• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@mitote To s tím nemá co dělat, že bude výborný otec. Ale podle mě chlap bude stejně bezradnej jako prvorodička. Nebude vědět, proč miminko pláče, nebude vědět, jak ho má vykoupat, proč třeba nechce pít a pod. Prostě si myslím, že v ten moment ocením spíš rady maminek než svého manžela.....To, že bysme se ještě musely starat o něho, je nadsázka:slight_smile:
9. únor 2012 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,,, tak jsem se právě vrátila z návštěvy porodnice jedné holčiny tady z MK, která rodila v bohunicích,,,, a musím říct,že jsem od tama odcházela s velmi příjemnými pocity a to jak se tu vykládá o tom, že se tam pomalu nikdo nerozkojí a že dětem cpou hned nutrilon mi okamžitě vyvrátila,,,
9. únor 2012 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip jj, no já byla teprve teď na tom "velkým" utz, ale přímo u své doktorky, má na to vybavení.
Veletrh tuším 8. - 10. 3.
9. únor 2012 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no tak to si myslimze v tomhle na tom bude muj muz lip nez ja, soudim tak, protoze se vzdy dokaze o vse postarat, ma obrovske znalosti a vyborne logicke uvazovani a narozdil ode me se dokaze emocne odstrihnout a vse vyresit. Rozhodne si myslim ze muj muz bude min ze zacatku lepe vedet proc mimi place, jak ho koupat, krmit atd atd atd. At toho budu mit sebevic nacteno, vim, ze v tomhle poste bude muj muz lepsi. Ma to nejak dane, ja se i v domacnosti a ve vsem od nej praktick porad je ucim
9. únor 2012 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 juu, tos mi udělala radost. Já si chci jít konečně v sobotu podívat do Bohunic na tu jejich informační schůzku.
9. únor 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a vzhledem k tomu, že jediné mínus, které jsem stále viděla na Bohunicích byl právě ten tady stále uváděný postoj ke kojení,,,,, tak ten mi byl vyvrácen , opět začínám preferovat právě ty BOhunice,, je tak moc pěkné prostření, sociálky na pokojích jak na hotelu ane ve špitále,,, zažila jsem za dobu návštěvy 2 sestry na pokoji a obě byly moc milé,,, maminky říkaly, že na oddělení je přímo laktační poradkyně, která je k dispozici neustále, takže v noci, ve dne, kdykoliv je třeba za ní můžete zajít
9. únor 2012 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu jako musím říct, že jsem od tama šla s pocitem, že bych tam chtěla rodit,, opravdu to na mě působilo moc hezky, čistě, mile,,,,
9. únor 2012 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu Ajo, tak to jo. Myslela jsem si, že to byla běžná kontrola. Já jsem z těch UZ byla vždy paf. Nejvíc mě fascinovalo, jak zobrazily srdíčko, kde byly vidět i komory a síně a doktor z toho pak poznal, zda se krev přelívá správně...jsou to fakt vymoženosti.....Veletrh je až v březnu? Tak to bysme mohli možná už i s mrňousem:slight_smile:
9. únor 2012 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 ty mi davas :slight_smile: vidim ze si na tom s tou rozhodnosti a porodnicema asi jako ja... a ja tady cekam vzdycky s cim prijdes abych pak taky zmenila nazor :slight_smile: zkusim mrknout na ten obilnak jak sem mela v planu a pak kdyztak ty Bohunice - docela si me ted nahlodala....
9. únor 2012 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já myslím, že ono to nebude ani tak o logice, načtení, ale o nějaké praktické zručnosti. A tu se musí maminky naučit. Dřív, když žilo víc generací pod jednou střechou, tak to bylo v tomto jednodužší. Teď, když bydlíme sami, tak asi budu ráda za rady jiných maminek a sestřiček. Prostě chlap mi může být oporou, ale myslím si, že mi toho v ten moment dají víc jiné ženy.
9. únor 2012 v 17:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no já jsem hrozná, já vím,, jsem hrozně ovlivnitelná,,, já chtěla k Milošům právě kvůli tomu kojení,, že se tam prý ženským více věnují,, o to mi šlo,,, jinak jsem byla nakloněná těm Bohunicím,,,ale právě kvůli tomu kojení jsem tam nechtěla,,,, ale když jsem to tam teď viděla a slyšela velmi čerstvé zkušenosti ( malá se narodila v úterý) tak se moje obavy z přístupu ke kojení rozplynuly a opravdu mi totam přišlo hrozně fajn,,,
9. únor 2012 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještěže už mám to rozhodování za sebou.....i když já byla rozhodnuta celkem rychle:slight_smile:
9. únor 2012 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jinak Bohunice ty předporodní kurzy mají že prý taky.
9. únor 2012 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jj, mají je vě dvou lekcích, stejně jako u Milošů,, první je na seznámení s prostředím, ukážou ti porodní boxy, šestinedělí, jak poznáš že rodíš, co si máš vzít s sebou a myslím i nějak= video tam je,,a druhá je o kojení
9. únor 2012 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 jsem na tom uuuplne stejne :slight_smile: ja zase preferuju ten Obilnak z toho duvodu ze se tam lehce dostanu na kontrolu, mam to nejblize.. a pak pry to tam neni tak frekventovane jak Bohunice.. no ale to asi tezko nekdo zaruci tak to bude prave ten den kdy budu rodit :sweat_smile: tak si pak napiseme jak to budeme mit zasebou kde jsme nakonec skoncily - mozna se zasmejem :slight_smile:
9. únor 2012 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01 no ono je možný, že mě z Bohunic šupnou na Obi, že sami nebudou mít místo,,, el já už xkrát psala, že ve finále v tom stavu jakém budu, budu ráda za každý bílý plášť ( když tonebude řezník) :slight_smile:)))))))
9. únor 2012 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@romca13 Tak to je úplně stejný. Doporučuji jít do té porodnice, pro kterou se nakonec rozhodneš.
9. únor 2012 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a taky automaticky nenastřihují, až v případě, že by hrozilo velké natržení, nebo byl nějaký problém,,,,
9. únor 2012 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Romi a kolik je lůžek na normálním pokoji?
9. únor 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 oni uz dneska myslim ty porodnice vsechny nabizeji to co je zadane - jsou si vedomi toho ze by si zbytecne ubiraly pacientky kdyby nenabizeli to co je jinde uz standard - coz je dobre.. takze asi volit opravdu "pocitove" :slight_smile: libi se ti tam - jdi do toho!
9. únor 2012 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já už zase taky nevím :grinning:
9. únor 2012 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 2 postele a každý má svoje sociálky,,, jsemsi to musela vyfotit, bo takové sociálky v nemocnici jsem teda už dlouho neviděla,, a těch nemocnic jsemsi prošla už hodně
9. únor 2012 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tohle je pokoj a sociálka ,,, focené dnes :slight_smile:
9. únor 2012 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 to je foceny nadstandard?
9. únor 2012 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Tak to je úplně v pohodě... A kámoška teda celkově spokojená? Mně tam nedávno rodily 2 a spokojenost, akorát navštívit jsem je nestihla:-/ A jedna teď rodila u Milosrdných a taky spokojená. Ježiš já zase nevííííííííííím :frowning2: :grinning: Já si vždy říkala (jako ještě když mimi ani nebylo v plánu), že až budu jednou rodit, tak v Bohunicích, teď když se mě to týká, tak špekuluju Bohunice/Milosrdní jak divá a takto to dopadá :grinning:
9. únor 2012 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kaeth01
@romca13
Ty porodnice se asi fakt nějak extrémně neliší, takže jak říká kaeth. Rozhodovat se asi pocitově. Protože nakonec to stejně bude o lidech a to člověk neovlivní, na koho narazí.
9. únor 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13 Wow, to je jak v hotelu:slight_smile:
9. únor 2012 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a v případě, že bych jela do Bohunic, tam mi řekli, že je plno, tak musím na Obi? Nebo můžu vyrazit k Milosrdným?
9. únor 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26
@kaeth01 neee, to není nadstandard... to je obyč pokoj,,,,,, byla hrozně spokojená,,, já ji znám jen tady z koníka-- Petrusew - možná ji taky znáte :slight_smile: a paní, cotam ležela s ní, tak byla taky moc spokojená a kojí obě,,,, a s druhým mimi, že by šly taky tam
9. únor 2012 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Já myslím, že to bude záležet na Tobě. Jen je dohoda, že pokud Tě nevezme Obi, musí Tě vzít Bohunice a obráceně.
9. únor 2012 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek