• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 a u Milousu neni nadstandart? ja se obava aby nam to s nim vyslo, preci jen, aby manzel byl u nas po porodu je pro me hodne dulezite... manzel jeste navrhoval jestli neni nekde soukroma porodnice, tvrdil ze je v Boskovicich, ale internet o ni teda asi nevi :grinning: A vim, ze je jeste hodne chvaly na porodnici v Uherskem Hradisti.

Tak me napada holky, nevite nektera o tom, jestli se da zaplatit vlastni gynekolog u porodu, nebo nejak domluvit? Cetla jsem, ze to nekteri delaji a par holek si to nemohlo vynachvalit, ale nevim, jak je to tady v Brne
30. led 2012 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Omlouvám se, že vpadávám do diskuse. Čtu o porodních kurzech. Já na žádné nechodila a nelituji. Pouze jsem byla na dvouhodinovém v porodnici. Moc se mi to líbilo. Žádné teorie, jen paktické věci. Bylo dobrý, že to bylo přímo v porodnici, kde budu rodit, takže to bylo zaměřený přímo na ně (co potřebuji s sebou, co mi dají - každá porodnice to může mít trošičku jinak, kdy vyrazit do porodnice, co u porodu umožňují, co mají jako samozřejmost a pod.). Bylo to zakončeno prohlídkou boxů a šestinedělí. Doporučuji.
30. led 2012 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote Gáni, u Milošů je myslím jen jeden nebo dva,,,ale záleží, jestli bude volný zrovna v době porodu, že??? no já o nasdstandardu neuvažuju vůbec, takže tohle neřeším,,,, Boskovická nemocnice je dle mě dormálně státní,,,ale hodně si ji chválí,, myslím, že zachraňuje reputaci celé nemocnici, protože jako taková mi nepřijde zrovna fajn,,,,rodila tam Kachorka :slight_smile:
jinak mi přijde blbost ,když jsou v Brně 3 porodnice, tak jezidt někam mimo Brno,,,někde nemají ani možnost volby amusí jet tak kam to mají nejblíž,, tady máme 3 porodnice, tak myslím, že se z nich dá vybrat :slight_smile:

@jancip taky si právě říkám, že by mi stačilo jít jen na tu prohlídku porodnice a oddělení šestinedělí,, je k tomu i povídání o tom, co s sebou, jak poznat, že rodím, info ke kojení a podobně,,, je to na 2 lekce vždy kolme hodiny a půl myslím,,, moje šéfka byla jen na té první části a taky jí to stačilo :slight_smile:
30. led 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jojo, přesně na tom jsem byla..na kojení už ne. Jinak k těm porodnicím. Původně jsem o Milouších neuvažovala vůbec, ale jak sem si zjišťovala info, tak to bylo víceméně jasný. Pouze jsem si říkala, že kdybych rodila předčasně nebo se očekávaly nějaké komplikace, tak půjdu na Obilňák (tam jsou na to nejlépe připraveni). Nyní jsem v 38.t., těhotenství až na takové ty běžné věci bez problému, takže mám jasno:slight_smile: Ale je to o prioritách, já třeba chci domácí prostředí s individuálním a přirozeným přístupem, takže proto ta volba. Kdybych byla odhodlaná se úplně oddat doktorům a medicíně, tak bych volila něco jiného.
30. led 2012 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote U Miloušů je nadstandard pouze pokoj na šestinedělí, borodní box ne. U porodu u Tebe může být manžel celou dobu. Miminko ti dají hned na bříško a celé ošetřování se dělá v boxu, pokud samozřejmě nejsou komplikace. Pak vás tam nechají všechny ještě 2 hodiny po porodu.
30. led 2012 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@jancip

Asi je to otázka psychiky kdo se bude cítit na co připravený, já budu určitě klidnější z kurzu, protože zrovna paní z tohoto kurzu rodila jako dula s kamarádkou a má s ní nejlepší zkušenosti...mám pár kamarádek co na žádném kurzu nebyly a problémy při porodu připisovaly nedostatečné přípravě - dýchání apod....ale to uvidíme až sama porodím k čemu to bylo nebo nebylo...spousta věcí se dá podle mě zmáknout samostudiem...

Ale každopádně to školení v porodnici mě zaujalo, super přípravka:slight_smile:
30. led 2012 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika no to je právě to, že se člověk musí rozhodnout dle svého pocitu. Znám plno lidí, co na kurzu byly a považovaly ho v podstatě za zbytečný, někdo si ho nemůže vynachválit. Někdo na kurz nejde a pak lituje a někdo nejde a říká, že dýchání se naučil za minutu od PA a neměl nejmenší problém. a pak si vyber z rad :grinning:
30. led 2012 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Přesně, asi i záleží na tom průběhu porodu samotného...já fakt nevím, ale bojím se abych to zmákla takže na kurz půjdu...a třeba vám pak napíšu že k ničemu nebyl...jedno je jisté, prcek ven musí :grinning:
30. led 2012 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika To je pravda, je to o psychice, proto nelze univerzálně radit. Některé to chválí, jiné říkají, že jim to nic nedalo, další nadávaly, že jim klavírovaly do hlavy, že by neměly používat ani deodoranty a další jiné přehnanosti, některé pak byly ještě mnohem více vystrašenější a přehnaně se sledovaly....takže fakt na to každá reagovala jinak....Já pořád věřím na intuici, že tělo si řekně, jak má dýcha, jak si má pomoci, tak uvidíme.
30. led 2012 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky. No mě snad druhý porod čeká koncem září a ja tedy jdu znovu do bohunic :slight_smile: Obilnák nemusím, na nadstandartu byla ma nej kamoška a musim rict ze mi to jako nadstandart moc nepřišlo:slight_smile: ale kazdý ma o tom jine predstavy, a pozadavky. U milošu taky rodilo hodne kamaradek a vetšina byla spokojená, jen ty navstevy na chodbe a malé pokoje se jim moc nelibili...ale to bymi treba zas tak nevadilo , jiak to tam je moc pekné .-) Ale za me jdu zase do bohunic, borodní box bezva, mela jsem nadstandart a hlavne 6nedělí pro me bylo moc prijemné, po 2 na pokoji vlastní záchod a sprcha a vse nové a hezké, coz pro meje dulezite abych se citli dobre! JInak jak nekdo rika tovarna na deti to je vec nazoru myslim ze ani na obilnáku ani u milošu s vámi nebude sestra non stop a se vsim pomáhat automaticky,já kdyz jsem chtela nebo potreboval pomoct tak jsem si rkal avzdy mi pomohli :slight_smile: ale samo nikdo se tam snikým moc "nemazlí" ale to mi vubec nevadilo.A co se tyče kojení tak asi idilka to nebyla ale pár sestre bylo ochotných a jedna u me vydrzela i hodinu aby mi ukazl a co a jak :grinning:
30. led 2012 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co se týčekočárku :slight_smile: první jsem hrozne vybirala, byl jsem i v Praze abych si kazdý ošahal aa ted! uz me to čeká znova, ptz nevím jestli si ten starý nechat a nebo nový .-) a hlavne u nás jaký ze pro 1 nebo 2 deti :slight_smile: Tak Vám přeji dobrý vyber kočárku a hlavne spokojenost :slight_smile:
30. led 2012 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja na kurzy urco pujde, jsem srab, budu chtit mit vse nastudovane ze vsech stran :grinning:
30. led 2012 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak holky, manzel hleda praci, ted mu volali, at se o pul treti stavi, ze maji pro nej nabidku...absolvoval uz dve vyberova kola v jedne firme, tak nam drzte tlapky :slight_smile:
30. led 2012 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@dorinka88 Ty návštěvy na chodbách mi vůbec nevadí. Spíš naopak. Nikdo cizí mě nebude okukovat, když budu odpočívat, kojit, věnovat se miminku...a stejně tak nebudu mít pocit, že moje návštěvy budou obtěžovat někoho jiného. Co se týče těch "továren". Někdo mi říkal, že když mají hodně plno, tak se snaží urychlovat porody a to byl další faktor, co se podílel na rozhodování.
30. led 2012 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Někdy je lepší sladká nevědomost:slight_smile: Ne, vážně...kolega mi říkal, že měli vše nastudováno, absolvovali spolu kurzy, jenže dojeli do porodnice, vše se semlelo jinak a nakonec udělali vše, co před tím říkali, že by nikdy neudělali...někdy se to holt naplánovat a nastudovat nedá.,,,ale fakt záleží na psychice, jak už tu bylo psáno.
30. led 2012 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip ja jsem hroznej nervak, me je jasne, ze pri porodu vse zapomenu, ale alespon pro tech devet mesicu klidu ze mam kurzy :grinning: kdovi jak to vse bude, ted jak ve skole a i jinde porad studuji jak vychovavat a nevychovavat deti a ja nvim co vse, tak je mi jasne, ze praxe pak bude zase jina :grinning:
30. led 2012 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
procitam diskuzi "kde rodit" a opravdu - co clovek, to nazor :slight_smile: ...ja zatim nevim, kde budu rodit, ale jak uz tady nekdo psal, ve finale budu rada, ze me nekdo odrodi a ze vse dopadne dobre. ja cekam dvojcatka, tak je to u me asi trosku slozitejsi vyber. a k diskuzi ke kocarku - my uz kocarek nejakou chvili mame (koupili jsme ho naschval brzy, protoze pro dvojcata je horsi vyber a taky je to velka polozka z rozpoctu, tak jsme to chteli mit vyresene) :slight_smile:
30. led 2012 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky ufff dvojcata...o tom se me minulou noc zdal strasny sen :grinning: ale kazdy me s nimi desi, mame je v zenskem pokoleni pomerne hodne :grinning: a co mate za kocarek?
30. led 2012 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Tak s urchlovaním porodu nema zkušenosti :slight_smile: rodila jsem 9 hodin a z toho 2 poslední mě nechali talčit ( ptz me dr nechtela nastrihnout ze mam pruznou branku- nakonec prisla jina a nastrihla me a byl konecne konec :grinning: ), tak ze me by nevadilo kdybych ridila rychleji :slight_smile:)) a navstevy na chodbách mi taky nevadí , přesne jak pisete aspon vás nikdo neokukuje, mně nevadil od sousedky manzel nebo maminky to bylo v pohode ale poslední den kdyz jsem odchazela tak za ni prisla si 13 člená rodiná delegace!!!! hruza kdybych zrovna neodchazela tak je vypakuju 1-2-3 :slight_smile: ale to ja na domluve uz se spolubydlící :slight_smile:
30. led 2012 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky teď je v diskusi porodnice Brno maminka, která rodila asi před 14ti dny dvojčátka na Obilňáku a myslím, že byla spokojená :slight_smile:
30. led 2012 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote easy walker duo. je to momentalne asi "nejlepsi" kocarek pro dvojcata na trhu. je lehky, velmi snadno ovladatelny, projede osmdesatkama dverma, ma velka kolecka, takze by mel projet i snehem, jednoduse se da slozit a nalozit do auta. prodava se "set" - sportak a hluboke korbicky, tak doufam, ze nam to vydrzi na celou dobu a uz nebudeme resit zadny jiny kocarek. procitala jsem ruzne recenze a zkusenosti a v podstate jsem nenarazila na zadnou kritiku (krome relativne vysoke ceny :grinning:). a myslim, ze je docela vyvedeny i po designove strance :slight_smile: akorat si budeme muset dokoupit sedacky do auta. kdyz se dokoupi i adaptery, tak se to da pripevnit na kocarek, ale to my nechceme, budeme je bud prenaset v sedacce nebo vozit v kocarku.
30. led 2012 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky jojo EW je nej pro dvojcata, podle me spolecne s BGB Donkey :grinning: kolik stoji?
30. led 2012 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 vim, procitala jsem to. cetla jsem i par zkusenosti od milousu a i tam byly maminky s dvojcatky spokojene. ale jako vsechno - je to strasne individualni, kazdy ma jina ocekavani. pro nekoho je dulezite, jestli muzou navstevy na pokoj nebo ne, pro me je toto dost nepodstatne. pro me je dulezite, aby zvladli porodit dvojcata za vsech okolnosti (tj. i predcasny porod, kt. hrozi) a zvladli se postarat o nedonosence. take si myslim, ze to je hodne o lidech - pokud mas stesti, narazis na prijemny personal a pokud se nekdo zrovna spatne vyspi, tak to bude neprijemna zkusenost. snazim se to brat s nadhledem, jinak bych se z toho zblaznila :wink:
@mitote No, to je docela možný, že u porodu všechny rady zapomeneš. :slight_smile: To mi také některé holky říkaly. Proto musíme věřit ve vlastní intuici:slight_smile: Případně pověřit manžela, co má připomínat. Já už mu pár takových drobností říkala, jenže jak ho znám, tak on bude víc mimo jak já, takže holt ta intuice bude muset být silnější :slight_smile:
@jancip kamaradka me rikala, ze mela napsany seznam - instruktaz pro manzela, co ma u porodu delat a ze ji to silene pomohlo, on byl v klidu, protoze se ridil tim co mel napsano a ji to pry silene pomohlo
30. led 2012 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky Co nám říkali, tak u Miloušů Tě nechají rodit až od 36.t. Na předčasné porody nejsou připraveni.
30. led 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote novy se pohybuje kolem 30 000 kc (sportak + korbicky), ale kdyz dokoupis ruzne doplnky, tak je to samozrejme vic. my jsme koupili ojety (ale do podzimu je jeste v zaruce) a stal 20 000 kc.
30. led 2012 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote hm...asi mu taky udělám nějaký návod :slight_smile: Ale bude si asi klepat na čelo :slight_smile:
30. led 2012 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jj to jsem slysela. ja se hlavne bojim toho, aby me treba nenechali rodit prirozene a druhe miminko by slo cisarem. to bych pak byla rozparana ze vsech stran (to se pry obcas stava prave u milousu). takze z tohoto duvodu bych uprednostnila bohunice nebo obi. ale pokud bude vsude plno a skoncim u milousu... tak co nadelam, holt se budu modlit, aby vse dobre dopadlo :grinning:
30. led 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky no jo, bohuzel za kvalitu se plati...nebo za narocnost maminek :grinning: :grinning: :grinning: ja mam taky vybranej jeden z nejdrazsich kocarku na trhu...co nadelam no :grinning:
@jancip muj teda urco vyfasuje navod, ale myslim ze by to zvladl i bez nej, jak ho znam...to on se bude snazit rozkrajet u porodu, aby nam pomohl :grinning:
30. led 2012 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek