• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@luciasekf no já nad tím kočárkem taky tenkrát uvažovala...udělat to tak aby byl fakt univerzální...ale tohle byl takovej můj sen - a jelikož jsme z plodovky na 100% věděli, že to bude holčička, tak jsem neodolala a červenej pořídila...pak taky jsem si teda myslela, že budem mít vždy jen holčičky :wink:, připadlo mi to úplně jasný...a když by přeci, tak tenhle prodáme a koupíme jiný...no ale situace je trošku jiná, na 100% to teď nevíme, tak se kočárku ještě vzdávat nechci a hlavně kdyby člověk tušil, jak moc to uteče a člověk si v tom miminko ani moc nepovozí...tak bych to taky přehodnotila už tenkrát a prostě pořídila univerzální barvu a klidně i použitej...
18. led 2012 ve 13:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@daniela.250 s vložkama z bambusu? Nemyslíš spíš zavinovačky než pleny? :confused:
Jinak obyčejné látkové pleny dneska stojí zaprd, jsou hrozně řídké. Ale docela dobré jsou ty s obrázkama z Ikey, nebo klasické bílé Kikko lux, ty jsou vysokogramážní, používám je na látkování. A pod hlavičku jsem měla nebělené Kikko bambusové, jsou měkkoučké a taky pevné.
18. led 2012 ve 13:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@daja.had my máme teda kočár na mimi hnědobéžový (s kytičkama :sweat_smile: na obrázcích a fotkách z bazárku nebyly vidět) ale sporťák máme šedočervený.
A jak jsem psala nedávno, Dany byl celý v modrém a stejně ho někdo považoval za krásnou holčičku :grinning:
18. led 2012 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, je to fakt, že když byl Kubík malej a ikdyž měl modrou korbičku, tak se ptali, co to je.. hlavně ty staré zvědavé báby :grinning:
18. led 2012 ve 14:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf Dekuju, jsem taky nadsena, ze tak nabral :slight_smile: ja tedy doufam, ze predcasne rodit nebudu, ani nemuzu, jeste musim byt alespon 4 tydny v celku, pak se muze narodit :slight_smile:
@andelka tak to vypada, ze nas Maty bude malinke miminko, ne jako nas 4kg Kubik :grinning: ja jsem taky rada, ze monitor dela muj doktor, bych musela dojizdet celkem daleko a s ditetem, ktere nesnasi auto, to by byl boj :slight_smile:
@daja.had ja jsem objednana na 11 :slight_smile: takze se asi urcite potkame, konecne mi oznamil, ze bude vnitrni kontrola a do toho monitor, takze tam urcite budu 30 minut :grinning: chudak mala, taky mate trapeni, ja jdu 30.1 na tu gyndu a druhy den jedeme na tu operaci, uz ted si pripadam, ze jsem unavena jak pes, tak mam strach brat ty prasky, ale pozadala jsem mamku, aby se mnou pres noc zustala, pac mi zase odjizdi manzel :-/
18. led 2012 v 15:33  • Odpověz  • To se mi líbí
My máme kočárek smetanový , mám ho nechaný po Lucince, byla jsem s ním maximálně spokojená - asi si říkáte že nepraktická barva, ale neměla jsem s ním nejmenší problém, hluboká korbička je jak nová a sporťák jsem dvakrát šupla do pračky a je pořád krásný:slight_smile:
Když je ještě chlapeček v modrém a někdo si myslí, že je to holčička, tak mi to přijde ještě lepší, než když naše cácorka měla asi rok, růžové kalhoty, tričko s minie, růřový šátek i sluneční brýlky, náušnčky a paní mi řekla, že máme krásného chlapečka - odvodila si to prý z toho že má krástké vlásky:slight_smile: A stává se mi to občas i dnes, přestože pořád nosí náušnice a chodí v holčičích věcech, sice ne vždy růžových, tak si ji pletou s chlapečkem...
18. led 2012 v 16:40  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendullka to je mazec - jak má náušnice tak je to celkem jasný, ne? :sweat_smile:
Danymu hrozně slušela růžová mikina po mně, ale nosil ji jen doma :grinning:

@deniskakubicek no určitě je to lepší když se může chodit do konce k Dr, já sice malýho neberu, ale též je to lepší, hlídá ho mamka.
18. led 2012 v 16:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka Taky by mě nenapadlo si myslet, že když má naušničky, že je to kluk... Však si nemysli, byla jsem z toho docela špatná, ale dnes už to neřeším:slight_smile:
18. led 2012 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendullka no to je teda dobrý, když i s naušničkama a v růžovém říkali, že je to kluk :slight_smile:

@deniskakubicek tak to se potkáme určitě - aspoň vím, kdo tam bude zdržovat! :grinning:
18. led 2012 v 17:22  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@vendullka Jjo přesně naší dcerku taky nazývají klučíkem i když je občas v růžové od hlavy k patě :slight_smile:) nechápu :slight_smile:)

Jinka my máme kočárek tmavě modrý sporták, musím kouppit hlubokou korbičku na něj protože jsem kočárek po Helí prodala nějak mi nevyhovoval :slight_smile:

@deniskakubicek paráda že malý takhle narostl, jen tak dál!!!
18. led 2012 v 19:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zdeniii Tak jsi mě potěšila, že nejsme jediní komu se to stává:slight_smile:)))
18. led 2012 ve 21:25  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, tak včera jsem myslela, že pojedu do porodky, protože mi večer dost tvrdlo břicho, i ve stoje, což nemívám, ale nakonec se to zklidnilo a zaspala jsem to. Ještě aspoň dva týdny vydržet :sweat_smile:

@jarka23 poprvý jsme měli komodu mezi skříněmi, takže držela jen tím, že tam byla natlačená a byla ke komodě připevněná oboustrannou lepící páskou. A teď ji budeme přichytávat ke zdi (bydlíme jinde a jinak to nejde). A pod tím bude komoda. Anebo další možnost - přebalovat na postýlce, nebo na posteli (gauči, na zemi...). My jsme od cca roka už na komodě nepřebalovali a ono je to jedno, kde přebalíš. Jen to musí být místo, u kterého ti nebude vadit, že bude počůrané a pokakané :grinning: i když - Will dokázal pokakat i stěnu 3 metry za náma (měl dobrý dostřel) :grinning:
@daniela.250 já koupila bambusové látkové plíny a jsou mnohem lepší, než ty klasické bavlněné. Krásně sajou a jsou mnohem měkčí a příjemnější :slight_smile:

@deniskakubicek krásně přibral :slight_smile: To už jsme tady tři s prognózou předčasného porodu :frowning2: Malá měla 2140 g ve 32+0. Ale ona bude větší, my jsme s manželem oba dost vysocí a i syn měl skoro 4 kg.
@vendullka záleží, kdo ti toho chlapečka říká. Moje máma si malých naušniček nevšimne a i holčička celá v růžovém, ale s krátkými vlásky, je automaticky kluk :grinning:
19. led 2012 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka Tak to budem chlapeček ještě dlouho, protže nám vlásky vůbec nerostou:slight_smile:
19. led 2012 v 09:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@daja.had joo, to budu ja :grinning: ale snad to bude rychle, urcite pujdes hned na radu, monitor je jen 20 minut a KO bude kratka :slight_smile:
@verbalinka jejda, uz tri? ja to ani nestiham docitat, porad nekde litam a navic mam spatny PC :frowning2: manzel i ja jsme meli jen 2,9kg a 48cm a nas prvni syn mel 3870g a 51cm, coz teda nevime kde to vzal, ale dodnes je to poradny kus chlapa :slight_smile:
19. led 2012 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka - tak mě takhle tvrdne už od 20.t. i ve stoje, v leže, někdy více, někdym méně, zatím sjem to neřešila a jím jen to magnezko
19. led 2012 ve 12:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Mně též tvrdne, sice od pozdějška, ale taky. V jakékoliv poloze, ale trvá to chvilku, nebolí to, čípek se nezkracuje a není to enormně často, na tyhle tt akorát - nejím nic. Jen ať děloha trénuje. Stejně se může brát jen asi do 34tt.
19. led 2012 ve 13:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, tak jsem přijela z poradny. Mimčo se má dobře, čípek se také drží, takže snad to bude ok, musím teda dodržovat klidový režim a jíst hodně magnézka...
Mimčo už má 1900g, takže za 3týdny přibralo 700g, což mi přijde nějak hodně. Když mimčo měřil, tak mi vyšel termín ještě o týden a pak i o dva dříve než bych měla mít. A to mimčo bylo pořád o týden menší, protože jsem o týden déle otěhotněla.
19. led 2012 ve 13:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky,

@luciasekf tak to je fajn, že se to drží v normě! A jste teda velikáni :wink:

@deniskakubicek tys vlastně nechodila k němu s Kubíkem, co? Tam je totiž klasika, že se dělá najednou všechno co jde...takže ty budeš na monitoru, zatáhnou trochu plentu a dalšího vezme na ultrazvuk mezitím..takže možná budem i spolu v ordinaci :wink: Na poslední kontrole před prvním porodem mě dokonce prohlížel a za plentou seděla jedna na monitoru, to už mě teda přišlo trochu přehnaný :unamused:
My se furt flákáme doma, jak jsme nastydlý...už mě to dnes moc nebaví...naštěstí noci se od pondělka už hooodně zlepšily, tak dnes už by mohl dopadnout zase spánek v jednom kuse..až teda na budíček na atb o půlnoci :slight_smile:
19. led 2012 v 17:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@daja.had nene, nechodila, ale to mi teda prijde uhozeny :-/ beru monitor a utz, ale prohlidka, a aby tam byl jeste nekdo, to je teda fakt mazec!!! my dnes byli u nasich cely den, pak Kubikcovi prijela kamaradka, tak se vyblbli a ted uz chrni :slight_smile: ale celou noc mu to asi nevydrzi, ma ve zvyku se budit jednou za noc...jinak jsem si vcera vzala cely Prothazin a nejaka unava se nedostavila :slight_smile: i dneska jsem byla v pohode, tak uvidime, co vecer :grinning:
19. led 2012 v 18:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek tak to na tebe prášek asi moc nepůsobí...to je zvláštní - já byla jak mrtvola :wink: Kdyby mě ho měl předepsat teď, tak si ho hrůzou snad raděj nevezmu...představa, že budu spát jak šípková Růženka a Stelča tady bude okolo mě řádit :grinning:
20. led 2012 v 08:27  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf - tak to krásně roste, tak nakonec budete úplně v normě ne-li větší :slight_smile:
20. led 2012 v 09:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@verusa.j no, já doufám, že bude prcek max do těch 3500 jako Kubík, ten měl 3500g a 51cm :slight_smile:
20. led 2012 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf - já taky doufám v takovou váhu, klidně i menší, ale zatím si moc netroufnu odhadnout, jestli je malá větší nebo menší, oni totiž rostou staršně rychle, tak uvidím na dašlí kontrole
20. led 2012 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky doufám že se malej do 3,5kg vejde. Dany měl 3,2kg a 48cm :slight_smile: a přišlo mi to na mě akorát.
Asi spíš než váhu budu chtít na konci těhu od Dr vědět rozměr hlavičky, kvůli Epinu :sweat_smile:
20. led 2012 v 10:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka kato, budes kupovat nejake plenky nebo pojedes v cc? Ja ted hodne uvazuji nad sadou Bambino mio, prijde mi to super pro novorozene a nebo mas typ na nejake jine vv?
20. led 2012 ve 13:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf mate krasne miry :slight_smile: nas Maty nabral za 4 tydny 900g, ale on byl prcek, ve 30.tt jen 1000g :grinning:
20. led 2012 ve 13:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@daniela.250 ahoj, ja pouzivala klasicke ctvercove plenky, bavlnene...celkem to slo, ale menila jsem hodne casto, i kdyz jsem davala dve kvuli kyclickam...pac bavlna se rychle procura...ted uz vim, ze budu davat vicevrstve plenky (to asi myslis ty s tim bambusem), nemuseji se zehlit a hlavne vydrzi dyl nez klasicka ctvercovka :slight_smile:
20. led 2012 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek pojedu jako u Danyho, v čtvercovkách na novosklad, převážně Kikko lux, na to separačku a svrchňáčky (mám 1x NB a 2x S) a když bdue třeba tak mám bavlněné vkládačky nebo Ikea žínky. A mám i vícevrstvé. Sice mám hodně kapsovek a kalhotovek rostoucích, ale ty bude asi plně využívat Dany ještě. Ale byla bych ráda kdyby po tom půlroce přešly plynule na mladšího a Dany byl už víceméně bez plen.
Ty vícevrstvé plánuješ dávat jak? Jako vkládačky nebo narovno? U Danyho to narovno absolutně nešlo, kakal hodně často.
20. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka ahaaa...to je taky dobre reseni... ja bych ty vv davala narovno, mela bych k tomu 7ks svrchnich kalhotek, takze ty by stolici pri nejhorsim udrzely a rychle by uschly, kdybych je hned premachla, ale nemela jsem je v ruce a nevim, jak jsou siroke :frowning2: jinak Kuba taky neni bez plen a planuju ho to ucit az v lete :slight_smile:
20. led 2012 v 17:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek no já mám radši něco co pokud možno udrží to kakání, protože zas nechci pořád opírat ten pul.
No já taky, Dany nočník bojkotuje. Maximálně si na něj na chvíli sedne, ale jinak se tváří že neví k čemu to je. Tak v létě to bdue lepší trénovat, než ho furt svlíkat...
20. led 2012 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek