• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andysek79 no, malej už by také byl také déle ve velké, ale nějak jsme nemohli koupit nějakou pěknou a dobrou a také než jsme se někam dostali..
Tak to máš šikovného tatku :slight_smile: Můj brácha je truhlář, ale u něj se na to čeká dlouhooooo než mi něco udělá.

@andelka no, s pohybem už je to těžký, mě stačí se převalovat v postelli, si vždycky vzpomenu na kamanák: Kvůli jednomu zvadléu klásku nebudu otáčet celý kombajn :grinning: :grinning: :grinning: takhle si připadám. Dneska mě nějak extrémně hodně boleli kyčle a pak po dlouhé době mě chytla křeč, ale né do lýtka jako to bývá zvykem, ale do prstů u nohy... ááá, to je tak hrozný :sweat_smile:
30. led 2012 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf joo, to znám, i do těch prstů, fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to je dobrý s tím kombajnem :grinning:
Já se tak těším až budu mít toho drobečka u sebe a bříško bude pryč.
30. led 2012 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka holky tak mě chytají křeče do podbřišku a to docela často.... :confounded: hnus jak to bolí ....
30. led 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 mě ted večer také, ale je to zase námahou, místo, abych odpočívala, tak furt něco dělám :frowning2:
30. led 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79
@luciasekf odpočívat odpočívat.
30. led 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak máme za sebou další poradnu a prcek nám pěkně zlobí...včera jsem celý den cítila strašně silně pohyby, tak jsem se jen modlila, aby byl pořád hlavou dolů a nespletla jsem se, doktorka jen potvrdila, že se zase otočil hlavičkou nahoru, tak doufám že se ještě umoudří a otočí zpět, císaři bych se ráda vyhnula:( A pořád je menší než má být, odhad máme 1710g, tak jdeme zítra ještě do porodnice na utz, jestli je vše v pořádku. Nevím z čeho být rozhozená dřív, taky nemůže jít jednou něco s klidem :unamused:
30. led 2012 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsme dnes po kontrole...blééé, dnes to byla hodina a čtvrt čekání! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Přišla jsem na půl 12 a vypadla v 1. Deniska samozřejmě zdržovala :grinning: :wink: , ale nejen ona, ještě se mezi nás vmáčkli snad 3 další maminy...Miminko je OK, asi už definitivně chlapeček :grinning: ...podle měření má ale skoro 2,5 kg :fearful: Tak už teda nevím, jakýho obříka čekat...
30. led 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 tak snad si dá říct a vrátí se zpět hlavičkou dolů :wink: U nás ani nevím, ale podle toho jak jezdil doktor s ultrazvukem myslím, že je stále, tak jak má být - takže taky doufám, že je to jeho nejoblíbenější poloha a zůstane v ní až do porodu! :slight_smile:
30. led 2012 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 no neříkej, to je bambula. Já mojeho pořád péruju a domlouvám, a koukám že i když by se náhodou do kontroly v pondělí ráčil přetočit, tak to není definitivní. Ty děcka tak zlobí někdy.Snad dostanou nakonec rozum.
Váhu má ale úplně v normě :slight_smile:

@daja.had ale todle je hodně dobrá váha, třeba teď už to trochu zpomalí. Hodina a čtvrt čekání? Jako na normální kontrolu? Já nečekám skoro nikdy, většinou mě ještě vezmou dřív než mě objednali.
30. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka hodně dobrá váha :grinning: možná až moc :stuck_out_tongue_closed_eyes: No trochu ubrání na rychlosti by neuškodilo, vždyť já umím rodit jen 3,65kg...pomoooc... :sweat_smile:
Jo, čekání na normální kontrolu...doktor měl prostě skluz a když jsem přišla, tak ještě navíc právě někam odcházel....tak nevím, co bylo důležitějšího než MY, PACIENTKY :wink:
30. led 2012 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had to zvládneš, neboj.
No je fakt že dřív jsem taky čekala dýl, za netěhotna, někdy nabral ráno skluz, takže kolem poledne se muselo čekat. Ale teď chodím většinou na začátku ordinační doby, takže minule jsem byla asi třetí a teď budu první, tak nemá ten skluz kde nabrat a když je volno tak mě bere i dřív, když už tam jsem. :slight_smile: Malého mi většinou hlídá mamka, buď doma, nebo čekají venku.
31. led 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had krásná váha, neboj jsou to jen odhady!! :slight_smile: Kamarádka měla 2660g, má termín teď v únoru tak pak písnu jak to nakonec dopadlo :wink:
31. led 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had krásná váha miminka, já jdu do poradny ted ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, kolik prdolka nabral od minule.

@verush89 já si také myslím, že váha je ještě pořád ideální, takže se není čeho bát. A doufám, že se brzy umoudří a otočí se hlavičkou dolů, ještě má chvilinku čásek :wink:

@andelka u tebe také doufám, že už je mimčo hlavičkou dolů, když mu tak pěkně maminka domlouvá :wink:
Njn, odpočívat, ale když to nejde. Včera večer už jsem si fakt musela hodit nohy nahoru, už jsem toho měla až až :frowning2:
31. led 2012 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já vím, mně to taky moc nejde, hlavně je blbé že se pořádně nevyspím. Ale teď mám předsevzetí si dát vždycky večer nožky nahoru a fakt odpočívat. A chodit brzy spát, když už mě v noci budí jeden nebo druhej prcek.
31. led 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, vy jste se rozepsaly! :slight_smile: My včera dochodily předporodní kurz, tak můžeme jít na věc! :slight_smile: No musím říct, že mě taky už bolí celý člověk,v noci nespáváme, protože malý se rozhodl řádit, navíc se mi začal tlačit až někde pod prsa, tak mi dělá Pushapku a fakt ho to baví.:slight_smile: :slight_smile: Až mám někdy strach, jestli je v pořádku před 14 dny na kontrole, byl otočený pěkně hlavičkou dolů. Ale na ozvách se předvedl, pak Dr. říkal, že je nějaký živý. Ale když ono ho to tlačilo, tak se bránil. Během 20min./48x kopnutí. Zítra jdu na další kontrolu, tak jsem zvědavá co zas bude.Navíc jsem začala nějak nabírat, a přitom se musím do jídla nutit, kvůli malému, jinak já nemám potřebu. Už máme 9kg nahoře, během 14 dní 1,5 kg navrch.Přibírám snad i ze vzduchu!! :slight_smile: Jinak věcičky už mám nachystané pěkně v komodě, jen sbalit tašku do porodky ,složit postýlku a vyzvednout kočárek ať mám klid.

A musím teda říct, že se nám to začíná rychle krátit! Za chvilku budeme mít ty naše miláčky u sebe!
31. led 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 už chodíš na monitor? S těma kilama mi povídej, také toho moc nesním, připadá mi, že i po vodě jsem plná a přibírám stejně :frowning2: ale což, s Kubíkem jsem přibrala 16kg a shodila jsem 20kg během půl roku, tak tohle půjde snad také dobře. Měla jsem už 11kg, ale nějak jsem asi zhubla, mám 9,5-10kg navrh
31. led 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ano, chodím od 30.týden. A teď už každých 14 dní KO u Dr. A příští týden se musím objednat na prohlídku do porodky, kam půjdu rodit. Musíme to brát tak, že rostou ty naše dětičky, takže jim nesmíme nic odpírat, aby jsme my náhodou nepřibraly!! :slight_smile: Dívám se že máš TP 2 dny po mně. Tak třeba mně ještě předběhneš. :slight_smile:
31. led 2012 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já počítám že mě příště (v pondělí jdu na KO) objedná za 3 týdny a pak už budu chodit každý týden, od 36tt se dělají u nás monitory.

@pavlina86 no bodejť by se neozvalo :grinning: živé dítko. My měli naopak problém, že jsme Danyho museli k nějaké aktivitě přemlouvat, ten to měl vyloženě na háku.
Já taky nemám moc potřebu jíst a když už tak nic moc zdravého, zelenina a ovoce mi v zimě nějak nejedou :unamused:
31. led 2012 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 jj, máme termín kousek za sebou. Na minulé kontrole bylo mimčo větší, tak uvidíme, co mi řekne ted, jestli nechá i TP.
To si začla chodit nějak brzy na monitory? S Kubíkem jsem začla asi až od 36tt a ted nevím, budu chodit do Podolí a tam se mám objednat až na ten 36tt
31. led 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já vám můžu holky jen tiše závidět.Mám nahoře 14Kg a to mi zbývá ještě 8týdnů do porodu :frowning2: Jsem zvědavá jestli to zchodím po malé mi zbylo dost a trvalo mi 3roky než jsem se dostala na původní váhu. :unamused:
31. led 2012 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
U našeho Dr. se chodí na ozvy od 30. týdne. Asi to má každý daný jinak.?? No, já jsem taky zvědavá, jak ta KO zítra dopadne? Jestli se bude malý zase předvádět? :slight_smile: :wink:
31. led 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, dýl jsem tady nebyla, protože kluk měl od středy horečky 41 a nevědělo se, z čeho to je. Nakonec v nemocnici v sobotu se zjistila streptokoková angína, dostával injekce, naštěstí nebyl hospitalizován. Ale byl to opravdu očistec :cry: Teď je doma, bere atb, je unavený, ale zlobení mu jde a já jsem vyřízená.

Moje přerušení školy se nekoná a budu mít jen individuální studium, protože pokud bych přerušila, tak bych nastoupila za rok do ročníku, co je teď po náma a ti mají jiné osnovy a musela bych si dodělat zkoušky, které my jsme neměli. Jsem na sebe zvědavá :grinning:
Včera jsem měla poslední kontrolu u mojí dr - malá je velká (má cca 3kg a dlooouuuhý nohy :grinning: ), otočila se hlavou dolů šikulka a klidně můžu jít rodit - vše je ok a dovyvinuté :slight_smile: zA 14 dní už jdu do poradny do porodky.
31. led 2012 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 toho otočení se neboj - malá byla ve 33tt příčně a teď se zase otočila hlavou dolů. Určitě se ještě umoudří :wink: A jak dopadla dnešní kontrola? Každé dítě je jiné a pokud nejste opravdu vysocí, tak je jasný, že mimi nemůže bořit tabulky :wink:

@andelka teď už bys měla chodit co 2 týdny, ale týden sem, týden tam :slight_smile: A malej se určitě taky otočí, oni mají ještě hodně místa :wink:

@luciasekf klid, monitor je průkazný až od cca 37tt, předtím je to jen hooodně orientační a moc toho neřekne :wink: Já jdu do podolí 13.2., ale ty jsi až skoro 2 týdny za mnou, tak to se tam možná ani nepotkáme. A jak ti je? Nějaký příznak porodu? Já se teda vůbec necítím předporodně a lehce se děsím, že bych rodila až v termínu :sweat_smile:

Když se bavíte o přibírání - já mám 10 kg a jsem překvapená, protože na minulé ko jsem měla 4kg nahoře a teď jen 300g a malá přibrala 800 :confused: Ale oproti prvnímu, kdy jsem přibrala celkem 15, ale cítila se stále stejně super, tak teď už trpím, vše mě bolí, jsem unavená a už chci rodit!!! Vidím to na další víkend, to už bych měla čisté svědomí, že je Laura stoprocentně dopečená :slight_smile:
Já mám vše připraveno - 56 vyžehlená, 62 ne, ale to uvidím, jaká bude malá cíťa a kdyžtak se na to vykašlu. Taška do porodky sbalená, jen chybí plíny a vlhký ubrousky :slight_smile: A asi tu tašku rozdělím na věi pro sebe a pro mimi, ať tam netáhnu lodní kufr :grinning:
31. led 2012 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jejda, to mě mrzí, že měl malý takové problémy, tak ťuk ťuk už ať je jenom zdravý :slight_smile:
se školou ti moc držím palce, určitě by byla škoda muset si dodělávat zkoušky.
Taky byla malá příčně? Já mám pocit že tak pořád je, ale vidím že se může i v tomto tt ještě pak otočit. No správně jsem měla už teď jít po 3t a pak po2, ale objednali mě zas za 4t a mně to vůbec neutíká.
Malá má moc hezkou váhu už teď,myslíš že se narodí dřív?
31. led 2012 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlina86 to máš kásnou váhu, já tu asi se svými 15 kg mám nejvíc :slight_smile:))
@andelka hmm chodit brzy spát to mám v plánu vždycky ale stejně se nakonec dostanu do pelechu až tak o půlnoci a to začně prcek teprve řádit a řádí tak hoďku až dvě takže s emoc spát nedá :slight_smile: prostě nemá cenu chodit spát :grinning:

Jinak jsem dneska přebrala věcičky a hodila je do pračky, chtěla jsem počkat na sušičku, ale už to chchi mít hotové vyprané a připravené :slight_smile: zbytek počlá. Taky jsem nakoupila vše potřebné, plenky, ubrousky, vložky do porodnice, kalhotky, desinfekci, sterilní čtveřečky atd. Prostě už to mám vše :slight_smile:) Teda něco teprve dorazí PPlkou ale i tak už je prostě hotovo. :slight_smile: Jen to zabalit sebou a dát do skříně :slight_smile: Taky jsem udělala zásoby všeho pro Helenku, aby se tu taťka nezbláznil, že mu dojsou plenky atd :grinning:

@luciasekf já už taky byla na monitoru.
@verbalinka teda tak ať se brzy malému udělá dobře!!
Malá má krásné míry, jsem zvědavá jak to bude nakonec skutečně :slight_smile: a se školou ti fandím!!
31. led 2012 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka díky :slight_smile: Jo, byla hlavou dolů, ale ve 33.tt na utz byla příčně, což se nedá porodit, tak jsem se smiřovala s císařem, akorát jsem jí vysvětlila, že pokud půjde císařem, tak se nebudeme moct hned mazlit a bude někde sama se sestřičkama a asi to zabralo :slight_smile: Ale člověk u nich nikdy neví, proč se otáčí - jestli kvůli své pohodlnosti, nebo kvůli něčemu vážnějšímu. Mně dr objednala po 33tt za necelé tři týdny a taky mi to strááášně pomalu utíkalo :frowning2: A mně předčasný porod hrozil a měla jsem dost velké tušení, že budu rodit dřív. Ale teď už nevím a jsem jen unavená :grinning:

@zdeniii děkuju za fandění :slight_smile: Na jednu stranu jsem ráda, že pokračuju, na druhou jsem dost vyděšená :confounded: Jít spát až o půlnoci, tak za pár dní nejsem schopná fungovat a k tomu máš malou Helenku, která potřebuje víc pozornosti... Mně teď stačilo těch pár dní s Willíkovýma horečkama a probděný noci a jela jsem z posledního :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. led 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka asi už mne tělo trénuje na Vítka :slight_smile:) jsem ok ani s malou už nechodím po obědě spát :slight_smile: tak nevím :slight_smile:)
31. led 2012 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ale ono to možná ještě přijde :grinning: Já před dvěma týdny docela zvládala, a pak na mě padla třeti trimestrová únava a je toho na mě moc a ráda bych klidně rodila.
31. led 2012 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka právě si říkám že tu energii musím vyzužít než zase bude po ní :slight_smile:)
31. led 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no je to těžké se pořádně vyspat. Dneska se malej vzbudil v 21.30 a byl řev, vůbec netuším proč, tak sjem zas usla až po 22h. do rána se asi dvakrát vzbudil a 6.40 jsme vstávali. Ale plánuju jít si s ním lehnout v poledne, oběd máme ze včerejška. Ono je blbý že bych teď potřebovala spát tak 10hodin v kuse a ještě po obědě a můžu maximálně 8h, navíc na etapy a přes den to jde výjimečně. V tomhle bylo první těhu super.
Ha, tak nevím jestli si v poledne lehnu, protože čekám PPL s Epinem :sweat_smile: no uvidíme, třeba přijede dřív.
Taky budu dělat zásobu plínek ještě - vidíš to mě nenapadlo že jich bude potřeba o dost víc, protože když budu v porodce tak asi nikdo látkovat nebude, a jak přijedu tak se do toho asi taky nepohrnu, uvidím jak nám všem bude.
@verbalinka to říkám malému taky, že když se neotočí, tak nebude krásný naplánovaný porod, žádný bonding, žádná teta dula, Epino bude na nic...tak ať je hodné miminko, že to je i pro jeho dobro :grinning: tak doufám že je rozumný.
1. únor 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek