• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@verusa.j tak to máte super kurz :dizzy_face:
Já mám placentu krásně na zadní stěně, ale děcko bambulku co neví kde patří hlava :sweat_smile: doufám že se brzy otočí, pak s emůže protahovat polibosti :slight_smile:
26. led 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka ne poprvé jsem porodila přirozeně..... :grinning:
26. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no my jsme byli už hlavou dolů a teď si to zas rozmyslel lajdák jeden,domlouvám mu aby se otočil ale nevím jestli to bude k něčemu.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 můj byl taky hlavou dolů, ve 26tt, ale do 30tt se otočil příčně, bambula. Tak cvičím a domlouvám mu. Do 36tt má ještě čas se uvelebit správně.
26. led 2012 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nějak nestíhám číst :slight_smile: vy brebentilky... :wink:

Kontrola dopadla v pořádku, malý má 1800gr a je hlavičkou dolů, tak mu to vydrží doufám :slight_smile: jsme prostě předpisový :slight_smile:) já mám nahoře 15 kilo a cítím se fajn.
26. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no my cvičit nesmíme kvůli té placentě ale malej to nějak nebere na vědomí :frowning2: dělá si tam tělocvik sám jako by se nechumelilo :pensive:
27. led 2012 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tak to gratulujeme ....... :wink: Malej má jen 1500g a je hlavou nahoru tak snad se polepší :confused:
27. led 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii gratulka k dobrým výsledkům. My měli o 88g více v tom 32tt :slight_smile: Jinak s váhou si nic nedělej, mě se pořád držela +9kg a najednou už mám 11kg nahoře :frowning2: a to jsem si myslela, že se do 10 vejdu, když mi to tak rychle nešlo, ale říká se, že ke konci se nabírá rychleji. A to přitom jsem plná už i po čaji :unamused:

Mimčo už od večera tak děsně řádí, nejdříve mě bouchal ručičkou do levého boku a od rána mě zas kope do pravého, až se tu prohýbám. Nějak se tam stěhuje, tak doufám, že už se nedobývá ven :confused: Také už je dlouho hlavičkou dole, ikdyž jak jsem byla v porodce, tak mi dr říkala, že je tam jak rohlík, :grinning:

@andelka malej se určo umoudří a ještě se otočí hlavičkou dolů..
27. led 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak to jsi měla kurz opravdu super. Necítil se tam taťka trošku divně, když tam byl sám chlap?.. ten můj, kdyby viděl, že je tam sám chlap, tak by zmizel jak pára nad hrncem :grinning:
27. led 2012 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf můj dělal včera večer spartakiádu :grinning: ony ty mimča už tam nemají tolik místa, taks eprotahují a vypadá to někdy fakt jak vetřelec co se dobývá ven :grinning: ale určo ještě počká :slight_smile:
Já doufám že jo, Dany se taky do další kontroly otočil, a já jsem ani nepoznala kdy, Dr mě příjemně překvapil :slight_smile: tak věřím věřím.
Hm, taky jsem měla vidinu že do 10kg se vlezu, ale nevim nevim, teď jsem na 7,5. No ale už to máme za pár a čekají nás jarní a letní procházky a šrumec kolem dětiček :slight_smile:
27. led 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to máš krásnou váhu, myslím, že do 10 se vejdeš.. já už bohužel ne :angry: s Kubíkem jsem přibrala 16kg, ale ted myslím, že to tolik nebude, aspon doufám :confused: :fearful:
27. led 2012 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf no já minule právě je 7,5, takže už "přetahuju" :sweat_smile:
Určitě to tolik nebude.
27. led 2012 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdu zkusit vyluxovat, tak jsem zvědavá, co to se mnou udělá :fearful: Přeci nemůžu nic nedělat a když už je mi docela dobře.. i ven chodím normálně, je teda fakt, že na procházky chodím pomalu až si připadám jako důchodce ale když jsu svým tempem, tak mě píchá v podbřišku, takže raději pomalu :grinning:
27. led 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf - to víš, že se cítil divně, ale my jsme to dopředu nevěděli, že tam bude jediný chlap, tak už tam se mnou zůstal, příště půjde až na tu třetí lekci, která je i pro tatínky
27. led 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jo, to je jasné, že když jste to nevěděli, že jste šli oba. Já když jsem si volala na kurzy, tak jsem se ptala, zda mám už na první hodinu vzít tatínka a ona mi řekla, že ne, že stačí až na tu poslední a nakonec ani nebylo potřeba, protože ta poslední, návštěvní porodnice jsem si odbyla, když jsem byla na monitoru a to ještě mě neprovedla všude, jen na porodní sál a to bylo vše .-(

U nás začíná svítit sluníčko, to bude zítra zase mráz. Včera jsem vyprala Kubíkovi cejchy a k tomu jsem hodila mantinel a odpoledne už jsem to sundavala suché, tak jsem rovnou včera večer vyžehlila a dneska mám klídek :slight_smile:

Zítra budeme slavit, babi má 75, takže mě čeká ještě dodělat dortík a zítra asi pomůžu mamce s nějakým občerstvením...
27. led 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - ale byla sranda, aspoŇ se něco dozvěděl, my jdeme s taínkem na tu třetí taky aby věděl něco o úlevových polohách a jak pomoci mamince,jeho úloha tam, jak vlastně porod probíhá, bude tam i film a pak teda prohlídka sálu a novorozeneckého, na to jsem zvědavá
27. led 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny těhulky :wink: Už se taky tak moc těšíte na březen? :slight_smile: Co vaše mimiňátka březňátka,jak se mají?
27. led 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hlásím že mám vypráno :slight_smile: večer to vyžehlím, ať mám na víkend klid a odškrtnutou položku :sweat_smile:
Koukala jsem na předpověď počasí - pěkná kosna, pod nulou, ale zase polojasno, jasno...takže ven chodit budem, ale ne na dlouho. :slight_smile: Lepší než zataženo, břečka, déšť se sněhem, to je hnus.
27. led 2012 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám ještě pračku v běhu :grinning: a o víkendu žehlení :sunglasses:
Počasí je teda hnus,už aby to bylo venku na mikču!Jééjej,co bych za to dala :sunglasses:
27. led 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, pokud dávám tady velmi zajímavou stránku, dke se dočtete o bondingu a dalších zajímavostech - www.klinickapsycholozka.cz
27. led 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lcinka taky se těším na jaro, že nás všechny nebudu muset tolik oblíkat :slight_smile: A budou mi krásně schnout plínky a prádlo a nebude to strašit tady (pokud nebude zrovna pršet, že).
27. led 2012 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j no jo, Míša Mrowetz, ta je skvělá :dizzy_face: teď jsi mi připomněla že jsem jí chtěla napsat jak jsme dopadli s mužem a jaké mám plány na další porod, ale možná nakonec počkám až jak to všechno dopadne...až budu mít srovnání.
27. led 2012 ve 12:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka přesně tak.Ještě k tomu procházky s kočárkem...hmmm :wink:
27. led 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak zas na druhou stranu, dobrý, že se aspon něco tatka naučil :wink: A budeš ho mít u porodu?
27. led 2012 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - jj, bude, aspoŇ doufám, že si to nerozmyslí, všechny důležité věci děláme spolu a tohle je myslím jedna z nejdůležitějších, tak uvidíme, jak to bude zvládat
27. led 2012 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@andelka super, jestlli u Vás také tak svítí sluníčko jako u nás, tak to bude krásně schnout. Já už mám vše vyprané, kromě teda povlečení a věcí do postýlky, to se nechá na poslední chvíli nebo až budu v porodce, tak manža se na to vrhne :wink:
Já jsem dneska také odškrtávala seznam, tak je to veselejší, když se mi tenčí :grinning: Musím koupit ještě plenky, asi zajdu do DM, když už mám kupon na slevu

@lcinka také se těším až nebudeme mimča tolik navlékat.. mě bude stačit než oblíknu jedno děcko, tak druhé bude řvát, že je mu horko a mě asi trefí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. led 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j můj při prvním nechtěl.. bojí se krve, ale pak byl nakonec rád, že tam byl (když vše ustál) a ted doufám, že bude také, ikdyž občas říká, že bude s Kubíkem doma, ikdyž bude hlídat moje mamka. Akorát doufám, že mě to nechytne v noci :frowning2: Manžel jezdí v noci do práce, tak aby to stihl tam být.. řekla jsem mu, že nebudu rodit, když ho tam nebudu mít :grinning: Je to fakt taková podpora od toho chlapa. Já ho při kontrakcích tak mačkala, že jsem si kolikrát říkala, že jsem mu tu ruku nezlomila :confused:
27. led 2012 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf začíná svítit sluníčko, ale je -5 :sweat_smile: takže odpo půjdem jen do obchodu pro pečivo.
A právě mi přišel mantinel do postýllky, světluška Lamaze, dvoje dupačky a jedny plínky :slight_smile:
Do DM se taky chystám, hlavně pro obyč vložky,lněné semínko, odličovací ubrousky, ještě nějaké mini plínky (mám jeden balík Pampers Premium Care a jeden normálních 3-6kg a vím že Babylove jsou větší než Pampers takže vezmu i ty a ještě nějaké vyloženě Newborn do porodky - mám dva kuponky na 25% tak to dám na to).
A ještě do lékárny pro porodnické vložky a kalhotky a budu snad vybavená.
Musím toho co nejvíc nakoupit a natahat dom do 20.2. pak nebude výtah. Za týden pojedem koupit postýlku, matraci, prostěradla.

Jj, na jaře se dá vlastně mimi v domácím oblečení do overalku a zavinky a hotovo. Horší to bude pak na další zimu :sweat_smile: to už budou zdrhat oba :grinning:
27. led 2012 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf já jsem mačkala madlo :grinning:
To vždycky záleží na situaci, já zas bych ráda rodila zase v noci, minule to bylo príma. Všechno v klidu, tma, pohoda, a ráno bylo miminko :slight_smile: a muž jen zavolal do práce že nepřijde.
Teď mi to bude blbý kvůli dule, že bude muset dojet ať je jakákoliv hodina. Mamka je tady za 15minut. Tak snad to zvládnem.
27. led 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - já osobně si myslím, že psychicky to promě bude lepší, když tam bude, nedovedu si představit tam být bez něj, ale uvidíme realitu, třeba to nezvládne

@andelka - teď jsem dala mantinel s povlečením do pračky, ale raději jsem ho zacvhíli vytáhla, mám strach, ať se tomu něco nestane a suším to teď volně
27. led 2012 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek