• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahojky holky.
Dopo mi nešel net a pak přijela švagrová s neteří, před chvilkou odjely a Kubík to hned zalomil. Nějak se utahali. Anča už byla také ospalá.

@zdeniii Jiří je můj brácha a oba dědové. TAk snad to pravé jméno pro klučíka vyberete :wink:

@lenpet mě budou brát až příští týden v porodce, ale doufám, že ho mít stejně jako s Kubíkem nebudu
17. únor 2012 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@xavera já chystám - bodyčko, dupačky (možná vezmu spíš overalek, je to jednodušší na oblíkání), na to kombinézku, čepičku, rukavičky a v tom do zavinky (epitex, ale není zimní, je to ta co má vespod bavlnu a nahoře flís)
17. únor 2012 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nu právě když o něm mluví manžel tak říká Víťo... já bych brala všechny ty podobizny co jsi napsala :slight_smile: Jo a Helence nikdo Helčo neříká :slight_smile:) taky se mi tento tvar nelíbí!! napadlo to jen příbuzné z vých. čech tak jsem jim to hned řekla, at jí tak neříkají že na to stejně neslyší :slight_smile: Ale kdoví jak jí budou říkat ve školce atd, to stejně asi už neovlivním :grinning: :sunglasses:

@jana8 já s trávila v kleče právě celou druhou dobu porodní a bylo mi to fakt příjemné, ale pak na tlačení jsem šla do křesla. Tak uvidíme jak to bude teď, ale je pravda že když jem byla v tom polosedě tak zase se pak nemusíš nikam přesouvat atd... :slight_smile:

My už máme Helenku po babičce (tchyni) a Jiřík je muž a děděček (tchán) takže bude radost asi všede, oni od začátku říkají nebo chtěli by aby to byl Jiřík... To budou koukat. Možná jsem o tomto jméně neuvažovala spíš na truc... :sweat_smile:
Stejně se holčíčí jména vymýšlejí lépe než klučičí :slight_smile: pro holku bych měla jasno hned :slight_smile:

@lenpet jejej, hlavně že se to zjistilo a budou to hlídat.

@petrita83 bacha na ty pády :slight_smile:) aspoň už víš proč se říká koupací plášt :grinning:
brzda jsem i já :grinning: pořád vymýšlím a přemýšlím :slight_smile:) a špekuluju :slight_smile:))

@xavera čoveče s tím oblečením taky váhám, kdoví jak bude ale bude mít určitě body, dupačky na to mám takovu flízovou kombinézku a to bude asi všechno, plus deka v autě... mělo by to stačit. Lepčí lehčeji než ho přehřát... ale když budou fakt mrazy tak tu mám připravenou kombinézu silnou místo té flízové.
17. únor 2012 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka prima :slight_smile: díky moc za radu, takže to máme podobné - nachystám tu kombinézku.
17. únor 2012 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii díky moc....no tak asi vymyslet teplejší a lehčí variantu. Já doufám, že mi s tím v porodnici někdo poradí. Vůbec nepoznám, jak se mimi může přehřát.
17. únor 2012 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky moc děkuju.Snad to bude dobrý a malý bude v pořádku.
17. únor 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ono to člověk stejně většinou zjistí až potom, nějak to samo vyplyne. Mně třeba oslovení Danečku přišlo divné, Dany se mi spojovalo s Danym Smiřickým, v porodnici mu sestry říkaly Danielku a neteře mu někdy říkají Danku - oboje poslední nesnáším. No a my mu nakonec nevíc říkáme Dany, Danečku a Daňulko. :sweat_smile: Takže u Dominika taky ještě nevím - zatím říkám Domi a Domíšku.
Jo a ve školce si můžeš normálně říct, jak mají děcku říkat :wink:

@xavera Dany jel 13.5. domů v košilce, dupačkách, papučkách, rukabvičkách, čepičce, kabátku a přikrytý dekou. Tehdy jsem nic teplého neměla, ani zavinovačku. No ale taky byl květen a ne březen :sweat_smile:
17. únor 2012 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka díky, no..v březnu bude asi chladněji :slight_smile:
17. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to jo ale jak mu budou říkat pak děti stejně neovlivníš :slight_smile:)

tos vezla malého docela dost nabaleného, já vezla Helenku v dubnu jen ve slabém flíz. overálku .-)) plus samozřejmě dupačky a body a čepička
17. únor 2012 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no ono bylo asi 15 stupňů. Květen nebyl nic moc, v podstatě jsme ani nechodili ven, to bylo potom jak buchla sopka na Islandu. Ale je fakt že do porodky jsme po půlnoci jeli celkem nalehko - triko s dl.rukávem, svetr a takový tenký kabátek jsem měla.
17. únor 2012 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka u bnás bylo teda krásně, vím že jsem s Helí chodila ven jen v dupačkách a zavinovačce :slight_smile:)
17. únor 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii to my až v červnu, to byly hice - teda zpočátku, koncem června byla zase zima.
17. únor 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no oboje by byl asi úlet :grinning: ale řikala jsem manželovi, že to jméno co nepoužijeme teď , použijeme příště :slight_smile: ale kdo teď zvítězí těžko říct...ale jak se tak znám tak ustoupim ze svého :sunglasses: :slight_smile:
@xavera - ahooj, no já mám pro mimi jen tyhle základní věci, žádnou kombinézku jsem nekupovala, řikala jsem si, že to možná nevyužijem...tak že mi pojedem v teplejších dupajdách a fleec zavinovačce od emitexu a možná přikrytý dekou...teď mě děsíte, že je to málo..ale mrazy už maj být pryč..tak snad to bude ok... :grinning:
17. únor 2012 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 určitě to málo není, stejěn se v autě přece zatopí ne :wink:
17. únor 2012 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 nemusí to být málo, my máme tu zavinku tu tenčí, a kombinézky mi přijdou dvě, jedna tenčí a jedna teplejší, od kamarádky...kupovat je bych se na to vy....ale když byla možnost půjčit, kdyby náhodou byla zima, nebo z té porodky..tak proč ne, že?
17. únor 2012 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 ... tak to už jen stačí hodit si kostkou a rozhodnout se pro jedno z jmén :wink: , to čekám,že jsi ještě užiju, ale tak nějak jsem na to připravená....aspon z části :sweat_smile:

@andelka .... já jsem říkala,že nikdy bych nemohla mít kapačku a nakonec jsem ji měla v nemoc.,tak bych to u porodu snad zvládla,ale nechci tu kanylu....na to se nemužu ani koukat, je mi z toho špatně :unamused: , no vlastně nesnášim celkově pohled na nějakou injekci a tak tak i když jsem měla kapačku,tak mi to museli zakrýt peřinou,at to nevidím :confounded: ale jak píšeš,tak při tom všem u porodu už mi to asi nebude vůbec vadit :slight_smile:

@xavera .... ahoj, já jsem taky prvorodička, ale máme zabaleno mimo jiné kombinézu...jinak bodíčko s dlouhým rukávem, ponožtičky, tepláčky, mikinku, jednu slabší a jednu silnější čepičku,rukavičky,taky jedny slabší a jedny silnější,tú kombinézu, fusak a deku....... říkám si že kdyby něco tak nedám v autě tu deku, jen po ceste do auta, a kdoví jaké bude počasí, když to člověk vidí venku :unamused: držím palce,ať máš co nejméně bolestivý porod a hlavně zdravé miminko v náručí :dizzy_face:
17. únor 2012 v 19:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ..... tak zas jsem o něco chytřejší co se týče polohy, děkuji :slight_smile: , tak uvidíme jak mi bude a co všechno budu zkoušet abych si ulevila :sweat_smile:
17. únor 2012 v 19:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Kato, jde mi o to, ze ji udelal utz v tom 39+5.tt a podle mereni ji snizil termin o tyden, coz se mi zda hodne divne, prece takhle na konci, to nemuze brat podle velikosti
17. únor 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek jo takhle - tak to je divné :confused:
@jana8 já jsem se toho děsně bála, nikdy předtím jsem nebyla v nemocnici, nikdy žádná kapačka, nic, na odběry jsem si nakonec zvykla (i proto, že u praktické je super sestra, u které to bylo vždycky v poho a ta mě toho strachu zbavila - jako děcko mě honili po chodbě, aby mi mohli vzít krev, dělala jsem děsné scény a očkování se bála týden dopředu), no a u toho porodu mi to bylo tááák jedno...málem jsem nezaregistrovala jak mi to píchla a všechno bylo fakt v poho.
Dneska jsem si koupila župan do porodky, zítra ho přeperu, vyžehlím a příští týden už sbalím tašku :slight_smile:
17. únor 2012 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... taky jsem měla vždy strachy i pár dní dopředu,když jsem věděla,kdy jdu na odběr, no zkrátka děs, pak ani krve se u mě nemohla sestřička dobrat :sweat_smile: , ale teď jak mi bere krev sestřička u gyn. tak je to fakt už lepší, i když člověk jede někam na nějaké vyšetření...i když občas cítím,že mi je fakt slabě,ale myslím,že víc to bylo ten pocit předtím,jak se člověk vystresoval a co se týče kapaček,tak jsem si je nevěděla představit,protože vždy když jsem to viděla např. u babi v nemoc. tak jsem ji zakryla ruku peřinou a nechtěla jsem at to ukazuje, no fakt i když ukazují v televizi jak ve filmě berou krev nebo něco takového tak raději zavřu oči :sweat_smile: ....Taky jsem kupovala nový župan, a tašku už mám zbalenou a taky tašku pro malou z porodnice :dizzy_face: No a jasne vedle tašky ještě papirek,co si vzít,myslím asi 5věcí,co člověk používá stále nebo tak, ako flašku s vodou....ale jinak příprava za námi :dizzy_face:
17. únor 2012 ve 21:22  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky,
zdravím po delší době..Měla jsem tu kámošku na návštěvě na 4 dny, to byl relax! I Stelince se to určitě líbilo :wink: Super změna oproti každodennímu stereotypu..jen to hrozně uteklo. Včera si se mnou střihla ještě návštěvu u doktora - tam to bylo opět na dlouho! Na to, že jsem byla obj. na 10:30, tak jsme byli rádi, že stíhala vůbec bus ve 12hod.
Jinak kontrola dobrá, teď dělal doktor asi vše co šlo - první monitor, ultrazvuk, prohlídka, odběr krve - no běžně se z krve sypu, ale tentokrát to byl takovej frmol od rána, že jsem neměla skoro čas se začít bát :grinning: Miminko v pořádku, a vypadá to, že se ještě nic nechystá :wink:
Už máme nastěhované dvě postýlky v ložnici...úplně mě to dojímá, že už budem velká rodina :dizzy_face: Jak vidím tu jednu prázdnou postýlku, tak už se toho prďoli nemůžu dočkat :slight_smile:
Copak je tady nového? Zatím jsem nic nedočítala...ještě tu nepropukla rodící mánie? :slight_smile:
17. únor 2012 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had Nene ještě nikdo nerodí :slight_smile: ale brzy to propukne :slight_smile:))
Návštěvu bych taky brala, je to super zpestření!! :wink:
17. únor 2012 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had ... gratulka ke kontrole :slight_smile: , jéééj tak návštěva to je supr, taky měla přijít kamarádka, ale díky tomu počasí to nevyšlo :angry: ,
17. únor 2012 ve 22:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek co mám zkušenost s naším doktorem, tak myslím, že tam se do porodnice ani nijak nepřevádí pacientka...
Já chodila do konce těhotenství jenom k němu, týden po termínu už teda byly kontroly obden...ale prostě až přišel (dle něho) čas na vyvolání, tak napsal nějakou zprávu do průkazky a ať jedu do porodnice - tak jsem se musela i zeptat, kdy jako?? ...tak prý: no dnes nebo zítra... :confused: takže jsem si do Náchoda teda zavolala a poptala se...původně paní řekla, že už včera bylo pozdě, ale pak řekla, ať dorazím mezi 4 a 5 odpoledne - no celý to bylo takový na palici...tam samozřejmě o mě nic nevěděli, když jsem se najednou objevila ve dveřích...Tak udělali veškerý vyšetření a poslali mě na oddělení gynekologie, tam jsem ležela od toho pondělka až do úterní půlnoci kdy mě praskla voda...pak mě teprv přijali zpět na porodnici a porodila jsem až ve středu v půl 3 odpoledne...Tak fakt těžko posoudit, kdy je nutný poslat už do porodnice :fearful:
Nejlepší když se ohlásí miminko samo kolem termínu a je to vyřešený :wink: ...jééé to se tak snadno píše, ale už předem mám sama strach, že bych to asi ani nepoznala, jestli je to porod, či planý poplach :grinning:
17. únor 2012 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii
@jana8 díky! Jo návštěva fakt bodla, ty dny tak utíkaly, že jsem nestíhala ani vymýšlet program Stelince - zábava spíš přišla sama od sebe :slight_smile: A taky to tu původně vypadalo, že si bude muset kámoška pobyt o den prodloužit, kvůli sněhové kalamitě :grinning:
17. únor 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@daja.had .... koukám,že s prvním porodem jsi to měla fakt zajímavé i co se týče dokt. :unamused: .... taky jsi říkám,ať se malá ozve tak,že vím,že máme ject a neni to planý poplach :sweat_smile: .....můžu se zeptat co čekáte?nebo je to překvápko? a kamarádce by se nelíbil prodloužený pobyt? :sweat_smile: myslím,že jo,ale asi má taky nějaké povinnosti,co :wink:
18. únor 2012 v 00:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 no na jednu stranu to bylo fajn, že když už se cokoliv začlo dít, tak jsem prostě byla v rukou doktorů a nemusela jsem řešit, jestli je to už porod, či není...no řeknu ti, být tohle ještě před termínem a tím pádem být doma, tak jedu do porodnice asi tak 10x k ničemu :wink: ...cokoliv se událo, např. když začli nějaký kontrakce, pak ta plodovka odtekla...tak jsem měla pocit, že coby dup budu mít miminko v náručí - no a prd, dali mě nějaký čípky na noc a prý ať se pořádně vyspím :grinning: a naberu síly - bolesti po 10 minutách a mám spát, to dost dobře nešlo :confused: ...ale asi věděli, co říkaj.... Stelinka se na svět v nejbližších hodinách fakt nechystala...
Se bojím, že jsem tímto tak poznamenaná, že kdyby to mělo přijít tentokrát před termínem, tak se budu zdráhat a hooodně odkládat odjezd do porodnice...no asi ani u desátýho porodu bych nepoznala, jestli je to ten správný okamžik :grinning: :wink:
Teď to bude nejspíš chlapeček (Tobiáš) :slight_smile:
Jo to ona by si kámoška prodloužila pobyt, ale už musela v pátek do práce... zas v létě se k nám vydá na dovolenou :slight_smile:
18. únor 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had .... tak to je fakt lepší,že už jsi byla v porodce :slight_smile: , ale co se týče odtečení plod. vody,tak tto neváhej a jdi do nemoc., a když má ženská kontrakce a to po 10min tak to taky.... to bych neváhala a jela :wink: , neboj,to už by tě domov neposlali :slight_smile: a taky se říká,že je lepší ject i na planý pokus než pak něco zmeškat....ale neboj,taky si říkám abych tam nebyla na plané pokusy víc krát :sweat_smile: , ....blahopřeji k chlapečkovi a vybrali jste hezké jméno :dizzy_face:
18. únor 2012 ve 13:10  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joo taky jsem zvědavá jestli to poznám kdy jet :slight_smile: ale kamarádka dr mi říkalla, že ať raději přijedu klidně i dřív že se nic neděje a že druhý porod bývá cca o 40% kratší :slight_smile: takže když můj první trval ani ne 5 :slight_smile:)) nebudu váhat :slight_smile:)
18. únor 2012 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana8 ahoj, díky za rady i přání. Nejen tobě ale i vám všem tady přeji to samé. Taky co nejpohodovější porod, co nejméně bolestivý a hlavně samá zdravá a spokojená miminka!!!
18. únor 2012 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek