• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@jana8 ahojky, prosím tě, klidně se přidej a piš o čemkoliv :slight_smile: my probíráme od každého něco :wink:

@verush89 no, to je právě blbý, že obecně je to teď pojímané tak, že VŠICHNI muži chodí k porodu, a kdyby snad nešli, tak by si ženy nevážili, nebo neměli s mimčem takový vztah...což je blbost. Někteří prostě nejsou ten správný typ. Můj špatně snáší špitály, psychické vypětí a když vidí že mi je zle...jenže mě to netrklo, že. Bral to tak, že prostě bude se mnou, ale nic nečetl, na kurz se mnou nechodil, ani jsme se moc nebavili o tom jak si porod představuju...on by samotný porod zvládl, fakt pomáhal, co bylo potřeba, ale bylo štěstí že jsme tam byli jen chvilku. To co se nám stalo byla blbá náhoda, no. Kdyby stál celou dobu jen u hlavy, bylo by to asi OK. Nebo by to nebylo tak silné.
Na tyhle případy je právě dobrá dula, nebo známá PA u porodu, aby chlap mohl kdykoliv třeba odejít a neměl pocit, že tam ženu nechal napospas - a taky je dobré to říct personálu, oni by měli zkušeně poznat, kdy to na tatínka nepůsobí už dobře.
Manželovi kamarádi taky byli u porodů, ale co vím, tak si neříkají detaily ani takové ty osobní vnitřní pocity, což je asi špatně.
12. únor 2012 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 muj manzel nemocnice nesnasi a ja to rozhodnuti nechala na nem. Byli jsme na kurzu u Ivany K., coz ho dobre pripravilo, ale stejne nakonec jen podaval piti, nosil veci, volal personal apod. Ale byla to skvela opora a ten zazitek, kdyz hrde prinesl syna :slight_smile: Ale na tlaceni odesel (ani jsem si nevsimla), a pak na siti mel ode me zakazany pristup, protoze jsem rodila v noci a proti oknu a tam bylo vse videt a ja prave nechtela, aby me tak videl. Takze je dulezite byt domluveni, ze muze kdykoli odejit a ty mu nebudes nic vycitat :wink:
@andelka to byla smula, ale hlavne, ze se z toho dostal. Prave ten predsudek, ze vsichni chlapi musi jit :-/
12. únor 2012 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka .... moc děkuji :slight_smile: koukám,že probírate partnerov u porodu, tak to jsem se zeptala mého jestli chce být u toho a on hned řekl,že nemusí vidět všechno a upřimně taky nevím,jestli bych ho tam chtěla....asi ne...i když známý říkal,že vždyt sedí jen u hlavy a nic nevidí,ale i tak.....a věřím,že tvůj manžel musel mít pořádně šok, já myslím,že na jeho místě bych měla asi taky traumu :unamused: můžu se zeptat piješ lněné semínko, nebo ho jen rozkoušeš a zapiješ? piju maliník 2xdenně a lněné semínko jsem zkoušela 2-krát ten odvar,ale měla jsem problém ho vypít, pak jsem vyzkoušela ho rozkousat a to mi až tak nepřijde zlé,to dám :slight_smile: ...dneska jsem ho měla nalačno a zapila vodou docela dost, ale asi to na mě nezabírá....nevím....chtěla jsem ho teď hlavně na zácpu, protože to mám docela velké problémy.... :unamused:
12. únor 2012 ve 13:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka no byla to hloupá náhoda :unamused: Ale je fakt, že jsem se na to trochu zaměřila, když jsem to zažila a třeba emimino je takových problémů plné, bohužel :frowning2: a jeden chlap tam vyloženě napsal: No, když vy ženské chcete aby šel chlap k porodu a pak se divíte, že nemá chuť na sex :unamused: Vyloženě názor: Máte co jste chtěly :unamused:
Jj, to je super že jste to tak měli domluvené, to je asi ideální. Můj muž byl i u šití, držel mě za ruku, seděl na boku u postele, samotné šití myslím neviděl, povídali jsme si s doktorkou.

@jana8 to je dobře že to rovnou řekl, většinou jsou chlapi děsní hrdinové, myslí si, že by selhali kdyby dali najevo nějaké obavy nebo tak. Většina sedí u hlavy a jen pozoruje, u nás to taky tak mělo být, ale muž zapomněl batoh a v něm foťák na opačné straně pokoje :sweat_smile: někoho sejme třeba i jen to, že najednou tam naběhne plno lidí, a on může jen koukat, kdežto žena je toho přímo účastna, mně PA tlačila i na břicho, dělal se nástřih, pak malého vytáhli ven, no ještěže se ho nikdo nezeptal, jestli chce přestřihnout šňůru :sweat_smile: (to mi říkal kamarád, že kdyby se ho na to zeptali, tak by se složil úplně - takhle k tomu jen několikrát neměl daleko) Jsou chlapi, kteří stříhat chtějí, chtějí vidět přímo jak se rodí hlavička, nebo třeba i jak vypadá placenta...no to já bych teda nedala. :confused:
No, já mám to drcené, které zaliju vařící vodou a chvíli nechám a pak vypiju. Chutná mi to. Minule jsem ho dávala do jogurtu a pak zapila. Když se nevaří, tak se pak musí vypít 3dcl vody, jinak to má opačný účinek.
12. únor 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... máš pravdu, každý chlap to má jinak....a nutit je do něčeho je nesmysl.... ten můj taky nemusí nemoc. a já taky ne, tak stačí když vím,že mi je oporou už teď a bude i pak když budu rodit a stresovat se a s malou se taky budu moct na něj spolehnout....a to je pro mě základ :dizzy_face: ....já to lněné semínko mám celé,ale rozkoušem ho jak můžu a vypila jsem taky pomalu půl litru a nic :unamused: ,tak doufám,že aspon takto to má účinek i na porod....uvidíme
12. únor 2012 ve 14:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zr.ska ještě jeden seznam dul je taky http://www.duly.eu/?page_id=5
12. únor 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka jéé tak to jsem zvědavá kdy miminko přijde na svět s tou zátkou je to vážně zakleté, někdo rodí další den někdo za týden, dva :slight_smile:) příroda je mocná čarodějka :slight_smile:)) Já o hlenové zátce taky vůbec nevím u první dcerky :slight_smile:)
Stejně ti závidím, že budeš mít miminko už brzy u sebe :slight_smile:

@jana8 Ahojky, jen se k nám přidej :slight_smile:)

@verush89 můj muž taky nejdříve nechtěl, ale nakonec šel, i kdžy se přiznám že trochu pod mým nátlakem. Ani jsem ho nepotřebovala, takže si tam těch pár odin tak nějak odseděl :_) a pak při tlačení stál jen u hlavy aby nic neviděl (myslím spodek a tak) takže viděl jen až když malá vyplula ven. Jinak nic :slight_smile: ani jsem ho nedržela za ruku. Stačilo mi cítit ho, že tam je. :slight_smile:
12. únor 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 to semínko zabere, jen mu sej čas, není to jako projímadlo :wink:

Jinak holky, já bych si teď u porodu přála přestřihnout pupeční šňůru tak uvidíme :slight_smile:))
12. únor 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jj, mně teď taky bude stačit vědět, že tam prostě je. Že člověk není sám, ale má tam někoho blízkého :slight_smile:
12. únor 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii ... moc děkuji za přívítaní :dizzy_face: mě jinak odchází zátka už pár dní,ale vždy jen po malinkých částkach :slight_smile: no a od včera mám hezké bolesti spodku, bolesti kříže a včera mě hezky píchalo pod levým prsem a jo tvrdnutí je taky....všechno tak občas, ale spodek bolí hezky, jen když jsem v klidu pololeže a záda mám podepřené,tak je to lepší,ale člověk nemůže stále být v jednej poloze a to už vůbec ne v těhu :slight_smile:
12. únor 2012 ve 14:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii .... tak to jsem zvědavá kdy zabere :slight_smile: , a má to takto účinek i na porod,když ho jen kouši? a jasné zapíjím hodně vodou.......tak to je úžasné,že chceš přestřihnout šnúru, já budu ráda,když zvládnu porod :slight_smile:
12. únor 2012 ve 14:34  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 jjo spodek mi taky bolí docela poslední doboua o těch polohách mi ani nemluv, začaly mne bolet kyčle při spaní... je to děs :slight_smile:) holt to je to finále :grinning: já pořád říkám, že člověk chche mít furt velký břicho nejlépe na začátku a pak když hho má tak ho zase nechce :grinning:
Určitě ti to semínko pomůže v jakkékoli formě, ale je důležité tomu taky věřit :wink: já tedy piju sliz, moc mi chutná :grinning:

Porod zvládneš, neboj!!
12. únor 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii jakože manžel aby přestřihnul? nebo ty?
12. únor 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ... to tě obdivuji, ja ten sliz nemůžu bééé :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no jo s tím spaním to ani neříkej, když si konečně lehnu na bok,tak zachvili zistím,že už mě tak kyčle bolí na tý straně,že se musím otočit a to otočení mi dá hezky zabrat, a když se otočím na druhý bok a např. zistím,že zas malý to nevyhovuje,tak fakt supr :slight_smile: , a to břicho mám pocit,že teď roste každou minutou :sweat_smile:
12. únor 2012 v 15:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana8 já mám stejné pocity :sweat_smile: dneska jsem se moc nevyspala, pořád jsem se převalovala z jednoho boku na druhý.

Mně to teda nějak extra sliz nedělá - že by to bylo tím že to semínko není úplně čerstvě namleté?
12. únor 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... já jsem myslela na zač.,že se to celkem dá,ale pak už mě ten pocit přešel, tak jsem vyzkoušela ještě jednou ten sliz,ale to už jsem říkala,že asi naposled a ted ho koušu,tak jestli to tak stačí,tak rádá u toho zůstanu :stuck_out_tongue_closed_eyes: , no jo s tím spaním je to horší a horší....ale i tak bych ještě rodit nechtěla :sweat_smile:
12. únor 2012 v 16:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 já ho minule též jen jedla, a dost zapila a snad to mělo efekt.
Jj, už se mi to na jednu stranu vleče a to bříško mě omezuje a už bych to chtěla mít za sebou, ale na druhou ještě aspoň měsíc bych ráda vydržela.
12. únor 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka:slight_smile: muž by to nedal :slight_smile: ale já bych chtěla přestřihnout :slight_smile:
12. únor 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ty já mám taky to z Dm, chce to fakt přelít jen trochu vodou aby bylo potopené a nechat odstát, pak tam slizoun je :slight_smile:)
12. únor 2012 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já bych tak yráda ještě vydržela, ale jak je ta zima protivná už se vejdu do bundy jen s lehoučkým svetříkem a to se nedá :frowning2: bolí mi pak z toho spodek jak prochladne :frowning2: takže jsme s helenkou zavřené doma :frowning2:
12. únor 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii fakt? to jsem asi ještě neslyšela, že by maminka přestřihávala :sweat_smile: tak ať ti to vyjde :slight_smile:
Asi tam toho dávám pořád moc, no. Tak zítra udělám jen trošku slizíku :slight_smile:
My chodíme ven pořád, akorát dneska jsme nebyli, je mráz a inverze. Mamka mi zítra přinese její bundu, máme stejnou, ale ona o číslo větší. Já sice do své vlezu, ale už je to natěsno.
12. únor 2012 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nu já právě už do svojí jen s lehoučkým svetříkem a to je fakt málo :frowning2: a manžel ji má moc krátkou takže to vyjde nastejno...
Takže jdu ven jen nutně na nákup a to dám malou do kočáru aby to bylo rychlé

Jjo jsem se na to ptala i dr v porodnici a říkala že můžu :slight_smile:)
12. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tak to je príma :slight_smile:

No, jako já než se obleču, to je mazec - kamaše, podkolenky, rifle, košilku, rolák, teplý svetr, bundu, boty, čepici, rokavice - a malej vlastně to samé - fakt sportovní výkon.
V minulém těhu to bylo fajn, byl tuším duben (v tomhle tt), stačilo tričko, svetřík a rozepnout sáčko, na nohy polobotky na nazouvání a hotovo.
12. únor 2012 v 18:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no právě zima nebyla vůbec :slight_smile:)
tak mít na sobě tohle všechno tak se fakt nevejdu já můžu jen tričko a svetříček
12. únor 2012 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii u nás teda byla, dva měsíce sníh neslezl, ale jaro bylo príma :slight_smile:
12. únor 2012 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka ty jóóóó tak že už se mimco chystá:slight_smile: to jsem teda zvědavá:slight_smile:
12. únor 2012 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nebo to bude tím, že jsem neměla tak velký břicho jako te%d, tak jsem se do bundy vešla :sunglasses: v dubnu už byla Helenka venku a je fakt že bylo krásně teplo, to jsem chodila jen v kabátkua Helí měla jen v zavinovačce venku :slight_smile:)
12. únor 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Nevim, kolik ty zatky ma byt, ale jeste dneska trosku odchazi. Ja bych klidne uz rodila. To cekani je desny. Jinak taska komplet, krome por.planu, sbalena. Vse vyprano, postylka i kocarek slozeny...
@jana8 vitej :slight_smile: Ty uz finisujes a mas stejny priznaky jako ja. No, uvidime, jak rychle to prijde :slight_smile:
@andelka jojo, chlap u porodu je vzdy za nejakou cenu. Hlavne, si myslim, ze chlap si v tu chvili zenu presune do kolonky matka.
@zdeniii jsem zvedava, kdy to vypukne :slight_smile: A strihani snury - dobry! :wink: Ja se po porodu koukala na placentu, pry se z ni da vycist po vaha, ale nic jsem nevycetla :grinning: Ja chodim v desny nevkusny stary bunde, ale zimni je kratka a jiny nedopnu.
@petrita83 ja taky :grinning:
12. únor 2012 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ,
@zdeniii ..... tak konečně mám dojem že lněné semínko mělo nějaký lepší účinek :slight_smile: , asi fakt pomohlo,že jsem si ho dala ráno na lačno a zapila hodně vodou :stuck_out_tongue_closed_eyes: ....protože vždy jak začínám nový týden a to bylo dneska, tak skočím na váhu jen tak orientačně abych věděla jak jsem na tom ....no a dneska jsem se vyděsila jak blázen....posledné 3týdny, co chodím každý týden na kontrolu jsem měla stejnou váhu a teď po týdnu váha skočila o 4kg :confused: zírala jsem jak blázen....pak když se to konečně povedlo,že jsem byla o něco lehší tak až na večer jsem neodolala a že hupnu na váhu a na mé překvapení jsem měla o 2kg míň než ráno :sweat_smile: takže zácpa dělá hodně i na váze....tak jsem ještě zvědavá jestli něco nedám dole,na kontrolu jdu v úterý i na první monitorink,tak uvidíme co sestřička zváží :confused:

@verbalinka .... moc děkuji za přivítaní :dizzy_face: už jsem nám to blíži ke konci :slight_smile: zátka může odcházet i pár týdnu před porodem ale i dní, mě odchází už několik dní ale fakt jen trošku, ale vím,že kdyby jsi už červenou nebo světle červenou,tak musíš ject rovnou do porodnice,že už to může být z placenty :unamused: koukám,že s přípravami si už hotová tak jak já.....jen kočárek ještě nemáme doma, ten je kousek od nás u známeho,tak když budu v nemoc. tak přítel pro něj skočí :slight_smile: ale vajíčko máme doma,ať je připravené....jsem zvědavá jak rychle to přijde,ale i jak dlouho to bude pak trvat a v jakej intenzitě :pensive:
12. únor 2012 ve 23:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 já si dávám semínko taky ráno, ale až po snídani, snad to nevadí. Ale pak dopoledne vždycky "jdu", to je pravda. A člověk se přece jen cítí líp, lehčí, v břiše ho nic netlačí...ke konci těhu se ten účinek fakt hodí.

Dneska jsem dala méně vody, slizovitější to bylo, ale stejně mi to chutná :sweat_smile:
13. únor 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek