• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahoj holky, moc dekujeme za podporu, Kubik je opravdu zivel a statecny chlapak...proste je to milacek ve vsech smerech...je moc hodny, az se bojim, ze druhy bude dabel, dnes jsem cely den sedela a on si hral, proste idylka, ale tak je to tedy kazdy den, nikdy me moc nepotreboval...

a ohledne sexu...dnes manzel odjel, ale po obede, kdyz jsme dali maleho spinkat, tak sexik byl :slight_smile: a vyzadal si ho sam, az jsem se divila, v noci se tulil, hladil brisko...asi to byl jen nejaky blok z jeho strany...ale ted mam divny sviravy pocit, je mi strasne smutno a hormony se mnou mlati :frowning2: nejradsi bych ho chtela mit u sebe a muchlat ho...
11. únor 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf - My máme Espiro Enzo Evo, ale sehnat ho dalo velkou práci a stejnak ještě nemáme vajíčko, to se ještě shání.
11. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 - to je přesně to, že spíše ocením, že nebudu tahat ještě věci na mimi, my to v pokynech nemáme, max vezmu nějakou tu zavinovačku, ale taky nevím, ať toho pak netaháme moc
11. únor 2012 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska no já teda hned poznám, že je muž unavený - to když ještě u televizních novin usne na gauči. A někdy k tomu nemám daleko já. Obecně u nás nemá cenu něco začínat později než v 20.30. A v 21.30 už chodím spát. Od září jsem nespala ani jednu noc v kuse a nikdy dýl jak do 7h. Přes den si můžu lehnout jen výjimečně. A s dvěma prcka to nepůjde už vůbec. Takže abysme se sešli a nebyli moc unavení ani jeden, to se jen tak nepovede. O pořádku ani nemluv, ten doma skoro dva roky nevedu, než přijde návštěva, tak se udělá akce kulový blesk a hotovo.

Ad oblečky - u nás dávali jejich, pro mimčo, i košile pro nás jsme si mohli brát na chodbě podle potřeby. Ale mohli jsme mít i svoje. Oblečky mě tehdy nenapadly, teď si nějaké vezmu a zeptám se, jestli je můžu používat. Zavinovačku dávali jejich, čepičky a ponožečky děti neměly.
11. únor 2012 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka jak to tak ctu, tak se zacinam uplne bat :frowning2:
11. únor 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zr.ska no tak jako když na něm vidím, že by to stejně nedopadlo, tak se o to ani nepokouším, nebo se jen přitulíme, jakože se uvidí - ale většinou to skončí tak u hlazení a pak se shodnem, že na nějaký fyzický výkon fakt dneska nemáme kapacitu. Dokonce se nám osvědčilo to tak +- plánovat - já se snažím mít navařeno, abych si mohla jít v poledne s malým lehnout, a jeho odpoledne uběhat venku, aby večer rychle usnul...u nás to prostě jinak nejde. I když - dřív i bývalo pár rychlovek v poledne, když malej spal, ale teď toho většinou radši využijem, abychom se mohli v klidu oba najíst.
Ono je to u každého jinak, ale očekávat lze jakoukoliv změnu. Když ti dítě ve dne vůbec nespí a v noci se budí co 2hodiny, tak na tyhle věci moc náladu a energii nemáš, no. O to víc si pak člověk toho užívá a váží si toho, když konečně začne líp spát, nebo si ho o víkendu vezme babička na pár hodin a vy si můžete udělat intimní chvilku :slight_smile:
11. únor 2012 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka my si s manžou plánujeme už asi půl roku, že si začneme psát harmonogram dne :grinning: zatim jsme si z toho dělali akorát srandu, ale asi to vážně zavedeme :grinning: moje mamka říkala, že u nich je největší problém s tím, že můj malej bráška (3roky) spí s nimi v posteli. Přes den nespí vůbec, takže nemají ani chvilku pro sebe. Takže aspon vím čemu se pokud možno vyhnout...
11. únor 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska no tak to by byl úplně konec. Náš prcek spí od 8m zásadně v postýlce, já teda spím v pokoji s ním, na tulení využíváme rozkládací gauč v obýváku (na něm spí manžel).
Ony by šly i spontánní rychlovky, jenže člověk většinou těch chvilek využije k něčemu jinému, no. Nicméně dokud nebylo moc bříško a nic mě nebolelo, tak jsme dodržovali frekvenci 2-3x týdně, a to nám tak oběma vyhovuje. Záleží na páru. Blbý je, když jeden chce třeba každý den a druhý prostě tu kapacitu nemá a stačí mu jednou týdně. Musí mít jeden pro druhého pochopení.
Syn ještě spí v postýlce, ze které nemůže utéct,jinak tipuju, že už by nás někdy i načapal, umí si otevřít dveře. Když byl mimi, tak se zas stávalo že nás třeba při tom 3x přerušil, protože se večer budil, a to pak má i člověk obavy pro příště, že se to stane zas... některé mimi chrní brzy celou noc, tam není problém, ale to člověk nemůže dopředu vědět, jak spací/nespací to jeho bude. Mně kdysi dost odrovnávalo, když jsem ho hodinu uspávala a pak se ještě 2x vzbudil, než usnul na půl noci. to jsem myšlenky na sex fakt moc neměla.
11. únor 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elisia pohodový porod i tobě když to máš tak za pár a třeba ten císař nakonec nebude potřeba :wink:
@andelka jjo taky na to sázím že te%d to půjde ještě hladčeji než předtím a tak si dělám srandu jestli to vůbec stihneme do porodnice :grinning:
@petrita83 jo to teda bude rvačka o kočár naštěstí se mi tam kdyžtak vejodu oba dva :slight_smile:)) měla jsem ho i na Helí a spokojenost veliká právě kvůli tomu jak je prostornej :_))
Pročpak ty máš mít taky císaře?
@luciasekf nojo focení sakriš pořád to taky odkládám, že to snad zase nestihnu.. Musím už někam zavolat a domluvit se!! :slight_smile:)
nám v porodnici svoje oblečení nedovolí... ale oblečení byly dětičky hezky :slight_smile:))
@verusa.j oni nebudou potřeba ani ty čepičky, je tam vedro až až :slight_smile:
@zr.ska taky myslím že s miminkem změníš dost názorů i co se týká sexu :grinning:
11. únor 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no, toho se bojí moje dula, mám nakázáno volat hned jak bude něco divné, nebo jak začnou kontrakce. Ona je totiž i PA, takže kdybychom nedejbože porodili doma (že bych jí zavolala pozdě a už jsme nestihli dojet), bylo by to na její zodpovědnost. Tak prý radši bude s náma třeba půldne doma a budem se koukat na telku, na fotky, houpat se na baloně...jen aby mě měla pod kontrolou a k odjezdu zavelela ve správnou chvíli :grinning: Já jsem totiž minule fakt nepoznala že rodím, resp. že je porod už tak daleko. A při druhém porodu se nález mění rychleji, otevírání jde rychleji, hlavně ten konec, prý. :slight_smile:
11. únor 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jooo holt s dětmi se mění vše :slight_smile:))
11. únor 2012 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no právě toho se taky obávám, já to taky nepoznala :slight_smile: ale tím nechci samozřejmě nikoho děsit :_)) priostě já měla celý porod takový bezbolestný, tak to poznej viď :slight_smile:))
Jela jsem do porodnice na příjem, když jsme přenášela že si mne tam už nechajéí nu a při přijímacích vyšetřeních dr podvídá,ale vy rodíte :slight_smile:) nu tak jsem už rodila no :slight_smile:))
11. únor 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii A to všude píšou ať se nebojíme, že porod určitě poznáme :grinning:
11. únor 2012 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii tak vidím že nejsem sama. :slight_smile: a prej - nebojte, porodní bolesti poznáte...a do porodky nespěchejte, ty ATB se stihnou, nemyslete si že bude za hodinu po všem...haha. Kdybych si náhodou v noci na wc nevšimla že špiním, tak by mě ještě dlouho nic nedonutilo do porodky jet (kontrakce sice byly, ale nic moc). Drsné byly až ty bolesti poslední hodinu před narozením malého...jenže to už jsem byla úplně otevřená a malej v porodních cestách...a v téhle situaci bych asi porodila doma nebo v sanitce :sweat_smile:
Doktorka mě svým výrokem: Mám pro vás dobrou zprávu, jste otevřená na 8cm - naprosto vyšokovala.
11. únor 2012 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zr.ska no, právě - výjimky potvrzují pravidlo :grinning:
11. únor 2012 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ty budeš mít u porodu dulu? jak to funguje? prostě jsi si ji někde najala nebo jak? vůbec jsem o tom ještě neslyšela...to je jako osobní porodník, kterému pak zaplatíš nebo jak? promin, jestli se hloupě ptám, ale zajímá mě jak to funguje a u nikoho v okolí jsem se tím nesetkala... :slight_smile:
11. únor 2012 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já byla otevřená na 8 po hodině co mne přijali :slight_smile:)) a bolest nic celou dobu :grinning: nejvíc mne rozesmívala při tlačení když říkali, teď jak ucítíte bolest tak tlačte :grinning: tak jsem si tlačila jak jsem uznala za vhodné :slight_smile:)
11. únor 2012 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zr.ska taky budu mít dulu, teda mám ji v záloze když manžel nebude :slight_smile:))
11. únor 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zr.ska jj, můj muž není zrovna ideální typ tatínka jako podpory u porodu. Tak budem mít ještě dulu. Je to kamarádka. Ale seznam dul je na netu, rozdělené je to podle krajů, tam si ji můžeš najít.
Ona není porodník, je to průvodkyně ženy těhotenstvím, porodem a začátkem mateřství - nesupluje PA ani doktora, jen prostě ten děj vidí zvenku, má zkušenosti, ví co by ti mohlo pomoct, orientuje se v porodnici, pomůže sepsat porodní plán...a platí se to, každá dula má ceník.
11. únor 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jo tak při tlačení jsem teda bolest cítila, ale jak jsme porodila hlavičku, tak nic...a PA říkala, ještě máte kontrakci, tak šup, zatlačte ať jde ven celej...a já to vůbec nevnímala, že nějakou kontrakci ještě mám :grinning:
Já už jsem tam na 8cm asi přijela, kontra co 2minuty :sweat_smile: ale pohoda džez :grinning:
11. únor 2012 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. únor 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka
@zdeniii
Ahaa, tak jsem o něco chytřejší zase :slight_smile: to budete mít super. nikdy si člověk nemůže být jistý co to s chlapem udělá že...taky nevím jestli to ten můj zvládne. Teda zvládne, ale jak moc pro mě bude oporou teda nevim.
děkuju za odkaz. Koukám, že u nás na plzeňsku ani žádná neni :fearful:
11. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@zr.ska já jsem strašnej blázen na pořádek ale ne za každou cenu, uklízím průběžně, abych toho neměla naráz moc potom, tak snad to půjde dohromady i s miminkem:slight_smile: Já teď polehávám přes den pořád, po obědě musím, to nějak nejsem schopná fungovat, jak si nelehnu a musím třeba i někam pryč, tak jsem v 5 odpoledne totálně na odpis :grinning:
11. únor 2012 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno všem :slight_smile:
Škoda že chlapeček nerozlišuje všední den a víkend, v neděli vstávat v 6h je docela mazec :sweat_smile: ale dneska s ním půjdu spát, oběd bude dělat manžel :slight_smile: a budeme mít lenošící den

@zr.ska no fakt, tak leda z okolních krajů. Ale koukám že tam nejsou všechny, protože já znám z našeho kraje minimálně ještě další dvě, které tam nejsou napsané. Moje je ta první :slight_smile: Nebo někdo má svoji PA, která s ním může být ve vybrané porodnici.
12. únor 2012 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, vy teda jedete :grinning: Mně včera odešla hlenová zátka, tak jsem zvědavá, kdy to přijde. Ale dle netu je to od pár hodin do několika týdnů, takže z toho nejsem moc moudrá :grinning: Při prvním mi vůbec neodešla, nebo jsem to nezaregistrovala.

@zr.ska vítám "novou" těhulku :slight_smile: Hele, s tím sexem je to s dítětem úplně něco jiného. My si první půl rok užívali, jenže to syn spal skoro celou noc bez buzení. Pak se začal budit sám sebou, jak se více hýbal a bylo to. A teď v těhu jsem to měla zakázané, takže nic :frowning2: A teď by to už šlo, jenže manžel má hodně práce, do toho se snaží ještě předělat něco v bytě, než se malá narodí a já jsem fyzicky úplně nepoužitelná. A já chci pořádnej, takže minimálně hodinu, spíš dvě. Nějaké rychlovka mě neba, když je to jen jednou za čas. Uvidíš po porodu, jak to budete mít :slight_smile:
@andelka super nápad s dulou. Taky jsem o ní přemýšlela, ale nakonec zavrhla. Říkám si, že podruhý budu dýl doma a do porodky dojedu jen na závěr. Ale tvůj porod zní jako sen :wink:
12. únor 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciasekf taky beru do porodky své mimi oblečení. Ta košilka s plínou kolem nohou mě děsí :sweat_smile:
@andelka můžu se zeptat na porodní trauma tvého muže? Jakože viděl, co vidět nechtěl a pak se intimně zasekl? A jak se z toho dostal?
12. únor 2012 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jj, nechtěně omylem prošel kolem postele, už po porodu malého. No a pak se mu to pořád vracelo, když se podíval na jakoukoli ženu. Postupně to bledlo, ale to nejhorší trvalo tak půl roku...nedivím se, že jakmile jsme mu naznačila, že chci sex, tak se zasekl. a pak když jsme teda něco zkusili, tak to nešlo. Pomohl čas, ale kdybych věděla co to je, tak povalí k psycholožce.
12. únor 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka taky to tak plánuju, dojet tak, aby mi stihli dát ATB a moc jsme se na sále nezdržovali. Doma je to přece jen pohodlnější, lepší. :slight_smile:
12. únor 2012 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, nevím jestli se k vám budu moct ještě přidat...už jsem tu jednou byla tak někde uprostřed těhu,ale upřimně pak jste tak hodně psali,že jsem vůbec nestíhala....teď na vás občas nakouknu a odhodlávám vám napsat, jen vy už jste všechni rozjeté....myslím,že už se dobře znáte....tak nevím,jestli vás můžu rušit svou přítomností.....doufám,že mě správně chápete....
Jinak vám všem přeji ať máte co nejméňě bolestivý porod a taky rychle za sebou a mimi v náručí, hlavně ať jste zdravučký :slight_smile:
12. únor 2012 v 11:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@andelka z tohohle mám dost velkej strach. Můj přítel před těhotenstvím říkal, že k porodu určitě nepůjde. Jak jsem otěhotněla, tak sice říkal že nepůjde ale spíš si dělal srandičky, teď už se ani nevyjadřuje, myslím že hodně přemýšlí o tom, že nakonec půjde, podle mě do něj trochu zaryli i kamarádi, co děti mají, protože ti byli u porodů všichni. Ale mám strach aby z toho pak taky neměl nějaký trauma, já ho do ničeho nenutím, řekla jsem mu, že budu ráda když se mnou bude před samotným porodem a pak ať se rozhodne podle situace a svého uvážení, že nutit ho nebudu...tak jsem zvědavá, jak to nakonec dopadne, jestli mu radši neříct předem, ať nechodí..
12. únor 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek