• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
No, já jsem na to také zvědavá, zda budu vědět, kdy jet :confounded: S Kubíkem jsem měla porod vyvolávaný, takže jsem byla od kontroly u nich.

@daja.had gratulka ke chlapečkovi a k pěknému jménu :wink:
18. únor 2012 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii .... máš pravdu, je lepší ject dřív a být v péči dokt., než pak něco zanědbat :wink: ....tak to máš dobré vyhlídky na krátky porod :wink: , držím palce,ať to tak je :wink:
@xavera .... děkuji :dizzy_face:
18. únor 2012 ve 14:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já bych taky asi moc nevěděla kdy vyjet - mně upozornilo až špinění, to mi už bylo divné, kontra byly tak po 7minutách v té době, takže jsme radši jeli, a dobře udělali. Druhé porody bývají rychlejší, hlavně ta otevírací fáze a nález se může změnit hodně rychle, takže to bych asi jela při kontra co 10minut a když by je nerozehnala vana.
Docela teď spoléhám, že to ošéfuje dula, podle vyšetření se rozhodnem kdy je čas jet - aby se stihly dát ATB, ale netvrdli jsme tam půl dne. Tak snad to vyjde. :slight_smile:
18. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf .... jsme na tom všechni stějně, ať odhadneme správně kdy ject, ale už se nám to blíži,tak věřím že to všichni poznáme :slight_smile:
18. únor 2012 ve 14:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@andelka ahoj, prosím tě s tou vanou...nevíš, jestli je bezpečné dát si vanu, když člověk netuší, jestli se třeba otevírá? Já se budu při těch kontrakcích asi bát vlézt do vany, aby se tam nedostaly nějaké bakterie :fearful:
18. únor 2012 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera - chodím plavat na těhotneské plavání a je tam jedna paní, co už je otevřená a normálně plave , prý to nevadí
18. únor 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xavera to je blbost - však máš čistou vanu a vodu, a v porodce taky mají normální sprchu :wink:
Doporučuje se, když přijdou kontrakce, zkusit teplou vanu - pokud jsou to jen poslíčky, měly by se tím rozehnat, pokud pravé kontrakce, tak se tělo uvolní a podpoří se porod - kamarádka strávila poslední měsíc před porodem 3x denně ve vaně, protože strašně poslíčkovala.
18. únor 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka .....občas mám poslíčky už taky. Před týdnem 40minut kontrakce po pěti minutách. Bolest docela hustá v podbřišku i v zádech. Sledovala jsem hodinky, kdyby to bylo přes hodinu, tak už jsme jeli. Tak příště zkusím tu vanu :slight_smile:
18. únor 2012 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Koukám, od včera tu nikdo nebyl, tak doufám, že už nerodíte? .... :wink:
19. únor 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@luciasekf nerodím, ale asi umřu :grinning:
Ráno jsem byla cvičit a jsem úplně KO :sweat_smile: . Teď jsme si udělali kafčo a něco dobrého k tomu a chystáme se skládat a chystat postýlku :slight_smile:
19. únor 2012 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka mě od včera tak děsně bolí spodek. V noci jsem se vzbudila a bylo mi na zvracení, ale pak to přešlo. O kyčlích ani nemluvě, už ani chodit nemůžu, píchá mě v tom jak něco :frowning2:
Asi je to i tou změnou počasí, tady zas od rána prší, takže ven ani nepůjdeme, byli jsme včera na chvilku na prochajdě a přišli jsme zmrzlý a to tu bylo asi 6°C.
Já jsem včera vyndala a připravila na vyprání věci do postýlky a poučila jak manžu, tak mamku, takže praní a chystání čeká je :grinning:
19. únor 2012 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, zatím nerodím, ale už bych tak ráda. Je mi malé moc líto, protože Willík je zase nemocný a ty stresy na ní musí mít vliv. My máme za sebou nejhorší noc v životě. V pátek v noci se vzbudil s děsným kašlem, dopo jsme byli na pohotovosti a výsledek laryngitida. Jenže včera večer od 22h se dusil a modral, dali jsme mu násilím čípek rectodelt, ale moc rychle neúčinkoval. Budil se dušením každou hodinu a v půl třetí se zase dusil, brečel a křičel, že chce umřít :cry: Byl úplně vařící, tak jsem mu dala předčasně další Nurofen a zase mi vyčerpáním usnul v náruči. Po půl hoďce jsem ho dala zpátky do postele a pak spal, s pár zakašláním, až do rána. Celou noc jsme měli otevřené okno, ručníky na sušáku...Od rána je mu už relativně dobře, pokašlává, teče mu z nosu, ale má jen lehce zvýšenou. Jsem zvědavá, jaká bude noc :frowning2: Mně je samozřejmě děsně, jsem úplně vypnutá, škrábe mě v krku. Nejradši bych už porodila a měla to za sebou. Zítra mě čeká další ko v Podolí a mám takové tušení, že tam strávím ještě dost kontrol a kdyby to šlo, tak snad malou vytáhnu sama :sweat_smile:
Já doufám, že začátek porodu poznám. Minule to byla tak jasná bolest, že se nedala přehlédnout. Ale ne vždy to tak je a břicho mi tvrdne docela často, do toho občasné bolesti zad...

@xavera nemusíš nutně vanu napouštět, stačí jen horká voda na břicho a záda cca 10 minut. My při prvním porodu neměli vanu a na poznání porodu mi stačilo jen těch pár minut a hned se kontrakce zkrátily a zpravidelnily.
19. únor 2012 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verbalinka ahoj, jsem asi blbá - jako dát si sprchu myslíš ? :slight_smile: nebo jak vodu....
19. únor 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak se mi to sakra krátí do TP mám 12dní,je to docela záhul,jak se mi mnění nálady,těším se....bojím se....brečím....už chci rodit....pak zas raději ne.....nevim jestli to poznám kdy jet :frowning2: no jako paráda,jestli holka neprokopne bazén tak nevim fakt a jestli bude druhej rychlejší jak se říká tak to bude frfr první byl za 3,5h :unamused:
19. únor 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@daja.had teda, to me prekvapuje :-O to fakt v porodnici budou prijemny, az jim tam prijedu a oni nebudou vedet o koho jde, jen ze me posila nejaky doktor :frowning2: ale vyvolani se chci vyhnout...dela prosimte Kozderka alespon hamiltona? mne pomohl sice po nekolikaty, ale pomohl, nechci vyvolavacku, mam z ni strasny strach :frowning2: ale zase ja si rikam, ze miminko vi samo, kdy chce jit ven, i kdybych mela prenaset 14 dni...uff, uz ted se vazne klepu...
19. únor 2012 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kosticka32 AHoj, taky mam TP za 12 dni a mam uplne stejne pocity jako ty :slight_smile: Kuba se narodil za 4,5 hodiny a byla bych radeji za ruplou plodovku, ale prvni mi zacal sam, tak uvidime :slight_smile:
19. únor 2012 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kosticka32
@deniskakubicek .... koukám,že jsme na to podobně já to mám dneska přesně za 14dní :slight_smile: , v úterý kontrola a klidně jsi říkám,že když už tam budu na těch monitorech,tak už bych tam mohla ležet a porodit :slight_smile: , ale na druhú stranu mám strach a chci ještě užít si kopančeky, i když mě bolí už jak čert :unamused: , ale takhle kdyby to začalo v nemoc.,tak bych aspon se nebála abych to poznala :slight_smile:
19. únor 2012 v 19:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verbalinka .... och,tak to jste měli děsnou noc :frowning2: , chudáček malý :frowning2: a ty stresy,co jsi si taky musela zažít, to je něco strašné :frowning2: , přeji Vám ať dnešní noc je už dobrá a malému je líp a líp :wink: Přeji ať začátek porodu poznáš a pak to jde rychle a hlavně ve zdraví :wink:
19. únor 2012 v 19:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 to mne kopanecky neboli a vlastne to ani jeste nechci mit za sebou, chci si jeste uzivat klidku a pohody s prvnim synem, pac on je tak hodny, ze mi to az hlava nebere :grinning: si kolikrat rikam, kdy ze prijde obdobi vzdoru, brisko neprekazi a je mi fajn, ale na druhou stranu se na miminko moc tesim, jen ty obavy, jak to zvladnu tam jsou :frowning2:

Holky, mam otazku...od vcerejska mne pri kazdem Matyho pohybu strasne boda v cipku, jakoby mel prcek nejakou obri jehlu v rucicce a bodal me tam...je to hodne neprijemne...mate to taky? co to je? Jinak ve 36.tt jsem mela CS 0 a zavrena :slight_smile:
19. únor 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek ... mně bolí jen občas,když se tak vystrkuje.....ručička nebo nožička...ale docela dost to zabolí :unamused: , jinak docela dost mě bolí i spodek, někdy nemůžu ani chodit, vstát,.....no a o spaní a přetáčení z boku na bok ani nemluvím.....co se týče toho,jak píšeš,že se ti zdá jak kdyby měl prcek jehlu v ruce,tak to znám docela dobře, už delší dobu to takhle cítim,ale jen občas a je to ale na pravý straně břišku, podbřišku......ale vůbec jsem se ani jednou neptala na to dokt. ....tak dúfam,že je to ok :pensive:
19. únor 2012 v 19:52  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 joo, stydka kost me boli jak cert od 20.tt a pretaceni v posteli je vazne ocistec :-/ ale uz to mame za par :slight_smile:
19. únor 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek ...máš pravdu,už je to za pár :confused: ,ale u mě to neni stydská kost,to je jak kdyby celý podbřišek....neumím to správně popsat, ale je to hrozné.....nebo takhle nějak bolí i stahy? kontrakce? přemýšlím jak mám pak zistit,že jsou to kontrakce? :unamused: to že se to bude stupňovat a zkracovat intervaly,to vím.....ale co mě vlastně bolí,nebo jaké to je,to vůbec netuším....na co se soustředit a pak vědět, jo to je ono :confused:
19. únor 2012 ve 20:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 Jani, ja u prvniho mela porod celkem fajn, mela jsem tedy od 30.tt silne poslicky a taky jsem nevedela kdy jet, ale nejak jsem to poznala, nepomohla vana, bolesti byly silnejsi a silnejsi, az na rozdychavani, tak jsem pak jela...ale muzu ti rict, ze ted mam pocit, ze to taky nepoznam, a u prvniho jsem ani nepocitala intervaly, slo to rychle...ale to uz jsem prenasela 17 dni...
19. únor 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf taky nerodím, ale přijde mi že odchází hlenová zátka :slight_smile: ale jistě to říct nedokážu :slight_smile:))
Každopádně si chci už zabalit do porodnice, doma je vše nachystáno :slight_smile:))
Dávám malému 14 dní a půjde :wink: :grinning: :dizzy_face:

@verbalinka jejej ta langritida teda řádí, to je děsný, hlavně že jste to přečkali. Je to to nejhorší když jsou nemocné děti... :frowning2: tak snad už bude jen a jen dobře!!

@kosticka32 juu tak to vypadá že budeš první :slight_smile: neboj určitě to všechny poznáme, taky v to doufám a věřím :sunglasses:
a s tou náladovostí jsme te%d taky na zabití. Holt už je toho moc :slight_smile:)

@deniskakubicek jéé další adeptka na prvenství :slight_smile:)) to jsoem zvědavá kdo z vás dřív :slight_smile:

@jana8 tak jste 3 spolu :slight_smile:) to je dobrý :slight_smile:)

@deniskakubicek ten náš kluk má jehlu snad všude, nejvíc mi to ale píchne u pupíku když to přeženu...
19. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 mě třebas nebolelo nic :grinning:
19. únor 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek ..... ja jsi myslím,že když budu sama doma,tak vanu určitě nebudu zkoušet, protože nejsem jsi jistá,jestli bych se z ní dostala :sweat_smile: a co tě bolelo? ten spodek jak píšu nebo jak to zistím?nebo budu čekat,že se to bude stupnovat? mě to bolí šíleně dlouho,ale v kuse a pak zas je klud,ale neni to až také rýchle za sebou.....tak nevím.....
@zdeniii .... a jak jsi poznala,že máš ject?
19. únor 2012 ve 20:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,ě dnes nějak divně bolelo břicho a občas mě tam píchlo a občas jsem dostala křeč do třísla,ještě že jdu v úterý na kontrolu.
19. únor 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 jelikož jsem přenášela tak jsem jela na příjem do porodnice že si mne tam už chtěli nechat na pozorování :wink: a dr po vyšetření povídal že rodím :slight_smile:)) nu a malá byla za pár hodin na světě .-)) kéž byse to zase takhle podařilo :slight_smile:)
19. únor 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenpet - mě se teď taky nějak více pojevuje tvrdnutí, bolení třísel, žeber, ale myslím, že je to normální
19. únor 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j to asi je,ale kdo to má vydržet.Snad to ještě měsíc vydržíme.
19. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek