo i přenášet :wink: A kdyby už se chtělo mimísku ven, radši ať jde teď a ne až za dva týdny....líp to takové miminka zvládají, ale věřím že to vydržíte až do konce!
16. led 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka od rána mě píchalo v levém podbřišku a to vždycky jsem vyskočila, jak to zabolelo a večer můj řekl, jedeme... takže pro jistotu jsme jeli. Jsem zaregistrovaná v Podolí, takže jsem jela rovnou tam. Zrovna tam jezdili rodící maminy, takže jsme tam byli od 9, v 10 mě vzali a v půl 1 jsme jeli domů....
Čípek jsem měla 2,5cm a včera 2,8cm tak nevím, ale jestli je to hodně nebo málo nevím, ale když jsem tam byla ten večer, tak mě hned chtěla nechat v nemocnici a dávat kortikoidy...
No, ve čtvrtek mám velkou kontrolu u svého dr, tak uvidíme, co mi řekne.

@verusa.j Já mám bodýček také strašně moooc :slight_smile: Sice jsme třeba některý měli jen 1-2x na sobě, ale lepší je jich mít více. Vozila jsem si sebou i jedno na převlečení. Jednou se malej na kyšlích počural, že měl vše mokré :frowning2: naštěstí jsem sebou měla věci na převlečení...
Kočárek je pěkný :wink: Na barvičku si určitě brzy zvykneš, myslím, že na ní tlik nezáleží, hlavně, že jsi sehnala kočár, který ti bude vyhovovat :slight_smile:

@zdeniii ty košile jsou moc hezké :wink:

@andelka no, to mi povídej, jak nemám chodit do schodů, když jich tu máme asi 60 :frowning2: a ven chodit musím, aspon 1x denně...

U nás napadl sníh a já bych tak šla s Kubíkem na sáňky a místo toho musím odpočívat :frowning2: tak asi bude venku blbou s dědou nebo tatkou.
17. led 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendullka děkuji, no já doufám, že to vydrží mimčo co nejdéle :slight_smile: Chtěla bych to březnátko a né únorátko :grinning:
17. led 2012 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf - jj, taky si říkám a už si i začínám na tu barvu zvykat, manžel je nadmíru spokojený se vším :slight_smile: Jinak máš pravdu, radši je mít všeho po více, pokud je možnost.
17. led 2012 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j tak to je dobře, že už jsi zvykáš a manžel je spokojený, však bych řekla, že ty chlapy jezděj rádi s kočárkem a pyšně .. .... aspon u nás to tak bylo :slight_smile:
17. led 2012 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak to jsi mě lehce vystrašila. To já bych měla v tý porodce ležet :sweat_smile: Ale moje dr to neřešila tak dramaticky. Drž se a určitě to bude dobrý. Vydrž do 35+0, pak už má mimi dovyvinutý plíce a v případě porodu by to bylo relativně v pohodě :wink: Do schodů a obecně chodit pomalu. Já chodila do schodů, když jsem chtěla malého vyhnat ven (ne, že by to pomohlo - jemu se nechtělo a já se jen zadýchala a vyvolala posly :grinning: ).

@verusa.j hezký :slight_smile: Na barvu si zvykneš a vždycky si můžeš kočárek dozdobit. Já si koupila růžové prostěradlo do korby, do sporťáku mám červenou vložku (sporťák mám svítivě zeleno-žlutý).

@daja.had díky :slight_smile:
@zdeniii díky :slight_smile: A pyžama hezký, ale rozčiluje mě, že mají trika krátký rukávy a já jsem zrmzlík :sweat_smile:

@daniela.250 takovou zavinku mám ještě po synovi a využili jsme dost. Ale on je listopadový, na březnový mimi bych spíš doporučila koupit fusak, který jde dát i do autosedačky. Já jsem teď koupila Aesthetic 3v1 sport a ten jde, myslím, i do autosedačky a hlavně je až do 3 let věku, takže se opravdu užije :slight_smile:
17. led 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no, já si myslím, že v Podolí jsou na tohle více opatrný než gyndr. Mě také docela vystrašilo, jak mi dr. říkala, že si mě hned tam nechají a ráno začnou píchat kortikoidy a že si tam poležím tak 3-4 dny... Včera mi dělali kntrolní utz čípku a pak to dr. řešila i s primářem a ten řekl, že zatím nutná hospitalizace není, ale kdyby něco, tak hned mám přijet..... asi co dr to jiný názor.
Už jsem si aspon i vyzkoušela jak to chodí v prenatální poradně :grinning: A můžu říct, co holky píšou v diskuzi na Podolí, tak to tak hrozné není :grinning: Se vším všudy jsem tam byla asi hodku. Je teda možné, že jsem šla přednostně, protože mi říkala sestřička, že už na mě čekají... Pak jsem si šla do kartotéky nechat udělat kartu a tam jsem byla snad čtvrt hodky, protože se tam vybavovali a nevadilo jim, že tam čekám...

Já to mám dobré, mám syna prosincovýho, takže zimní oblečky mám, takže já nic kupovat nemusím :slight_smile:
17. led 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf hodně záleží na dr. Já tam ležela v 16.tt kvůli krvácení a taky každý dr říkal trochu něco jiného. No, uvidím, jak mi bude a kdyžtak bych tam radši zajela. Prenatální poradna je v pohodě, ale záleží, jaké máš štěstí. Minule jsem tam byla od hoďky, po celý dopoledne. Nejvíc se to zdrží, když je dr někde mimo a ty musíš čekat (čekala jsem i dvě hodiny), nebo když chodíš na monitory a je tam fronta, nebo musíš jít ještě jednou. Já byla za těch 6 týdnů, co jsem tam chodila, asi 3x na natočení na porodních sálech, protože se jim něco nezdálo.
17. led 2012 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pražské a okolo pražské mám pro vás tip - v Malvíku dávají super dárek za nákup min.500 kč (což je sranda peníz) - je to malý sterilizátor, odšťavňovač a ohřívač (např. mléka, přesnídávek...). Já tam byla už minulý rok pro jejich dárkovou krabici plnou věcí (tu dávali jen tak zadarmo) a teď mají tohle. Já za 500 koupila bambusové látkové plíny 6ks a lehátko do vany (vše jsme potřebovali) a z dárku mám radost :dizzy_face: Tak když budete něco potřebovat dokoupit, tak se tam stavte :wink:
17. led 2012 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka my šli rovnou v tu neděli na porodní sál a čekala jsem hodinu než mě vzali, udělali monitor, to bylo další 45minut, pak mě dr prohlídla, vzala krev a čekali jsme další hodinu na výsledky krve a pak mě teprve, protože byli v pořádku pustila domů....
17. led 2012 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka o té krabici jsem věděla, že dávají, ale nedostala jsem se tam, ale tohle je také super dáreček, díky za tip.
17. led 2012 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf Věřím že to vydržíte! Jak vidím, máš taky prosinčátko, i když je o orok starší, jak to naše:slight_smile:
17. led 2012 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendullka no, snad se prdolka umoudří a ještě se bude chvilinku péct :slight_smile: Jj, máme prosinčátko, narodil se manželovi na narozky, takže to kluci slaví ve velkém :grinning:
17. led 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf To máte veselý prosinec:slight_smile: Pokud by jsi přecejen rodila dřív, ale dostala kortikoidy, tak by to miminku hodně pomohlo, ale nebude to zapotřebí :wink: :slight_smile:!
17. led 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 ahojky zrovna jsem si ho včera koupila a už se pere v pračce, takže zatím zkušenost jen taková. fusak jsem zdědila do kočárku, tak jsme si řekla, že ho vyzkoušíme.
17. led 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jak jste tam tu desku upevnili na komodu? my to taky takmáme v plánu, ale manžel stále přemýšli jak ji upevnit at ji nepoškodíme.
17. led 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jarka23 my jsme chtěli také kupovat už pro Kubíka komodu, ale nakonec se nám vše zdálo drahé, tak jsem se šli jednou podívat do bazaru a zrovna tam měli i velikostně i barevně skříň kterou jsme potřebovali a asi za 300,- na to nám můj brácha udělal přebalovací pult a jen jsme koupili podložku a je to super :slight_smile:
My to k tomu přišroubovali.
17. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme přebalovací podložku s pevnou deskou položenou na staré skříňce a fertig.
17. led 2012 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
My máme přebalovací podložku na pračce:slight_smile:
17. led 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak se hlasim... mam velikou radost...Matyasek nabral od posledni kontroly 900g!!! Mame 2020g a maminka je 34.tt... 30.1 mame dalsi poradnu, ale uz s monitorem, nemusim dojizdet do porodnice, dela to primo muj doktor a priste bude i vnitrni kontrola... jinak jsem dostala Prothazin na udrzeni miminka alespon 14 dni, mam vysokou cinnost delohy a neustale bolesti, pry se po tech prascich chce hodne spat, mam ho brat vecer, tak si to jeste rozmyslim, bojim se, abych slysela Kubicka v noci...

kolik maji vase deticky ve 34.tt? Ja si myslim, ze je Matyasek pasak, ze to tak krasne nabral :slight_smile: aktualne mam stale 8kg nahore, takze poslednich 900g so nabral ze me :slight_smile:
18. led 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deniskakubicek gratuluji ke krásné váze Matyáška :slight_smile: Koukám, že máš také problémy s předčasným porodem, tak hlavně, at se ještě chviličku udrží a něco nabere. Já jdu zítra na velký utz, tak jsem zvědavá, kolik bude mimčo mít.

@vendullka my máme malou koupelnu, takže by se nám tam podložka nevešla :frowning2:
18. led 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek tak to jsou super zprávy, Matyášek je kus chlapa, udělal nám radost, že tak pěkně přibral :slight_smile: . A je bezva že ti bude monitor dělat tvůj Dr, u nás je to taky tak a jsem ráda že na to nemusím do nemocnice, že je pak hned za chvíli normální kontrola, všechno přijednom.
Dany měl ve 35tt 2,2kg.
18. led 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to já budu muset chodit na monitor do porodky, můj dr monitor nedělá.
18. led 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, ja jdu na kontrolu až 2.2 tak jsem zvědavá co mi doktor řekne a hlavně kolik malej prcek važí. :slight_smile: Včera jsem už konečně začala prát první male věcičky a o výkendu je vyžhlím at to mam nachystané. :grinning: :grinning: :grinning: Pak už musím pomalu udělat seznam co vše budu potřebovat do porodky at se nemusím na poslední chvílu stresovat. :wink:
Holky nepoužívala jste některá obyčejné látkové pleny co používali dříve? Ja všude ted na netu nachazím jen takové s vložkama z bambusu. Nemáte někdo zkušenosti i s temito? Co jsem se dívala tak jsou dost drahé oproti těm klasickým?
Přeji všem krásný den a hlavně dostatek odpočinku :grinning:
18. led 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 - já mám dojem, že ty kalsické prodávají všude, kde je dětské zboží, jestli myslíme ty stejné, akorát ta kvalita oproti těm, co jsme měli my jako děti je už jiná :slight_smile: např. http://www.sambaby.com/16364-bavlnene-pleny/19472-pleny-bile/
18. led 2012 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek to jsou krásný zprávy, jak hezky přibírá! já jdu taky 30.1., že bysme se konečně potkali? :wink: já jsem na 11:30. A s Prothazinem mám zkušenost - v životě se mi nechtělo spát víc :grinning: Dal mi ho při prvním těhu někdy v začátku, strašně mě svědělo celý tělo - no nevím, jestli to pomohlo, ale každopádně jsem snad spala i ve stoje...kdyby nááhodou jsi měla ten den čas, tak bysme se mohli konečně sejít i s dětma..no však uvidíme a kdyžtak domluvíme na FB. My teda máme teď antibiotika, letěli jsme včera k doktoroj, měla jsem obavu, že je to zas laryngitida - co se dělo v noci...ale asi to nebylo tak hrozný, do nemocnice nás tentokrát neposlal - dal nám nějaký čípky, kdyby se zase příznaky laryn. objevily, a jinak atb - nejsem z toho nadšená, ale tak snad jsou vážně třeba..abych je do ní necpala jen tak :unamused:
18. led 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak to jste natrefili na dobrý kup! :wink: ...takovej dobrej nákup udělá víc radosti - že jsi i ušetřila, co? to mám taky ráda, když se takhle zadaří! :slight_smile:
My už teď nemusíme na druhý mimi snad nic kupovat...máme od postýlky, přebalováku, oblečení, autosedačky snad úplně vše...jen kočárek mě vrtá hlavou a brouzdám po netu v bazarových...máme totiž červený s kytičkama - no dokážu si v něm kluka představit - přeci jen není to růžová, či fialová - to bych rozhodně vyměnila za jiný - ale takhle mě to nepřijde úplně šílený...ale přesto mě to nutí furt někde koukat a najít hooodně levnej v lepších barvách...na druhou stranu když vidím, jak to uteče a mimčo bude co nevidět v golfáči a pak mít na krku dva kočáry na prodej...nevím no...nechám to osudu :wink:
18. led 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daniela.250 obyč látkové mají i v Tescu., ale je fakt, že už nikde nemají takové ty pevné, co byli dříve...
také se chystám vypsat si věci, co si musím pořídit do porodky a nějak pořád přemýšlím, co vše budu potřebovat :confounded:

u nás svítí sluníčko, tak jsem vyprala ráno světlé mini oblečky a už se suší na sluníčku :slight_smile: takže už to budu mít vše připravené :slight_smile: akorát musím ještě najít nějaké místo, nějak se mi to do skříně nevejde :frowning2: ani bych neřekla, že Kubík měl takových bodýček,.... vel. 56+62 mám snad 20ks :grinning:
18. led 2012 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had tak já jsem vybírala barvu kočárku i pro holčičku, takže když jsme kupovali X-landera, tak máme korbičku modrou a sporták červený.. Kluk červenou může mít a nevypadá to tak hrozně :grinning: a já mám modrou a červenou barvu ráda :slight_smile:
Naštěstí také toho tolik nebudu kupovat. Mám vše po malém, akorát musím koupit lehátko do vany, ale z těch větších a nejdražších věcí máme vše a jsem ráda, fakt se ušetří a kort ted, když vše zdražujou a berou peníze kde můžou :frowning2: Navíc, ted už není porodné a to hodně pomohlo, aspon do toho začátku.
18. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek