• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky s termínem porodu v březnu 2012

16. února 2015 
Ahojky,
u nás taky stále beze změny...jen už se pohybuju jak důchodce - kyčle a záda, au au :unamused: Od včera mě to bere fest!
@verbalinka drží pěsti ať jde všechno hladce! ...možná už teď máš princeznu v náručí :dizzy_face:
28. únor 2012 v 11:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdeniii ja myslim, ze neudela, ze tohle proste nedela a vecne ho premlouvat ke kontrole cipku se mi taky nechce :-/
@petrita83 doufam, ze to pujde samo...ale ne zitra :slight_smile:
28. únor 2012 v 11:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek zítra nohy křižem:slight_smile: budu je držet taky :grinning:
28. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@daja.had já včera večer myslela, že snad vyskočí:slight_smile: ale nakonec tam měl jen nejakej mejdan:slight_smile: jinak důchodce:slight_smile:)) a ještě nemotornej:slight_smile:
28. únor 2012 ve 12:15  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, kdo byste si ještě třeba stihli půjčit...super je knížka "K porodu bez obav" - já jsem si ji minule okopírovala :slight_smile: a část o 6nedělí jsem si vzala s sebou do porodnice.
28. únor 2012 ve 12:33  • Odpověz  • To se mi líbí
tak holky vidím, že držíme :slight_smile:)) Co máte jinak nového? to, že jsem jak důchodce čim dál tím víc to sem psát nebudu :slight_smile:)) Já se tak holky teším až ho budu mít v náručí.
28. únor 2012 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
ahojky holky, tak už jsem tu. Celý víkend mi nešel net a včera jsme byli v Praze. Byla jsem na poslední kontrole před porodem v trombo centru a přijeli jsme až odpo a to už se mi pc nechtělo pouštět :frowning2:
Navečer jsme s mojim skládali skříň, co jsem si koupila pro prcka, protože se mi to pod přebalovák vše nevejde :frowning2:
Strašně moc jste toho napsaly, že už ani nevím, na co reagovat. Jen, že gratuluji k mimískům!

Jinak jsem si včera myslela, že už také jedeme do porodky. Večer bolesti, které přecházeli do zad. Teplá sprcha nepomáhala, chození také ne, až když jsem si lehla, tak to přešlo. Mimčo pěkně řádilo.
O kyčlích ani nemluvím, denně spím tak 3hodky, do té doby než se probudím na wc, pak už bolestí ani nespím a jen se převracím. Chození už je u mě také problém, fakt hrůza. S Kubíkem jsem tohle neměla a to jsem přibrala o dost více než ted :frowning2: Myslím, že mi to dělá asi i maliník ty bolesti, jak se vše povoluje,... Včera jsem si ho dala večer a pak mi to začalo :confused:
28. únor 2012 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka moc ti držím palečky, aby ses rozhodla správně a vše šlo podle plánu :wink: Budeme se těšit na zprávičky o malé.
28. únor 2012 ve 14:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrita83 no tak to je to čeho se trošku bojím, když mám všechno s malým jinak, krev vyšla špatně takže jsem byla na plodovce, na cukrovku jsem už raději nešla a teď tohle. Takže kdoví co si malý připravý k porodu, ale doufám, že žádné komplikace. :wink: jinak dostane hned pěkně na prdelku :slight_smile:)
S Helenkou jsem měla právě porod úplně nádherný, klidně bych takhle odrodila všem :grinning: za úplatu :grinning:

@verush89 tak jsem toho steptokoka probírala s porodní dr a říkala, že jediné co je blbé že když ti praskne plodovka, tak normálně bez ní můžeš být den, ale takhle je hned zapotřebí dávat ten penicilin, takže hned jet do porodnice. A když se porod nerozjede, tak se mu musí pomoci vyvoláváním kvůli infekci. Jinak tam rozdíl není....
28. únor 2012 ve 14:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdeniii na streptokoka se dává penicilin? Ouha, jsem na něj alergická, asi bych to měla probrat ve čtvvrtek v poradně. S Kubíkem jsem ho neměla a ted jo :frowning2:
28. únor 2012 ve 14:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf jjo dává se penicilin právě pokud nejsi alergická, pokud jsi tak se asi nic nedává. Rozhodně to prober s dr a upozorni na to personál v porodnici!!! To se tě na to nikdo neptal???
28. únor 2012 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdeniii mám v průkajdě uvedeno červenou barvou, že jsem alergická na Penicilin, ale ted co jsem byla poprvé v poradně v porodce, tak nic neříkali. Jen, že jsem měla pozitivní nález na streptokoka. Tak to já hned ve čt zahlásím, co s tím.... Nechci, aby mimčo něco chytlo :unamused: Ani nevím, co by se stalo? Museli bychom být déle v porodce?
28. únor 2012 v 15:10  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, zacali vyvolavat. Zatim tableta na dozrani a slabe kontrakce. Ja klidne 29. beru :grinning: Vidim, ze jinak vsechny drzite :wink:
28. únor 2012 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
@luciasekf určitě mají nějakou alternativu. Ale radši to všude hlas. Taky nevím jistě co by se stalo, já mám v propouštěcí zprávě napsané, že profylaxe byla nedostatečná (sice před porodem mi ATB dali, ale jen jednu dávku a necelou hodinu před porodem - ideálně mají být aspoň dvě v rozestupu 2-3h), ale malého chodili jen první den častěji poslouchat, jinak nic čeho bych si všimla.

@verbalinka tfu tfuj tfuj, ať je to brzo zdárně za tebou :slight_smile:
28. únor 2012 v 15:42  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@zdeniii no oni u nás v porodce stejně chtějí, abychom při odtoku plodovky do 2 hodin přijeli, tak uvidíme, a i když to začne bolestma, tak nechci moc dlouho čekat, mají se ty atb podat aspoň 3 hodiny před porodem, tak aby se to stihlo..

@luciasekf prý ten streptokok může způsobit zápal plic a jiné, proto se dávají ty atb, tak se určitě zmiň že jsi alergická, třeba ti dají něco jiného

@verbalinka držíme všechny palce s prckem, ať to máš brzy za sebou :wink:
28. únor 2012 v 16:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka držíme moc palečky, aby tabletka zabrala co nejdříve a už jsi měla svojí princezničku v náručí :wink:

@andelka , @verush89 holky děkuji. Určitě jim to řeknu, at vím co a jak
28. únor 2012 v 17:30  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: Ahoj tak koukám, že tady se začínají rozjíždět porody. No já mám ještě chvilku čas ale už se mi krátí. TP 27.3. :slight_smile:
28. únor 2012 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zdeniii ....gratulka ke kontrole.....priznávám,že průzkum jsem zatím nedelala, nějak mám teď strach......dnešní noc byla hrozná, spala jsem hodku ....příšerné bolesti podbřiška, pak ještě níž...pak asi stydské kosti skrátka tam vevnitř, nevím jak to napsat správně, ještě mi bylo nějak blbě, no hrůza, ani pohnout jsem se nemohla....nakonec jsem v půl páté ráno skončila ve vaně,kde mi tečoucí sprcha na břiško udělala lépe, a pak jsem se konečně vyspala asi na 4hodky, ale celý den nic moc....tvrdnutí docela časté a Klárka nějak stávkovala a nechtěla se mi moc hýbat...vím,že tam má málo místa ale i tak....jen hodně málo....ale fakt hodně,teď navečer konečně mi začala aspon trochu dělat ty jeji boule na břiše.....tak jsem zvědavá co bude dál

@verbalinka ...držím palce,ať to máš co nejrýchleji za sebou a hlavně bez komplikací :slight_smile:
28. únor 2012 v 18:02  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
@luciasekf taky nevím co by bylo kdyby se to nedalo, dřív se tohle vůbec nekontrolovala a jsme taky zdraví... ale moje rádkyně dr mi k tomu napsala: Prislo se na to, ze tenhle druh streptokoka je za urcitych okolnosti nebezpecny pro miminko, takze se podava penicilin (pokud nejsi alergicka) od te doby kdy odtece plodova voda pravidelne az do porodu.. problem nastava, kdyz odtece voda a nejsou zadne kontrakce - normalne se da 1 den cekat, jestli ty kontrakce nenastoupi samy, ale tady by hrozila infekce plodu, tak se porod rovnou vyvolava (vetsinou infuzi s oxytocinem)..
Zbytecne to podle me neni.. Penicilin se podava v malych infuzich do zily, pri dirupci nebo co nejdriv po odtoku vody, pak po 4 hodinach a dal po 6 hod az do porodu..

Ale co se dělá když je někdo na penák alergický těžko říct...

@verbalinka ahhojky myslím že ti to vyjde toho 29 :slight_smile:)

@jana8 no vidíš, třeba se to ještě rozjede :wink:
28. únor 2012 ve 20:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdeniii 26 :slight_smile: tulení nebylo, tak bylo epino :slight_smile: choť převzal nachlazení ode mně. :unamused:
28. únor 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@andelka super!! taky dneska zacvičím!! ale až dýl, teď si musím jít nabarvit vlásky a hodit se nějak do pucu - zítra jdeme k fotografce se zvběčnit :_))
28. únor 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@zdeniii jé, s bříškem :slight_smile: to budou krásné fotečky.
To víš, mám předsevzetí být v neděli na 27, tak doufám se mi to postupně pomalu povede. Zatím to jde dobře, ale teda už při těchto cm cítím ten tlak na konečník a při průchodu přes hráz to štípne. Ale zatím není problém.
28. únor 2012 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@verbalinka super a asi ti i ten 29.klapne, byla by to sranda:slight_smile:
28. únor 2012 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka právě jsem těhu fotky s Helí nestihnula tak si to te%d hezky vynahradíme :_)
28. únor 2012 ve 21:18  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@luciasekf ztak už vím jak to je s ou alergiií:
Dostanes jiny antibiotika, bud cefalosporiny, kdyz je to nejaka neverohodna alergie (zvraceni, vyrazka nekdy v detstvi), a nebo v nejhorsim pripade dalacin.. ale penicilin je zdaleka nejbezpecnejsi antibiotikum, pusobi jen na bakteriani stenu, na cloveka nema zadny vliv, da se bezpecne davat i v megadavkach novorozenci..
28. únor 2012 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zdeniii ...uvidíme, vypadá to tak, ale nechcem nič zakřiknout.....aby to nebyli třeba ještě tři týdny takové poslíčky :confounded: .... tak to se těšíš už na zítra na foceníčko :sweat_smile:
28. únor 2012 ve 21:54  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@jana8 těším se moc moc!! hlavně budeme mít fotky zase nějaké všichni spolu páč jinak je na fotkách jen Helenka :slight_smile:)
28. únor 2012 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@zdeniii tomu věřím, když děti se tak úžasně fotí a nedá se jim odolat :dizzy_face: pak napiš své dojmy z focení :wink:
28. únor 2012 ve 22:37  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Přidám i fotky :_))
28. únor 2012 ve 22:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@zdeniii supr , těším se :dizzy_face:
28. únor 2012 ve 23:05  •  1 dítě  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek