• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
@andelka prave, ja tohle mela u Kuby az ve 36.tt, ale bylo to festove...ted me to prekvapilo, lezet stejne nemuzu, to proste nejde s ditkem, cvicit bohuzel taky nemuzu, mam zakaz kvuli krvaceni :frowning2: takze jsem proste v pytli, navic me nejspis chytly plotynky, to pred tehu neznam... ach jo
27. říj 2011 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka do epina půjdu určitě znovu protože porod bez poranění je vážně super :slight_smile: tak si ho chhci zopakovat :sunglasses: Copak tobě se to nepadařilo? ale i tak to hodně pomohlo viď psychicky... :dizzy_face:
Nu uvidíme, třetímu se nebráníme ani jeden :slight_smile: ale asi by bylo až po delší době a ne po 2 letech jako tito :slight_smile: takže si dokážu představit aby pak nebylo jedináček že budou zase dvě :grinning: Necháme to osudu :dizzy_face:

@deniskakubicek Krásnej pupík už máš, já mám taky pořádnej :_) jsem porovnávala fotky a takovej jsem měla s dcerkou o měsíc dýl :slight_smile:) holt se rozvaluje :slight_smile:))

Já měla u porodu také muže, byl tam úplně od začátku, a bylo to rychlé. Nějak jsem ho vůbec nepotřebovaala jen mi stačilo vědět že tam je, ani jsem ho nedržela za ruku nic :slight_smile:) dokonce tam i na chvili usnul když jsem byla ve sprše :slight_smile:) což mi přiznal až po nějaké době :grinning: Ale když malá vykoukla na svět bylo to to nejkrásnější mít jí na břiše a dívat se s mužem do očí a políbit se, to byl ten nejsilnější zážitek. Proto bych ho chtěla mít u porodu zase aslespoň na ten konec, jinak jsem také domluvená s dulou :slight_smile: byla jsem i poprvé, ale nakonec jem její služby nevyužila - cítila jsem že to zvládnu sama :slight_smile:
27. říj 2011 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek No teda, to je situace :frowning2:

@zdeniii nene, mně bohužel ne, ale neměla jsem nacvičeno až tolik, nějakých 28, malej měl 34,5, vím že se PA snažily to roztahovat, pak vím že říkala jedna druhé že se to trochu trá, taky jsem blbě tlačila a bylo třeba dostat prcka ven, tak mě šmikli. Ale jen trochu, asi 1,5cm a vnitřní poranění nemám žádné. A je fakt, že psychicky to pomohlo hodně. Určitě budu kupovat zas a moc ráda bych to zvládla bez nástřihu.
Jj, taky to necháme. Kdyžby třetí, tak taky až za delší dobu, záleží na spoustě věcí. Ale zatím máme "splněno" :slight_smile:
Jé, to muselo být krásný :dizzy_face:
27. říj 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak to se to teď už určitě povede!!! Já měla natrénováno 29 :wink: a Helenka měla 4,15 kg 52cm a hlavička 36 při měření :slight_smile: takže taky žádný tintítko :slight_smile:)))
28. říj 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky moc děkuji za předešlé informace k látkování, jste hodné. Ale jak tak koukám, tak už se zase bavíte o něčem co teda vůbec nevím co je :grinning: :grinning: ale už mě to moc nepřekvapuje jako prvorodička jsem ze všeho náramně vykulená a přitom se tak snažím průběžně načítat co a jak. Jak pak jste cvičili to roztahování, mohuli se zeptat? Jinak vidím, že jsou tu samé odvážné maminy, druhé dítko na cestě a už srandují o dalším :wink: , tak všem přeji hlavně ať jsme pěkně zdravé a miminka taky
28. říj 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@zdeniii
@andelka
Holky, co jste to mely natrenovane? rada se priucim :slight_smile:
28. říj 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas14 ja taky byla vykulena, mela jsem vsechno nactene, ale realita je uplne jina, ted to beru s nadhledem, asi proto, ze vim, do ceho jdu a nervy uz mam vycvicene :grinning:
28. říj 2011 v 18:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek
@martas14 existuje takový balonek Epi-no, kterým se trénuje hráz, postupně s ejakoby roztahuje a mělo by to pomoct k tomu, aby nebyl nutný nástřih. Jsou s tím výborné zkušenosti. cvičí se s tím od 36tt, pomalu by se měl dostat člověk na průměr 10cm. co jsem slyšela, tak holky buďto měly nástřih malý nebo vůbec žádný. Ten můj byl úplná sranda, hojilo se to super a v podstatě v den porodu jsem šla normálně na wc a nebyl žádný problém, i jsem mohal normálně sedět. Ještě jsem pila maliník a jedla lněné semínko a je fakt, že Dany vyklouzl bez problémů, žádné oděrky vnitřní nebo tak něco nemám, ani na wc mě nic neštípalo nebo tak, pohoda. Ale příště bych radši úplně bez poranění.
28. říj 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka muzes mi poslat nejaky odkaz a navod? :slight_smile: ja totiz byla potrhana strasne moc :frowning2: sili me vevnitr a z venku az ke konecniku, bylo to hrozne, nerada na to vzpominam...Kuba mel normalni miry 3870g a 51cm, malinik jsem pila taky, seminko nee...
28. říj 2011 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek je tady na koníku diskuze hodně obsáhlá :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no/ jinak najdeš balonek na www.epino.cz
28. říj 2011 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii uz to mam, jsem si to nedovedla predstavit :slight_smile: a teda jeste ani nedovedu :grinning:
28. říj 2011 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek no je to vážně super pomocník, je to sice drahá záležitost, ale myslím že tato investice se vyplatí a navíc můžeš ho pak třebas prodat nebo rovnou koupit z druhé ruky... :wink:
Já ho budu pořizovat určitě zase!
28. říj 2011 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii to se da koupit i z druhe ruky?...prave tohle si nedovedu predstavit, ze bych ho koupila za 2500Kc a pak ho "prodala" ? to jsem vubec netusila...asi nekde juknu, i kdyz mi predpovidaji porod driv, tak snad i tyden staci trosku k protazeni, ze?
28. říj 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek já cvičila všehovšudy celkem tak 12x... :slight_smile: no právě na té diskuzi si ho holky i prodávají vzájemně. Já si teda koupila nové a pak ho prodala... a ted si ho bude kupovat kamarádka nové a pak ho dá mně...
28. říj 2011 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek ják ti mohou už teď předpovídat porod dřív?
28. říj 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ahaa, procitam diskuzi a zatim me to moc neoslovilo... no, mam nejake potize, tak proto, uz ve dvou centrech mi rekli, ze mimi nedonosim do konce :frowning2: ale ja jsem optimista ;)
28. říj 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek aha, tak to potom chápu, nu to by možná pak stálo za zvážení i poradit se s dr, jesli bys mohla epino používat, přeci jen jestli jsou problémy je lepší možná nic "nedráždit"...
28. říj 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii ja se s nim zkusim poradit, i kdyz pochybuju, ze o tom nekdy slysel, on je trosku staromodni, dokonce mi ani nechce dat nehormonalni telisko :-/ no a nebo tady budu jedina nastrizena a budu vam zaaaavidet :slight_smile: i kdyz ja se s tema ranama zahojila docela rychle -tuk, tuk, tuk!
28. říj 2011 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@deniskakubicek co jsem se bavila se svým dr. tak dokence už o epinu mluví na nějakých školeních nebo prostě nejakých těch jejihc sezení, takže informovanost začíná být dobrá :slight_smile:
Ale ono je někdy to nastřižení lepší než být potrhaná, přeci jen je to čistý řez a ne potrhanost...
28. říj 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no bezva děkuju zase za další novinku, jen tak dál holky pěkně se bavte ať se nám prvorodičkám otevřou obzory :wink: to je stejně věcí co se může při takovém porodu stát a tak celkově, no fakt těžko říct jestli je lepší vědět nebo nevědět do čeho člověk jde :slight_smile:
28. říj 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas14 on to má každý jinak, já jsem takový "kurzový" typ, a jsem radši když mám dost informací. Ale zas nemaluju čerta na zeď a zbytečně se nestresuju, jen prostě aby člověk měl trochu šajn, co a jak může být a co se může stát.

Epino jsem kupovala od paní, která ho nestihla použít (porodila dříve) a pak jsem ho zas prodala kamarádce, takže mě celkově stál asi 500kč. Teď někde koluje po kamarádkách, v jedné diskuzi kde jsem už dlouho, máme dva a předáváme si ho. Ale teď asi koupím nové. U použitého se musí dávat kondomy a to se mi nechce. A zájemkyň bude vždycky dost, protože se už o tom mezi těhulkama dost ví, tady na MK je ta diskuze o epinu už dost dlouho, takže zkušeností už jsou mraky.
28. říj 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka no já to mám taky tak....ráda o všem vím a fakt díky internetu je dnes všechno jednoduší a informace komplexnější, ale naštěstí se taky ničím nestresuju, spíš to má člověk aby ho něco nezaskočilo.
navíc nikdy nevím co se může hodit :slight_smile:
28. říj 2011 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@martas14 ....souhlasím s tebou, my prvorodičky jen žasneme,co všechno se může a nemůže stát a taky jaké jsou vymoženosti....epino,cviky,..... :fearful: ....taky na to mrknu :wink:
29. říj 2011 v 16:31  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
ahoj holky, no já jsem taky v šoku .. to jsou věci co já se tady nedozvím.... ale epino asi super .. ale ta cena je přísná ... a po pravdě ještě jsem nečetla ten návod ale předpokládám že se zavádí do pochvy tak to nevim zda je ok kupovat ho z druhé ruky ... ale jak řikám ještě jsem nečetla jak se to používá .... takže jdu na to :slight_smile:
29. říj 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jana8 vymoženosti to jsou,a le mooc užitečný :slight_smile: já jsem na to v prvním těhotenství narazila náhodou a jsem za tuto náhodu velmi vděčná :_)
29. říj 2011 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meluzina jjo zavede se dovnitř a postupně nafukuje a tím se trénuje hráz :slight_smile: o mnoho lépe než když jí masíruješ prsty...
Já myslím, že když víš od koho kupuješ tak problém není a dá se vydesinfikovat, přeci i na gyndě dřív nebyly jednorázová zrcátka na vyšetření :wink:
29. říj 2011 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meluzina tady na MK na bazaru se dá myslím epino koupit skoro kdykoliv. Použité se buď poctivě dezinfikuje, jsou na to speciální čisticí čtverečky jednotlivě balené, nebo se používá s kondomem.
Já uvažuju i o masáži, mezi epinováním, protože přece jen mám už dole jizvu a bude se muset přizpůsobit i ta a bude to asi tužší místo. Vím že PA říkaly, že se to jednak začalo trhat ještě než se rodila hlavička (ale to bylo ještě v poho, to neřešily), druhak že prý mám poněkud vyšší hráz jakoby, takže opravdu musím pro to něco udělat a epinování neflákat.
Pokroky byly bezva, vím že jsem začínala zlehka, jen cvičně, na 5,5cm a končila tuším na necelých 9cm.
29. říj 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já masírovala vždyky po cvičení s epinem ještě... nebo aspoň promazala :wink:
29. říj 2011 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zdeniii no já právě, ne, tak tentokrát už jo. A co jsi na to měla?
30. říj 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek