• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahojky všem :slight_smile:) Už jsem dlouho nepsala ale pravidelně si vás pročítám, jen pak vždycky když chci napsat tak mě ten můj diblík nenechá :D....už se nám to blíží, tak jsem chtěla všem popřát hladký a pohodový porod :wink: Mě teď v úterý čeká rozhodnutí pana doktora a asi půjdeme rodit císařem, tak jsem zvědavá jak dopadneme :slight_smile:
11. únor 2012 v 08:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no, asi neměla co dělat a šlo jí to :slight_smile: taky si říkám, že čípek (branka) je přece plně rozvinutá na 10cm a mimi se tam musí protlačit, tak že by to mělo stačit i na hráz.
Teď jsme s mužem spočítali, že průměr 10cm je obvod 31,4 - takže něco mezi 30 a 32 by to chtělo.
No a to víš že sázím i na to, že takhle brzo porody po sobě budu dobrý, že si to tělo ještě pamatuje a mimi prosviští jako nic :grinning:
To bříško je skoro stejné, že?
@zr.ska můj muž prožil porodní trauma, proto sex rok nebyl. Jinak jsme aktivní tak normálně - nic extra,ale tak 2-3x týdně nám to oběma vyhovuje (pokud není nemoc, nebo vyčerpání z péče o malého, nebo nějaké stresy v práci, to ani chuť ani energie není) za běžných okolností. V průběhu těhu tak 1x za týden a teď ke konci tak 1x za 14dní. Mně už se taky až tolik nechce, a chlapa přece nebudu nutit, když je očividně unavený. Některří se s přibývajícím bříškem i bojí, nebo nemají dobré pocity při tom, a nevysvětlíš, že se nic nestane.
11. únor 2012 v 08:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@elisia dobré ránko,a krásný víkend :dizzy_face:
Jejda, to už máš taky za pár. Moc přeju také pohodový porod - a jakpakto, že SC?
Moje kamarádka dostala termín SC v úterý, tak budu držet palce a těším se na mimi.
11. únor 2012 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jj, už to bude za chviličku :slight_smile: No Sebastienka jsem také po 12hodinách rodila SC a nyní mám i těh.cukrovku a bude i lepší.....jen jsem zvědavá na kdy bude ten termín....poslíčky a bolesti už mám celkem dost často, bříško mám dole už déle.....no jsem zvědavá co se teď dozvím :D mám v úterý snad všechna vyšetření a je to na celý den...uff......jinak moc děkuju a také držím palečky :slight_smile:)
11. únor 2012 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elisia aha, tak to jo. Už brzo budeš mít mimi u sebe :dizzy_face:
Já jsem tu nedávno stresovala s císařem, malej měl blbou polohu, ale už se srovnal, tak věřím že to půjde zase přirozeně. Ale ty už víš co a jak, tak nemáš obavy, ne?
11. únor 2012 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak hlavně že se maličký umoudřil a už se otočil:slight_smile:) Držím Ti moc palečky ať jde vše jak má a porod je v pohodě :wink: ........já už se nemůžu na jednu stranu dočkat až budu mít maličkou u sebe, ale na druhou se bojím co na to ten náš lumpík :grinning: ......no jinak s plánovanou SC nemám zkušenosti, tak moc nevím, a poprvé to bylo akutní a hrozně narychlo :frowning2: ....uvidíme co mi řeknou v úterý to budu o něco chytřejší :sunglasses:
11. únor 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ahaaaa tak u nás obráceně:slight_smile: manžel ne a ne usnout a já už usnu i v sedě:slight_smile:
11. únor 2012 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii to je dobrý:slight_smile: hodná segra a vejde se tam taky:slight_smile: o kočárek ještě bude rvačka:slight_smile:
11. únor 2012 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisia budeme držet palce, nás tohle rozhodnutí čeká v pondělí, tak jsem zvědavá a docela smířena, hlavně ať jde vše hladce:slight_smile:
11. únor 2012 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@deniskakubicek chudák malej, tak ať už je to v pořádku hlavně :wink:

@zdeniii krásný bříško, teď se mi zdá větší:slight_smile: a ta korbička na kočárek, ta je teda sakra velká :grinning:

@zr.ska pokud si dá partner říct, že se opravdu nemůže nic stát, tak je to věc jiná. Ale jsou chlapi, kteří mají strach i přes to, že doktor to "povolení" dá a co s tím chceš pak dělat, nutit ho? A nebo jinej případ, že chlap ani nemá náladu, protože je utahaný...můj přítel třeba pracuje od pondělí do soboty, od 8 ráno do minimálně 7-8 večer, tento týden to byl extrém, dřív jak před 9 večer doma nebyl, jeden den přišel dokonce až o půl 2 ráno...takže to taky nelze "vymáhat" sex...

@petrita83 krásnej kočárek :slight_smile:

@elisia moc držím palce, ať to dopadne tak jak si přeješ :slight_smile: já uvidím v pondělí, prcek se mi v 33tt otočil zase hlavou nahoru, tak pevně doufám, že už je tak jak má být, jinak mě taky čeká císař :unamused:
11. únor 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 Tak jsme přece ženský, máme své zbraně.... :wink: a hlavně já to právě beru tak, že když to chlap nemá, tak je víc utahanej, kdežto po tom "výkonu" je uvolněnější :slight_smile: tak nevim...
11. únor 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zr.ska zbraně jistě máme ale ne na každýho to funguje, opravdu záleží na situaci a asi i na tom, jakou práci ten chlap dělá, asi bude míň utahanej člověk, kterej pracuje v kanceláři než fyzicky pracující. Já jsem dřív taky žila z této teorie a jednou jsem to příteli řekla a celkem nechápal, prý se cítí uvolněný možná tak po psychické stránce ale po fyzické ani náhodou a ani se tomu nedivím, já jsem padala na hubu, když jsem dělala 8-10 hodin fyzicky, natož dělat 14-16 hodin jako ten můj chlap a to já jsem aspoň měla volné víkendy. Když ho vidím jak sotva dojde do vany, tak je mi blbý po něm cokoliv chtít...a s dětma je to asi ještě horší, to se člověk ještě nevyspí a zas je o překážku navíc..
11. únor 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska no, u nás je to po porodu v pohodě, takže když ted není chut na sex, tak se do toho nebudu přeci nutit ne? A abych jen ,,ležela" a nechala vše na manžovi, tak to radši sex ne, to si ho tak neužiju. Ale jak píšeš, každý má svůj názor...

Holky, pěkné kočárky máte, nám spinká ještě na půdě :grinning: Jinak přiští týden jdu na focení, tak se těším, ještě si musím najít nějaké oblečení a pěkné spodní prádlo :grinning:
11. únor 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@deniskakubicek chudinka Kubík, tak snad už to bude brzy dobré.
11. únor 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak jsme nachystali postýlku a kolíbku :slight_smile: všechno jsem to zakryla dekou, ať se na to nepráší, teď v zimě mě ten prach úplně točí
11. únor 2012 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verush89 no, můj dělá noční, přes den spí a také najít správný čas je těžké, takže vím, co to je, když tvůj dělá tak dlouho a je utahanej...

@elisia také držím palečky, aby vše šlo podle plánu a brzy jsi měla malou u sebe :wink:
11. únor 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j šikulky :wink:
11. únor 2012 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - no už to máme z krku, ale máme tady strašně málo místa, všude nějaké věci pro mimi :slight_smile:
11. únor 2012 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j no, včera už jsem se naštvala, že u Kubíka v pokojíku není k hnutí a věci pro mimi jsem zasunula pod postel :slight_smile: Bylo to lehátko a takovéhle věci...
Jinak jsem si včera do tašky sbalila pár věcí na mimčo, tak snad to bude stačit.
11. únor 2012 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - myslíš pro pobyt do porodnice? Já enberu nic kromě čepiček a ponožtiček
11. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j jj, do porodky. Nechci, aby mělo mimčo na sobě vytahanou košilku a na nohách omotanou plínku... takhle jsem to aspon četla na diskuzích. A hlavně, když přijde návštěva, tak je to mimčo i takové hezčí :slight_smile:
11. únor 2012 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já se taky pochlubím s kočárkem.
11. únor 2012 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
autor
@luciasekf noční jsou taky naprd, já dělávala noční a žádná sláva, sice jsem spala min.8 hodin ale pořád jsem byla naprosto k ničemu, sotva jsem uvařila, natož sex...u vás v porodce povolují vlastní oblečky pro miminko? U nás je to přísně zakázané, musíme mít jejich, jak na mimčo tak já noční košili, prý kvůli nařízení hygieny, tak jsem z toho celkem zklamaná, doufám že tam mají aspoň trošku slušný oblečky..

@verusa.j taky mám postýlku zakrytou, u nás je to s prachem děs a ještě k tomu topíme v krbu, takže je toho daleko víc, utírám prach 2× denně :confounded:

@andysek79 moc hezkej, přesně tuhle barvičku měli v obchodě, když jsme si ho byli "zkoušet" :slight_smile:
11. únor 2012 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - vím, že některé porodnice to moc nechtějí vlastní oblečení, ale nevím, jak je to u nás, já to asi řešit nebudu na ty 4 dny
11. únor 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89
@verusa.j já budu poprvé rodit v Podolí a co vím, tak to nevadí. Kamarádka tam rodila už 3děti a prý pokaždé měla vše své a vpoho. Oni jsou možná i rádi :confused:

@andysek79 také pěknej kočárek.

Já jsem nikdy nechtěla aretační kolečka, když jsem vozila kamarádce kluky, tak měla takovej ten obyč s velkýma nafukovacíma kolama a já jsem řekla, že jednou chci taky takový kočárek, pak se narodil sestřenici Mates a ona měla X-Landera s aretačníma kolama a já se do toho kočáru zbláznila :grinning: takže nakonec také u mě vyhrál. Také jsme zkoušeli i Espiro Atlantic, ale pak nebyl na skladě a nikdo nevěděl, zda bude, takže jsme koupili tento.
11. únor 2012 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 nám taky řekli ať si vezmem oblečení na miminko, že přeci v tom našem mu bude lip.tak že mi to zabíráá pěkný kus tašky:slight_smile:
11. únor 2012 v 17:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf
@verush89
Njn, s tou fyzicky náročnou prací je to asi blbý...Až budu mít doma prcka a budu padat únavou, tak asi taky změnim názor. :unamused: :wink:
11. únor 2012 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@luciasekf já se do těch otočných koleček taky zbláznila, když jsme byli zkoušet kočár v obchodě, ani se mi nechtělo pryč, tenkrát bych si s ním nejradši odjela hned, už aby byl doma a budu ho zkoušet aspoň prázdnej zatím :grinning:

@petrita83 já nevím proč se to v naší porodce tak řeší, pochybuju že je to opravdu kvůli nařízení hygieny, to by tak přece musela mít každá porodnice, dle mého. Ale zas si říkám, jednu výhodu to má, aspoň nebudu muset hned po návratu domů prát hromady prádla:slight_smile: Já mám v tašce zatím jen ručníky, župan, vložky, kalhotky a ponožky a taky je víc jak půlka zaplněná a tam nemám plíny a dalších x věcí:slight_smile:

@zr.ska třeba tě to moc nezmění, důležitý je se vyprdnout na dokonale uklizenej barák ale prostě když mimčo spí, tak si třeba lehnout taky a odpočívat, s jedním dítětem to ještě půjde...já teď teda nevydržím vůbec nic, byla jsem zvyklá dost pracovat, v práci a pak i doma, máme velkou zahradu a spoustu zvířat, jezdili jsme do lesa na dřevo a byla jsem ok, teď vstanu z postele a jsem líná si i udělat snídani, pořád bych spala a to počasí tomu ještě nahrává...snad to bude po porodu aspoň maličko lepší, když bude mimčo spát, budu taky a hotovo, ztrhat se nehodlám a pokud bude mít někdo řeči, ráda mu to vysvětlím..
11. únor 2012 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 no taška byla plná hned a to ještě počítám s tím, že nám taťka bude věci nosit:slight_smile: no a pro pidu mám zavinovacku, byla v pokynech a bodyčka, dupajdy, ponožky, rukavičky, čepice no až mi z toho jde hlava kolem co všechno povezu, když to půjde tak asi taky ráda sem tam pouziju erar:slight_smile: nemám v plánu hned prát a žehlit:slight_smile:))
11. únor 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 taky si teď nedovedu představit, že bych spala míň jak 8 hodin. takže to bude masakr...ještě nikdy jsem si nedala šlofíka přes den, to bude premiéra...ale tak za tu únavu ten nový život stojí :slight_smile: Teď před porodem chce mít doma každá uklizeno jak to jen jde a po porodu to bude doma jako po výbuchu.. :grinning: naštěstí si z organizovanýho nepořádku doma nic nedělám... :sweat_smile: akorát když má přijít návštěva, tak se můžu přetrhnout...
11. únor 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek