• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@katka_brno
@gabbika holky je ale fakt, že naše malá asi 3x večeří, až mi přijde, že z prsou už nemá co vytáhnout :grinning: Holt se potřebuje pořádně nadlábnout aby vydržela celou noc :grinning:
V jednu v noci jsem kojila naposledy koncem června :wink:
13. srp 2012 ve 20:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak já před 8 v 1, ve 4 a pak v 7v noci pije, ale ne moc,takže co 3 hodiny, nevím jak to odbourat
13. srp 2012 ve 20:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka_brno u nás to bylo ze dne na den, nic zvláštního jsem pro to nedělala :slight_smile: Spíš jsem se ráno lekla, že v noci nejedla, jestli jí něco není :grinning:
13. srp 2012 ve 20:34  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Ahoj holky, otviram tema sraz maminek :slight_smile: Organizuje se neco? :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:44  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 @clara.7 Tak to je super, šikovné dětičky. Mně spal Lukášek od začátku celkem pěkně. No ale poslední týden máme trochu krizi. Nevím jestli má nějaký spurt nebo už mu začínají zuby, ale krmím v noci tak co dvě hod a přes den tak co 1,5hod a večer před spaním tak 2x Tak uvidíme, doufám, že ho to zase přejde :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka Připojuju se s tím, že by to chtělo pořešit. Myslím, že to ustrnulo na tom, že jo, ale kde? A nikdo to pořádně nevzal do ruky :slight_smile:
13. srp 2012 ve 20:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka @gabbika nechcete jít tento týden někdy na procházku?
13. srp 2012 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka_brno vydrž oni si ty děti režim hodně upravují sami. Já myslím, že ve třech měsících je mimčo moc malé ho nějaké věci nějak odnaučovat. ALe nevím, Já tomu zatím nechávám volný průběh.

Btw: Z které části Brna jsi?
13. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz  • To se mi líbí
13. srp 2012 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu nebo tady: http://www.bublilend.cz/ ??? přeci jen bude ta předchozí kavárna spíš pro větší děti ...
13. srp 2012 ve 21:11  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 já právě žádné místo neznám, nikde jsem nikdy nebylas více kočárkama. Ale viděla bych to nejraději na centrum, tam to budou mít +- všichni s dostupností stejně, do Řečkovic to mám lán světa :grinning:
13. srp 2012 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@clara.7 u té druhé to vypadá, že jsou na kočárky zvyklí :slight_smile: ale taky to naobrázku úplně nevypadá, že je kolem stolu místo na kočárky, ale tak to asi není nikde. Ještě si říkám, že když ten sraz stihneme brzo, tak by se dlao sedět venku, někde na zahrádce, že tam by to mohlo být s tím místem lepší. Zítra jdu na procházku s jendou známou a vím, že někde takhle byly několik maminek s kočárkama, tak se zeptám kde :slight_smile:
13. srp 2012 ve 21:23  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
autor
@clara.7 ty kavárny se mi moc nelíbí teda, ta první je teda aspoň pro mně nepoužitelná, jelikož nemůžeš mít kočárek vedle stolu, takže bych musela mít Kuba pořád an rukách, a v té druhé bude určitě kravál, je fakt pro větší děti...upřímně si myslím, že ani nemusíme hledat vyloženě dětskou kavárnu, pač žádné z dětí to zatím neocení... zkusím taky pohledat...
14. srp 2012 v 06:30  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@hanuu ja jedu dneska zase k nasim, tak bych mohla asi akorát čt odpoledne nebo pátek dopoledne...
14. srp 2012 v 06:36  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu zkus teda kouknout :slight_smile: já to jen narychlo vygooglila aby alespoň někdo začal :wink: Líbí se mi třeba kavárna pod Špilberkem (nevím přesně jak se jmenuje), má i venkovní posezení, ale nejsem si jistá jestli se tam náhodou nekouří :frowning2:
14. srp 2012 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
už víííím - Café Podnebí :slight_smile:
14. srp 2012 v 07:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, tak u me se rysuje navrat do Brna posledni tyden v srpnu, takze pak se urcite velmi rada srazim:slight_smile: Jinak s nasi malou je legrace, porad se smeje, nekdy doslova nahlas rehta, pretaci se na jeden bok (skoro az brisko), vyndava a nandava si dudlik, bere si hracky kolem sebe...proste docela skok. Jen je to docela nespavec. V noci jako dobry, i kdyz prospana cela noc nehrozi, tak skvele to zase neni:slight_smile:, ale pres den nechce spat, aby nahodou o neco neprisla:slight_smile: Vydrzi mi v kuse max. hodku. V patek nas ceka 4m poradna a 2. davka ockovani, tak jsem zvedava...
14. srp 2012 v 07:20  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jdu vás pozdravit po delší době. Bohužel teď hodně bojujeme, Eliška má příšerné koliky, že už jsem volala i pediatričce, jestli je to normální, aby jí to chytalo po každém kojení, ještě máme zkoušet další věci a pokud se to nezlepší, tak nás čeká vyšetření. A do toho jsem chytla zánět šlachy na pravé ruce (jsem pravák, levou neudělám nic) a verdikt doktorky zní "v žádném případě miminko nenosit a ruku dát do šátku". Což je fajn, mám pocit, že 5-týdenního prcka nosím a překládám furt. Takže máme veselo.

@katka_brno Ahoj, vítej ;) Já kojím také v intervalu co 3 hod, i v noci. Eliška má teda teprve 5,5 týdne, tak jsem zvědavá, jestli se časem to noční kojení prodlouží. Někde jsem četla článek, že maminka má sama postupně ty intervaly prodlužovat, ale netuším jak, nechat miminko křičet hladem je dost drastické.
@clara.7 Podnebí je moje nejmilejší kavárna :wink: Kouří se tam v druhé místnosti, ta první je nekuřácká, ale není šance se tam vejít s kočárky, je to tam dost malinké.
@jancip S těma "pěknýma" a "nepěknýma" miminkama souhlasím, ale samozřejmě to moje je nejkrásnější :wink:
14. srp 2012 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí
opravdu mi holky oživujete vzpomínky, a o to líp se cítím, protože teď je to tak 1000x krásnější
@m.artina zánět šlach jsem si vynosila taky, malý byl velké miminko a k tomu s kolikama, takže jsem ho měla pořád na rukách. U ortopeda zněl verdikt stejně jako u tebe, jedna ruka byla horší, tak mi předepsal ortézu, ale popravdě sem ji nosila málo, protože to s ní bylo ještě horší a nic jsem neudělalaa jak byla ruka v klidu tak to pak bolelo ještě víc :pensive: takže jsem si v lékárně koupila kostivalovou mast a mazala kdy se dalo. Bohužel to přejde až přestaneš Elišku tolik nosit. A s kolikama to bylo to samé,nakonec jsme byli na odběru krvekvuli alergii na BKM(bilkovinu kravského mléka) ještě ve 3m to bylo hrozné , malý plakal po každém kojení , alergie vyšla negativní, s tím, že dr. řekla, že u tak malých dětí jsou ty testy neprůkazné a zvažovali jsme ukončení kojení a přehod na HA mléko, ale pak se to ze dne na den zlomilo, a bylo to lepší a lepší. Samozřejmě měl probiotika, masáže bříška....
14. srp 2012 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@wiwiane Děkuji, potěšila jsi mě, že v tom nejsem sama. Ta kolika je děs, já to vydržím, ale Elišky mi je strašně líto, když se trápí. Zkoušíme vše - probiotika, kapky proti prdíkům, nahřívání bříška, cvičení, masáže, různé polohování. Bojím se s ní kamkoliv na delší dobu vyjet, protože někdy utěšujeme i hodinu :frowning2: Ta alergie už mě taky napadla, já sice potravinovou alergii nemám, ale jsem alergik/astmatik, tak tam určitá pravděpodobnost může být.
A děkuji za tip na tu kostivalovou mast, vyzkouším ji!
14. srp 2012 v 08:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina hodně nám pomohlo klubíčkování a hopsání na balonu, to ho uklidňovalo , tím pádem se uvolnil a vyprděl, on je to začarovaný kruh, jak to miminko brečí, tak spoliká vzduch a ten musí samo ven. Fajn byly kapky baby calm, jsou přírodní a navíc nasládlé, takže ho to i uklidnilo, a v kočárku byl tak y hodně spokojený, takže jsem hodně procházkovala, hodně sil
14. srp 2012 v 08:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@katka_brno
@gabbika
@m.artina
To je tak opravdu zařízený, aby se maminkám to jejich miminko líbilo. Já si třeba taky myslím, že náš malej nebyl téměř zmačkaný, namodralý jen trochu, že byl docela čistej, ale můj muž říkal, že byl takovej modrej a olezlej. Pak jsem mu ukázala nějaké fotky odsud, jak mnohá miminka vypadají. Vůbec nevěřil, že se můžou takto narodit. Při tom to bylo úplně normální :slight_smile:
14. srp 2012 v 08:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@m.artina U nás se řvalo v kuse 1-2 hodiny po každém jídle (kromě noci). Nepomáhalo ani chování. Byla jsem celé dny až do pozdních večerů sama doma, takže jsem z toho byla úplně zoufalá. Zkoušela jsem vše možné kapičky, kapičky na masáže bříška, různé plohy...) Naštěstí po 2 týdnech jsem začala na spaní vázat do mumijky a přes den nosila v šátku a najednou bylo po problému. Jako by to najednou vůbec nebylo kvůli bříšku. Ještě jsem dávala do 3 m Biopron baby.
14. srp 2012 v 08:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@leniczka_brno @gabbika holky ještě s tím uspáváním mě napadlo, že u nás pak zabíral fén - bíly šum. Já to teda zkoušela, až byl Lukášek větší, dřív mě to nenapadlo. Ale píše o tom i KArp v Nejšťastnější miminko v okolí.( @jancip už tady o ní psala, já ji mám teď pujčenou z knihovny.) U nás to zabíralo, když byl unavenej a nedařilo se mu usnout.
14. srp 2012 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip @katka_brno @gabbika @m.artina já si taky myslím, že naš prďolka byl krásnej a nebyl pomačkanej a tak a všechna miminka se mi na první pohled nelíbí. Ale správné je, že se každé mamince líbí to její mimčo. A je fakt, že fotky úplně po porodu ani nijak moc neukazuju, jen rodině.
14. srp 2012 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka čtvrtek nemůžu, to jdeme k doktorce a ten pátek ještě nevím.
14. srp 2012 v 08:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@wiwiane BabyCalm jsem dala dnes poprvé, tak uvidíme. Předtím jsme braly Espumisan a tem asi moc nezabral, i když Eliška byla úplně divá po jeho banánové příchuti :wink: A moc děkuji za všechny rady! Je fajn, že už to máte za sebou!
Akorát teď ráno jsem si já blbá dala Nutellu, vůbec mi to nedošlo, sice jen trochu na toast, ale i tak se teď bojím, jak se to na malé projeví.
@jancip To já bych strašně ráda, jenže Eliška nesnáší omezování, od porodnice jí vadilo zavinovaní (musela mít ručičky venku) a v babyvaku se jí taky nelíbí :unamused:
14. srp 2012 v 08:32  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@clara.7 kdyby bylo hezky, tak se dá s kočárkama být venku... vevnitř to neznám, takže nevím...
14. srp 2012 v 08:34  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
S tím odnaučováním jezení v noci bych to u tak malých miminek nehrotila. Je sice fakt, že náš malej od dvou měsíců spí od 8 večera do 5-6 rána (někdy pak ještě usne, někdy ne), ale kolikrát jsem si říkala, že bych byla raději, kdyby se vzbudil v noci a pak spal třeba do 7-8. Teď jsem dokonce četla, že když jsou mezi kojením dlouhé rozestupy, tak se nedělá tak kvalitní výživné mléko, takže děti jsou více hladové.

Holky, tady máte nějaký tip na kavárny pro děti: http://familypoint.cz/brno-mesto-pro-rodinu/brno-mesto-pro-rodinu/restaurace-a-kavarny-pro-rodice-i-deti.html
14. srp 2012 v 08:36  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
No tak s těma kavárnama kde by se dalo s kočárkama to teda v Brně moc valné není koukám... :unamused:
14. srp 2012 v 08:42  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek