• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 No já se mého dr. zeptala, zda epino zná - moc info teda neměl, nijak extra se netvářil, ale vyloženě ho ani nezavrhl. Ale na to já kašlu, mně k rozhodnutí stačí co píší holky, které s ním cvičily, že byly buď úplně bez nástřihu/natržení nebo jen kosmetické 1-2 stehy, a to i u porodů větších prcků. Cena teda nic moc, ale když ho pak člověk prodá dál, ve finále to nemusí být tolik... A já se porodu celkem bojím:frowning2: i když věřím, že je to na jednu stranu krásný a silný zážitek, ale představa, že jsem dotrhaná, došitá mě děsí... A líbí se mi, jak jsi psala, že kočky, co to maj za sebou, prostě řeknou, že to k tomu holt patří. Jako patří a když se tak stane, tak to přežiju, ale když vím, že můžu udělat něco, abych tomu předešla, tak mi to prostě nedá:slight_smile:
31. led 2012 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 já e právě porodu taky dost bojám, proto o něm uvažuju,,, a fakt mě štve, když holky,co to neměly nebo o tom ani neslyšely budou vykládat, že je to zbytečný, že to jsou zase nějaký vymoženosti moderní doby a vyhozené peníze,, že potrhaná byla každá, že je to běžný, a že to všechny přežily,, to je sice hezký,,,alepokdu tomu můžu nějak zabránit nebo alespoň to omezit,, nebo být psychicky víc v pohodě, tak to jen uvítám,,,,
31. led 2012 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip @romca13 Jj, u porodu jsem nemylela říkat to doktorům, ale jen PA - něco v tom smyslu, cvičila jsem s epinem s tím a tím výsledkem, když to jen trochu bude možné, prosím nenastřihávejte...:slight_smile:

Kolegyně v práci rodila v Bohunicích a říkala mi, že když u příjmu řekneš, že tam žádný mediky nechceš, jsou povinni to respektovat, tak doufám.... Já nevím, třeba je to v ten moment člověku úplně jedno, ale teď si to teda nedovedu představit a fakt je tam nechci.
31. led 2012 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 hm,taky bych je tam nechtěla,,,, no asi PA by to měla vědět,, nebo spíš jí to říct, žepokud to nebude fakt nutný, aby tě nenastřihávali,,, no uvidíme,,, přemýšlím spíš, že bych epino koupila z druhé ruky, stejně se používá s kondomy a když se vydesinfikuje, tak by to mělo být ok,,,
31. led 2012 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jo a ještě v případě Bohunic mě odrazuje i ta cena za příp. nadstandard:-/ A já, pokud bude místo, bych ho asi určitě chtěla....
31. led 2012 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip mediky podle me muzes odmitnout vzdy a vsude.. me to nevadi, ale prave v porodnim planu si vyhrazuju pravo na zmenu pokud bych se pak citila nejak divne.. jinak u prvniho porodu sem mela dva mediky a musim za sebe rict ze sedeli na okne, nepromluvili ani slovo - byli neviditelni :slight_smile: takze mi to vuuuubec nevadilo, ani sem nevedela ze tam jsou..nevim jak moc aktivne se zapojuji u porodu u nas - proto to vyhradni pravo je moct odvolat :slight_smile: zase se to chudaci musi nekde naucit.. :slight_smile: ale chapu ze pokud by vsichni meli touhu vyzkouset jak moc sem otevrena - tak bych je vyhodila vlastnima rukama :slight_smile:
31. led 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 já nadstandard nechci, takže tohle mě je celkem jedno :slight_smile:
31. led 2012 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jj, taky tak uvažuju, ale pořád s tím bojuju:slight_smile: Přeci jen je to dost intimní a kupovat to od úplně cizí osoby....no nevím... A nikoho známého, kdo by prodával, bohužel nemám:frowning2: Mám vytipovaný obchod v Bystrci, kde ho mají (za 2.500 teda, ale zase si to člověk může vyzvednout osobně).
31. led 2012 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nevim, me by se asi epino nechtelo kupovat z druhe ruky, preci jen je to hodne intimni a predstava ze si tam davam neco, co uz si nekdo daval pred tim...brrrrrrrrr :grinning:
31. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teď jen rozhodnout se pro nějakou tu porodnici. Já už z toho začínám mít celkem hlavu:frowning2: Vždycky jsem si myslela, že až budu jednou rodit, tak prostě v Bohunicích a šmitec, ale teď, jak je to aktuální a hlavně slyším dost chvály na Milosrdné, tak prostě nevím.... Je to pomalu horší než vybrat kočár:slight_smile:
31. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 a mají k tomu i ty kondomy na vodní bázi??? hoď mi prosím odkaz, jestli mají stránky
31. led 2012 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 právě taky jsem slyšela na miloše samou chválu,, i tady na diskusi jsem na ně neslyšela nic špatnýho,,,,
31. led 2012 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Ty jo, netuším, až tak jsem to nezkoumala... Ale mrknu, mám v plánu i to nové určitě používat s kondomem. Jinak odkaz - snad můžu normálně do diskuze...:slight_smile: www.babako.cz
31. led 2012 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no právě že stejně to všichno používají s kondomem,,,,,
31. led 2012 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky nerada se sem pletu, ale rodila jsem v prosinci 2009 u milosrdných a byla spokojená, je to taková rodinná porodnice i když všude se najde nějaká ta špatně vyspaná sestřička:slight_smile:
31. led 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
me je asi jedno jeslti s kondomem nebo ne, ale ja to proste psychicky nedam :grinning: nevim, asi jsem hodne zabrzdena, ale jsem hodne i pokud jde o sexualni zivot staromodni a epino asi nedam po nekom, porad bych mela pred ocima jak si ho tam strka jina :grinning: :grinning: :grinning:
31. led 2012 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Teď jsem teda koukala i na stránky www.epino.cz, mají teď akci poštovné zdarma a nabízí i ty kondomy na vodní bázi...
31. led 2012 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanka_k Díky za info, zase další bod pro Milouše:slight_smile:
31. led 2012 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Člověk tady chvilku není a hned se ztrácí ... netušim co je epino, znám jenom pepino :grinning: ale budiž, určitě to bude užitečné ... místo porodu mám vcelku jasné - Bohunice (i když patří obilňák pod stejnou fakultku i stejného přednostu kliniky, vsadím na lepší zázemí, alespoň pro mě...)
Dneska jsem byla na kontrole u doktorky a se sestřičkou jsme při odběrech probíraly nárůst počtu těhotensví - podle nově vydaných průkazek to vypadá na další babyboom :grinning:
31. led 2012 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
No u mě jsou Bohunice jasné už proto že můj muž pracuje v komplexu nemocnice a měl by to k nám blíž. Milosrdní jsou mi taky sympatičtí, jen prostě maličko z ruky. Na Obilňák můžu říct jen to, že když jsem tam byla za kamarádkou tak tam na chodbě stály celé zástupy spoluobčanů z Cejlu a byli velmi hluční což mě odradilo. Máme oboje rodiče z daleka a když se první dny na miminko přijedou podívat tam bych nám všem chtěla dopřát trochu soukromí i za cenu nadstandartu v Bohunicích.Pokud teda bude volný :wink:
1. únor 2012 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote
@vendy26
@romca13
Já bych do použitého Epina také nešla ani za předpokladu kondomů, dezinfekce....je to přece jen hodně intimní. Co jsem před časem hledala, tak nejlevnější to bylo přes babako v Bystrci. Není to sice laciná záležitost, ale člověk za život nakoupí různé nesmysly, a pokud tohle jen trochu pomůže, tak se ta investice vyplatí.
1. únor 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
no vy mi tady davate s tema porodnicema :slight_smile: ja byla tak stastna ze uz mam vybrano, ale myslim ze byla zasadni chyba sondovat info pouze na netu z referenci z roku hej rup - neni nad nazor maminek co se jich to primo tyka.. takze jsem zase na zacatku a jdu opet zvazit sve moznosti :slight_smile: jen by me zajimalo proc jste nikdo nezminil Ivancice?? na tuto porodnici jsem slysela jen chvalu.. vim ze je to malinko z ruky, ale neni to zase tak nedostupne, cca 40min jizdy..
1. únor 2012 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Na Ivančice jsem slyšela taky chválu, ale pro nás je to z ruky. Navíc si říkám, že v případě komplikací je převoz v rámci Brna přece jen snadnější.
1. únor 2012 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 mě Ivančice vůbec nenapadly, vím, že je tam porodnice a asi i dobrá, ale bydlím v Brně, kde jsou 3 porodnice a prostě mě ani nenapadlo uvažovat o tom, že budu mimo Brno. I když vím, že některé maminky tuto možnost volí.
1. únor 2012 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 O Ivančicích jsem slyšela, byla nebo je to vyhlášená porodnice,,, vím, žetampřed časem primář zašil nějaký nástroj ženské do břicha,,ale to se asi může stát kdekoliv :D nicméně si říkám že když jso uv Brně 3 porodnice, tak přece nepojedu někam jinam,,,někde nemají vůbec na výbšr a musí brát to co je,,,,
1. únor 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,

pokud sháníte povlečení do postýlky, Ikea má na ně akci...Z 500 na 200 je docela dobrá sleva, ne?:slight_smile:

http://www.ikea.com/cz/cs/store/brno/offers
1. únor 2012 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@gabbika to vypadá docela dobře asi se tam na to zajedu mrknout, díky za tip :slight_smile:
1. únor 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 Můj dr. mi Ivančice dokonce doporučoval, ale jak píší holky, přijde mi zbytečný jet mimo Brno, když jsou tady 3 porodnice... No a v rámci Brna mi doporučil Milosrdné....
1. únor 2012 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 pokud tvuj dr doporucoval Ivancice a jako druhou variantu Milosrdne - pak je teda zvazim i ja :slight_smile: me se ty Ivancice libili na netu, jak prostredim, tak pristupem personalu,na ktere byly super reference - ale jak uz jste vsechny rikaly je to malinko z ruky - to nakonec odradilo i me.. chlop je vecne na sluzebni ceste a tak mozna budu muset do porodnice sama - tak at je to po ruce.. :slight_smile:
1. únor 2012 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
já se v pátek schválně zeptám mudra, kam by mi doporučil jít,,ale asi záleží, co která od porodnice očekává,,,ale vzhledem k tomu, že sestra u mýho dr. je PA u Milošů,,,,tak as ibude preferovat je
1. únor 2012 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek