• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@carrynka no tak na to tam bude prave manzel, aby se miminku taky venoval :wink:
jo na veletrh se chystame :grinning:
9. únor 2012 v 08:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka chystám chystám a už se těším :slight_smile: hlavně ke stánku Emitex
9. únor 2012 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka ahoj carrynko, ver mi ze budes i po siiiiiolene dlouhem porodu tak natlakovana hormonem stesti ze zadnou unavu pocitovat nebudes :slight_smile: asi je to individualni.. to urcite jo, ale za sebe ja byla tak nabuzena.. porodila sem po 11hodinach v 11hod vecer a pul noci sem jen cucela na toho drobecka - neslo mi usnout :slight_smile: je to tak nejak od prirody pry dane ze po porodu do tebe matka priroda neco naleje aby ses mohla hned o mimi postarat :slight_smile: kazda vterina kdy je miminko od tebe vzdalene ti prijde jak vecnost.. ja ji teda mela porad u sebe, ale kdyby mi ji chteli vzit asi bych rvala jak lev :slight_smile: mela sem ale ok porod, mozna ze s komplikacema je to jine...
9. únor 2012 v 11:44  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaeth01 ja teda nevim jak to bude, ale nekdo me vzit po porodu dite nebo kdykoliv v nemocnici, tak bude hodne zle... v tomhle jsem hrozne uzkostliva a starostliva, potrebuji mit pod kontrolou, ze je vse ok uz ted u manzela, u psa, u kralika, vsechny mit opecovane a pri sobe a jakmile je nekdo pryc nebo mu nejde boze neco je, tak jsem jak na trni a peru se s kazdym, koho potkam :grinning:
9. únor 2012 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote tak tomu se rika silne vyvinuty matersky instinkt :slight_smile: porodem se to nemeni - jen sili :slight_smile: ale ja myslim ze je to hezke.. tez jsem se diky moji male naucila rikat vice otevrene co chci a co potrebuji.. zila jsem dlouho v zahranici a domu jezdila jen jednou za rok - casteji to fakt neslo.. bojovala sem s tchyni ze ji nechci nechat kocarek na pul dne jen pro ni samotnou kdyz bylo male 7 mesicu.. nedokazala jsem to pomalu do jejich dvou let.. mozna me hodne holek odsoudi - ale videt ji jednou za rok a sverit ji to nejdrazsi co mam - to neslo.. proste neslo.. hodne jsme se kvuli tomu handrkovali po rodine.. ale ustali to.. ted cekame druhe - sem na sebe zvedava :slight_smile:
tim chci rict - az budes ty pripravena na cokoli pak je teprve ten spravny cas - je to jen a jen na tobe!!!! jestli si control freak (blazniva kontrolorka) tak klidne bud :slight_smile: treba to casem prejde, treba ne.. ja to treba chapu.. :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 jo? :grinning: my ho mame s manzelem oba. U tchyne a mamy se nebojim nechat pak miminko, vim, ze oby by se rozkrajeli. I dyz kdo vi jak to bude v realu, ze :grinning: Nicmene tim, ze delam psychoterapeuticky vycvik a jezdim 6x rodne na 4 dny pryc, bude hold 4 dny miminko vzdy na starost tatinkovi, ten jezdi nastesti se mnou, ale preci jen miminko uvidim minimalne.
9. únor 2012 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@clara.7 ja jse si objednavala nejaky veci z Emitexu an netu, dneska ocekavam PPL tak jsem zvedava jak to bude vypadat :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:22  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Své wc má u Miloušů jen jeden porodní box. Ostatní 3 mají společné.
9. únor 2012 ve 12:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip aha :( hm,,, tak to si pak asi nevybereš :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Co se týče nadstandartu. Zatím mi většina říkala to, co tu některé píšete. Maminka si nemá s kým povídat, nemá ji kdo pohlídat miminko, když se jde vykoupat, takže se pak někdy fakt stěhuje.

Co se týče toho odnášení miminek. Taky jsem zaznamenala ne jednu reakci, že byly maminky za to někdy rády, že si mohly odpočinout. Ono asi fakt záleží, jak moc náročný porod je a jak moc je uplakané miminko.

A co se týče tatínků v porodnici. Jsem ráda, že je možnost, aby byl u porodu. Ale nepotřebuji, aby tam se mnou byl celou dobu. Nevím, nějak nepotřebuji (necítím to tak), že by měl být u toho, kdy se budu "učit" kojit, koupat, kdy si budu fakt nejistá. To asi ocením spíš rady ženských.
9. únor 2012 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@romca13 Ale že prý, když je možnost, tak ti dají vybrat. To jsem zvědavá.
9. únor 2012 ve 12:40  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@jancip s tim souhlasim, uprimne aby tam se mnou byl ty 4 dny porad, to yb mne asi kleplo :slight_smile: budu si chtit odpocinout i od nej :slight_smile: a asi by se tam 4 dny nudil... :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:40  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote to zvladnes.. jak to mimco poroste bude to snazsi.. u nas by se tchy
9. únor 2012 ve 12:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@mitote jak bude mimi vetsi tak to bude jen a jen snazsi :slight_smile: u nas by se mamca i tchyne taky rozkrajely.. jedine vnouce z obou stran.. dnes jim obema malou davam na hlidani co jen to jde! zijeme uz posledni rok v CR a tak vidim ze sou obe stejne skvele, ted uz ani nevim jak sem to drive mohla zvladat bez jejich pomoci :slight_smile: ale bylo to tak.. potrebovala sem fakt hodne casu.. :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka To si taky myslím, že by se nudil. Navíc 4 dny být zavřeni na jednom pokoji společně...to nevím, jestli by byl dobrý start.
9. únor 2012 ve 12:52  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
@jancip tak tak, ja si rada pokecam s jinou maminkou a zazitcich a zkusenostech, muj chlap by mi k tomu asi nemel co rict :slight_smile: a pokud budou navstevy, tak se chci venovat i jim, nakonec bych se musela jeste starat o manzela jestli mu neco nechybi :slight_smile:
9. únor 2012 ve 12:57  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip
@carrynka
holky ona to neni takova tragedie :slight_smile: chlap tam urcite 4 dny v kuse nebude.. a i kdyby byl - je to tak silny zazitek ze nad tim vubec neuvazujete.. pokud je ten vztah ok a partner se na mimi tesi - pak je i on z toho uplne vedle jako budete vy.. bude chtit to mimisko taky drzet a koukat na nej.. nebojte se ze byste tam chytli ponorku a treba se pohadali - to by byl asi fakt mazec.. ha ha
navic sem zazila kdyz jsem prisla za kamoskama mrknout na mimco ze nakonec cely porod odvykladal prave pritel nez ta mamina co rodila :slight_smile: prislo mi to vzdycky strasne srandovni nez se neco podobneho stalo me.. muj chlop z toho mel tak silny zazitek ze to porad vsem vypravel jako by rodil on sam :slight_smile: a to u porodu byt nechtel!!!!!!!!!!!!!!! on je drsny hokejista co nemusi byt u vseho - no a skoncil jak houba uplne na mekko :slight_smile:
ja sem ukecana baba jak cip - ale po porodu sem byla stastna prave jen za rodinu, kamarady a hlavne partnera.. nelakalo me tlachat jeste kolem.. ale mozna ze u druheho to bude jine.. uz se tesim! :slight_smile:
9. únor 2012 ve 13:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@kaeth01 Já se nebojím. Já totiž zůstanu u klasiky:slight_smile: Chlap pouze na návštěvy:slight_smile:
9. únor 2012 ve 13:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka To vidím stejně, ještě bych se starala o něho:slight_smile:))) Já bych ale měla i trochu strach, že by pak byly sestřičky víc odměřené a tolik neporadily, neukázaly....protože by si říkaly, že jsme tam na to mrně dva.
9. únor 2012 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
autor
@jancip jj, mne prijde nadstandart super, na ten den po porodu abys mela klid nez se vzpamatujes... a pak se necham prelozit k nejake mamince, od ktere budu cerpat rozumy :slight_smile:
9. únor 2012 ve 13:58  •  2 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip ja myslim ze je super ze k tomu mame kazda svuj pristup - aspon pak nejsou krvave bitky o nadstandard kdyz je jich jen par na kazdou porodnici.. urcite vsechno ma svoje! hlavne at sou ty nase porody pohodove :slight_smile: v ramci moznosti :sunglasses:
9. únor 2012 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka No jo, ale dají nás s prvorodičkami a budeme všechny stejně "moudré" :slight_smile:
9. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@kaeth01 To je pravda :slight_smile:
9. únor 2012 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak snad se nebudu o chlapa v porodnici starat :slight_smile: chlap se ma snad starat o me a miminko, ne? Byla jsem takto na obilnaku za kamoskou na nadstandart a ponorku nemeli, cely dny vsichni tri spali ( maminka, tatinek i miminko). A kdyz nespali, tak tatinek fotil :grinning:
9. únor 2012 ve 14:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@mitote No jo, ale jsou to chlapi:slight_smile:))) Takové velké děti, takže proto bych se fakt nedivila:slight_smile:)))......Když půjdu do extrému, tak v nějakém africkém kmeni, když žena rodí, tak ji nechají v koutě a všichni skáčkou kolem chlapa, protože on strašně trpí:slight_smile:))))
9. únor 2012 v 16:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak jsem dneska byla na kontrole. MAlej je v pořádku, váží 2055g, doktorka měřila i průtok krve pupečníkem a tak, vše v pohodě a je hlavou dolu, tak snad už tak zůstane.
Akorát se mi zkracuje čípek. Prvně naměřila, že má jen 1,4 cm, pak to vzala znovu a naměřila 2cm. Tak mám nařízeno aspoň 3 týdny ležet a 3x denně magnézium. Doktorka zněla jako bychom měli za chvíli rodit, ale myslím, že stejně nakonec budu přenášet :slight_smile:
9. únor 2012 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip @carrynka já to asi vidím podobně, spíš bych byla pro neomezené návštěvy, aby s náma mohl být třeba chvilku ráno, chvilku odpoledne, ale na tom jednom pokoji si to v nemocnici neumím představit. Ale ani neznám někoho, kdo to tak měl, tak možná i proto.
9. únor 2012 v 17:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@carrynka já se na veletrh chystala, ale uvidím jak na tom budeme, ale mrknout bych zašla, i když už asi většinu věcí mít budeme. Pro nás je totiž veletrh trochu pozdě :wink:
9. únor 2012 v 17:25  • Odpověz  • To se mi líbí
@jancip nevim co myslis tim chlapi, ale ja vim, ze muj muz je schopen se o me i o dite postarat. My to mame mozna trochu jinak, napr. kdyz jsem mela strevni chripku, tak manzel celounoc se mnou cestoval mezi posteli a umyvadlem, rano zavolal do prace ze si bere volno, pak zajistil lekare, leky a cely den se o me staral. A to starani se plati i obracene. Navic vidim, jak se chova k psovi, vim ze je to tezko srovnatelne s ditetem ale dost se na tom da vypozorovat co a jak bude. Muj mazel je hracicka mozna tak v technice, ale jinak pro nej je rodina az na prvnim miste. A vim ze bude vyborny a hrdy otec a ze me bude nosit na rukou za porod.
9. únor 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanuu Já bych už tak chtěla rodit a tomu našemu se nechce...Průtok krve Ti kontrolovali na normální gyndě? Mně jen v tom 30tt.

Kdy je ten veletrh?
9. únor 2012 v 17:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek