• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@kaeth01 pro mě to nemá žádný konkrétní důvod,, jen prostě pocitový,, někde píšou že je tam hodně cikánek,,,,ale já hlavně ani neznám osobně nikoho, kdo by tam rodil,,,,tak právě taky vůbec nevím
31. led 2012 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 hmmm tak ja tam asi zajdu nekdy kolem 30tt se podivat na ten predporodni kurz cca dvouhodinovy a uvidim.. ja si ji vybrala hlavne kvuli tomu ze vsude maminky ze tam daji na porodni plan - ktery se snazi akceptovat.. ja prvni dite nerodila v CR tak nevim co mam tady cekat - hadam ze spis spatne nez dobre, protoze at uz je ceske zdravotnictvi na super urovni, tak treba takove preventivni nastrihovani hraze - z toho je mi soufl.. to se snad dela jen u nas :confounded: - a tak na ten porodni plan docela sazim :o) tak uvidime..
31. led 2012 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no já jelikož jsem nikdy nerodila, tak vůbec nevím, co mě čeká a ani nevím, co bych do porodního plánu měla uvádět .))
31. led 2012 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romy, až absolvuju ten kurz - tak tam je součástí sestavení porodního plánu, tak vás pak poinformuju co a jak :slight_smile: Pokud už nás nepoučí nikdo předem:slight_smile:
31. led 2012 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 no ja taky sla podle vzoru na internetu.. ale protoze uz sem rodila, tak je to asi snazsi ze vis co se ti libilo u prvniho porodu a co rozhodne nechces zazit podruhe.. :slight_smile: u prvniho ditete sem na porodni plan taky vubec nemyslela.. hlavne v mem pripade se snazim co nejvice prizpusobit podminky tak aby byly podobne tem co sem zazila poprve - prvni porod byl nadherny, ale hlavne diky skvelemu personalu - a to je vzdycky takova ruleta :slight_smile: takze spise sem si zjistila to ze v CR probiha porod podle nejakeho standardu - a pokud chces neco jinak, musis mit porodni plan.. pokud si nerodila tezko vis jestli ti treba zrovna ten standard nebude vyhovovat :slight_smile:
31. led 2012 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky holky holky, vcera se slavilo, manzel ma praci :dizzy_face: jinak u nas aktualne nic...vcera jsme se bavily o detskem pokoji, manzel chce mit na zdech medvidka pu a Iacka :grinning: A pak si zapnul kresleneho lviho krale :grinning:
31. led 2012 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@kaeth01 no právě, teď jsem koukala na netu co se do takovýho porodního plánu píše,,a když jsem ještě nerodila, těžko můžu vědět, co mi bude vyhovovat, na co budu mít sílu a ostatní,, takže to asi nechám vše na doktorech,, nebo sestrách,,,
31. led 2012 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi muzes hodit odkaz, kde ses docetla, co se do porodniho planu pise? Ja spise asi fakt udelam jen ten plan pro manzela :slight_smile:
31. led 2012 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 nejsem nijak extra alternativne zamereny clovek :o) ale pokud chces hodim ti do meilu muj porodni plan - uvidis ze tam neni nic extra vyjimecneho.. jen drobnosti ktere ale nekdy rozhodnou o tve spokojenosti.. napr: chci miminko hned po porodu na sebe - spinave, nemyte.. ale to neni standard!! protoze si nekdo muze ztezovat ze je to nechutne, tak standard je miminko umyt a pak dat mamince.. - pro me je dulezite aby miminko nemyli dva dny vubec.. protoze ten tuk ve kterem je obalene je to nej nej pro jeho kuzi do budoucna - ale zase nekdo namitne ze to je hnusne.. takze porodni plan je vlastne seznam hodne osobnich veci - pro nekoho dulezite, pro jineho je mu to jedno a pro nekoho neprijatelne.. od toho ty plany :slight_smile:
sice pusu nemyte, spinave - ale myslim tim ze ho otrou od krve a bince!!! to jako ano :slight_smile:
31. led 2012 v 16:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 to je docela dobry, nektere veci by me ani nenapadly ze jdou, nebo ze se ta pisi :slight_smile: tak asi plan bude :grinning:
31. led 2012 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 mě právě taky hodně přesvědčily ty pozitivní zkušenosti s epinem. No a mace jsem o tom ani neříkala, myslím, že by se taky dost divila, co je to za výmysl, aspoň z počátku. No a nechci si do toho nechat kecat :slight_smile:
Myslím, že budu rodit jako jedna z prvních, tak pak podám zprávu :slight_smile:
31. led 2012 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kaeth01 S tím Obilňákem se ti to zdá, já se třeba rozhodovala právě mezi Obi a Bohunicema, ale ty Bohunice jsou mi tak nějak sympatičtější, zase jde jen o pocit, že to tam znám z jiných oddělení a tak. JInak by mi ani nijak zvlášť nevadilo, kdyby mě poslali na Obilňák. Sice jsem si přečetla jak to vypadá v které porodnici a tak, ale stejně nevím, co mi nakonec bude vyhovovat, jestli pro mě bude důležitá vana nebo sprcha nebo co. A na jaký presonál narazíš nikdy nevíš. Někdo dokonce říkal, že se to občas mezi Bohunicema a Obilňákem točí, ale to nevím jeslti je pravda.
31. led 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu me prave jedna kamaradka rikala ze pry v Bohunicich je to takova tovarna na deticky.. ze sice vsechno super, ale zato se tam specha.. placenta se pry skube aby to bylo honem honem :unamused: je to boj.. jak sem psala chci tomuto predchazet tim porodnim planem - ale pokud je tam opravdu takovy frmol tak mam strach aby ten porod tim nebyl ovlivnen.. nevim nevim proste nevim :slight_smile:
31. led 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 já nevím, on má každý jinou zkušenost, já teď za poslední období měla na Bohunice od známých spíš pozitivní reference. A příjde mi, že továrna na děti se dřív naopak hodně říkalo o Obilňáku, ale nevím jestli to platí pořád. Je to už stará porodnice, kde bych řekla se v Brně rodí tradičně, já se tam taky narodila :slight_smile:
No každopádně doufám, že to nikde nedělají tak, aby ohrozili životy a způsobili zdravotní problémy, no a stím, že jsou Bohunice velkej kolos, kde si se mnou nebude nikdo nějak povídat a opečovávat mě jsem smířená.
31. led 2012 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu me je asi i jedno jeslti to bude Obilnak nebo Bohunice... Bohunice znam jina oddeleni a dost dobre a vzdy jsem tam mela jen same dobre zkusenosti, at uz se jednalo o hematologii, neurologii nebo onkologii...vsude skvely personal.
31. led 2012 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu povidat si semnou nemusi.. ale kdyby mi nekdo skocil na bricho s tim ze mi pomuze porod urychlit - tak bych mu bezesrandy skocila vzapeti do usmevu a zakusla!! bohuzel sem fakt slysela ze se to jeste dnes bez varovani deje v tech vetsich nemocnicich... auuuu.. ale nebylo to teda z Brna, tohle info mam od dvou kamaradek z Cech..
31. led 2012 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Nemohu psát z vlastní zkušenosti, ale co vím od kamarádek a kolegyň, tak Bohunice a Obilňák jsou si v přístupu hodně podobné (i co se toho frmolu a pak uspěchávání porodu týče). Ale nezaznamenala jsem nějaké negativní zkušenosti. Obilňák má že prý v každém boxu vlastní koupelnu, což Bohunice že prý ne, ale to nevím. Ale to by bylo velké plus. Já raději volila menší porodnici, kde ten frmol takový není - Milouše. To, co jsem si chtěla dát do porodního plánu, to nám říkali u Miloušů v kurzu, že dělají (zejména miminko hned na tělo, umrtvení při šití a vyčkávání s nástřihem, až když je to fakt nutný). Takže pro mě porodní plán docela ztratil význam.
31. led 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no jasně, ale stejně nikdy nevíš, jestli tam kam přijedeš bude zrovna frmol a několik porodů nebo ne. Ale chápu jak to myslíš. Pro mě jsou zase některé věci těžké domyslet, když jsem ještě nerodila, tak ještě nastuduju, co pujde a budu jim holt muset věřit. No a nějaký asi úplně základní porodní plán chci taky sepsat, no tak uvidím.
31. led 2012 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já to mám v podstatě stejně. Znám jiná oddělení, nikdy jsem neměla problém, ale ve výsledku je mi celkem jedno jestli Bohunice nebo Obilňák
31. led 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak pro me stejne asi bude dulezita i ta koupelna, jestli je nekde na pokoji, tak bych radeji tam, predstava jak po porodu trajdam pres celou chodbu na zachod nebo do sprchy... o se mi nechce
31. led 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip presne jak to pises - to co tys chtela v porodnim planu to tam mam tak nejak taky.. mimi na telo, nenastrihavat, neodnaset mimi pryc, pokud nejsou komplikace.. me u tech Milousu odrazovaly ty navstevni hodiny :frowning2: a nadstandard tam maji jen jeden - takze nulova sance jej ziskat.. to jedine ale mluvilo proti teto porodnici.. stejne to asi bude pekna loterie vyber porodnice :slight_smile: - je mi to nakonec vse suma fuk - hlavne at je mimi v pohode a ja sem co nejdrive doma z porodnice, vsichni v pohode.. to ze si nebudu moc sednout protoze proto a nebo ze na me nekdo zvedne hlas.. nebo bude neprijemny, je sice nemile, ale v konecnem vysledku je to asi fuk.. HLAVNE AT JSME ZDRAVI
.. ale i tak kdyz budu mit moznost si vybrat to lepsi tak bych byla rada :slight_smile:
31. led 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Miminka že prý vůbec neodnášejí, vyšetřují v boxu a pak tam celou rodinu nechávají ještě dvě hodiny po porodu. Proti nastřižení nejsem, pokud to není automatické. Věřím, že zkušená porodní asistentka pozná, kdy je to vhodné. Zase čerpám ze zkušenosti jiných, že jim to pak hodně pomohlo. Návštěvní hodiny jsou, tuším, od 2 do 6, ale myslím si, že tím, že nejsou na pokoji, tak nebudou zase tak moc vadit i mimo tuto dobu. Nadstandard je tam jeden.
31. led 2012 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Myslím, že kdyby se tam mělo psát vše, co je v tom odkazu uvedeno, tak to bude takový elaborát, že ho personál ani nepřečte. :slight_smile: Navíc já třeba ani dopředu nevím, v jaké poloze budu rodit...uvidím, co mi bude v rámci možností nejpříjemnější:slight_smile: Stejně tak nechápu, proč by se tam měli vypisovat pomůcky, které si vezmu (CD, aroma...) (?)
31. led 2012 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip ja se budu tak dlouho rozhodovat az nakonec porodim doma :slight_smile: v den D budu doma u dveri preslapovat a davat zmatene signaly kam se vrtnout ha ha ha uz se vidim!!!
jeste ze se do te porodnice musi jit hlasit drive - jinak tohle co sem popsala vyse by byl urcite muj problem - sem proste typicka vaha :slight_smile:
asi zustanu prozatim u Obilnaku.. zajdu si na ten predporodni kurzik - jak ti ukazou porodnici a to u me rozhodne.. dam na ten vnitni pocit.. pokud se mi to nebude libit pak zkusim Milouse a Bohunice jako treti - tot muj plan :slight_smile:
31. led 2012 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Že prý se v Brně nemusí hlásit v porodnici dříve. Takže možná fakt budeš přešlapovat:slight_smile:
31. led 2012 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, omlouvám se za vstup do diskuze, ale zaujalo mě, že řešíte věci, které i já momentálně řeším v hlavě:slight_smile:
Ad porodní plán - určitě nic chystat nebudu, jak píše @romca13, jsem prvorodička a opravdu nevím, co budu či nebudu chtít, co mi bude/nebude vyhovovat... Mám jasno jen v jednom - u porodu žádný zástup mediků!:slight_smile:
Ad epino - já do něj chci určitě jít, jak už tu zaznělo, myslím, že je to minimálně velmi dobrá psychická příprava, aspoň já to tak mám, že prostě jsem pro bezproblémový porod a v tomto případě hlavně období po porodu udělala maximum. Pokud se něco pokazí či nebude probíhat úplně standardně to holt člověk nemůže nikdy předvídat a řeší se to ad hoc... No a v souvislosti s epinem zmíním i volbu porodnice. Já osobně se tedy rozhoduji mezi Miloušema a Bohunicemi. Vlastní zkušenost nemám s ani jednou poro/nemocnicí v Brně, lidi v mém okolí rodili tam i tam, nenadával nikdo... Na Bohunicích mě odrazuje to, že je to taková "továrna" na děti... Říkám si, že by mi v rozhodování mohlo pomoct, jak se kde staví k epinu... Netušíte někdo?
31. led 2012 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 no myslím, že většina doktorů ti řekne, že epino je zbytečný,,, nebo alespoň většina dokrorů starší generace, proto jsem se rozhodla to svému mudrovi ani neříkat,,a v porodnici to ani nemusí vědět, že jsi to používala,,, nicméně, máme podobné pocity a názory,taky se rozhoduju mezi milošama a bohunicema,,,,,a s těma medikama mám úplně stejný názor,,, nechci je tam,,,,
31. led 2012 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@vendy26
Doktorům bych o Epinu fakt neříkala, ale porodním asistentkám jo....Myslím si, že pak budou více citlivější k vyčkávání s případným nástřihem...ale možná si to jen namlouvám.....

Mediky se dá odmítnout, když se jedná o fakultní nemocnici?
31. led 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no já ať byla na jakémkoliv vyšetření, tak se mě ptali, zdami nebude vadit, když tam budou medici,,, a když jsem byla třeba přijímaná k hospitalizaci, tak jsem i podepisovala papír, že souhlasím, aby na mě koukali,,,,
31. led 2012 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek