• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
Pokoj je pěkný, ale u Miloušů se mi líbilo, že na pokoji byly jen postele a přebalováky, skříně apod. v předsíňce, takže se maminky nerušily, když třeba potřebovaly přebalovat v noci a tak.
9. únor 2012 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Děkuji za odpověď:slight_smile:
9. únor 2012 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale jinak myslím, že už trochu řešíme prkotinky, o kterých se našim maminkám ani nezdálo:slight_smile:....Hlavně, aby bylo vše v pořádku...Ale já už nevím, co roupama dělat, protože se nudím a nic moc dělat nemůžu.
9. únor 2012 v 18:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já to asi přeháním a měla bych se zklidnit :grinning: Na porod se budu připravovat stejně (teď myslím cvičení s epinem), bez ohledu na výběr porodnice, na "blbou" směnu můžu taky kápnout kdekoli, mediky nechci nikde, takže až budu na MD a budu na to mít čas, prostě si ty porodky obejdu a jak už tu zaznělo, rozhodnu se pocitově. A hlavně asi jde opravdu o drobné rozdíly závisející spíš na vkusu a pocitech dané rodičky, myslím, že ani jedna z porodnic v Brně není obecně označována jako "strašná" nebo něco podobného....
9. únor 2012 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip Můžu se zeptat, kdy čekáš mimi?
9. únor 2012 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 jj, naprosto souhlasím,,,, já je teda všechny obcházet nebudu, nechce se mi to všude platit,,,, ale půjdu tam, kam budu pak chtít jít rodit,,,, jo a ještě takový malý bonus,, nevím teda jak je to jinde,ale v B mají na jídlo výběr ze dvou :slight_smile:))
9. únor 2012 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip taky si to myslím ... hlavně aby klapnul porod bez komplikací :slight_smile:

V úterý jdem na předporodní kurz do Bohunic, tam se dozvím potřebné info, případně se doptám ...
9. únor 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 tak pak písni, jaký máš pocity :slight_smile:))
9. únor 2012 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
9. únor 2012 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Každým dnem, ale mrňousovi se nechce:slight_smile: V sobotu začínám 40.tt, ale dle UZ údajně odpovídá o týden a něco víc. Už je mi to fakt dlouhý. Hýbat se moc nemůžu, chtěla jsem háčkovat, ale natíkají mi a brní ruce, takže to mi taky nejde, takže už se fakt nudím.
9. únor 2012 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no ale uz ted je na tom s praktickou zkusenosti lepe manzel, ktery od narozeni pomahal se sestrenici, od prebalovani, pres hidani az po to, ze si ji do deseti let braval na prazdniny...ono se to tezke popisuje, musela bys meho manzela dobre znat, abys vedela, proc rikam, ze v tomhe bude lepsi...a popravde, ja nez ze bych cerpala rady od maminek v porodnici, radeji je nacerpam od kamaradek psycholozek. Pochybuju ze prvorodicka se mnou na pokoji me neco vysvetli, ta bude asi tak vypleskla jako ja a druhorodicka se bude venovat svemu miminku, nez aby me neco vysvetlovala
9. únor 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 ten standart je nadherny, to teda cumim :astonished:
9. únor 2012 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Tak přeju ať se mrňousek brzy rozhoupe! :wink:
9. únor 2012 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Jasně, takové ty důležité věci budeš samozřejmě čerpat od lidí, kterým důvěřuješ, ale mám na mysli, takové ty běžné drobnosti - jak si miminko chytnout při koupání, jak si ulehčit přebalování..prostě takové ty praktické dovednosti, o kterých se nikde nepíše, ale které se získávají zkušeností. Když tam bude prvorodička, tak aspoň budu vidět, že v tom "nelítám" sama:slight_smile:
9. únor 2012 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Děkuji..já už ho povzbuzuji svařákem, teplou sprchou...tak snad si dá říct:slight_smile:
9. únor 2012 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no tak v tom si take spise necham poradit od kamosky, co uz miminko ma :slight_smile: A stejne to bude lepe umet manzel, ja mam talent vymyset vzdy neslozitejsi reseni a manzel se vzdy silene smeje a pak me ukaze jak to jde jinak lehce :slight_smile: ja nevim, me by dalsi maminka na pokoji byla asi spise na obtiz, nerada se s nekym cizim delim o socialni zarizeni, nemam svuj klid, to jsem vazne radsi uplne sama
9. únor 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak to pak je jiná, když máš raději zázemí sama pro sebe. To bych taky volila samostatný pokoj. Já to mám přesně naopak:slight_smile:
9. únor 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip ja jsem si vsech spolecnych pokoju a vseho uzila jako dite az az, kazde leto min dva tabory, k tomu skoly v prirode, lyzaky a proste vsechno a ted uz potrebuji svuj klid, svoje soukromi, svuj prostor...kor po porodu...bylo by me asi neprijemne pred cizi zenskou resit, ze jsem treba protekla nebo neci jineho
9. únor 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já myslím, že budeme všechny na stejné lodi, takže za nějaké protečení se stydět nebudeme. :slight_smile: ....Když jsem byla na monitoru v porodnici, tak jedné paní praskla mezi dveřmi voda. Pěkná louže:slight_smile: Žádný stud ale nebyl na místě, spíše jsme ji všechny záviděly, že šla jen na kontrolu a už tam rovnou zůstala. :slight_smile:
9. únor 2012 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip no to ja vim, ale me by to asi nedelalo dobre... :pensive: ja jsem takova ze se v tomhe stydim, takze uz vidim jak bych se to tam snazila maskovat a skryvat a jak bych bya z toho vystresovana :sweat_smile:
9. únor 2012 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Člověk se nad to musí nějak povznést:slight_smile: Stejně tak nad to, až nás naši muži uvidí v těch "erotických" kalhotkách :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2012 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip tak zrovna ty kalhotky me nevadi...kdyz uz me manzel videl s hlavou v zachodove mise :grinning: a to me prijde horsi.
9. únor 2012 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Mně taky ne, děláme si už z takových podobných věcí srandu :slight_smile: Akorát u cvičení s Epinem ho nechci, to ho vyhazuji. A zrovna právě na to je strašně zvědavej :slight_smile: :slight_smile:
9. únor 2012 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jo chlapi jsou obcas hrozne zvedavi...ten muj je zase celej hura aby vide, kdyz si treba aplikatorem zavadim cipek...to by se pretrh, jen aby to videl...obluda jedna :grinning:
9. únor 2012 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak to bych ho taky hnala..nemusí vidět vše :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
10. únor 2012 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,,

tak s tím např. protečením na pokoji,,, myslím, že na tom budou všechny ženský stejně a že se s tím tak nějak počítá,,takže tohle fakt neřeším,,,, jediné co mi bude pravděpodobně nepříjemné, tak při porodu při tlačení, že ze mě půjde asi i nějaká stolice,,, přece jen klystýrem se vše nevyčistí, tak tohle mi bude asi nepříjemný,,, ne asi, ale určo.....
10. únor 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Nad tím už jsem taky přemýšlela... Tak lidi z personálu jsou na toto asi zvyklí, ale i tak... A myslíš, že si to v ten moment vůbec budeme uvědomovat?
10. únor 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 no vůbec netuším,,,ale pro mě je to takový věc, že já asi jo,,,, jinak je mi vše v podstatně jedno :slight_smile:
10. únor 2012 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím nastávající maminky, padla tu zmínka o porodnici v Ivančicích, rodila tam 2010 manželka mého bratrance, protože tam bydlí a porodnice je to opravdu moc pěkná, útulná, taková rodinná. Pamatuju si z návštěvy moc pěkné prostředí, ležela na pokoji s další maminkou, měli pěkné sociálky. Fakt spokojenost a dobrý pocit a jak psala @romca13 opravdu tam došlo k pochybení rok předtím kdy tam při operaci nechali v těle nějaké dláto. :frowning2: Akorát mě by asi vůbec nenapadlo jet rodit "až" tam když jsou v Brně tři porodnice.
@mitote Ty máš dost zvláštní představy o porodu a porodnici a pobytu tam když ještě nejsi ani těhotná. Věř mi, že těhotenstvím se leccos změní, třeba i tvé názory. Já taky dřív nestála o názory jiných maminek, říkala jsem si, že si to všechno nastuduji sama, ale to jsem byla mladá a blbá :grinning: a jak jsem pak byla ráda za to, že si můžu v porodnici se spolubydlící pokecat. Manžel je druhá máma, postará se, pomůže, to ano, ale ty musíš být ta silná, co zvládne to miminko vykoupat a když ze sebe budeš dělat křehkou, co to nezvládne, tak ti raději zakládání rodiny ani nedoporučuji. A jestli ho zajímá zavádění čípku a není mu 17 let, tak není zvědavej, ale je to pr*se. Promiň.
K protečení jen dodám, že je to úplně normální jev, nikdo to neřiš nebude, fakt se není za co stydět, k té stolici u porodu - např. u mě šlo jen trošičku a ono to příjemné není, ale v tu chvíli si na to ani nevzpomenete, můj manžel u porodu vůbec být neměl, nakonec byl, ale pupeční šňůru nestříhal, ani se "tam" nechodil dívat, byl po celou dobu vedle mé hlavy, takže možná ani nic neviděl.
A ještě něco, ten epino zázrak moc doporučuji, nacvičila jsem jen 28 cm, hlavička byla 32 a byla jsem bez šití, ale malej šel krásně a rychle, takže je to i trochu o štěstí. :slight_smile:
Jinak vám milé těhulky přeji krásné těhu a pěkné porody a zdravá miminka! :wink:
11. únor 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@misaskul ja si to nechci studovat sama, ale nechci to resit s cizym clovekem ktereho uvidim poprve a naposled. Mam kolem sebe dost miminek a tehotnych abych si mohla veci resit s nima a aby me ony radily. Nebosi vse radeji poresim s kamoskou porodni asistentkou co ma miminko, ale nes cizi maminou ktera bude moznatake prvorodicka. A laskave nerikej o mem manzelovi ze je prase, neznas ho abys o nem mohla nekdy neco takoveho rici tady verejne, ja taky o tvem manzelovi nerikam takove veci, protoze ho neznam. A krehkou urcite delat nebudu ale rada si necham od manzela poradita budu rada kdyz me bude pomahat.
11. únor 2012 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek