• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@misaskul Díky za příspěvek... Můžu se zeptat, v kolikátém týdnu jsi začala cvičit s epinem?
11. únor 2012 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul přesně to jsem o těch Ivančicích říkala taky,, že když jsou vBrně 3 porodnice,tak mi přijde zbytečné jezdit někam jinam:slight_smile: a myslím také, že žádná z těch 3 není až tak špantá že by se to tam nedalo přežít nebo nemá tak moc špatné recenze,,, no by tam přece nikdo nerodil,,, takže jde asi opravdu jen o ten pocit a o to, co každá preferuje :slight_smile:
11. únor 2012 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@misaskul taky souhlasím s tím, že budu ráda, že na pokoji s někým budu s jinou maminkou , ne sama,, předpokládám i, že manža to půjde řádně zapít, takže by ¨tam s námi stejně nebyl celé 4 dny :slight_smile: a to epino dle všech příspěvků tady na MK opravdu asi malý zázrak je :slight_smile:
11. únor 2012 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 kazdy jsme jiny, nekomu vyhovuje byt ve vice na pokoji nekomu vyhovuje byt sam na pokoji a prijde me to oboje v poradku. Me uz proste jent predstava ze budu s nekym cizim sama na pokoji s mym a jeho mimikem je proti srsti. A mujmmanzel teda zapijet bude aleurcite ne hned prvni tyden.
Ja se o tom epinu chci ted poradit s tou kamoskóu porod asistentkou, jsem do zitra s ni. Dnes me a tehotne kamosce ukazovala vazani satku a docelame tim nadchla
11. únor 2012 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote tak já věřím, že manža to půjde zapít hned první večer :slight_smile: Gábi teď mě tak napadá,,, se divím, že takové věci jako t¨je třeba vázíní šátku a e-pino řešíš už teď, když ještě nejsi těhu,,, ani nevíš, jak rychle se vám zadaří, samozřejmě ti přeju,aby to bylo co nejdříve,,ale připadá miž, že se na to dost upínáš, abys pak nebyla zklamaná, že to třeba nepůjde.... :( já si o epinu tedataky četla už dřív,ale ne nějak podrobně,alety máš nastudováno 100x víc o těhu než většina těhu holek :slight_smile:
11. únor 2012 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@vendy26 Za příspěvek není zač. :slight_smile: Já začala cvičit přesně 34+6, takže jako by od 35t a krásně jsem zvládla 28 nebo 29cm. Je to velká psychická podpora, to zaprvé a zadruhé - když se díky cvičení s ním může zmenšit šance na nástřih, tak je to o to víc super. :slight_smile: Více v diskuzi epi-no. S jeho koupí je lepší počkat, co kdyby bylo mimi KP, pak by bylo cvičení na nic anebo je to na nic i maminkám, kterým hrozí císař kvůli úzké pánvi nebo z jiných zdravotních důvodů.
@romca13 Jako brňačka bych určitě jinou než brněnskou porodnici nezvažovala. Vzhledem k mému bydlišti v době těhu (Šebrov) jsem se rozhodovala mezi Brnem a Boskovicemi, nakonec tedy vyhrály Boskovice kromě jiného i z důvodu, že od tama pocházím, mám tam rodinu a 4 týdny po porodu jsme se tam i přestěhovali.
Jinak to, že na Obilňáku rodí cikánky, jsem také slyšela už z několika zdrojů, ale co je na tom pravdy nevím, ale hodně mě to ovlivnilo. U Milosrdných rodila kamarádka 2009, letos tam bude rodit znovu, přístup k mamince po porodu byl na 1*, ale porod šíleně dlouhej a říká se, že než aby tam přistoupili k císaři, nechají maminku rodit normálně co nejdéle to jde, možná je to fajn, možná taky ne, co je na tom pravdy také moc nevím, jisté ale je, že ta kamarádka měla po tom dlouhém porodu velký problém s již zmiňovaným konečníkem, kdy jí při tlačení vylezl větší kus střeva, který se pak nechtěl vrátit a ještě nějakou dobu po porodu s tím měla problémy, pak se to samo spravilo. A Bohunice nebo-li jak se říká továrnu na děti nebo pultovní prodej uzenin :slight_smile: tak ty znám zase od jiné kamarádky a ta si to tam nadmíru chválila, u prvního dítěte měla opravdu problém s kojením, říkala, že kápla na nepříjemné sestry, kterým se nechtělo nic vysvětlovat a taky to tak dopadlo, kojila asi 4 týdny. :frowning2: Druhý porod absolvovala také v Bohunicích (akutní císař) a to už byl personál prý lepší a kojila skoro rok. :slight_smile: Říká se, že na každým šprochu pravdy trochu a něco na tom asi bude. Sama nevím jak bych se rozhodla, ale věřím, že se každá rozhodnete podle svých pocitů z návštěvy porodnice, ono na blbej personál člověk může narazit kdekoliv.
@romca13 Určitě je fajn být na pokoji ještě s další maminkou, já byla den porodu a první den po porodu s jednou maminkou, která rodila podruhé a byla moc fajn, další dny tam přišla maminka z nadstandartu a s tou jsme si také rozuměli. Přece jen člověk je tvor společenský a pokecat si s jinou maminkou je moc fajn. Kdyby to tak nebylo, tak bychom ani nechodily na koníka že jo? :grinning:
11. únor 2012 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misaskul Taky plánuju začít cvičit v 35tt. V pátek jdu na kontrolu (to budu 33tt) a právě čekám, co mi dr. řekne k poloze malé. Podle pohybů mám pocit, že je úplně všude a kde je hlavička a kde nožičky nedokážu identifikovat:slight_smile: Takže uvidím po kontrole a příp. budu objednávat. Na druhou stranu dost často se mimi přetočí krátce před porodem, takže cvičit budu asi tak jako tak, ale to už předbíhám. K tomu pokoji, zda sama nebo s ostatními, já bych nadstandard docela chtěla, ale určitě ne proto, že by mi druhé maminky nějak "vadily", spíš z praktických důvodů - obě rodiny máme docela kus od Brna (100 km jednu, 150 km druhou), tak když přijedou, což určitě přijedou, tak ať máme soukromí, spíš oni ať nikoho neruší a mohou se zdržet déle (návštěvy jsou u nadstandardu prý volnější)... Ale pokud ho mít nebudu, tak se taky nezblázním:slight_smile:
11. únor 2012 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 tak vazani satku jsem vyuzila situace, kdyz uz to ukazuje kamosce v sedmem mesici, proc bych se na to taky nepodivala? :slight_smile: my mame na vycviku ted baby boom, takze o pauzach se prakticky resi jen tehotenstvi, porod a deti :slight_smile: myslim ale, ze se k tomu neupinam, zacnu to resit mozna za rok, jaktoze nejsem tehotna, ale do te doby to neresim :slight_smile: jinak ono i me studium bohuzel problematiku deti dost resi, ono kdyz cele dny mas jen predmety Psychologie souziti v manzelstvi a rodine, Socialni pediatrii a patologii, Verejne zdravotnictvi, Vyvojovou psychologii a do toho si kazdy semestr strihnes praxi nekde v Klokanku nebo kojenaku, tak co chces :slight_smile:

Jinak holky, vcera jsmena vycviku meli uvod do hypnozy a i jsme si ji zkouseli na sobe a dost me zaujalo tema hypnoza a porod...manzel je teda proti, ale me to dost nadchlo. Jde o to, ze behem tehotensvi se v hypnoze vsugeruje nejaka formulka nebo dotek, ktery ma funkcni analgetik a pak pri porodu staci jen tu formulku nebo dotek vykonat a pomaha to v bolesti. Vim, zni to zvlasne, ale prednasela nam to nejvetsi kapacita na hypnozu v CR :slight_smile: A docela hypnoza fakt mazec :grinning:
11. únor 2012 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 treba na obilnaku na nadstandartu jsou navstevy neomezene :slight_smile:
11. únor 2012 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Tak to by v Bohunicích mohlo být stejné.... Já Obilňák nemám v užším výběru :grinning:
11. únor 2012 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 ja nevim, ja asi Obilnak nebo Bohunice, ale vzhledem k tomu, ze jsem nekolik let sledovana na hematologii v Bohunicich, tak asi skoncim tam :slight_smile:
11. únor 2012 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já chápu, že nechceš některé věci řešit s cizími maminkami, ale se svými kamarádkami, svou PA apod.,, ale myslím si, že v porodnici se bud dít vše tak rychle, že budu ráda za okamžitou radu a nebude čas, abych to konzultovala s někým z venku.

K té hypnóze..ona umí že prý opravdu zázraky, ale musí se umět, jinak může být nebezpečná. Já osobně bych z ní měla strach, natož v těhotenství. To bych do toho určitě nešla.
11. únor 2012 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@misaskul O těch Milouších jsem to taky slyšela. Že mnohdy nechtějí zasahovat a nechají rodit pěkně dlouho. To potvrzuje to, že jsou zastánci přirozených porodů. Což je při normálním porodu dobře, při těch komplikovanějších už tolik ne. Ale zase si nemyslím, že by ohrozili matku či dítě...Já se přesto pro ně rozhodla, tak snad to bude ok....
11. únor 2012 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak doufám, že vám za pár dnů taky poreferuji o dobrých zkušenostech s Epinem. Po 3 týdnech jsem na 30,5cm, což jsem si na začátku vůbec neuměla představit, že je to možný. Snad mi to pomůže, protože náš prcek bude asi trošku větší, tak se trochu bojím.
12. únor 2012 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13
@mitote
Mého drahého napadlo, že by zapíjel dvakrát (s rodinou a pak s kamarády). Samozřejmě že by chtěl, aby to bylo nejlépe o víkendu, takže mám nakázano rodit tak, abych byla přes víkend v porodnici. No, vážně...pak ale začal uvažovat, že když to nestihne či by to o víkendu nebylo, tak by zapíjel, až bych byla doma. To jsem mu ale hned zatrhla, protože to by se mi fakt nelíbilo. Jednak budu asi ráda za každou pomoc, taky budu potřebovat vědět, že je tam někdo, na koho se mohu spolehnout, kdyby se náhodou něco přihodilo, nemám zájem se dívat druhý den na chlapa po opici a pak bych stejně nemohla spát, protože bych měla strach, aby se mu něco nestalo (nedělám si iluze, že si dají dvě piva). Takže zapíjení jedině, když budu v porodnici :slight_smile:
12. únor 2012 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip To je asi ta nejhlavnější věc, kvůli které se nedokáži definitivně rozhodnout pro Milouše a proto furt váhám mezi nimi a Bohunicemi (které mám tak nějak zakódované v hlavě z dřívějška a hlavně teď po těch všech pozitivních info na ně, jsem jim zase víc nakloněná). Ráda bych na porod měla co nejhezčí vzpomínky...

Ad epino, takže jsi začala cvičit 3 týdny před porodem? Budu držet moc pěsti, ať se snaha zúročí, ale věřím, že ano!

@jancip
@romca13
@mitote K tomu zapíjení - já to až tak neřeším, kdy to proběhne. Ono se to taky nedá úplně naplánovat. Když se to podaří v době, kdy budu v poro, tak fajn, když ne, tak se taky nic nestane. Na druhou stranu vím, že kdybych měla (např. po nějakém komplikovaném) porodu větší problémy, rozhodně mě manžel nenechá samotnou doma s tím, že jde zapíjet malou. A taky chce přijet mamka na nějaký čas, až se malá narodí, pomoct mi a tak, takže samotou určitě trpět nebudu:slight_smile:
12. únor 2012 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@vendy26 Termín mám v pátek, takže vlastně 4 týdny před porodem. Uvádí se, myslím, sice 3, ale měla jsem strach, že to bude dřív.

Ono se těžko rozhoduje, když člověk neví, jak to bude probíhat. Ale z toho, že mě nechají rodit hodně dlouho, mám trochu strach, na druhou stranu si fakt myslím, že ví, co dělají, že by opravdu neohrozili ani matku, ani dítě. Tu přirozenost mi teď opět potvrdil doktor na kontrole. Mrňousa měřili naposledy před 14ti dny. Ptala jsem se, jestli mi udělají znovui UZ, a doktor říkal, že ne. že se pak zbytečně děsíme, že je mimčo velké, při tom je to vždy hodně orientační, a že příroda ví, co dělá. Tak snad jo :slight_smile:
12. únor 2012 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip tak to máš s E-pinem nacvičeno hodně :slight_smile: super,, držímti moc úpalečky, aby to šlo hladce :slight_smile: a moc se budu těšit na tvůj zážitek :slight_smile:
12. únor 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Super nácvik, tak držím palec ať to pomůže a porod je co nejpohodovější,už přišel nějaký strach z porodu?
Já jsem se ho nikdy nějak nebála, ale umím si představit že týden před termínem už nervózní budu..
12. únor 2012 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Taky mám v plánu začít o malinko dřív, pro jistotu:wink: A maliníkový čaj piješ?
12. únor 2012 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@gabbika

Holky díky za přání. Strach z porodu jsem nikdy neměla a ani nemám. Ta nynější obava je z toho, že malej už měl před 14ti dny odhad 3,5 kg a uvádí se, že poslední týdny děti přibírají 250g/týden, takže mám jen strach, že bude velký. Z porodu mám ale respekt, protože vím, že je mnoho věcí, které se mohou zkomplikovat, ale věřím, že to dopadne dobře. :slight_smile:

Jinak nervózní jsem spíš z toho čekání. Člověk toho moc neudělá, doma se už nudím. Nikam už moc sama nechodím, protože, kdyby mi někde po cestě praskla voda, tak v té zimě asi umrznu :slight_smile: ..prostě je to stejný, jako když člověk je na dovolené poslední den a čeká na letadlo. Je sbalený a jen čeká a čeká a těší se, až poletí, i když ví, že ho doma čekají starosti :slight_smile:
12. únor 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 Jojo piji, zrovna jsem psala do jiné diskuse. Ale tomu moc nevěřím...ale chutná mi, takže proč ne? :slight_smile:
12. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Jasně, rozhodně ničemu neublíží, tak proč ne:slight_smile: Taky se na něj chystám. Spíš, co nemám v plánu, je lněné semínko - četla jsem, že je to docela hnus, tak si říkám, že násilí si dělat nebudu:slight_smile:
12. únor 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 O lněném semínku jsem taky slyšela, ale ani nevím, jak se připravuje. Proč je to hnus?
12. únor 2012 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip neboj se, že bude mimi tak moc veliké,, ony ty odhady nejsou přesné,,, třeba budeš nakonec překvapená,,,,a prodo proběhne hladce a prcek bude akorát :slight_smile:)))
12. únor 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip Já někde četla, že nejúčinnější je, když se nějak povaří a je z toho pak takový sliz:unamused: Ale nevím, jestli si to pamatuju přesně, tak snad nekecám:slight_smile: Každopádně já zatím jako přípravu k porodu plánuju právě maliník a epino:slight_smile:
12. únor 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip
@romca13 Jj, souhlas s Romi. A navíc holky (prvorodičky), které cvičily s epinem, zvládly bez větších problémů i větší děti. Bude to ok!!! Mý ségře u druhého prcka říkali, jak bude veliká a nakonec měla 2,9kg a 48 cm :dizzy_face: Tak jim pak věř...jen zbytečně stresují....:-/
12. únor 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@romca13
@vendy26

Já vím, ta váha to jsou jen odhady. Právě proto mi teď v pátek nechtěl dělat doktor ani UZ, abych se neplašila.
12. únor 2012 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no to je otazka na koho ale v porodnici narazis, jestli na zaslouzilou matku nebo jeste vystrasenejsi prvorodicku, takze ohledne rad se budu asi vice spolehat na zdravotnicky personal, sebe, manzela a pro nejhorsim mam mobil :slight_smile:

K hypnoze, ja se samozrejme bavim o profesionalech, o klinictich psycholozich, kteri maji dodelanou akreditovanou specialkzaci hypnozy a supervize. U takovych lidi clovek mit obavy opravdu nemusi.
12. únor 2012 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
K to u zapijeni, ja simyslim ze na zapijeni manzel prvni tyden nebude mit vubec myslenky a a domlouvali jsme se spise he udelame oslavu narozeni u nas doma kdy pozveme pratele Aby se prisli na miminko podivat... Jak to byva v americkych filmech :grinning:
12. únor 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek