• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka, já tipovala adélka:slight_smile:
17. zář 2012 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 brzy tě udoláme :grinning:
17. zář 2012 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@rkrs jo a vitam te u nas v diskuzi :slight_smile:

Hele holky, uz jsem i premyslela...jestli neudelat spis zavrenou diskuzi...uz se nam asi dalsi maminy stejne nepridaji...nevim, jestli se to da udelat z verejne soukromou, to asi ne :(
17. zář 2012 ve 20:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Jsem pro... Jinak myslím, že se musí založit nová...ale zkušenost nemám...
17. zář 2012 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. zář 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Kájo @carrynka čteš mi myšlenky, taky jsem pro uzavřenou diskuzi, pokud se někdo bude ještě chtít přidat, vždycky jde přidat nového člena individuálně.
17. zář 2012 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@vendy26 jj koukala jsem a nejde to... tak leda udelat novou?
Co holky?
17. zář 2012 ve 20:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
17. zář 2012 ve 21:00  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
pokud chcete jeste nekdo do uzavrene, pisnete...
17. zář 2012 ve 21:01  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka holky můžete mě přidat sice přispívám jen občas, ale tím že jste brňandy tak jste mi blízké :o)
18. zář 2012 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
autor
@wiwiane ok
18. zář 2012 v 09:46  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Já taky poprosím o přidání..
18. zář 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky prosim o pridani! :slight_smile:

A zaroven bych mela dotaz - jak to mate s kojenim a uspavanim?
Elisku se snazim kojit nejdriv po 3 hodinach z obou prsu, v noci nam to vetsinou vyjde po 5-6 hodinach, pak po 3 a po 2 k ranu. Dneska teda byla vyjimka a bylo to po 4, 4 a po 3. Jde mi o to, kdy se vam zacly prodluzovat pauzy na kojeni...jestli jste to menily vy nebo vase deti samy. A jestli kojite z jednoho nebo obou prsu :slight_smile:
Jo a s tim uspavanim - Eliska to ma tedka tak, ze ji zabalim natesno do plinky a zavinovacky, nakojim, pak cekam jestli se probudi na brknuti, pripadne uspavam na balonu. Ale do budoucna je mi jasny, ze deset kilo na balonu drndat nebudu...tak jak to mate vy a pripadne kdy jste zacly delat neco jinak.
24. zář 2012 v 09:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Leni, ja ťa nepoteším, staršieho sme na balóne uspávali do veku 13 mesiacov, a to mal niečo cez 10 kg... :grinning:
U staršieho to bola jediná možnosť (okrem kočárku), kedy zaspal. Potom už bol ťažší a ja už som na to nemala nervy (ani silu), tak som si s ním ľahla na posteľ a čakala, kým zaspí. Tiež nič moc :slight_smile: Až okolo 2,5 roku bol schopný zaspať aj sám.
Mladší buď zaspával na prsníku, keď bol vo veku tvojej Elí, potom objavil prstíčky a zaspáva s prstíčkami v puse (dudlík nepoužívame). Buď zaspával v lehátku, alebo aj sám v postieľke, od 2-3 mesiacov radšej sám, ako v náručí. V druhej ruke má plienku, tú si pritlačí na nos a postupne zaspí. Niekedy si predtým poplače, keď je preťažený a neodhadnem, že som ho mala dať spať skor.
Inak na uspávanie je výborná aj hacka: http://www.branakdetem.cz/hacka-pech.htm Dá sa to vyrobiť aj doma a zavesiť za skobu nad vašu posteľ, či medzi dvere zavesiť na hrazdu.

Pauzy na kojenie sa mi začali predlžovať asi od 3 mesiacov, a dosť skokom. Prvé 3 mesiace bol malý na mne zavesený takmer stále, potom si začal robiť pauzy 3h, v noci dlhšie, k ránu po hodine, po dvoch. Riadila som sa ním, jeho hladom či chuťou, nesnažila som sa mu do toho nejako umelo zasahovať. Keď som si nebola istá, či sa jedná o hlad, únavu, potrebu blízkosti, tak som ponúkla prsník. Keď nechcel, tak sme sa pomazlili, alebo som ho dala spať.
Sama uvidíš, čo vám obom s dceruškou bude vyhovovať, ver svojim inštinktom, tie sú najlepším radcom.
Držím palce :slight_smile:
24. zář 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno Ahoj Leni, jestli ti jde o kojení v noci, tak já pořád kojím 2y za noc, skoro bych řekla, že ted malý vydrží míň než dřív - první kojení je dřív než bývalo. POkud se týká pauz během dne, tak to se neustále proměňuje, teď zrovna běhěm dne 3 hodiny nejsou vůbec problém, kolikrát kojím až po 4, ale před pár dny naopak měl období kdy byl problém vydržet bez kojení i dvě hodiny.
Jinak mě malej neumí usnout sám, přes den moc nespí a usne budˇ u kojení nebo v kočárku - někdy s kratším pláčem, někdy nemlže zabrat, tak si ho vezmu do nosítka a tam pak většinou usne bez problémů. Poslední dobou občas pomůže dudlík, když je přetaženej.
Večer usíná u kojení, když náhodou ne, tak ho chvilku chovám a on usne. Bophužel se mi stává, že se po usnutí ještě tak 2x probudí s brekem, ale vlastně u toho spí. Dělal to už dřív, pak to přešlo,a poslední dny znova, asi to bude tím, že si už neodbrkne, když usne u prsa, i když to zkouším :frowning2:
Taky si říkám, jestli se pak pustit do nějkaého učení spát sám, ale zatím to nechávám.
24. zář 2012 ve 14:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Takze ty Hani vlastne neresis, jestli malej spi nebo ne...proste kdyz ho uspis, tak v pohode a kdyz je vzhuru, tak se mu venujes? Ja delam asi hroznou blbost, ze bych chtela mit na vsechno system, rezim a tabulky. V kocarku mi spi, pres noc usina u prsa, ale pres den usne tak na hodku a pak se budi...tak znovu na balon a houpat. Nekdy jeste zabere, jindy ne...tak ji rozbalim, zapnu kolotoc, az ji prestane bavit a zacne pobrekavat, tak ji dam do houpaciho lehatka....pak zkousime hracky. A vetsinou se snazim dodrzovat kojeni po minimalne 3 hodinach...ja teda nevim, ale nejak nepoznam, jestli ma hlad (obcas si strka ruku do pusy, ale nerekla bych, ze je to nejaky priznak hladu :slight_smile:) nebo se nudi nebo ma nejaky jiny problem. :slight_smile:
24. zář 2012 v 16:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leniczka_brno S tím usínáním jsme to měli dost podobné. Musela jsem malého zabalit do larvičky, dát dudel, natočit obličejem k sobě, aby nic neviděl a skákat na balóně. Trochu jsem se děsila, jak to bude pokračovat. Po 3.měsíci jsem přestávala balit do larvičky přes den a malého jsem naučila spát v košíku. Musela jsem ho tedy natočit na bok, dát na hlavu plenku, obestlat plyšákama nebo polštářema a s košíkem "jezdit". Na noc jsem zabalila, nakrmila a postupně jsme zkoušeli usínat bez chování v mé posteli. Někdy se zadařilo, jindy ne. Teď má malej 7 měsíců a 8, 5 kg. Už nebalím, ale těsný prostor kolem sebe musí mít pořád. Většinou usíná po jídle tak, že s ním ležím v mé posteli. V poslední době se to už docela daří. Někdy dokonce odejdu a usne sám. Ale nesmí mít prostor k pohybu, případně musí něco dlachnit - moje pyžamo, plenku, plyšáka. Měla jsem taky strach, ale šlo to tak nějak přirozeně. Pravidelný systém nemáme. Někdy dopoledne spí, někdy ne. A podle toho se pak odvíjí spaní odpoledne. Na tabulky kašlu:slight_smile:
24. zář 2012 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Ahoj, mohla bych taky poprosit o přidání??? UŽ JSEM TAKY MAMINA :grinning: od 22.9. máme holčičku Sofii Ellu a bydlíme v Černých Polích, takže doufám, že i konečně nějaký ten srazík, až to teda půjde, navštívím a seznámím se s ostatníma maminkama a mimišema :sweat_smile:
27. zář 2012 v 19:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@leniczka_brno Leni přes den to neřeším, ale malej když už potřebuje spát, tak je protivnej, tak potom se snažím mu pomoc aby usnul. No a večer nám to usínání vychází v podobný čas. Ale k nějakému jasnému časovému režimu třeba i s pravidelným časem kojení jsme se nedopracovali :slight_smile:
27. zář 2012 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucuschka Moc a moc gratuluji k holčičce a s mou Eliškou se budeme moc těšit, až vás poznáme!
27. zář 2012 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@m.artina také se těšíme na seznámení :slight_smile:
28. zář 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám otázku, Adámek mně začal usínat opravdu hodně brzy - dneska spí zase od půl 6 a pro mě je to dost blbý, protože jednak ho pak přes týden Michal ani nevidí a jednak pak po 4 ráno už moc nespí. Budily byste ho? Já nějak vnitřně budit moc nechci, ale zároveň je pro mě tak časné vstávání zabijácké a michal je pak smutný, že ho nevidí...a kolikrát ho nestihneme ani vykoupat..
29. zář 2012 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika ahojky, chápem ťa, že je to ťažké... ale u takto malých detí je to vačšinou krátke obdobie (napr. 2-4 týždne) a potom bude zase nejaká zmena. Možeš ho skúsiť večer ešte zobudiť, ale pokiaľ zaspí už nočným spánkom, to budenie bude nepríjemné pre teba aj preňho. Ranné vstávanie je teda masaker....kedy ti potom zase zaspinká?
U nás sa mi vo veku tvojho Adamka tiež mladší tak budieval, vačšinou okolo 4.30-5hod rannej bol ako rybička... ale vydržal tak hoďku, dve a zase potreboval spať.
Najprirodzenejšie je asi vydržať, určite sa to za krátke obdobie upraví (a ešte sa aj bude posúvať čas a deti majú v zimnom období vačšiu potrebu spánku, na staršom to mám odsledované, že v zime spáva o hodinu dlhšie ako v lete).
Držím palce...
30. zář 2012 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@nae No většinou je ráno tak hodinku vzhůru a pak na další hodinku usne, ale to už bohužel nedokážu spát já, navíc ta hodina už by mě asi neuspokojila. Dnes jsem ho zkusila trochu potrápit a usnul před chviličkou, tak uvidím co ráno, snad se trochu ten režim upraví. Aspoň o tu hodinku... :sweat_smile:
30. zář 2012 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae A nechceš se k nám přidat do soukromé skupiny? přece jen tady spolu diskutujeme už dlouho a teď raději chodíme pokecat soukromě..
30. zář 2012 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika aha, a komu mám napísať, aby som do tej skupiny patrila?
30. zář 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nae Přidá tě tam @carrynka. A už tam myslím budeme všechny co jsme diskutovaly tady :slight_smile:
30. zář 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
18. lis 2012 ve 22:04 • ginusa
21. pro 2012 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka ahojky, prosím o přidání :slight_smile:
15. led 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek