• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
autor
@hanuu asi se mu nelibila teta :grinning:
9. srp 2012 v 06:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika děkuju, já mám taky raději soukromí a tak nějak svůj režim a pro adaptaci s mimišem to budu asi dost potřebovat :wink: proto bych raději ten nadst. pokoj-ovšem když nebude, tak stejně nic nenadělám :slight_smile:
9. srp 2012 v 07:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka :grinning: to né
9. srp 2012 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Tak to je malej šikovnej. Pást koníčky se mu nechtělo, ale otáčet jo:slight_smile:) My se pořád točíme jen ze zad na břicho, obráceně se mu nějak nechce. Nebo spíš neví, že to jde, protože to ani nezkouší.
10. srp 2012 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jj, doktorka z něj včera v poradně měla radost, říkala, že prvně nechtěl na břiško a ted už se tam točí a naopak jakoby "předběhl" vrstevníky. Tak říkala, že si nás na rehabilitaci dlouho nenechají :slight_smile: Ale uvidíme, mám z něj radost. Malej už se asi dvakrát otočil i z bříška na záda, ale to jen tak přepadl, neví jak to udělal a neumí to zopakovat :slight_smile:
10. srp 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu Já ani nevím, kdy se děti mají přetáčet. Naše mrně to umí i v houpačce, což nechápu, protože tam to jde dost těžko. Ale nevím, co s tím obráceným přetáčením. Je pořád na vzpřímených rukách, rotuje na nich, trochu se posouvá, ale vůbec si nelehne, a až se mu to přestane líbit, tak začne mrčet. Vůbec nezkouší se přetočit nazpět.
10. srp 2012 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip já myslím, že na bříško by to měli děti umět v 5ti měsících někde jsem našla až v šesti, nevím a obráceně to přichází později, ale nenašla jsem kdy.
10. srp 2012 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu No, právě..ono je to všude jinak. A pak je ještě rozdíl v v pěti měsících a v 5. měsíci. Tedy já aspoň ten rozdíl vnímám.
10. srp 2012 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jj, to máš pravdu. Taky když někde něco čtu, tak řeší jestli mylsí, ukončený 5. měsíc, nebo probíhající 5. měsíc (ukončený 4.) Ale zase si říkám, že není potřeba to nějak hrotit, oni se to prcci určitě naučí.
10. srp 2012 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jdu si pro radu - jakej mate system s vasima miminkama? Protoze Eliska je napriklad dneska na zabiti. Dodneska - nakojim z levyho a pravyho 15 minut, vytuhne a pak ji presunu do postylky, kde se vzbudi za 2-3 hodinky. Dneska furt rve a rve a rve. Nepomaha kojeni, dudel..jedine kdyz si ji vezmu do naruce, tak se zklidni. :-/
10. srp 2012 ve 13:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Měla Eliška žloutenku? Říká se, že po ní děti většinou pěkně spinkají a pak to teprve propukne. Taky to může být bříško. Spinkající miminko je snad snem každé maminky, ale mnohdy se nepoštěstí. A pak nastupuje náruč a chování a chování. U nás dokonce první dva týdny nepomáhalo ani chování a melaj řval v kuse 1-2 hodiny po každém jídle. Pak se to postupně spravovalo.
10. srp 2012 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno ahoj Leni, máš veľmi maličké miminko, o nejakom režime či systéme sa nedá hovoriť, a už vobec nie radiť. Keď sa chce nosiť, tak si ju daj do šatky, má na to nárok. Možno ju trápi bruško.
10. srp 2012 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Zloutenku vubec nemela, nastesti se nam vyhnula. Ale dneska je to vazne extrem...nakojim - u toho usina a pak spi pul hodiny a zacne rvat.. :-/ Uffff. Pritom kadi i cura v pohode.

@nae Prdi jak starej chlap, briskem to nebude.
10. srp 2012 ve 14:05  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Třeba se chce jen chovat. Ono jeden den je to tak, druhej jinak....u tak malých miminek se fakt nedá o nějakým režimu vůbec mluvit. Náš malej má 5 m a pořád to tak máme.Jeden den si vystačí sám, druhýden je ukňučený a chce se chovat, jeden den téměř nespí, druhý den prospí skoro půl dne...
10. srp 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu se k vám přidat nebo už jste víceméně uzavřená skupina?
10. srp 2012 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno Já myslím, že je to tu otevřeno všem:slight_smile:
10. srp 2012 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@leniczka_brno Leni vydrž, dneska má asi špatnej den, zítra bude třeba zase hodňoučka. Prostě zkus chovat, zkus třeba i šátek, možná tam bude malá spokojená. Ono se to časem srovná. Zatím je to prďolka malinkatá :slight_smile:
10. srp 2012 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno jasně, že můžeš. Ahoj
10. srp 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka_brno Skupina je otevřená, ahoj :slight_smile:

@leniczka_brno Leni náš Adam to má s tím řevem taky tak, prostě když se vzbudí, přebalím ho a nkojím, tak vydrží chvilku hodný - někdy hodku - někdy jen 10 min a spustí řev, takže ho nosím a chovám a snažím se aby usnul. a tak pořád dokola, akorát s tím rozdílem, že v noci ho nosím hned po kojení aby usnul, protože hrát si s ním v noci fakt nedávám :slight_smile: Některý den je lepší, některý horší, ale moje čerstvá zkušenost je taková, že člověk z toho řevu pak trochu otupí a pokud to není ultrahysterák tak prostě nosí a zpívá a čeká až přestane nebo usne :sweat_smile:
13. srp 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika když mi tohle malá dělala, bez toho řevu, tak jsem šla do obýváku a hrála jsem si s ní, oni ještě neví, že je noc, to až později a jak bla ospalá tak usla na ruce a šup s ní do pelíšku a spinkalo se vesele dál a dospala jsem to přes den nebo jsem chodila spát už ve 8 a staral se tatínek a jen nosil na kojení
13. srp 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika Tak Elinka usina vetsinou u kojeni nebo ji taky udrndavam v ruce nebo ji strcim dudlika. Pripadne zase prso...a tak porad dokola. :slight_smile:
13. srp 2012 v 09:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno
@gabbika
U nás jediný způsob uspávání do 3 měsíců. Zabalit do mumijky, dát dudlika, v náruči si malého natočit a natisknout obličejem k sobě, aby ho nic nerozptylovalo a hopsat na balónu. Jinak neskutečný řev. Akorát mi to dost odrovnávalo záda. Pak zlepšení, ale stejně máme ještě relativně složité postupy na usínání.
13. srp 2012 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip to mi pripomína situáciu pred 3 rokmi u nás :slight_smile: Druhý syn je opak, dokáže zaspať úplne sám, nezavinutý, na gauči uprostred diskotéky staršieho súrodenca. Takže toľko moj príspevok k zvýšeniu porodnosti :grinning: , druhé deti bývajú asi za odmenu.
13. srp 2012 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika brr tak jsem si zavzpominala na naše první měsíce, ale potešující je že už se to s tím řevem bude lepšít a lepšit, ja měla i stavy kdy jsem řev slyšela, i když malý neřval, hodně sil

zdravím ostatní maminky
13. srp 2012 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,,, jdu vás pozdravit,,,

tak ten náš drahoušek je už víc jak týden úplný zlatíčko,,, v noci se mi budí 1x maximálně 2x,, chodívá teda spát až po deváté a vzbudí se třeba v jednu, to mu stačí dát cumel a spí dál a pak se vzbudí tak kolem 4-5 na jídlo a pak ještě usne tak do sedmi někdy i dýl,, přes den se hooodně směje a blbneme,,, jen v pátek měl den blbec, že byl ufňukaný,ale jinak je teď moc hodnej, takdoufám, že mu to vydrží,,, večer ho stačí dát po jídle do postýlky a usne sám,, někdy hned, někdy si půl hodiny ještě brumlá a pak usne,,,
13. srp 2012 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 ahojky, to je opravdu zlatíčko :slight_smile: Měli jsme také štěstí na spavé miminko, teď už nám Anička víc jak měsíc spí hezky celou noc :slight_smile: Usne kolem osmé večer a probudí se kolem šesté :slight_smile: Pak je většinou 2 hodiny vzhůru a zase usne :grinning:

Včera jsem se vrátila z Vysočiny zpět do Brna, byla to krásná 2-týdenní dovolená ... pořád jsme s mamkou kočárkovaly, krmily kačenky v parku nebo chodily po návštěvách :slight_smile: Je to paráda, když si miminko už trochu vyhraje a reaguje na okolí :dizzy_face:
Dneska s námi byla malá u zubaře - psychická podpora :grinning: a na sestřičky i doktorku byla samý úsměv :slight_smile: To se jí to směje když nemá zuby a nic jí nedělají :grinning:
13. srp 2012 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Tak jsem zase koukala na nějaká alba a přemýšlím, zda jsou maminky tak oblbnutý nebo jde o milosrdnou lež. Je tu spoustu fotek miminek čerstvě po porodu (modrých, zmačkaných, od krve, od mazu) a pod tím spoustu komentářů, jak je to nádherné miminko. Příroda to zařídila moudře, pro každou maminku je její miminko krásné, ale já si nenalhávám, že je stejně tak krásné miminko čerstvě po porodu i pro ostatní.
13. srp 2012 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip třeba naše malá byla čisťounká, takmer žádná krev ani mázek ani ne moc zmuchlaná a krásná byla pro všechny :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: je pravda, že psát ke každému mimísovi, jééé ten je krásný, ....no roztomilý, milý, vtipný - těch je přece jenom víc že :grinning: ale zase je fakt, že každé se líbí něco jiného, jedné tenhle přijde krásný a druhé ne
13. srp 2012 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 takže říkáš, ještě dva týdny a vyspím se ??žádné kojení v 1 v noci ?? :grinning: :grinning: :grinning:
13. srp 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Jani, mluvíš mi z duše, já se před porodem modlila, ať se mi moje dítě líbí, protože bohužel se mi někdy miminka cizích lidí nelíbí.

@clara.7 Klárko tak měsíc vydržím a pak očekávám, že se vyspím :slight_smile:)
13. srp 2012 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek