• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@luciasekf no je fakt že to pěnové asi bude hůř schnout. My máme látkové, dostala jsem ho, ale použili jsme ho jen jednou. Odsávačku mám ruční Avent, myslela jsem že někdy odstříkám a Danymu dám z lahve, ale jednak jsem neodstříkala nikdy moc, druhak na flašku mi kašlal. Ale sem tam se to hodilo, když třeba náhodou v noci dýl spal a musela jsem uvolnit jedno prso...tak si ji ještě nechávám, pro jistotu.
No vidíš - promazat foťák...bych zapomněla :sweat_smile:
26. led 2012 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vás zdravým,jsem tu jen na skok před odchodem do poradny jdu až na 13h.Já jsem dneska doprala poslední pračku pro prcka a to bylo povlečení a prostěradla do postýlky.Ještě přemýšlím jestli nevyperu i fusak do kočárku,je úplně nový a nesmrdí ale kdoví kde se válel tak jen tak pro dobrý pocit :unamused:
Jinak dupačky a oblečení už je všechno vypráno ,vyžehleno a řádně poskládáno.
:dizzy_face: jdu se chystat do poradny .....tak zatím :dizzy_face:
26. led 2012 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka já mám lehátko do vaničky plastové hodím přes něj plenu ,potom ji vyždímám a lehátko je hned suché......dobré na tom je že se dá i řádně čistit,stejně jako vanička... :confounded:
26. led 2012 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 aha, tak to je dobré, takové jsem asi neviděla, většinou mají to látkové nebo pěnové
26. led 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 šikulka, že už máš také vše nachystané na prcka :wink: Dobré výsledky v poradně...

Já povlečení ještě prát nebudu, ikdyž už jsem včera sundala mantinel, ten možná vyperu a povlečení pak vypere a připraví manžel :grinning: at také něco udělá a není to vše jen na mě :wink:
26. led 2012 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. led 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, necháte si píchnout epidurál? Možná se to už psalo, jen si to nepamatuju... ta těhu demence :grinning:
26. led 2012 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf epidurál neplánuju, čím míň do mě budou vrtat a něco píchat tím líp. Snad jen pokud by bolesti byly velké, dlouhotrvající, nedaly se zmírnit jinak a blbě/pomalu bych se otevírala, tak bych o tom možná zauvažovala, ale za běžných okolností ne.

aha, tak to plastové s plínkou je fajn :slight_smile:
26. led 2012 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ano to je ono ,přesně takové lehátko mám.... :fearful:
26. led 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já epidurál neplánuji ,jen si myslím že já můžu plánovat co chci a na 90%rodíme císařem tak že to bude podle porodníka a né mě.Ale pokud to půjde budu trvat na celkové narkoze a né na epidurálu.No uvidíme co mě čeká.... :confused:
26. led 2012 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já právě, že epi asi také nebudu chtít, při prvním mi ho vnutili, ikdyž jsem nechtěla.

@andysek79 nad tím lehátkem jsem také uvažovala, ale příjde mi pro ty malé drobečky hrozně tvrdé :frowning2: , ikdyž se tam dá plínka.

Tak já ted nevím s tím lehátkem, nakonec to dopadne asi tak, že koupíme zase látkové :grinning:
26. led 2012 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 já bych asi zas u císaře preferovala spinál než celkovou. Ale nevím ještě jistě, budu to řešit až kdyby se malej neotočil.

@luciasekf fakt? Mně se akorát Dr po příjmu a vyšetření zeptala jestli chci něco na bolest a to jsem se divila jakože na co a bylo to vyřešeno.
26. led 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka prej, aby se malej dostal co nejdříve ven, protože mi museli porod vyvolat, malému se tam přestalo líbit.
26. led 2012 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf a tomu epidurál pomůže jak? to fakt nechápu :confused: většinou s průběhem porodu nijak nepohne, někdy spíš naopak. Na posílení kontrakcí se dává něco jiného.
epidurál beru jako pomoc, když porod trvá dlouho a bolesti jsou velké, tak aby si člověk trochu odpočinul a měl sílu na ten závěr.
26. led 2012 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to nevím, řekli mi, že to urychlý porod.. je teda fakt, že když jsem šla z epidurálu zpátky na box, tak už jsem měla tlaky na konečník, takže se rozjížděl porod, ael zda tomu pomohl epi to nevím :confounded:
26. led 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf no na urychlení to právě vůbec není, naopak často už ho dát ani nechtějí, že bude brzo porod hotový, tak by to nemělo smysl.Člověk přece musí vnímat kontrakce a tak, když už je konec za dveřma. Právě že to chápu když někdo má fest bolesti třeba už x hodin a podle otevírání a rotace to vypadá že porod bude taky až za několik hodin, tak aby to zvládl a odpočinul si.
26. led 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@luciasekf epi občas pomůže porod urychlit. Ale na někho působí opačně. Já epi měla a dobrý, mohla bych na něho dělat reklamu :grinning: Ale původně jsem ho vůbec nechtěla. Ale porod se jaksi ubíral jiným směrem a já byla ve stresu. Uvidím, jak to bude tentokrát. Pokud se neotočí, tak císař jedině ve spinálu nebo epi :slight_smile:

Díky za info o pěnovém lehátku. Ale na něm je napsáno, že se musí po každém použití umýt a po cca 3 měsících vyhodit a koupit nové. Stálo to pár korun, tak kdyžtak pak dokoupíme jiné :slight_smile:

@andysek79 hodně štěstí při kontrole. A proč císař?
26. led 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - já určitě ne novou, ale z bazaru, uvidímeještě se poptám po známých, Jinak za chvíli vyrážím na těhu kurz se těším, jak to bude probíhat, je to v porodnici, kde budu rodit
26. led 2012 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka díky za zkušenost :slight_smile:
26. led 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se dozvěděla že fakt někdy může epidurál porod urychlit, podpořit otevírání, kamarádku k tomu z toho důvodu doktorka na epi taky přemluvila. Ale těžko říct jak by to probíhalo bez něj. Asi záleží v jaké fázi se dává, jak daleko porod už je.
26. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aspon jsme zase o něco chytřejší :grinning:

@verusa.j tak at se ti na kurzu líbí a pochytíš nějaké dobré zkušenosti a rady. Já byla akorát při Kubíkovi a můžu říct, že jsem zbytečně vyhodila 500,- za kurz, protože vše jsem už měla vyčtené na netu. Ani dýchání s náma necvičili, nic :-/ a to jsme tam chodili jen 2maminy, tak by na to vše byl čas...

@verbalinka asi také přeci jenom zkusíme to pěnové a uvidíme. Látkové mi také blbě schlo, protože máme v koupelně malé topení a nemáme tam ani okno, takže je tam pořád vlhko, ikdyž necháváme otevřené dveře do předsíně
26. led 2012 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jojo :slight_smile: já právě nevím kdy se mě na to Dr ptala, jestli před vyšetřením (jakože jsem vypadala že porod bude až za dýl) nebo po něm (což ale už by nemělo smysl, když zjistila že jsem na 8cm).

@verusa.j taky přeju ať se ti tam líbí a pak nám přijď říct :slight_smile:

Mně to moc nového taky nedalo, spíš takové utvrzení, shrnutí, setkání s PA z nemocnice, dětskou sestrou, že nám řekli jak přesně to chodí tam kde budeme rodit...no a něco stejně bylo nakonec jinak. :sweat_smile:
26. led 2012 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já už si to moc nepamatuju, ale myslím, že já byla otevřená pořád tak nějak na 3prsty a po epi už snad na 9 a pak to šlo docela rychle.
26. led 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak to asi fakt pomohlo :slight_smile:
26. led 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf tak prý se má píchat při otevření na 4. Když je to na míň tak to může zastavit/zpomalit.
Takže mi to musela nabízet před vyšetřením. Ke konci už to nemá smysl. Než by zabral malej by byl venku.
26. led 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka tak jsem po kontrole,malej se zase otočil hlavou nahoru a to už před 14dny byl hlavou dolů.....jak se otáčel tak mi zase pohmoždil placentu tak zase špiníme.A proč císaře kvůli placentě mám ji dole přes vchod a pořád to krvácí někdy víc a někdy míň....... :angry:
26. led 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 to jsou lumpici. Ja jsem zvedava, jestli se mala otocila, nebo zustala pricne. Hm, s takovym ulozenim placenty to je jasny cisar :frowning2: A poprvy jsi taky mela cisare?
26. led 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 teda to je zlobidlo. Ale poloha je u vás jedno, kvůli té placentě, že?

Taky jsem zvědavá jestli se malej otočí, radila bych mu aby jo. Zatím nemám ten pocit, ale u Danyho jsem to taky nepoznala a ten se přetočil z polohy KP, Domík je příčně, takže by to měl mít snadnější, jen o kousíček...ho furt prosím :sweat_smile:
26. led 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@luciasekf - ahoj holky, tak jsem z kurzu doma, stojí nás to 250 kč na 5 dvouhodinových lekcí, je to přímo v porodnici, kde budu rodit. Jinak jsem nadšená. Jedna kuriozitka hned zkraje, byli jsme tam 5 maminek a jeden tatínek :slight_smile: a to ten můj. Jsem prostě nevěděla, že tam nemusí, až na tu třetí důležitou lekci.
Paní s náma probírala dneska těhotenství, problémy v něm, konkrétní naše problémy jsme řešili, já ty moje záda, cvičili jsme, ukázala mi, co by mi mělo pomoct, relaxovali a zkoušeli dýchat do břicha, že to bude potřeba během kontrakcí, mluvili o bondingu, co nás vlastně vkurzu čeká, dostali jsme balíčeka moc letáčků a příruček. Hlavně jako fakt jsme debatovali a řešili, naše chutě, obtíže, případné problémy atd. Fakt super, probírali jsme taky porodní plán. Jsem ráda, že máme takovou porodnici, rodí se tady totiž alternativně.
26. led 2012 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka
@andysek79 - tak to na císař musíš, taky mám placentu dost v předu a dole, ale ne přes vchod naštěstí.
Malá je hlavou dole už asi dva měsíce a moc se netočí jen se protahuje
26. led 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek