• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@zdeniii :sweat_smile: a já jsem byla vždy názoru,že je to obráceně :slight_smile: a přeji si ať je malá raději tak 3kg :slight_smile: tak ty si mě tím dostala :grinning:
15. únor 2012 ve 21:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 fakt? Já bych si zas přála, aby to bylo jako minule, kdy mi plodovka odtekla až vyloženě při tlačení. Já se děsím toho, že mi rupne voda a kontrakce dojdou bůhvíkdy a nechci tvrdnout v porodce jen kvůli plodovky :sweat_smile:
A zdeni má pravdu, hlavní je pozitivní myšlení a nebát se, pro to miminko to taky není jednoduché, ale jako tým to zvládnete. Mně hodně pomohlo že jsem se ke konci nestihla vůbec bát, ani na porod nějak myslet, měla jsem doma jiné starosti, takže jsem ani začátku porodu nevěnovala moc pozornost a asi i proto se tak hezky a v poklidu otevírala, porod byl super, bolestivé kontrakce byly tak hoďku, jak už se malej dral ven. Nástřih mám, ale malý, žádné trauma. Na porod se taky těším, drobnosti co mi tehdy chyběly mám teď vychytané a jinak děj se vůle boží, jsou věci které neovlivníme.
@zdeniii a dáváš si mezi kolena polštářek?
Jé, tak jsem se "kvůli tobě" mrkla na účet a penízky taky mám :dizzy_face: dneska došly, to je kupodivu dřív jak obvykle a taky vyšší :dizzy_face:
15. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka spím s tím kojícím polštářem, bez něj bych se nevyspala vůbec, ale ty kyčle mne berou i tak stejně, Prostě musím jít do postele hodně pozdě abych lehla a spala :slight_smile:)) nu a když bolí tak se jdu projít na záchod nebo kouknout na Helenku :slight_smile:)
15. únor 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže toho spánku moc nemám :grinning:
15. únor 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... aha tak takhle jsem se na to nekoukala, říkala jsem si plodovka a jasné,že pak i kontrakce a otevření.....no jasně postupně......ale tohle mě nenapadlo.....no je vidět,že jdu rodit prvně :sweat_smile: vy už máte předse jen větší zkušenosti :wink: děkuji za povzbuzení, ještě chvili a už budu chtít rodit ne :grinning: , měla jsi taky nádherný porod a přeji ti ho ať ho máš i teď :wink: a máte pravdu holky, začnu myslet pozitivně a pak to nechám v Božích rukách :slight_smile: ....jsem ráda,že ti penízky dorazili,jistě potěšili jak každou z nás :slight_smile:
15. únor 2012 ve 21:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 fakt se na to těš :slight_smile: takly mi hodně pomohlo to, že jsem si říkala že každá kontrakce je kamarádka, která tě posouvá blíž a blíž k miminku :slight_smile:
Jo a taky mi pomohlo to že jsem trénovala s Epinem, masírovala hráz a pak u porodu se patlala porodním olejem :slight_smile: kdoví co z toho opravdu pomohlo :slight_smile: ale důležité bylo to že jsem se nebála :slight_smile: a těšila se. Každý porod je jiný, může probíhat jakkoliv a nikdo tio dopředu neřekne jak to bude. Není to krásné? :slight_smile:) Každopádně ten výsledek, držet miminko v náručí, mít ho nahaté na břiše a cítit to teplo je úžasné.
15. únor 2012 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii .... jéééj,tak to s tou kamarádkou, je fakt pozitívné myšlení :dizzy_face: tak s Epinem netrénuji....slyšela jsem něco o YAL gelu, ale nevím dá se koupit asi v lekárni ne? Jestli si ho mám taky pořídit :unamused: ale když nemasíruji ani Epino nepoužívám tak je to asi zbytečné nebo ne? Ale taky jsi říkám,že Klárka stojí za vše :dizzy_face: a zvládnem všechno, zkrátka musím :slight_smile:
15. únor 2012 ve 21:35  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 určitě to zvládneš i bez toho!!! Ten gel bych si nekoupila stojí to asi 2tisíce a je to vlastně něco jako lubrikační gel :grinning: prostě jen tahák na peníze. Mluvila jsem o tom s dr a fakt říkala že je to blbost.
15. únor 2012 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 jo Yal se používá místo klistýru, máš na mysli porodní gel dianathal nebo jak se to jmenuje
15. únor 2012 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii .... no jo, těch taháku na peníze je v dněšní době hodně :unamused: ale tolik bych za to zas nedala :slight_smile: a co je lepší klistýr nebo ten porodní gel?
15. únor 2012 ve 21:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 já měla ten Yal, je šetrnější... ale je pravda že klistýr je půl litru teplé vody, která tě oprvadu pročistí a miminko má víc místa sestoupit, hezky to prohřeje atd. (jen je potřeba strávit pak 35min na wc) Yalu je jen asi 50ml, ale taky jsem se z něj pěkně pos... :grinning:
Takže posouzení co je lepší záleží asi na člověku... :slight_smile:
15. únor 2012 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 jani co se týká tvých obav z porodu a tak zlus mrknout na tyhle stránky http://www.vedomematerstvi.cz/ třeba tam najdeš něco pro tebe užitečného :wink:
15. únor 2012 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii .... moc ti děkuji za rady :slight_smile: na stránky mrknu :wink:
15. únor 2012 ve 22:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 děkuju moc :slight_smile: já tak nějak věřím tomu, že druhý porod bývá rychlejší, a některé věci neovlivním, tak co. S tou plodovkou je to takové ošemetné - sestřence rupla v 5h pak se nic moc nedělo, v 7h jeli teda do porodky a v 10h se malá narodila. Kamarádce rupla o půlnoci, v porodce strávila den a půl a malej se nakonec narodil císařem. Prostě každý porod je jiný. Stejně jako někdo má poslíčky a někdo vůbec ne, někomu trvají kontrakce 6 hodin a někomu 20...ale s pozitivním myšlením jde všechno zvládnout, i ty komplikace. Prostě brát to jak to přichází, v klidu, nenervovat se, protože stres vyplavuje blbé hormony, člověk se rychleji unaví, vyčerpá a všechno snáší hůř. :wink:
Jo a my v kurzu říkáme KK - kámoška kontrakce :slight_smile: a taky pauza mezi kontrakcema je vždycky delší než kontrakce sama a člověk jí musí využívat pro odpočinek, dýchání...prostě neunavit se zbytečně moc dopředu, aby zbyly síly na "finále".
Ad yal a klystýr - já neměla ani jedno, nestihlo se. Ale proti klystýru bych nebyla, prábě že to pořádně pročistí, prohřeje, uvolní vnitřek... :slight_smile:
Dianatal - no naše PA říkala že to neníš patné, ale personál s tím musí mít zkušenosti a že je to dobré třeba pro ty, kdo špatně snáší vyšetřování, že je to příjemnější než "nasucho" a prý to obsahuje i něco na změkčování hrdla, takže to prý pomáhá i v té první otevírací době, a pak by to mělo chránit pochvu před odřeninama. A prý to zkracuje porod asi o 30minut. což ovšem při průměrné délce 12h není nic extra :sweat_smile: A ten druhý účinek bych řekla že ej srovnatelný s maliníkem a semínkem, to taky udělá takové to "hladko", aby mimi pěkně vyklouzlo. A epino samozřejmě a masáž. Všechno dohromady je levnější než Dianatal.A má to i další výhody.
16. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii to mě mrzí s těma kyčlema :unamused: Já se dneska taky moc nevyspala, Dany 4x vzhůru a v 6h chtěl vstávat. Ale ukecala jsem ho že si hrál u mě v posteli a pokoji a vstávala jsem až v 7.30. Ale i tak bych spaláááá.
16. únor 2012 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka a já zrovna dneska spala parádně :slight_smile: šla jsme spát až v jednu a probudila jsem se v 7 když Helí volala tatíííí :slight_smile:) paráda :slight_smile:
16. únor 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ehm, no já chodím spát v 21.30 nejpozději :sweat_smile: Dany spává tak do 6.30, což by mi bohatě stačilo, kdyby se ovšem v noci nebudil, no. Uvažuju že zkusím nějaké homeopatika. Protože fakt netuším proč se budí.
16. únor 2012 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to bych v posteli tak dlouho nevydržela :slight_smile: jsem si úplně odvyknula spát jak máme Helenku :slight_smile: a to spí krásně celou noc už dlouho,a le já prostě stejně neusnu. Když jdu spát brzy tak mne bolí ty kyčle a nevím jak ležet, takhle padnu a jsem tuhá :slight_smile:)
16. únor 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii máme stejný problém. Mě už asi měsíc hrozně bolí kyčle, takže spaní je u mě na 4 :frowning2: A to zrovna malej začal spinkat tak pěkně, že spinká až do rána nebo se vzbudí a za chvilku zase usne.
Já chodím spát kolem 10 a od 3 se pak převaluju, jak mě bolí nebo chodím po bytě :frowning2: Navíc, když jsem byla malá, tak jsme měli bouračku a já dopadla nejhůř a něco jsem měla s kyčlí, takže při každé změně počasí mě to bolí, takže ted to bolí furt :frowning2: Nejhorší je, že nepomáhá nic, ani podložení nic .....
16. únor 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii
@luciasekf já jsem si zas užila po porodu, nemohla jsem chodit, jen na wc a při nutné cestě ven (k Dr) jsem fakt šla jak babička opřená o někoho a málem brečela bolestí. A nikdo nepřišel na to čím to je. Začalo to týden po porodu, takže možná to byl následek rozvolnění vazů. A na bolest jsem nic nebrala kvůli kojení, takže jen teplo a klid...sice to pak postupně přešlo, asi po měsíci, ale občas při delším chození to cítím i teď. A docela se bojím co udělá další porod. :unamused:
16. únor 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... moc děkuji za rady a máš pravdu na každého to působí jinak a každý porod je jiný....kamarádke taky vlastně rupla plodovka v nedelu v noci a rodila až v úterý ráno a to SC, protože malý strácel ozvy :frowning2: , tak to bylo hodně rychlé....ale teď jsou už v pořádku a 4den doma :slight_smile: .....no jo budu myslet pozitivně, a co se má stát se staně, hlavně se nestresovat :dizzy_face:
@zdeniii
@luciasekf .... taky to znám kyčle bolí jako čert a už s tím spaním je to horší,ale pro zdravé miminko člověk vydrží vše :dizzy_face:
@luciasekf ....och,nehodu, to mě mrzí, to musíš pořádně cítit,když teď je každou chvili venku jiné počasí :unamused:
16. únor 2012 v 10:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 jj, ted je to právě hrozné, že je každou chvíli hrozná změna. Nejhorší byli ty roky, asi tak do 20let jsem se bála jezdit v zimě, když šlo auto do smyku. I kolikrát ted mám sevřenej zadek :frowning2:

Tak já se jdu pomalu připravit a kolem 12 vyrážíme směr Praha :slight_smile: Snad to nebude ucpané jako vždycky :angry:
16. únor 2012 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf ... přeji šťastnou cestu :slight_smile: , protože na těch silnicích je to fakt hrůza :unamused: a taky pak dobré zprávy :wink:
16. únor 2012 v 10:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 děkuji :wink: Pak dám hned vědět...
16. únor 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj :slight_smile:
mně je normálně fajn, konečně za celé těhu. Začala jsem chodit ven, když mě něco bolí, tak si toho nevšímám a mám pocit, že porodím až za hoooodně dlouho :grinning: Jediné blbé je spaní - když se v noci probudím (což je každou noc), tak pak nemůžu hodinu usnout. Kyčle mě šíleně bolely před cca 2měsíci (trvalo to asi měsíc) a bylo to strašný a nic nepomáhalo. Ale potom to samo zmizelo, asi jak se roztáhly.
@jana8 každý porod je jiný a je důležité si něco načíst a vědět, co tě čeká, ale počítat s náhradním řešením. Já byla při porodu dost ve stresu - byla jsem v jiné porodce, než jsem chtěla a bez epidurálu bych neporodila. Takže, jak píší holky, být pozitivně naladěná a být připravena na vše a věřit, že to má svůj důvod :slight_smile: Klystýr je lepší, líp pročistí, ale většinou se tělo čistí během porodu samo a klystýr je pak zbytečný.
@andelka a spí Dany ve svým pokoji, nebo s váma? Willík od doby, co spí u sebe, se několikrát týdně stěhuje k nám. Prostě se tam sám bojí, takže když ho něco vzbudí (špatný sen, hluk...), tak si vezme plyšáka a tulící deku a jde k nám do postele. Naštěstí to není pořád a i s ním se dá občas vyspat. Já zrovna řeším přes homeo nějaké problémy s ním a možná po těhle, pokud se to nezlepší, zkusím i něco na spaní.
@luciasekf klidnou cestu :slight_smile: Bouračku bych nechtěla zažít a následky na celý život :frowning2: A při porodu to nevadilo?
@zdeniii díky za odkaz na stránky :wink: i když teda nebyly pro mě :grinning:
16. únor 2012 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zr.ska @luciasekf hlenová zátka může být i čirá. Je to prostě větší množství hlenu, než normálně. Já ho měla nahnědlý a občas se objeví ještě teď. Ale v podstatě to nic neznamená. Může se porodit za pár hodin, nebo za měsíc. A infekce nehrozí, protože dítě je stále chráněno plodovými obaly :slight_smile:
@deniskakubicek u nás se platí 1000 za otce a nadstandard je nejlevnější od 700 a nejdražší 2500 :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za otce se nemá platit od dubna, takže to my už nestihnem (já teda doufám, že já už ne :grinning: ).

V úterý jsem na "výletě" spadla na ledu na zadek a řešila, jestli jet do porodky, nebo ne. Ale malá se hýbe, nekrvácím a spadla jsem relativně "jemně", i když jsem teda v tu chvíli Willovi podrazila nohy - chudáček malej :frowning2: :grinning: Jenže, jak jsem celý těhotenství ležela, tak mám potřebu někam chodit a užít si pohyb :sweat_smile:
16. únor 2012 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka Dany spí v postýlce vedle mojí postele. Od nějakých 10-12měs. spal celou noc, až do září, pak se začal budit a trvá to doteď. Když je dobrá noc, vzbudí se jednou, když průměrná, tak 2x, no a dneska byl hore v 23h, 1.30, 3.15 a 5.40 už chtěl vstávat, ale ukecala jsem ho ještě na hoďku. Jako to se fakt nedá.Usíná v pohodě v 19.30, stačí že je s ním někdo v pokoji, nemusím nic dělat, jen si lehnu a odpočívám a on usne sám.
16. únor 2012 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf jejej tak to jsi na tom hůř než já, teda ty naše těla patří už asi do šrotu nebo co :slight_smile:)
Však ono se to zlepší až budou mrňousci venku :wink: DOUFÁM!!! :sunglasses: :grinning:

@andelka určitě to teď už bude dobré!! uvidíš. Já myslím že to bylo určitě tím povoleným svatstvem atd.

@verbalinka však jsou to stránky pro každého koho osloví :slight_smile:)
je moc dobře že je ti dobře, asi máš poslední závan energie před porodem :dizzy_face:
16. únor 2012 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii no to doufám, bylo to strašný. Hodilo mi to celkem slušnou poporodní depku.
Teď uvidím jak to bude, i vzhledem k tomu bych nechtěla už rodit v polosedě, mám pocit, že to na ty vazy není nejlepší.
Holky já se cítím poslední dobou jak velryba, sotva se kutálím a zadýchávám u všeho...jen v bazéně je mi fajn :sweat_smile:
16. únor 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé holky tak jsem si zjistila jak je to s oblečením pro miminko v porodnici u nás a můžu mít svoje :slight_smile: tak si asi pár kousků vezmu .-))
16. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek