• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@petrita83 neboj však do termínu je ještě několik týdnů :wink:

O spaní mi holky ani nemluvte, já do postele nechodím dříve jak o půlnoci a pak je to fajn, vstanu jen jednou :slight_smile: páč jsem úplně ko :grinning:
Včera jsme celý den zápasili s horečkou u dcerky, byl to děs, ale dneska už je dobrá tak nevím co to bylo... hlavní je že už je jí dobře. Jdeme se dneska kouknout do školičky, tak jsem zvědavá :wink:
21. únor 2012 v 08:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf
@petrita83 děkuji :slight_smile: asi bude o trošku větší než první klučina. Ale snad ne o moc.
21. únor 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii noo, ja budu urcite prenaset :grinning: jsem na to pripravena...pac jsem zavrena a drzim jak blazen :confounded: zadne poslicky ani tvrdnuti uz nemam...
21. únor 2012 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zdeniii s horečkou?z čehopak?hlavně že už je to OK.
My jdem dneska do herničky MC :slight_smile:
A malej spal celou noc, zázrak.A já taky, nepamatuju si že bych se moc budila.
21. únor 2012 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak kdybych věděla z čeha tak by to bylo super... tak už jí má zase, ale jen 38,5 :frowning2: do toho průjem a teď se mi ze sirupu poblinkala... fakt paráda :frowning2:(
21. únor 2012 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no teda... :confused:
21. únor 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ajajaj tak hlavně ať jí je brzo lip!! Chudera:(
21. únor 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka to téééda asi bude větší:slight_smile: ale určitě ne moc,7 kg jako ten malej čínanek mít určitě nebude:slight_smile:
21. únor 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@zdeniii jejda, tak snad nebudete také marodit a teplotka se brzy ztratí.

Já byla včera u kámošky. Má měsíční holčičku a podle fotek na fb jsem si říkala, jaká je už velká, ale když jsem jí viděla, tak to není ani možné, že Kubík byl tkaovej prtousek. Je to takovej malej bobek, až jsem si říkala, že se jí bojím pochovat, ale nakonec se jí u mě tak líbilo, že i přes prdíky, co se pořád kroutila u mě usnula a spala jako andílek :slight_smile: Já už se taaaak těším na to naše miminko, už abych ho měla v náručí :wink:

Ve čtvrtek jdu do té poradny, tak jsem zvědavá co mi řeknou, bříško trvdne a možná mám nepravidelné kontrakce, vždycky mě na chvilku ztvrdne bříško a pak to přejde do zad. Podle mě poslíčky by tolik neboleli. Není to nijak hrozný, ale spíše nepříjemné :confounded:
21. únor 2012 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já už si ani neumím představit malé miminko, zas bude takové křehké, malinké, ručičky, nožičky, dupka... :dizzy_face:
Já myslím že ti řeknou že je to ke konci těhu normální, všechno trénuje, aspoň to budeš mít vytrénované :slight_smile: i když věřím že je to nepříjemné. Mně též bříško tvrdne, malej tam dělá šílené věci...ale aspoň se to pěkně chystá k porodu.

No a právě dochystávám věci do tašky - až malej usne, tak ji sbalím úplně. Ještě musím dokoupit pár věcí - musli tyčinky, 0,75ml Rajec, malý Bepanthen (mám jen jeden a ten používám na Danyho a vzorečky má Dany v přebalovacích pytlících se kterýma cestujem a chodíme ven). Já to schválně zase vyfotím, bude toho 2x tolik jak minule, to jsem si pořád volala, ať něco ještě přinesou :grinning:
21. únor 2012 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte někdo jak je to, když bych po škole chtěla nastoupit na mateřskou? Kolik budu dostávat od státu a tak?
21. únor 2012 v 10:33  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (31. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peka11 záleží jestli jsi při škole pracovala, mateřská se vypočítává z platu.
21. únor 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj holky, tak máme za sebou další kontrolu, utz mi nedělala ale podle pohmatu je prý pořád hlavičkou dolů, CS 2, přibrala jsem kilo za týden :unamused: na monitoru paráda, prý záznam jako do učebnice :slight_smile: akorát mi vyšel pozitivní ten streptokok, tak prý dostanu antibiotika kapačkou při porodu...snad to stihnem a bude to dobrý :slight_smile:

@peka11 pokud jsi nepracovala, tak na mateřskou nemáš nárok a dostala bys hned po porodu rodičovský příspěvek na 4 roky, 9 měsíců se pobírá 7600 Kč a pak až do 4 let věku dítěte 3800 Kč...jedině pokud tatínek miminka pracuje a odvádí alespoň 270 dní v posledních 2 letech nemocenské pojištění, tak může provést volbu délky rodičáku on, ale to přesně nevím jak se dělá, nejlepší by bylo zajít na sociálku a zeptat se konkrétně na vaši situaci :wink:
21. únor 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peka11 akorát jsem chtěla napsat, to co @verush89 . Na mateřskou, pokud jsi nepracovala nemáš nárok a pak až ten rodičák, ale ted si myslím, že už to ani není hned na 4roky, ale také si podle nového zákona můžeš vybrat. Je to těch 220000,-

@verush89 gratulka k poradně :wink: Páni, tak ty už máš CS2? Já pořád 1, ale v průkajdě to mám psané už od začátku. S kilama si hlavu nedělej, mě jdou také jednou více a rychle nahoru, pak se mi to třeba měsíc drží na stejné váze. Ono to půjde pak samo dolů.. aspon něco :slight_smile:

@andelka no, už se těším na prdolku, ale to malé drobátko, proti tomu našemu dlouhánovi bude nezvyk :grinning:
21. únor 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 - super, v poradně, taky se hrozím toho streptokoka, jdu tam ve čtvrtek, jinak já už mám CS 5, ale myslím, že to ničemu nevadí. Břicho mi taky řádně tvrdne a sem tam mě bolí i spodek, asi taky začátek poslíků :slight_smile: ale jinak dobré
21. únor 2012 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 tak poradna bezva :slight_smile: ze streptokoka si nic nedělej, já ho budu mít beztak zas taky a kamarádka ze cvičení ho má též...to je běžné.
Já teda vůbec netuším jaké mám CS, minule jsem se na dvou posledních poradnách sama na to ptala Dr, sám by mi nic neřekl ani to nikam nepíše (anebo to po něm nepřečtu, jako skoro nic :grinning: )
Jj, kila - to je jednou tak a podruhé jinak.Já teď za 14dní půl kila, jinak pravidelně jsem dávala 2kg za měsíc :sweat_smile: a v minulém těhu poslední 3týdny taky 1kg týdně :confused: ještěže byl brzy konec :sweat_smile:
21. únor 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - já už se teď radši ani nevážím, mám pocit, že je to každý den o půl kila nahoru :slight_smile:
21. únor 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verusa.j já se také už raději vážím jen před kontrolou.
21. únor 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@peka11 rodičák je celkem 220tis a je jedno jak to budeš pobírat. Na mateřskou nárok nejspíš nemáš, ale kddoví jak je to teď podle nového, raději se zeptej na sociálce...
21. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf já mám CS 4 :slight_smile:) už měsíc
21. únor 2012 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ty jóóóó 4 já taky jen 2:slight_smile:
V pátek jdeme do porodnice tak uvidíme co bude nového:slight_smile:
21. únor 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verush89 kilama se netrap, hlavně, že je vše jak má:slight_smile: ja už mám teď pocit, že příbiram i ze vzduchu:slight_smile: celou dobu chodím v normálních kalhotách a na poslední týdny budu potřebovat snad tehu kalhoty:slight_smile:
21. únor 2012 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrita83 ty seš dobrá, 37tt a prej těhu kalhoty :grinning:

Koukala jsem na staré fotky z prvního těhu a teda je to docela rozdíl (i když tělesné problémy stejné)
To je 37tt s Danym a dnešní 36tt - ta nová je teda focená z větší dálky, ale o tolik zase ne
21. únor 2012 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka počkej a ta nová je v modrém nebo červeném? Tuším, že v červeném ale to pak nechápu kde toho klučinu 2700 g schovavas?:slight_smile:
21. únor 2012 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zdeniii .... ahojky, tak na kontrole vše ok...malá hlavičkou dole, stále jsem zavřená a bohužel váhu jsem se nedozvěděla....ale zeptala jsem se,tak dokt. chytil dole hlavičku až jsem mu řekla,že to bolí,tak se omlouval a pak řekl no.....3680g po vyčúraní....jasné po porodu....tak si to tipnul,jak kdyby sázel sportku :sweat_smile: , tak se to dozvím až u porodu....ale snaha byla :pensive:
21. únor 2012 v 16:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@verush89 .... gratulka ke kontrole :slight_smile: a držím palce,ať hezky stihnete i kapačku před porodem, CS 2 :confused: , jak se to zistuje, já o ničem takovém nevím....ale jsem zavřená,takže to je asi to CS 0 ....nevím
21. únor 2012 v 16:58  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@verusa.j .... cože CS 5? to už se blíži k porodu nebo ne? já jsem byla v tom,že jak je to větší tak se to přibližuje k finishu....nebo ne?
21. únor 2012 v 17:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 - no fakt netuším, jsou holky, co to tak mají i měsíc, nebo jsou i otevřené, takže já se tímhle moc neřídím, spíše vím, že se tam něco děje
21. únor 2012 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka - tvoje bříško ani nevypadá na těhotenství, já bych to na tobě vůbec nepoznala.
21. únor 2012 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka ... tak to koukám,kde je Dominik na fotce :confused: , vždyt máš fakt mini břiško a to v 37tt :confused:
21. únor 2012 v 17:06  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek