• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka já jsem přihlašovala mímo až ted, takže mám až ted kuponky s plenama, takže je musím koupit. Ještě pro mimčo nemám žádné pleny :frowning2: A raději bych pro jistotu nějaké doma měla, kdyby náhodou to přišlo v noci...
Já jsem si koupila v DM vlhčený toaleták s heřmánkem a stál asi kolem 25,- a je tam myslím 60ks, tak možná rovnou koupím ještě jeden :slight_smile:

@verusa.j určitě chlap u porodu je podle mě dobrá investice peněz, hodně psychycky pomůže, ikdyž tomu vůbec nerozumí (jako ten můj). PA mu řekla, at mi drží hlavu a při kontrakci at pomáhá mi jí dát jakoby k prsům a fakt super- šlo mu to :grinning: a pít jsem nesměla a máčel mi rty a patlal lůjem......
27. led 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - právě na tyhle věci je super, že tam máš blízkého člověka, u nás v porodnici se pít může naštěstí, říkala porodní asistentka, že za tohle bojovali a že je tam pak znatelný rozdíl stavu rodičky po porodu, že není dehydratovaná
27. led 2012 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já to peru všechno na rychlovku na 30 (30stupňů/30minut) :slight_smile:
Určitě je dobré když pojedete do porodky spolu, už jen ten pocit že tam je, i když při vyšetřeních třeba na chodbě, je fajn. Můj tam podruhé taky bude, i když asi půjde jen o fyzickou přítomnost, ale i to stačí. Na podporu, úlevové polohy, psychickou pomoc atd. tam bude dula.
27. led 2012 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - budeš mít nějakou svou dulu u porodu?
27. led 2012 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf aha, tak to já jsem se hlásila hned zkraje :slight_smile: taky jsem tam koupila vlhčený toaleťák, ale sensitiv :slight_smile:

Můj mi taky vlhčil rty, chodil mokřit kapesník, napít se z něčeho už bych nesvedla, zakázáno to nebylo. Ale o to jsem ho požádala já, pro PA moc neexistoval, akorát mu řekly ať mi drží kyslík, ale to jsem nakonec stejně dělala sama a pak se na to vybodla celkově, nemělo to nějaký účinek.
27. led 2012 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jo, doporučila mi to právě M. Mrowetz. Je to zároveň naše známá, kamarádka, ne cizí člověk. Když se nás na schůzce ptala, proč ji tam chceme, co bychom si od ní přáli za pomoc, tak můj muž se vyjádřil v tom smyslu, že aby tam nemusel nic dělat. :grinning: Pro něj by bylo nejlepší, kdyby mohl někde sedět a přenášeli mu to na obrazovku - jakože aby byl u toho, viděl co se děje, ale nebyl přímo přítomen :sweat_smile: On mívá ve vypjatých situacích a v nemocničních zařízeních dost problémů sám se sebou, ne ještě aby po něm někdo něco chtěl.
27. led 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - tak já sjem o dule neuvažovala, uvidíme u druhého porodu, možná je to tím, že znám tři porodní asistentky z pěti osobně, jedna z nich je má velmi dobrá kamarádka, jsems ní domluvená, že kdyby byl nějaký problém, že tam bude. Jinak s mým manželem to bude asi obdobně, ale myslím, že mu pak vše vynahradí, až uvidí miminko a pochová si ho, myslím, že by o to neměl přijít
27. led 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j to rozhodně, moc se těším na ty dvě hodiny kdy budeme všichni s mimčem spolu :dizzy_face:
Já PA neznám tam žádnou, jen dvě z kurzu co jsem chodila minule a někdy to tam bývá fakt mazec, že je hodně rodiček, hodně práce, málo času se věnovat...a muž není ten angažovaný typ, aby byl tou správnou oporou, takže proto podruhé i dula. Ona je zároveň PA vystudovaná, takže se budu cítit v bezpečí, a taky přijede na zavolání k nám, vyšetří si mě a až uznáme za vhodné, tak teprve pojedem do porodky, abychom tam nebyli moc brzo a netvrdli tam dlouho. to by nedělalo dobře ani mně.
27. led 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - tak to je fajn, že ji máte, já to teď nechám bez duly a podle zkušeností uvidíme, jestli bude příště, každopádně pro tebe jen dobře, že ji máte, určitě ti hodně pomůže
27. led 2012 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já jsem to také prala na rychlé praní 30min/30°C jelikož už to je po Kubíkovi, tak už to má něco napráno a jen jsem to chtěla vyvonět, jak jsem to měla v těch pytlích :slight_smile:
27. led 2012 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j dobrá PA je základ, ale u nás tu svou vidíš poprvé teprve u porodu, tak je to takový.. :unamused: a není to žádná komorní porodka, takže je důležité aby se tam člověk cítil dobře.U vás to bude v pohodě :wink:

@luciasekf jj to stačí :slight_smile:
27. led 2012 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - doufám, záleží taky na tom, jakou budou mít ten den honičku a čas, ale snad to zvládneme
27. led 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, i u nás jsou někdy dva porody za den a někdy mnohem víc :sweat_smile: Syn je narozený 10.5. ve 4h ráno a byl 48miminko v tom měsíci, takže 48porodů (+asi nějaké dvojčata třeba) za 9dní a kousíček.
27. led 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - to je teda dost miminek, právě ta kamarádka říkala, že někdy je to fakt síla, lítá z porodu do porodu :slight_smile: Tož se necháme překvapit :slight_smile:
27. led 2012 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf však já si s váhou nic nedělám :slight_smile: není to vůbec na mě vidět :slight_smile: teda až na ty strie co mi zlstali po dcerce a začínají se rozšiřovat... ale což, čert je vem!! :wink:

@andysek79 děkuji, však má na otočení ještě spoooustu času :slight_smile: stejně tak se můžou otočit zase zpět, prostě dělají koniny ty dětičky naše. 1500 je taky krásná váha, stejně to jsou jen odhady a jak to bude skutečně nikdo neví :wink:

@lcinka ahojky, těším se na březen moc moc moc!! a doufám, že nebudu zase přenášet :slight_smile:) to už by bylo vážně dlouhý :slight_smile:
27. led 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak, mimioblečky mám vyžehlené :slight_smile: a oddělila jsem si ty nejmenší, do porodky :slight_smile:

@zdeniii to máš super že to na tobě není vůbec vidět :dizzy_face: na vzniklé strie je prý dobrý ElastiQ Exclusive. Nebo pak moderní technika, že. :slight_smile:
27. led 2012 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii Taky v to "doufám" :grinning: u prvního těhu jsem přenášela týden a bylo to teda až až... :grinning:
28. led 2012 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem malého přenášet chtěla, protože jsem potřebovala čas na chystání, ale měl jiný názor a narodil se 3 dny před. V den TP jsme zrovna jeli domů z porodky :slight_smile: Teď bych chtěla přenášet jedině kvůli výtahům, ale stejně kdo má tomu jejich harmonogramu věřit. Tak ať se narodí kdy chce, teda po 11.3. :slight_smile:
28. led 2012 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka víš jak když k tomu má člověk dospozice tak s tím stejěn neudělá nic :slight_smile: a já používm opravdu kvalitní kosnetiku :slight_smile:) jo přesně moderní technika to jistí, ale i tak na to prdím :slight_smile:) jsem na ně hrdá, připomínají mi to nejcenejjší co mám. :dizzy_face:
@lcinka já taky týden, teda 8 dní a stačilo :_)) bylo to nekonečné a s druhým si to vážně nedokážu představit :grinning:
28. led 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jj, to je fakt. U mě bříško zatím dobrý, snad to vydrží. Ale strií mám dost, na bocích a prsou, ale na ty nemůžu být moc hrdá, jsou z puberty jak jsem se rychle zakulatila :sweat_smile: ale už jsou bílé, tak co s nima, že.
28. led 2012 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky vidím, že tady rozobírate chlapy a duly u porodu. Ja si myslím, že pokud ten chlap opradu chce být uporodu at jde. Protože já mám jen samé dobré zkušenosti s tatínkama. Ty jejích vystrašené oči, ta bezmocnost a psycická podpora, i když oni si myslí, že vám to pomáha, hladkání, držení za ruku a vy mu nemáte sílu po x hod. íct, že už Vám to leze na nervy.............krásne. proto, tam chci aby tam byl i můj manžel. at pěkně sedí u hlavy a toto všechno se mnou prožije, at mi pomůže do sprchy, dá bačkory na nohy, pomasíruje záda........... vžydyt to znáte. Dulu jsem nikdy u porodu nezažila, takže nemůžu porovnat. ale ono je prakticky jedno kdo tam je hlavně, že mu důvěřujete.
29. led 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky kdybyste některá chtěla cvičit s EPI-nem, nabízím ho k prodeji
30. led 2012 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
tak hlásím, že vše do porodky nakoupeno :slight_smile: Dneska jsem byla v DM a koupila Pampersky, koupila jsem zatím 2balíky, zbytek pak dokoupí asi manžel :wink:

Ve čtvrtek jdu do poradny, tak už se těším až prdolku uvidím. Dneska jsem vezla do práce neschopenku, už tam ty lidi skoro neznám, jak se to tam pořád mění- hrůza.
30. led 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf huš vše nakoupeno :grinning: trošku jsi mě vyděsila a už máš i zabalenou tašku?já teda začnu zítra prát pak žehlit, snad za Váma nemám velkej skluz :grinning: do DM ještě taky musim a čekám ještě na přebalovací podložku a další prkotinky z netu..jinak pokojíček se už docela rýsuje :grinning:
30. led 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už mám všechno nachystáno jak tašku do porodnice tak i vyprané a vyžehlené všechno prádélko :slight_smile: Poslíčci se oběvují dost často tak kdyby náhodou tak abych nemusela nervovat :confounded: Jediné co nemám tak složené postýlky ale ty mi složí chlap a je jedno jestli budu doma nebo v porodnici :pensive:
30. led 2012 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 já jí mám tak na půl zbaleno od té doby, co jsem byla v porodce a měla jsem si tam jít lehnout, což je cca 14dní zpět. V týdnu jsem si vyžehlila košile a pak tam ještě musím dát spodní prádlo a věci pro prdolku. A pak ještě koupit lehátko do vany a mám vše.
O víkendu mi sestřenice přivezla lehátko s hrazdičkou, takže bych měla mít snad vše komplet :wink:

@andysek79 super, už jsi také nachystaná :wink: Já má postýlku složenou ještě pomalém, ale zatím se v ní hromaděj krámy :fearful: :confused: :grinning: Malej v ní vydržel do těch 3let, pak už jsem řekla, že půjde do velké a jak se mu tam krásně vegetí, v postýlce už byl jen tak tak...
30. led 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf
@andysek79 tak super :slight_smile:

Já mám teda akorát ty oblečky :sweat_smile: ale v týdnu už nakoupím v lékárně a DM, nebo možná příští týden, protože tento bychom chtěli doma něco přestavět, aby nám vešla postýlka, kterou chceme koupit v pátek. Je potřeba vyklidit nástavec vestavěné skříně, přendat tam věci z knihovny, která se bude rušit, aby na její místo šla komoda, která je teď naproti a místo té komody přijde postýlka. Chápete, že? :grinning: prostě škatulata
30. led 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf to je jasný už mu byla malá a teď má víc místa... :slight_smile: Naše malá spává od 2let na velké už nechtěla v postýlce být i když máme velkou postýlku na zakázku mi ji dělal táta a vydržela by v ní tak do 5let ale ona už chtěla velkou tak dědeček udělal velkou.......je to její miláček udělá jí co si řekne,tak je trochu rozmazlená :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. led 2012 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka tak to chápu,u nás taky byli škatule škatule hejbejte se...... :sunglasses: Já už jen polehávám jsem strašně unavená ale ještě musím vydržet mám ještě 8týdnů čas... :rolling_eyes:
30. led 2012 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 to máte super dědečka :dizzy_face:
rozumím, mně se poslední dobou tak blbě hejbe, potřebovala bych ten bazén tak 3x týdně a ne jen jednou. A strašně mě zmáhá měnit polohy, nejradši buď sedím, ležím nebo chodím, ale pořád se hýbat je děs, to mě pak bolí všechno a už vstávám jak stoletá babka. :sweat_smile:
dneska jsem byla dopoledne vyřizovat změnu rodičáku a jako stačila mi ta cesta z domů na MHD, na úřad, MHD, do obchodu a domů.
@zdeniii už je to hotovo, ani jsem nečekala, i když jsem se bála, protože jsou poslední dva dny v měsíci, ale moje paní má písmenka L, Š, T a W, takže tam nebývá fronta :slight_smile:
30. led 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek