• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka no já si taky beru svoje jen jsem přemýšlela kolik jich tak mám asi vzít ???? :frowning2:
8. únor 2012 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 plínek? Já kolem 40ti celkově, ale asi nadvakrát, že mi něco přinesou, záleží jak mi to vleze do tašky.
8. únor 2012 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já jsem si do tašky nachystala jen 10ks a zbytek mi donese ten můj chlap druhý den abych tam neměla hned loďák.... :confused:
8. únor 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 mně 10 přišlo málo, co kdybych porodila odpoledne, tak další návštěva je až za 24h a to u nás bylo tak tak. Takže jsem měla radši "zásobu" na dva dny.
8. únor 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andysek79 taky doporučuju vzít si jich víc - já mám pro mimi zvlášť tašku, kterou necháme v autě a manžel ji pak přinese po porodu na šestinedělí. Mám tam celé malé balení plín (myslím 45 ks), vlhké ubrousky, oblečky, podložky na přebalení...
8. únor 2012 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka
@zdeniii no u nás je to s tím šplháním bych řekla docela korigovaný - většinou je cíl čučet do monitoru tváří v tvář :grinning: , před něj se usadí jak přikovaná, pak už ji zajímaj jen ty čudle okolo ... nemám vyloženě strach, že spadne...je opatrná hodně - leze si stejně dost sama, pozoruju třeba jen z dálky a poučuju, aby dávala pozor...ale jde spíš o to, že už se mi hůř odchází do jiné místnosti, když vím, do jakýho potenciálního "nebezpečí" se bez moji přítomnosti vyšplhá...když začla s gaučem, tak to bylo stejný - nikdy z něj sice nespadla, ale oči jsem měla na stopkách :slight_smile:
8. únor 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak koukám, že je to v Náchodě fakt rarita, že dostal každý balík plenek, myslím že těch 43ks to bylo...no stačili mě krásně akorát na ty 4 dny..možná i domů pár kusů zbylo, už nevím...Ale to jsem předem taky nevěděla a táhla jsem si tam balík Pampersek - počkejte, teď si tam nepřivezu žádný a zjistím, že už nic nedávaj :grinning: :grinning: To dostane za úkol zjistit @deniskakubicek pokud bude rodit tam, jestli to tak stále platí :wink:
8. únor 2012 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had jj, gauč mi ani nepřipomínej :sweat_smile:

My musíme brát všechno hned, protože pojedem taxikem. :sweat_smile:
8. únor 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
AHoj holky, vidím, že už balíte tašky do porodnice, už jí maté všechny? Já teda zatím ještě nemám, jen ten seznam :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já též ne, ale asi ji tento týden pobalím už, nebo příští.
8. únor 2012 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 mě zjistili po narození malého Leidenskou mutaci, tak právě mě to zarazilo, že bych na to nesměla pít maliník? :unamused: Nevím, zatím ho teda piju, dneska jsem ho ještě neměla, protože včera mě tak bolelo v kříži, že říkám, že radši opatrně...
Mě dr říkal, že se má pít 14dní před termínek, takže mám na pití ještě čas, ikdyž jsem ho měla v pondělí i včera po jednom hrnečku...

@verusa.j já mám tašku sbalenou tak napůl :sweat_smile: Ještě mi tam chybí dát spousta věcí, já mám na vše pořád čas, ale ono se to už blíží.

Kubík má dneska 38měsíců a mě by se líbilo, kdyby se mimčo narodilo také 8, takže už za měsíc :wink: Ale člověk míní a příroda mění... uvidíme.

@verbalinka já mám také pro mimčo jeden ten malý balíček plenek, také to asi necháme v autě a pak mi to můj přinese i s taškou...
Tak v Podolí se ted neuvidíme, jdu 16. ještě ke svému a pak se budu objednávat do Podolí. Možná si tam zavolám ještě ted do konce týdne nebo začátkem příštího.
8. únor 2012 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@luciasekf - Tak jsem se hecla a aspoŇ sesbírala ty věci, které mám doma na jednu hromadu :slight_smile: holky kolik si brát těch poporodních vložek? stačí jeden balík?
8. únor 2012 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Já mám sebou ten porodnickej balíček (v tom jsou 2balení) a pro jistotu jsem si koupila ještě jedno zvlášt. To si nechám doma a případně ho můj doveze, kdyby bylo potřeba...
8. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - takže existuje i porodnický blaíček? Mají ho i v lékárně?
8. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jjo jednorázové podložky jsem taky měla, dobrý věc ale nakonec se mi nehoda nestala :slight_smile: ale i pod mimi byly fajn, než ten studený igelit na přebalováku... :wink: toaleťák taky, ty ubrousky a to je vše :slight_smile: na tebe nezbýval příbor??

Jo a koumala jsem i mimi věci do porodnice svoje, ale z hlediska hygieny to není možné...
8. únor 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek79 počítej tak na den 10 plenek :slight_smile: ale raději víc...

@daja.had nojo to je fak,t že v N8chodě jste plenky dostali :slight_smile:) sestřenky mi to taky tenkrát říkala.. ale kdoví jak je to teď když je ta "krize" :sunglasses:

@verusa.j já zbaleno taky ještě nemám, jen mám věci už natahaný doma, jen to zabalit :slight_smile:)
JInak já mám 4 balíky vložek, 2 si budu brát sebou a další kdyžtak přivezou, nejsem zvyklá nosit vložky ani při menzes tak se musím pořád přebalovat :slight_smile:) Ten porodnický balíček je že máš u vložek i kalhotky :wink:

@luciasekf jéé já si zrovna včera říkala že by bylo fajn kdyby se malý narodil taky 17 jako Helenka _:slight_smile:) tak uvidíme :_))
8. únor 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2012 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no jo, ale když si to člověk tak moc přeje, tak to nevyjde, takže to nechám osudu :slight_smile: Můj brácha má 4.3 30.let, tak by to byl také fajn dárek. Pak má sestřenice 12.3 také narozky a pak má ještě myslím kolem 16.3 můj stejda. A kdyby náhodou, tak 1.4. má Kubíkova sestřenice 2roky :grinning: takže určitě někam se vejdeme :grinning: ale do dubna bych čekat nechtěla :frowning2:

@andelka jednorázové podložky jsem si také připravila na sbalení :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
A příbor si také raději vezmu svůj. Hrozně trpím na afty, jak je špatně umyté nádobí, hlavně v restauracích.. to vždycky odnesu jejich návštěvu aftou :frowning2: :angry:
8. únor 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - jj, už jsem zaúkolovala manžela, jak pojede z práce, máme v lékarně známou, tak by byla i sleva, uvidíme, já to nemám totiž ani koupené :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - holky a kolik máte nakoupeno dopředu těch jednorázových podložek?
8. únor 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j tak to je dobře, že manža nakoupí :wink: Já mám jeden balík, ještě mi tu zbylo po malém. Je jich tam 10ks. Prodávají je skoro všude, takže není problém někam sjet :wink: Když jsem neměla, tak jsem dávala i normální látkovou plenku na přebalovák. Jak máme na přebalováku tu omyvatelnou podložku, tak si myslím, že jednorázovky nejsou až tolik potřeba :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf -jo taky myslím, koupím teda jeden balík, jsem se teďka nějak probudila z letargie a zjistila, že bych se měla asi už sbalit pro jistotu :slight_smile:
8. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já mám napsáno na papírku co vše si mám sbalit a až to budu házet do tašky, tak budu odškrtávat :grinning: Zatím mám v tašce jen ručníky a košile :confused: a zbytek na hromádce vedle.
8. únor 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - To jsi šikovná, že to máš doma, naházet to do tašky je už rychlovka, já nemám ani koupené noční košile :slight_smile: no uvidíme, tenhle nebo příští týden to dám dokupy a bude
8. únor 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j Já jsem měla noční košili ještě po malém, zachovalou :grinning: A pak jsem si ještě jednu koupila. A na porod mám také jinou, takže mám 3košile, ale ještě se musím dokopat a koupit kojící podprdu, mám jen jednu a to je málo :frowning2:
8. únor 2012 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - já mám jednu kojící a zbytek takové ty bez kostic, více to neřeším :slight_smile: zatím teda, tak jsem mluvila teď s lékarnicí a nadiktovala ji seznam :slight_smile: zítra to vyzvedneme. Jinak právě teď jsem psala kamrádce porodní asist. kolik těch nočních košil, ráda bych využila i ty jejich, ať si zbytečně nešpiním svoje.
8. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j já jelikož budu rodit jinde než poprvé, tak je pro mě vše nové :grinning: takže raději více než-li méně :slight_smile:
Ted je v Lidlu zas dětská akce a tam mají přebalovací podložky za 90,- tak si je možná ještě koupím a ty si vezmu do porodky, asi tak 4-5ks, at netáhnu zas celej balík, dovézt se to může kdykoliv.
8. únor 2012 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - to je dobré vědět, zítra jdu k zubaři, tak to všechnoa si obejdu, začínám být nějaká nervozní nevím proč :slight_smile:
8. únor 2012 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ale jo, zbýval, jídlo s enosilo na pokoj, ale vím že jsem měla svoji lžičku, protože návštěvy mi nosily probiotické jogurty, a taky nůžky, protože jsme jednou dostali zabalený salám a nebylo jak se k němu dostat :grinning:
Ohledně svých věcí pro mimi jsem se neptala, ale tak vezmu jeden overalek a zeptám se pak.
@verusa.j podložky mi taky zbyly po malém, teď mají v Intersparu Happy 5ks, ty jsou fajn, jsou větší 60x90. Vyloženě pro mimi mám jeden balík 10ks, používla jsem je na přebalování venku nebo na návštěvách, u Dr a tak. Doma mám přebalovák "povlečený".
Košili beru jednu, na porod budu mít jejich.
Jo a dneska jsem se hecla a když už jsem byla venku, tak jsem šla do lékárny a koupila 5ks kalhotek a 3balíky vložek. A v DM odličovací tampony na ksicht a nějaké vložky nadoma. Už si věci chystám do skříňky a asi někdy o víkendu to dám dokupy do tašky.
Musím najít oddací list :sweat_smile:
8. únor 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek