• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@verusa.j ... a to CS to je vlastně jak jsi otevřená? nebo co to vlastně znamená....nějak tomu nerozumím
21. únor 2012 v 17:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 - ne, to znamená, jak se ti ten čípek zkracuje, čím větší číslo, tím více se zkracuje, pak zaniká, pak se můžeš otevírat, aspoŇ myslím
21. únor 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, na netu jsem našla o CS tohle :
CERVIX - SCORE (CS) - v těhu průkazce je tabulka zaznamenávající stav děložního čípku, tzv. uzávěrového aparátu dělohy. Normální čípek je tuhý, uzavřený v celé své délce 2-4 cm, směřuje dozadu = CS 0. Čím blíž je porod, tím více se čípek posunuje do středu, zkracuje se, měkne, otevírá se, tlak plodu na uzávěrový aparát sílí. Stav čípku se hodnotí bodově: malá změna je hodnocena 1, výraznější 2. CS je jejich součtem. Počítá se při každém gynekologickém vyšetření, výsledek se zapisuje do sloupku označeného příslušným týdnem těhotenství. Dole je vyznačena kritická hranice v jednotlivých týdnech. Její překročení znamená varování, že hrozí předčasný porod či potrat. U donošeného těhotenství informuje CS o připravenosti porodních cest. Pokud je hodnota CS vyšší než 7 bodů, lze uvažovat o indukci porodu = umělém vyvolání porodní činnosti.
Maximum je CS 10
21. únor 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jana8 ne ne, CS je cislo slozene z vice "priznaku" - zkracovani cipku, otevrenosti, a dalsi. Ale v dnesni dobe uz se to pouziva jen orientacne, protoze muzes mit 0 a vecer rodit, nebo s 8 chodit i mesic.
21. únor 2012 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petrita83 nová je v červeném. A to teda Domík váží odhadem skoro o půlkila víc než Dany ve stejné době :confused:

@jana8 Dominik je v červených gaťkách, 36tt :wink: ale stejně je to rozdíl jak blázen
Vtipnej doktor :grinning: hlavně že je všechno v pořádku :slight_smile:

Ty CS - to moc zas tak neukazuje, je to souhrn různých ukazatelů a kolikrát se to může změnit hodně rychle. Ale je fakt, že jsem taky tušila že těhu nebude už dlouho trvat, když se z jedné kontroly na druhou změnilo CS z 2-3 na 5 - to bylo týden před porodem, těch 5. Ale někdo má pořád CS1 a druhý den frčí do porodky :sweat_smile:
21. únor 2012 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka kde to dítě máš??? to není ani možné toto :slight_smile:) každopádně závidím být bez břicha :sunglasses:
21. únor 2012 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jjo na CS to vůbec nezáleží, s Helí jsem měla hodně vysoké a stejně jsem přenášela :slight_smile: a třebas moje sestřenka měla do porodu CS 0 :slight_smile:)
21. únor 2012 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 doktor opravdu vtipálek, je vidět, že je to "stará" škola... hlavně že je vše v pořádku :slight_smile:
21. únor 2012 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zdeniii já řeknu manželovi o víkendu, až budu nějak normálně oblečená, aby mě vyfotil celou, tam to bříško vynikne líp. Ale běžně mě nemá moc kdo fotit :unamused:
21. únor 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@verusa.j
@zr.ska
@verbalinka
@andelka
@zdeniii .... holky moc Vám všem děkuji za info o CS :slight_smile: , ted aspon vím,že to neovlyvní porod :slight_smile:, mě vždy dokt. když jsem na koze řekne,že jsem zavřená a teď jsem si spoměla,že řekne něco jako - na 2pa... a dál mu bohužel vůbec nerozumím :sweat_smile:
21. únor 2012 ve 20:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ... to jsem si myslela,že Dominik je v červených :sweat_smile: a na mé překvapko se ukrývá asi v neviditelném břišku :sweat_smile: a to jo,dokt. je fakt vtipálek :grinning:
21. únor 2012 ve 20:30  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii .... stará škola, to je :grinning: a jak se vede malej? je jí už lépe?
21. únor 2012 ve 20:32  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 nene pořád má kolem 39, uvidíme zítra..
21. únor 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii .... ted se omlouvám,ale nějak jsem to nepochopila....pořád má kolem 39?
21. únor 2012 ve 22:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ... och ,promin,už mi to docvaklo,asi jsem si sedela na vedení :slight_smile: ....tak to je hrůza takovou vysokou teplotu? a čípek nezaberá?
21. únor 2012 ve 22:38  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii moc jsem na vás myslela, jak se Helence daří, jestli už je to lepší.. :unamused:
Dany měl na podzim takové teploty, jinak mu nic moc nebylo, mysleli jsme že je to šestá nemoc ale neosypal se, tak jsme šli k Dr a byla to nějaká breberka, nakonec to přešlo samo po pár dnech. To je hrůza když člověk neví...
No a u nás se taky marodí, zatím teda já, jsem nachlazená, bolí mě v krku (to samé co před 14dny), Dany zatím OK, ale když kýchne, tak mu taky teče z nosu. Takže fakt bezva :confounded:
22. únor 2012 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak záhaa s Helenkou nejsíš vyřečšena, dneska se trochu osypala, a teploty už nejsou, takže 6tá nemoc :slight_smile: Hlavně že už je to "dobré" :slight_smile:
22. únor 2012 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka nu tak to se dej rychle dokupy at jsi na porod fit! Ty změny počasí jsou děs co, akorát zase bude něco létat ve vzduchu, už aby bylo pořádný jaro a léto! :dizzy_face:
22. únor 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii tak to je dobře, že už teploty přešli. My měli 6tou nemoc loni v lednu a v prosinci malej měl asi 5dní také vysoké teploty, že dr říkala, že to je náběh na angínu, ale to se podle CRP nepotvrdilo, takže jen nějaká virozka, ale zvracel u toho, takže kromě čaje nic nejedl, také pěkně zhubnul :unamused:

@andelka krásné malé bříško. Ale klidně ho můžeš mít takové malé, ale zato máš třeba prostornější pánev, proto bříško tak nevyskočí :wink:
22. únor 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 gratulka ke kontrole, malá už je pořádnej macík :wink: Tak hold překvápko u porodu, kolik nakonec bude vážit :wink:
22. únor 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@elisia tak jak to vypadá? Už by tu první miminko tedy mělo být, že? :wink: Doufám, že vše dopadlo na jedničku a brzo dáš vědět! :slight_smile:

@andelka teda bříško opravdu úplně jiný než s prvním! A tedy v porovnání s tebou mám dokonce i já obří :grinning:
CS u nás doktor asi taky neřeší, nikdy jsme od něj žádnou hodnotu neslyšela...nebo se mi čípek ani nezkracoval :sweat_smile:
22. únor 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak také přidám své včerejší bříško, ale přijde mi ve skutečnosti větší než takhle na fotce :wink:
22. únor 2012 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
@zdeniii tak to u vás fakt byla 6nemoc, no vida. Tak teď už to bude OK :slight_smile:
No je to děs, nemocná bych rodit nechtěla. Dneska se budu šetřit, protože přece jen smrkáním a kýcháním se namáhá břicho a tak..no ale zítra a pozítří budu na malého skoro sama, tak to bude veselé :unamused:
@luciasekf jj, prostornou pánev to teda mám :grinning:
Moc hezké bříško...a za chvilku z něj vykoukne miminko :slight_smile:
22. únor 2012 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka doufám, že se brzy uzdravíš, abys byla na porod fit. A co výtah? Už Vám začínají dělat nebo to ještě výjde a začnou až po porodu.
Děkuji za pochvalu, už se fakt na prdolu těším a jak jsem byla u té kámošky, tak ještě více, ikdyž Kája řvala jak tur, měla prdíky.
22. únor 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak včera u dr. a napsala mě nějaké tablety na zavádění,snad to bude dobrý.

@luciasekf hezký bříško

@andelka kde ho máš schovaného?
22. únor 2012 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf pěkněj pupík, myslím že mám dost podobnej :grinning: ikyž si připadám mnohonásobně větší :grinning: :grinning: :grinning:
22. únor 2012 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@petrita83 mě na těch fotkách připadá takový malý, ale ve skutečnosti mi přijde strašně velký :grinning:

@petrita83 , @lenpet děkuji :wink:
22. únor 2012 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciasekf děkuju, budu se snažit co nejdřív vyléčit. Výtahy dělají odvčera, s hlukem to ještě šlo, ale už jsme museli po schodech a dneska už rubají, přímo nad náma. Jestli Dany neusne, tak s ním bude muset jít mamka ven, ať spí v kočárku. Já se teda dneska necítím na nic :unamused: .

To je sranda s těma bříškama,mně taky na fotce přijde malé a ve skutečnosti jako balonek :sweat_smile:
22. únor 2012 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@luciasekf no právě mě taky :slight_smile: ..pak vidím fotky a vypadám podobně jako ty..ale cítím se jako slon co neprojde dvěřma :grinning:
22. únor 2012 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka to je blbé s těma výtahama. Mě stačilo, když v létě vedle nás stavěli barák a Kubík má okna pokojíčku zrovna k nim, takže to byl furt bordel, ani jim nevadilo, že ruší klid :angry:
22. únor 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek