• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@mitote Kamarády pak samozřejmě taky pozveme, ale až po šestinedělí a spíš tak nějak postupně. Na nějaké velké oslavy nebudu mít pravděpodobně dost chutě ani sil.

Jinak nevadilo by mi ani, kdybych narazila na prvorodičku. Prostě bych viděla, že "nebojuji" sama, což má také "léčebný " vliv. :slight_smile:
12. únor 2012 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
autor
Ahoj holky, tak mne zitra rano ceka cukrovka na Vinicni... byly jste taky tam? Snad to nejak zvladnu, nejvetsi hruzu mi dela to nejezeni od 19 h a pak cele rano az do 10...asi umru hlady :D a pak odpo ten 4D utz na Veveri :slight_smile: jsem zvedava, jestli nas prcek bude na tom 4D taky tak osklivej jak vsechyn ostatni deti :slight_smile: Mne tam ty miminka prijdou jak obludky, tak jsem zvedava...jde se mnou krome manzela i mamka, tak pro ni to bude urcite zazitek... :slight_smile:
13. únor 2012 v 07:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Ty už nemáš jest od 19 h? Já byla na Obilňáku. Neměla jsem jest a pít od půlnoci, ráno jsem šla na 8 h. To nejezení nebylo nejhorší. Pro mě bylo nejhorší nepít, protože jsem zvyklá pít docela dost. Bydlím kousek od Brna, tak jsem se tam chala zavést, protože kdybych cestovala přeplněnými veřejnými prostředky, tak mám hned žízeň.
13. únor 2012 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jancip sestricka mi do telefonu rikala, ze od 19 h nemam nic jist a pit jen vodu nebo neslazeny caj... :unamused:
13. únor 2012 v 07:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejíst je pro mě v pohodě, ale nepít? no to jsem zvědavá jak to přežiju :slight_smile:
13. únor 2012 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka To je fakt zvláštní, já nesměla ani pít.
13. únor 2012 v 08:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jancip to prave rikala ze muzu, jen to nesmi byt slazene...takze vemu s sebou cajik do termosky...
13. únor 2012 v 08:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka vem si sebou i sváču a knížku (rychleji ti to uteče) - do sváči se zakoustni hned jak ti odeberou potřetí krev ... bylo to celkem v pohodě, taky jsem se bála ... i ten sladkej blivajs jsem zmákla, ale že bych to musela pít každý den, tak to teda ne :grinning:
13. únor 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 ja myslela ze krev se bere dvakrat...jendou pred tim pitim a pak po dlasich dvou hodinach... a pak jeste? asp mi to tak rikali do telefonu...
13. únor 2012 v 08:11  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka
@clara.7

Kdybych se mohla ráno napít, tak je to fakt celkem v pohodě, ale já nemohla pít ani vodu. Ten sladkej blivajz nebyl nejhorší, spíš jsem byla ráda, že jsem do sebe něco dostala. :slight_smile:
13. únor 2012 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka Někde berou 2x a někde 3x. Mně brali 3x...nechápu, jak v tom mohou být takové rozdíly.
13. únor 2012 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@jancip nevim...tak se budu ridit tim co mi rikala sestricka...snad to preziju...

Hoky, nehodila by se vam nektere letni zavinovacka od Emitexu? Seslo se mi jich vic a jeste mi ma prijit jedna, na kterou jsem uz uplne zapomnela, takze bychom ji ani asi nevyuzili...
13. únor 2012 v 08:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka mě odebrali krev hned jak jsem přišla v 7 hodin, pak mi dali napít toho slaďáku ... další odběr byl v 8 a pak v 9. Já teda byla v Bohunicích, tam to byla takhle.
13. únor 2012 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
@clara.7 aha, no uvidime teda :slight_smile: ale urcite si neco an cteni vezmu a nejakou svacu taky, kdybych si nahodou pak mohla dat :slight_smile:
13. únor 2012 v 08:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip já byla taky na Obilňáku a stejně jako ty, odběr 3x a od půlnoci nejíst a nic nepít. A souhlasím, že pití bylo nejhorší. Je to divný, že to dělají všude jinak, ale na nějakých stránkách o cukrovce jsem četla, že správně by měly být ty 3 odběry.
13. únor 2012 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka po posledním odběru už určitě můžeš, já sebou taky měla jídlo a pití :slight_smile:
13. únor 2012 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo holky v sobotu jsme byli na tom informačním kurzu v Bohunicích, Měla nás na starosti moc sympatická a ochotná porodní asistentka. Ukázala nám porodní boxy, odpověděla na otázky a jinak povídala sama o porodu, kdy přijet, co dělat a tak.
13. únor 2012 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@carrynka škoda, že není zavinovačka růžová :frowning2: plánuju si jí koupit na veletrhu
13. únor 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu my jdem zítra, tak snad budem mít taky štěstí na milou asistentku :slight_smile:
13. únor 2012 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno,,,

@hanuu a tak povídej,, co ten kurzík,,,, co jsi se dozvěděla, a jak to na tebe v těch bohunicích působilo??? musela ses tam nějak objedávat, nebo jste tam normál přišly?
13. únor 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 jj, fakt byla moc fajn. Celkem nás tam bylo 8 párů. Zrovna se rodilo jen na jednom standartu a jednom nadstandatu, tak nám ukázala všechny 4 zbývající pokoje.
Akorát teda říkala, že o víkendu je volněji (nechápu, jak to ty děti vědí :slight_smile: a jinak že se jim stává pravidelně, že jsou plní :frowning2:
Jako celkově jsem z toho měla dobrý pocit, tak uvidíš, co ty?
13. únor 2012 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu a byli jst i na na pokojích na šestinedělí?
13. únor 2012 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu právě tajedna holčina co tam rodilaminulý týdne, jak jsem za ní byla, dávala jsem sem fotky pokoje, ke byla,, tak tam byla 2 lůžka ,TV, sociálka,, ,a narazila jsem na stránky, kde psali, že mají v BOhu pár pokojů po2 lůžkách, pak i nějaké 3lůžkové,,, a že na nadstandardu je TV,, ale oni TV měli i na obyč pokoji,, teda nepředpokládám, že i budeme moc potřebovat,,ale spíš mě zarazily ty odlišné informace , tak nevím, jak to tam je,,, jestli tam jsou i nějaké 3 lůžkové a kolik pokojů má svoje vlastní sociálky,,, vím, že u nějakých to mají 2 pokoje dokupy
13. únor 2012 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Byli jsem na té informační schůzce, jak je každé úterý a sobotu a nemusí se objednávat.
Působilo to na mě fajn, prostředí příjemné a porodní asistentka moc milá.
Povídala o porodu, kdy přijet, čeho si všímat a tak. Hodně mluvila o tom, že když nevíme, že máme přijet, že se na nás podívají a když tak ás pošlou zase domů, ale že není potřeba se toho bát nebo se stydět.
Nezabíhala do nějakých problematických věcí, jen na dotaz, prostě mluvila o běžném porodu. Že co nám říká PA je doporučení a na všem je možné se domluvit (ale tak to ti neřeknou nic jiného a pak uvidíš na koho narazíš).
Dostali jsme lístečky s kontaktama do porodnice a s tím, co si vzít pro miminko a pro sebe. No a taky samozřejmě říkala takové ty věci jako, že se může dojet až k porodnici autem a tak.
13. únor 2012 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 kdo chtěl tak se mohl jít podívat i na šestinedělí, ale já jsem nebyla už jsme spěchali. Říkala, že šestinedělí je na dvou patrech ( na jednou spolu s rizikovým těhotenstvím nebo tak něco). V jendom patře by měly být dvoulůžáky a v jendom troj. Wc a sprcha by měla být vždy pro dva pokoje dohromady. Nevím jestli někde i přímo jen pro jeden pokoj, to něříkala. Tv nevím, ale tohle se asi dost mění a postupně to začíná být standartem, tak třeba to nověji mají na všech pokojích.
13. únor 2012 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 Jako ty věci co říkala o porodu se samozřejmě dají v pohodě vyčíst v knížkách, teda většina, ne tan jejich přístup, ale mně je příjemnější, když to někdo vykládá. Takže jsem byla spokojená i s tím, že vykládala věci, které už jakoby vím.
Taky ještě hodně mluvila o tom, že nikdo prvně neví jak má tlačit, nedo se to dopředu moc dobře naučit, stejně tak dýchání. Prostě ať si nějak neděláme hlavu, že některé věci nevíme, že je to normální a počítá se s tím.
13. únor 2012 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hanuu já bych se tam právě taky chtěla jít potom podívat, tak uvidíme, jak nám to vyjde,, a půjdete i na tu druhou schůzku ,,ta je myslím o kojení, že???
13. únor 2012 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 mají ještě dvě. Jedna je podrobnější o porodu a jedna o kojení. Zatím se nikam nechystám. Od čtvrtka mám od doktorky nařízený klidový režim, takže jsme jen zajeli tam, ať aspoň trochu víme. Ty další dva už jsou na objednání a konají se 2x do měsíce.
13. únor 2012 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13
@hanuu

To vypadá, že ta lekce byla opravdu úplně stejná jako u Miloušů. (co vzít do porodnice - měla i ukázky správných vložek:slight_smile:, kdy přijet, raději víckrát jak pozdě, jak probíhá standardní porod-co nemocnice umožňuje, kde zaparkovat, apod.). Fakt bych neváhala a na ten kurz šla. Jen nevím, co Obilňák. Taky to dělá?
13. únor 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanuu

Přes týden zvou maminky na vyvolávání, proto bývá plněji jak o víkendech. Aspoň tedy u Miloušů, ale to bude asi stejný.
13. únor 2012 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek