• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@romca13 Romi proč si vyřadila z favoritů ABC? Mě se taky docela líbí...
Jinak co se týče porodnice tak já asi půjdu do Bohunic, mám to od baráku nejblíž, líbí se mi tam víc soukromé wc a sprcha a navíc se tam léčím na hematologii, takž tam o mě mají veškerou dokumentaci....
1. únor 2012 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu tak ABC desing jsem vyřadila z několika důvodů-- nám se totiž horzně líbil konkrétně tento http://www.kocarek.cz/kocarky-ABC%20Design-Ko%C4%8D%C3%A1rky%20ABC%20Design%203-Tec%202011%20White%20Black-2890.html ...
no a ta trojnožka se mi pak moc nezdála, i když manipulace s ním je v pohodě, to jsme už zkoušeli,,,, a nevím, jak by to malý dvojitý přední kolečko si poradilo v zimě se sněhem :( a taky má hrozně malinký nákupní košík pod sebou,, ale jinak vzhledově je pro mě 1 :slight_smile:
2. únor 2012 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 tak to já trojkolku nechci, takže mě se líbí viper 4s....
2. únor 2012 v 09:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@yesu jo a ještě si hodně holy stěžovaly na sporťák, že je hrozně mělkýa malý,, že se v něm ani dětem nelíbí,,, nědke tu na to byla i diskuce,,, a hledala jsem i na netu,, tak proto ho nechi,lael líbí se mi hrozně moc
2. únor 2012 v 09:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Zeptej a dej pak vědět, co ti řekl, jsem zvědavá:slight_smile: Já jdu na KO až za 14 dní a taky se s ním pobavím, už to bude u mě aktuálnější... Posledně jsme to jen nakousli, když se mě zeptal, jestli už jsem přemýšlela, kde chci rodit. Zmínil ty Ivančice, pak si uvědomil, že jsem přímo z Brna, tak to říkal ty Milosrdné.
2. únor 2012 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky holky,,, tak jsem doma z poradny a velkého UZ,, ,vše je ok, a máme n a100% potvrzeného kluka,, no už nám to řekli 2x takže jsem ani nic jiného nečekala,,,,
@vendy26 ptala jsem se sestry, na porodnice v Brně a ona mi řekl,a že pokud bych měla rodit předčasně tak určitě Obolňák, že jsou na na to perfektně vybavení, že jsou specializovaní na nedonošence atd, mají tam pro ně spešl JIPku a tak,,,ale pokud bych měla rodit v termínu, tak by Obi vynechala ( právě z důvodu, že se tam hodně věnují těm nedonošencům a mohli by tě tak dát jakoby do ústraní) a pak záelží co upřednostníš, jestli velkou fakultku v Bohunicích, nebo spíš rodinou porodnici u Milošů, tak prý ani žádní medici nejsou,,,
3. únor 2012 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@romca13 Takže vlastně nic nového:slight_smile:
3. únor 2012 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip no v podstatě ne,,, říkala mi, že nedoporučuje,, že by se pak mohlo stát, že těhule tam narazí na blbě vyspanou sestru a pak by jí to dala sežrat :slight_smile:
3. únor 2012 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 To člověk ale asi může kdekoliv. Já dneska byla na monitoru v porodnici, byl tam úplně stejný doktor a sestra jak minule, ale asi bylo něco ve vzduchu, protože dvakrát příjmení v porovnání s minulým týdnem nebyli....navíc přes chodbu rodila jedna paní, která dost křičela, takže to mi na klidu taky moc nepřidalo.
3. únor 2012 ve 14:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Tak předně moc gratuluji k chlapečkovi a dobrým výsledkům!:slight_smile: A díky za info ohledně porodnic, zatím nejsem definitivně rozhodnutá, ale vnitřně cítím, že jsem zatím víc nakloněná Milosrdným...pokud teda bude vše v pořádku, v termínu... No ještě mám chvilku čas, tak uvidím.
Holky, od kolikátého týdne se chodí na kontroly přímo do porodnice?
3. únor 2012 v 15:11  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
ahojky holky,,,,,tak včera jsem byla u kamarádky,,,,dala mi ašku plnou oblečků, je tam i zavinovačka, deka, hračky, a ostatní věcičky :slight_smile: mimochodem se zmínila o svém prvním porodu před 1,5 rokem v Bohunicích,,,, no asi mi to ani neměla říkat,,,, druhého chlapečka rodila v Havl. Brodě,,,,, no je to už 3. moje kamarádka, která rodila v BOhunicích a nikdy už by tam znovu nešly,,,,a to já Bohunice upřednosňovala...koukala jsem i na ty Ivančice,ale přijde mi zbyečné jezdit mimo Brno,,,, takže se čím dál více přikládním k Milošům,,, zatím jsem na neš neslyšela negativní reakce,,,,,
5. únor 2012 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 děkuji moc za gratulaci,,, jinak do porodky se myslím chodí někdy od 37 týdne,,, nebo tak nějak :slight_smile: ale jistá si tím fakt nejsem :slight_smile:
5. únor 2012 v 08:25  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@romca13 gratuluji ke chlapečkovi :slight_smile:
Já teda rodit v Brně nebudu, mám domluvenou porodnici v Prostějově...ale kdybych náhodou rodila dřív nebo byly nějaké komplikace tak do PV určitě nepojedem...
5. únor 2012 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 To, záleží, kdy Tě tam Tvá doktorka pošle. Moje posílá až od 38.t., ale v porodce nám říkali, že pokud nemá doktorka monitor, je dobré začít od 36.t., takže já tam chodím od 37.t
5. únor 2012 v 09:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Pro Romču a všechny, které to třeba zajímá:slight_smile: Kopíruji odpověď jedné uživatelky k mému dotazu, zda informovala PA o cvičení s epinem a jaký k tomu byl přístup. Další bod pro Milouše:slight_smile:
"....ja jsem to take mela v porodnim planu, na prijmu mi PA hned rekla ze bez problemu, ze kdyz to nebude nutne urcite strihat nebude a nutne to nebylo. Rodila jsem u Milousu.
Jinak tedy cerstva zkusenost od Milousu - porodni plan respektovali do puntiku, syna jsem diky tomu, ze jsem se citila dobre vubec na novorozenecke nedavala, z porodniho boxu jsem si ho odnesla rovnou na pokoj, na vsechny vysetreni jsem mohla s nim. Protoze to bylo druhe dite, tak mi tedy nic nerikali a nevysvetlovali, predpoklada se, ze si vsechno pamatujete emoticon. Oproti minulemu pobytu na sestinedeli byl mnohem pohodovejsi pristup ke kojeni - resp. vubec nehrotili se se jeste nerozbehla laktace a ze jeste nenakojim x ml dle normy... to jsem hodne ocenila, protoze se mi mliko dela pozdeji az tak 4-5 den po porodu. Nenutili mne do dokrmu... Celkove spokojenost!"
6. únor 2012 v 18:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 jéé, děkuju,, zrovna jsem to četla na diskusi o porodnicích ,,, chci se jít k těm Miloušům podívat na ty kurzy,, taky se mi tam líbí, že mají porodní boxy své WC a taky že pokud absolvuješ ten předporodní kurz u nich, je to na 2 lekce,tak pak máš zdarma linku na rady ohledně kojení,,,,nevím, zda to funguje jen po telefonu, nebosi tam třebai pak můžeš zajet, pokud máš problém to nevím,,,,,
6. únor 2012 v 18:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Taky děkuji za další info, to o tý lince ohledně rad na kojení jsem vůbec netušila...:slight_smile:

Jinak trochu z jiného soudku - pro ty, co plánují prát mimi věcičky v Persilu Sensitive, na kasa.cz mají gel (4,5 l) za 339 Kč. A lze osobní odběr v Brně. Myslím, že cena je to dobrá, v obchodě jsem ho viděla i kolem 450 Kč za to 4,5 l bal.:-/
6. únor 2012 v 18:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@vendy26 jinaktady je odkaz na broužurku o Milouších :slight_smile: http://www.nmbbrno.cz/download/maminky-vitejte.pdf je to fakt dobře udělaný :slight_smile:
6. únor 2012 v 19:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka procpak Prostejov? Je to tam lepsi? :slight_smile:
8. únor 2012 v 08:51  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mitote nevim jestli lepsi, rozhodne modernejsi a novejsi, vic osobni pristup a hlavne konexe :slight_smile:
8. únor 2012 v 08:52  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mitote ale kdyby byly nejaky komplikace nebo predcasny porod, tak budu rodit tady v Brne a nebudu riskovat cestu...
8. únor 2012 v 08:53  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka jo tak, to chapu, to je vzdycky lepsi :slight_smile: ja jeste premyslela nad tema Ivancicema...tezko rici....urco chceme nadstandart a manzel porad zvatlal o soukrome porodnici, ale takova tady snad neni :sweat_smile:
8. únor 2012 v 08:55  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mitote ja jsem puvodne chtela taky nadstandart, ale nakonec na to kaslu, protoze co jsem od vsech slysela i co ho mely, tak nakonec chtely jit an dvouluzak aby tam nebyly samy, aspon pokecas s jinou maminkou a navzajem si muzete pohlidat deti...
8. únor 2012 v 08:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka tak my chceme byt spise s manzelem spolu, manzel si urco vezme dovolenou, takze sama na nadstandartu bych nebyla a pro me je to hodne dulezite, aby tatinek byl od zacatku dohromady, prijde me to fakt jak prehistorik, ze tatine muze do porodnice za manzelkou a za ditetem na dve hodiny denne :grinning:
8. únor 2012 v 09:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@mitote muj tam bude se mnou taky, teda aspon v den porodu a den po, pak ho poslu do prace :D jen vim co mi vsichni rikali, ja si ten nadstandart stejen zaplatim, ale pocitam s tim, ze tam zustanu max ten jeden den a pak pujdu na normalni...at z toho nezblbnu :slight_smile: potrebuju spolecnost :slight_smile:
8. únor 2012 v 09:02  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka spolecnost ano, ale nejak si neumim predstavit byt na pokoji s dalsima maminkama a miminky...to radeji uvitam vselijake navstevy na nadstandartu :slight_smile: me proste vadi ten princip odtrzeni tatinka...a muj muz teda nepujde do prace ani omylem :grinning: za prve muse pracovat z domu, kdyz bude neco urgentne horet a za druhe, on je takova kvocna (jak rika tchyne), potrebuje mit vsechna svoje kuratka v kurniku a pekne opecovana a spokojena, jinak jee zle :grinning: :grinning: :grinning: a uz vidim jak hned pri navratu domu lapne dite a bude s nim vsechny objizdt, aby s pochlubil, co je jeho :grinning:
8. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote No prehistorie je, jak tatínci vůbec do porodnice nemohli a maminky jim děti ukazovaly z okna, to je teprve drsné.
8. únor 2012 v 11:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu no to uz je nastesti vec minula, ale i tak...vsichni psychologove to vi, ze pro aklimatizaci miminka a maminky a i pro seznameni se s roli tatinka je nejdulezitejsi, byt od porodu u sebe, ale stejne jsou porodnice porad v systemu dvou hodin navstev. Kamaradka rodila cisatem, nastesti mela nadstandart, tak mela manzela u sebe a diky tomu i miminko, kdyby nadstandart nemela, tak ji miminko vozi jen na kojeni, protoze po tom cisari by se o nej nedokazala sama postarat...to by se vam libilo, kdyby jste lezeli nekde na pokoji a miminko byo buhvi kde a jen vam ho vozili na kojeni? To ja bych osobne vyletela z kuze.
8. únor 2012 ve 13:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote já s tebou souhlasím, jen říkám, že ještě nedávno byly i ty návštěvy utopie. A je fajn, že to už jde, že tatínek klidně může být na pokoji a za pár let to třeba bude zase ještě jinak :slight_smile:
8. únor 2012 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@mitote hele ono s tim miminkem mit celou dobu u sebe, pokud budes mit delsi porod, budes tak vyrizena, ze budes vdecna kdyz ti sestricky dite aspon na pul dne odnesou aby ses mohla vyspat :slight_smile:

Holky chystate se na veletrh?
9. únor 2012 v 08:15  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek