• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@m.artina Chce to zkoušet a zkoušet a zkušet. Nejhorší je, že Ti nikdo neporadí, protože každé miminko je fakt jiné. Já si pak i dokonce zapisovala, kolik malej vypil, zda se před tím vzbudil sám, nebo jsem ho budila já, jestli měl moje mléko, nebo umělé a hledala jsem souvislosti..když jsem si myslela, že jsem ji už našla, bylo to v zápětí zase jinak.....Zvláštní je, že se malej nechtěl choval klasicky v klubíčky, ale jakmile jsem ho uvázala v klubíčku do šátku, tak byl moc spokojenej a hned usínal...Tak pevné nervy..ono se to postupně zlepšuje.
14. srp 2012 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já myslím, že když se sejdeme v takovém počtu nepojme nás žádná kavárna...já bych asi byla pro sraz v Lužánkách, na Špilberku apod, vzít třeba deku a udělat si piknik, když bude hezky. Třeba z Parklene se podle mě dá vzít i cofee to go...pokud by šlo i o to kafe :slight_smile:
14. srp 2012 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
@carrynka
@hanuu Tak příští týden, ten mám kromě ctvrtku kolem 12 hod kdy jdu k paní doktorce Vlčkové s malým na prohlídku celý volný.
14. srp 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
na sraz vam doporučuji sejít se na na piknik v parku (lužánky), protože zaparkovat s kočárky je oprvdu nelehký úkol, ještě je krásně vemte piknikové deky(takové ty co mají zespodu PVC) děti můžou být na dece nebo chrupat v kočárcích, nabalte mňamky kafe do termosky a je to :o)
14. srp 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika jsme to neviděla ten tvůj příspěvek :o) ale naprosto souhlasím :grinning:
14. srp 2012 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky :slight_smile:

no souhlasím s tím, že ve větším množství to na kaváru asi nevypadá,,, já bych taky byla raději pro jít někam ven, pkud bude hezky,, ty Lužánky jsem tu už navrhovala taky,, nebo klidně petrov, vezmeme si s sebou něco na pití a bude,,,,
14. srp 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
navíc si teď užívejte, že děti vám nikam neutečou tak můžete relativně vklidu plkat :o)
14. srp 2012 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
k těm miminkám hned po porodu,, teď budu asi hnusná,ale mě se to vůůůůbec nelíbí, přijde mi to až nechutný, proto jsem ani nechtěla, aby manžel malýho tak fotil a už před porodem jsem měla hrůzu z toho, že jak mi ho položí na břicho takovýho tak že se mi to nebude líbit,,, na břicho mi ho sice položili, ucítila jsem něco teplýho, mazlavýho a hýbalo se to,ale neviděla jsem ho, byla jsem z porodu tak v šoku že si to už ani neuvědomuju,, malýho jsem viděla až utřeného v zavince,,,, on teda nebyl vůbec pomačkaný, ani modrý, byl hezoučký,,, ale hned po porodu jsem ho neviděla a jsem za to rádaa a rozhodně bych tu takové fotky ani neukazovala,,,, :( jsem asi divná,,.,
14. srp 2012 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu bydlím u šelepky
14. srp 2012 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 vidíš a já malou měla na břiše a jen ji na chvilku odsály a vrátili a pak lehce osušili na mě z vrchu plínou, přikryli čistou a tak na mě byla hod a půl jenom 20min jí trvalo doskákat z břicha k prsu :grinning: ale nejtrapnější co jsem slyšela bylo: A vy ji vážně chcete na břicho, vždyť budete špinavá od krve....to byla nejujetější věta, jo byla jsem trochu od krve, ale špinavá?od svého miminka?malá byla růžovoučká a maličká, ani šišatou hlavu neměla, ale mám jen fotky pokupě u prsu zabalenou, rodila jsem v noci a nechtěli jsme používat blesk, tak mám fotky z rána, ale to už byla umytá vodou, vím jen že sestry říkali, že jen lehce opláchly krev, páč na sobě neměla mázek
14. srp 2012 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Nejsi hnusná. Mně se to taky nelíbí. Pro nás jsme si sice pár fotek udělali (i když se manžel tak klepal, že je to stejně úplně rozmazané), ale vystavování také nemám ráda. Maximálně tak ukázat rodičům nebo hodně blízkým lidem, pokud o to stojí. Přijde mi to pro miminko nedůstojné, aby se tak veřejně ukazovalo. Je to intimní záležitost.
14. srp 2012 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jancip já když jsem tu viděla fotky takových miminek a to jsem ještě ani nebyla těhu, tak jsem se až lekla,,, no jsem prostě asi divná a doufám, že mě tu za to neukamenujete :slight_smile:)
14. srp 2012 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 divná nejsi, já bych takové fotky neukazovala už jen proto, že je to opravdu intimní a nedůstojné mimču jak píše jancip
14. srp 2012 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Neboj, já to mám stejný:slight_smile:

Holky, vy zatím ještě příkrmy nikdo nedáváte, že? My zatím zkusili mrkev, bramboru a cuketu a u všeho se strašně šklebí:slight_smile:
14. srp 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně se ten nápad jít ven taky líbí. A třeba ty dětské kavárny, i ty co tu davala @odkaz jsou asi fakt pro větší. Třeba pohádkovou hospůdku znám, ale rozhodně se tam nepočítá s kočárky - ani s jedním, jsou tam schody. Je to prostě pro větší děti, že si tam můžou pohrát a mají pro ně jídlo.

Tak teď už jen namyslet termín a doufat, že výjde počasí :slight_smile:
14. srp 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip my jsme zatím na mlíčku,, malej měl v sobotu teprve 2 měsíce,ale od 4. měsíce chci se zeleninkou začít, tak jsem zvědavá, jak nám to půjde :slight_smile:
14. srp 2012 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip My zatím stále na MM a doufám do konce 6. měsíce tak vydržíme.
14. srp 2012 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jinak nápad být venku super! Přiklonila bych se k Lužánkám, kde hned kousek je Parklane - takže venku s kavárnou po ruce:slight_smile:
14. srp 2012 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Holky, dneska ráno mi muž přinesl do postele řezané chryzantény (opožděně k narozeninám). Nemohla jsem si pomoct a vybuchla jsem smíchy, kde to natrhal, že se to dává na hřbitov na dušičky. Že prý to koupil, že se mu ta kytka moc líbila...ale to věřím, on je na některé věci takový hodně přírodní člověk a to mu připomínalo asi luční kvítí. :slight_smile:
14. srp 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
tak moje zlatíčko se dneska otočilo ze zad na bříško a pak zas a pak zase :grinning: to je šikulka
14. srp 2012 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip já třeba chryzantémy miluju,,,, hlavně ty velké zelené,,,a na svatební tabuli jsme měli na stolech bílé se zelenýma prostředkama ,, nechala jsem je navázat mamce s fialovýma květama a vypadalo to luxusně,,, ale i snaha se cení, ne? tak přeji všechno nej :slight_smile:
14. srp 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky tak kámoška mi ještě dneska doporučila www.kouzelnakavarna.cz je to taky někde u Lužánek, tak to může být případná mokrá varianta nebo někdy pro příště :slight_smile:
14. srp 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@gabbika příští týden zatím nic nemám, takže taky můžu :slight_smile:
14. srp 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip já zatím taky jen kojím, ale už teď su z příkrmů nervozní a vůbec se na to netěším.
@vendy26 taky bych chtěla vydržet až do 6.m ale myslím, že jak je malej velkej, tak už nám příště doktorka doporučí něco dávat. Za poslední měsíc ani tolik nepřibral, no ale uvidíme.
14. srp 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Na příkrmy se taky moc netěším, po počátečních "bojích" si teď kojení obě mooc užíváme:slight_smile:
14. srp 2012 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@vendy26 jsme na tom stejně :slight_smile: a taky bych kojila co nejdéle to půjde ...

Lužánky jsou fajn a příští týden taky (jen ve čtvrtek odpoledne jdeme na očkování).
14. srp 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 @vendy26 Ahoj holky, kojení si užívejte, s příkrmy začnou jen "starosti", "zbytečný" čas strávený jejich přípravou, ne vše bude malým chutnat, z něčeho se osypou apod. Je to takové laborování, experimentování.
My jsme s prvními příkrmy začali, když měl Adam 6,5 měsíce, do té doby jsem se tomu bránila. Kojím do teď a doufám, že ještě nějaký čas budu, a to slaví Adam příští měsíc svůj první rok! :slight_smile: Tak si užívejte miminka a vše kolem nich, strašně to letí...
15. srp 2012 v 06:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@romca13 Díky:slight_smile: Určitě, každá snaha se cení:slight_smile:
15. srp 2012 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26
@clara.7
Ty příkrmy jsou fakt nic moc a to jsme na začátku. Každý den dávám jen v rámci jednoho krmení pár mini žliček. Malýmu se to moc nelíbí, šklebí se u toho, plyve to, pak si to rukaka rozšudlá....a pak ho stejně ještě dokrmuji mlíkem. Docela se děsím, až toho bude přibývat. Nejhorší je, že ani kojením se tomu nevyhnete, protože po trochách by se mělo pomalinku začínat od půl roku, aby si děti zvykaly na nové chutě. Takže u nás asi bude trojí jídlo: pro malého, pro hladové chlapy na stavbu a asi začnu vařit něco jiného i pro sebe, protože se mi nedaří hubnout:frowning2:
15. srp 2012 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Děkuju moc za rady! Včera jsme přišli na novinku, když s malou skáču, že to pomalu vypadá, že jí vytřepu vnitřnosti z těla, tak jí to uklidní a usíná u toho, najednou je i po bolesti bříška... A já si alespoň zaposiluju, jak jsi psala, že se Ti nedaří hubnout, já mám ten samý problém, ale můžu si za to sama, protože nedostatek spánku doháním během dne kvanty sladkého...
15. srp 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek