• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
autor
@mitote nevim co myslis preklapeci rukojeti, ale da se vyklapet jak nahoru tak dolu... do ruznych pozic...i kdyz teda vyklapeni nahoru moc nechapu...
30. led 2012 ve 12:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky a jaký máte názor na epi-no? Uvažujete o něm některá?
30. led 2012 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mitote no jasne, za kvalitu se plati. polskej kocarek jsme fakt nechteli. a navic - pro me bylo opravdu jedno z hlavnich kriterii to, abych ten kocar treba uzvedla a mohla vyjet na obrubnik. to u nekterych dvojcatovych kocaru fakt neslo. takze ew duo byla jasna volba. zatim jsem ho trenovala jen po byte a jsem spokojena :slight_smile:
30. led 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky já si taky myslím, že je to hodně moc o lidech (krom toho, že když hrozí nějaký výraznější problém, je potřeba se rozhodovat dle vybavení a tak) a nikdy nevíš na koho narazíš, jakou zrovna budou mít náladu, jestli ten den bude nějaký velký frmol, nějaký průšvih, který to tam ovlivní a tak. Takže mám podobný přístup, nepřemýšlet nad tím moc, protože stejně nejsem schopna všechno domyslet a ovlivnit a vůbec nevím, co pro mě nakonec bude to důležité - kromě zdravého miminka.
30. led 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu to jsem zatim neresila, ale pokud budu rodit prirozene, tak mozna budu za nejakou "pomoc" jeste rada :wink:
30. led 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka myslim preklapeci, ze ji mas na jedne strane kocarku, zmacknes a preklopis na druhou...dite tim obratis na druhou stranu a jedes i jinymi koly napred... tady je to videt v case 4:47 http://youtu.be/-1F4u37rDxI
30. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky EW se mi líbil i pro jednoho,a el nejde se na něj nikde v Brně podívat :frowning2:
30. led 2012 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu ja o nem uvazuju....znama si ho nemohla vynachvalit ale zase druha znama me rekl az eje to zbytecny :confounded:
@sariky tak ja neuzvednu ani nektere kocary pro jedno dite a vzhledem k tomu, ze budu denne cestovat MHD, k mame, do skoly, 7x rocne do hor, tak potrebuju at kocarek umi nejlepe vse
30. led 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu presne tak. pro me jsou priorita miminka - at je o ne dobre postarano, na druhem miste jsem ja a velikost pokoju nebo podobne hovadiny me fakt netankuji :wink:
@sariky já už mám právě nejvyšší čas se rozhodnout jestli ho objednat a zkusit.
@hanuu take jsme kvuli tomu byli az v koline. ale stalo to za to, protoze tam maji velky vyber dvojcatovych kocarku, takze jsem si hezky vsechno vyzkousela a mela jsem jasno :slight_smile:
30. led 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no většina ohlasů je pozitivní. Já se na to chci zeptat doktorky, co si o tom myslí. A to, co říkala, že je to zbytečné, ho měla a nebyla spokojená?
30. led 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sariky jj, tak u dvojčátek je to jasné, že s výběrem je to těžší a třeba bychom i někam vyjeli, ale jinak je těch kočárků tolik...
30. led 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@mitote aha, tak tohle to nema, to musis otocit sedacku... ale u BGB by mi vadilo, ze se da madlo jen vysoouvat a zasouvat, ale neni polohovatelny...
30. led 2012 ve 12:13  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak to je jasny, my zas tak cestovat nebudeme, ale urcite nebudeme porad sedet doma na zadku, takze i z toho duvodu jsme vybrali kocar, se kterym se da fakt pohodlne fungovat, vejde se nam do auta a miminka budou mit dostatecny komfort po celou dobu uzivani
30. led 2012 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu nemela ho vubec
@carrynka ja bohuzel tu rukojet chci preklapeci, bez toho kocar ani omylem... na tom nejvic baziruju...polohovatelna rukojet me nevadi, drzi se me dobre... a on prave BGB ma i nataceci sportak i hlubokou, muzes preklapet jak rukojet tak korbicky, ta variabilita se me libi
@sariky ja prave delam psychoterap. vycvik a musim 6x rocne na 4 dny do Jeseniku - do vesnice vedle, takze kocar musi byt skladny do auta, lehky a bude se s nim jezdit po kopcich, ze :slight_smile: navic ho budeme mit na krku vzdy cele dny manzel. Plus jeste urco pojedem v zime na hory lyzovat. Takze od toho se odvyji i me vysoke naroky na kocarek a rada bych aby me vydrzel na dve deti. Ale myslim ze s tim EW budete jen spokojeni :slight_smile:
30. led 2012 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Já ho plánuju pořídit, reference mě celkem přesvědčily.
30. led 2012 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu já o E-pinu hdně uvažuju, samo když jsem se o tom zmínila před mamkou nebo kamoškama, který ho neměly, tak si jen klepaly na čelo, jestli jsem se nezbláznila ....na jednu stranu mito přijde dost peněz,ale na druhou, pokudby to mělo pomoct, tak je to super,,, snad u 99% holek, co ho měly ,tak nemusely vůbec nastřihovat,,, jedna známá ho měla,ale nestihla nacvičit, bo rodila 14 dní dopředu a 2 zase sice cvičily,ale nakonec rodili akutním císařem,taže jim to bylo naprd ....
31. led 2012 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Zase vpadávám do diskuse..omlouvám se:slight_smile:

Zkus kouknout sem http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/epi-no-jak-dopadl-porod-u-vas/ Třeba Ti to pomůže v rozhodování. Jinak mám zkušenost, že je lepší některé věci starším genercím neříkat, protože začnou poučovat, že dřív neměli to a ono a taky to zvládali a my si pořád vymýšlíme nějaké blbosti :slight_smile:
31. led 2012 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip přesně tak,,, no mě ani neštvou ty starší generace spíš ty mladší, který to neměly a byly potrhaný až k zadku a teď chytračí, že to k tomu přece patří a je to normální,,,, jj, tu diskusi jsem právě četal,, proto vím, že snad 99% má dobrou zkušenost,, minimálně psychická podpora :slight_smile:
31. led 2012 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 nechci chytracit, ani nejsem starsi generace :o) jen chci pridat nazor na epidural.. nemela jsem ho a nechtela jsem ho.. dve hodiny pred koncem porodu jsem capla asistentku za rukav a prosila ji na kolenou at mi ho daji :o)) rikala ze uz je pozde ze to zvladnu a mela pravdu.. jsem rada ze jsem ho nemela!! ale chapu ze nekdo ma strach z bolesti a tohle je takove uklidnujici.. nastrizena sem nebyla, a na porod nevzpominam jako na neco traumatizujiciho.. spise na opak - sem na sebe strasne moc pysna ze sem to zvladla bez techto berlicek..
a ted zkusenost me kamariadky. epidural nechtela ani za nic - nakonec ji holcicka lezla s rucickama napred a bylo nutne ji epidural dat aby ji to malinko usnadnili.. mela to silene bolestive.. a byla za nej stastna.. chvalila ho kudy chodila, jaka to byla pohodicka a super.. u druheho mimca epidural nemela - slo to dost rychle :o) a rikala ze na ten druhy porod co si odrodila sama je proste vice pysna.. ze si tim prosla jako zena.. ze ta bolest za to stala..
nejsem pro a ani proti - je super ze ma kazdy moznost volby.. ale neco do sebe ten prirozeny porod ma :o) tim ale nemyslim vubec nic proti tem ktere to zvazi jako dobrou volbu pro ne samotne..
31. led 2012 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jeste ke kocarkum, procitala sem diskuzi zpetne a nikde se nikdo nezastal Teutonie :o) je to sice drazsi kocarek, ale skvele ovladatelny, slusivy, prakticky - za me ma 10bodu! ja bych do jineho u druheho prcka nesla.. ale kocarek je hodne osobni zalezitost :o) takze stastnou ruku!! jinak jeste do terenu je super kocarek Hartan - oba dva jsou nemecke znacky...
31. led 2012 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Ale my nemluvíme o epiduralu, ale o trénovacím balonku na porod Epi - no...:slight_smile:
31. led 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika tak to jsem nikdy neslysela :zipper_mouth: se musim mrknout na net o cem to je teda rec :slight_smile:
31. led 2012 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Prostuduj, třeba zaujme, já jsem do nedávna taky netušila o co jde:slight_smile:
31. led 2012 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 No, něco do sebe to určitě má. Já začínala na 17 cm, cca po 10 dnech jsem na 27, 5 cm. Uvidíme, jak mi to pak v reálu pomůže :slight_smile:
31. led 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@gabbika ty jo, tak jsem se zacetla a musim rict ze to vypada hodne zajimave.. a docela se divim ze sem o tom nezaslechla drive.. vubec nikoho neznam kdo by to kdy pouzil.. vypada to dobre! - cokoli pomuze proti nastrihovani!! jdu jeste dale studovat na net :o)
31. led 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 Ahoj, tak se přidávám taky k brněnským čekatelkám na porod s termínem v červnu 2012. Zatím teda zvažuju, kterou porodnici vybrat, ale nevím, nevím .... :(
31. led 2012 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 jj, přesně jak ti holky píšou,, jde na trénovací nafukovací balonek :slight_smile: ne epidural,, já mám osobně z epiduralu strach,,, mám za sebou 2 lumbálky a dole to místo kam se píchá mám dost citlivé,,, takže za mě zatím nee, ale nikdy neříkej nikdy :slight_smile:

a ke kočárkům,,, já fakt vůbec nevím, jaký,,, zatím se mi líbil jen Alpiron a a ABC design,,, ABC jsme vyřadili,, a Alpiron zatím nee,ale ještě musíme jednou omrknout tu sportovní verzi, která se mi moc nezdála,, pokud bude npard, tak jdeme hledat dál,,, potřebuju něco levnějšího :slight_smile:

@nasesvatba1 tak třeba se někde potkáme,,, já bych asi chtěla ty Bohunice,ale štve mě, že tam nikdy newmáš jistý, jestli tě odrodí tam nebo pošlou na OBI,,,ale jak už jsem xkrát všude psala ,myslím, že vtom stavu budu ráda za každý bílý plášť :slight_smile:))))
31. led 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jeste se pripojim do diskuse o porodnicich.. jsem v Brne nova takze mam vsechny informace vyctene jen z netu.. neznam nikoho s osobni zkusenosti, ale vybrala jsem si Obilnak jako porodnici - tady v diskuzi ji dost odstrkujete - ma to nejaky duvod???
31. led 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek