• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Těhulky z Brna 2011/2012

14. listopadu 2013 
@vendy26 to je mi jasny, ja bohuzel mela dost lidi v okol co se snazili roky, kolegyne z vycviku 6 let, 3 IVF a kdyz jsem videla jak to s ni mava. Dlasi dokonce sedm let a to byly oba ok. Nastesti vsichni teda uz maji ditka, ale i tak. To na me nejak dolehlo. Vsude miminka, hormony sili :grinning:
@yesu a co beres na chudokrevnost? me ted vysledky posledne vysly dost blbe :-/ tak mam kontorlu v bohunicich uz za mesic.
19. únor 2012 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote já jsem teď úplně bez léků....píchám si jen když letím letadlem a teď si budu píchat v těhotenství....Chodím tam teď každej měsíc.....zatím ty výsledky jsou jakž takž, ale píchání mě nemine!
19. únor 2012 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já chápu... Ale neboj, bude to ok! Tyhle myšlenky, jak přišly, zase rychle odejdou! :wink:
19. únor 2012 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu Já epi-no používám a zatím se mi to zamlouvá. Na začátku jem dala tak 18 cm (nevřila jsem, že lze balónek nafouknout na 30 cm), nyní dám 31,5 cm. Utěšuji se, že i když bude mimčo větší, tak to snad zvládneme s nějakým menším poraněním.
19. únor 2012 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@jancip Určitě ano! Jinak kdy máš další kontrolu? A o příp. vyvolávání dr. zatím nic neříkal?
19. únor 2012 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 V pondělí (nyní se už chodí po 3-4 dnech). O vyvolání zatím nepadla řeč. Na jednu stranu bych už porod vyvolat chtěla, na druhou stranu hodně ženských říká, že je to pak bolestivější, tak nevím.
19. únor 2012 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@yesu no tak to ja jsem na lecich na chudokrevnost denne a na Leidena budu pichat v tehotenstvi ze, ale zvazujeme i td pichani leku na chudokrevnost, ale jsou v sehnani jen mimo CR? taky je pestali dovazet tak bych pro ne jezdila do Vidne...

holky dnes ma Baby park slevu 20% na vse skladem a plati to jak v obchode, tak na netu v eshopu :slight_smile:
19. únor 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Nechci se tě dotknout, ale připadá mi zvláštní, že už několik let trávíš čas na MK, máš vybraný kočárek, výbavičku, trávíš čas v diskuzi, kde jsou všechny těhotné nebo už mají dítě (např. v této), zajímáš se o způsob šátkování, epino - musí to být šíleně deprimující, navíc když víš, že máš nějaké zdravotní potíže a budeš muset prodlužovat studium. Já bych to asi nedokázala a ani by mě to nenapadlo. Trápíš totiž sama sebe. Psala jsi, že chceš být na vše dopředu připravená, proto už se rozkoukáváš, ale tolik let je dlouhá doba a zbytečné trápení. Já teda měla během studia úplně jiné zájmy a vše pak přišlo samo - svatba, barák i těhu. :slight_smile: Tak zkus všechno vypustit z hlavy a začni mít zájem i o jiné věci než je výběr porodnice apod. když to pro tebe není vůbec aktuální.
Určitě se tu s mým názorem ztotožní víc holek. :wink:
20. únor 2012 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@misaskul nekolik let: :astonished: ja nejsem na konikovi ani rok, ale jinak super :grinning:
20. únor 2012 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misaskul jeslti tim nekolik myslis mou registraci 11. rijna 2009, tak to je datum registrace na beremese :grinning:
20. únor 2012 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Nedá mi to nereagovat.... Ještě před chvílí jsi měla album vytvořené v říjnu 2010 a najednou je pryč... Lžeš sama sobě - naprosto zbytečně, @misaskul to nemyslela nijak zle, ale evidentně se přesně trefila... A i kdyby, tak si za tím stůj, ne? Tak to holt řešíš dřív, než se tě to přímo týká...každý to má jinak....
20. únor 2012 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 to album tam porad mam, nevidim duvod proc bych se mela stydet nebo nechodit sem jen proto ze nejsem tehotna, to sem na konika pak nesmi ani ty co jsou po nekolika IVF? Jen nemam potrebu roztrubovat vsude jak dlouho se s manzelem o dite snazime a zda jsme tehotni nebo ne. A rozhodne to nikde a nikomu ani nebudu rikat driv, nez na konci tretiho mesice. Proto me prijde dost vtipne me soudit jen podle toho, ze ve statusu nemam dane ze jsem tehotna a v jakem tydnu. Nebo to snad mohu dite resit jen pokud jsem v uritem stadiu tehotenstvi?
20. únor 2012 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vendy26 a promin, ale prijde me to jako utok od misaskul, prvne napise o mem manzelovi, ktereho nezna, nevi kdo to je a nikdy ho nevidela, ze je prase a pak napise ze jsem divna ze mam vybranou vybavicku...trocha respektu k tomu, ze jsme kazdy jiny, by neskodila, ja tu take nikoho nesoudim :wink: a nevim proc bych mela mit behem studia podle ni jine zajmy, me proste litani po diskotekach a chlastani nebavi, to to mam delat, proto, ze je to pri vysoke bezne a vdat se az pak? Co kdyz me vyhovovalo se odstehovat do vlastniho v 19ti a vdat se? To je snad spatne?
20. únor 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote no abych pravdu řekla, tak jsi jeden z důvodů, proč mě tato diskuze tak nějak omrzela :frowning2: Už to ani tak není o těhulkách z Brna co mají termín porodu 2012 ... jestli se nudíš a hledáš inspiraci nebo názory a teprve plánuješ, tak je tady spousta jiných diskuzí (kde tě nikdo nenutí prozrazovat intimní údaje). Holky to určitě nemyslely zle, jen jim tvoje chování prostě přijde divné ...
A při studiu VŠ se dají dělat i jiné věci než jen chodit po diskotékách, třeba chodit do práce :wink:
20. únor 2012 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 no sorry ale me proste diskuse pro "snazilky" fakt nebavi, abych neresila nic jineho nez kdy mam ovulaci, delala ovulacni testy atd... a fajn, stacilo rici, ze me tu nechcete a ja bych sla...ale do ted to nikdo nerekl krome tebe a nerekla bych ze se tu objevuji tak silene casto, abych ti zkazila celou diskusi
20. únor 2012 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 takze kdyz otehotnim, a budu mit porod do 31.12.2012 tak sem muzu a kdyz ne, tak nesmim jo? :grinning: :grinning: :grinning:
20. únor 2012 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 jo a na narazku chozeni do prace,sorry ale do ted jsem od 15ti let pracovala nonstop, ted nepracuji kvuli statnicim, teda pracuju ale zadarmo pro praxi....takze asi tak
20. únor 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote není snad třeba být tak vztahovačná a naše názory překrucovat :frowning2: Dělej si samozřejmě co chceš, jen potom neprskej když někdo vyjádří svůj postoj, který není zrovna podle tvého gusta :wink:
20. únor 2012 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 neprekrucuju je, jen rikam, ze kdyz vadilo, ze tu jsem, mohly jste to napsat na rovinu a odsuzovat me jen proto, ze mam vybranou vybavicku a nejsem tehotna....fajn tak to tak mam a co ma byt? nevim proc by me chovani melo byt divne, jen proto, ze neni stejne jako u vsech?
20. únor 2012 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Já myslím, že to @misaskul nemyslela zle. Jen ji přijde zvláštní, o jaké věci se zajímáš tak moc dopředu, což mě tedy taky trochu. Ale to je samozřemě Tvá věc. Ale má pravdu v tom, že se tak budeš spíš trápit. Psala jsi, že na Tebe dolehlo, že jsou všude samá miminka a vám se nedaří. Ono se může zadařit hned, ale může to taky chvíli trvat a pak člověk znervózní a je ve stresu. A tím, že už budeš mít vše vybráno a zjištěno, tak to může být horší. Proto, jak psala misaskul, je lepší to prostě někdy pustit z hlavy a ono to pak jde, ani člověk neví jak. Myslím si, že to byla spíš rada myšlena v dobrém, ne navážení se do Tebe.
20. únor 2012 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jancip a proc je to moc dopredu? jen proto, ze me dnes nevysel test? A co kdyz zitra vyjde? Tak uz to moc brzo nebude? Kde je ta hranice? Ano dolehlo to na me, v patek jedna kamoska nechtene tehotna, v sobotu druha chtene a v nedeli dalsi...tak me logicky hlodalo proc my ne. A co me leda tak znervozni je chozeni do dikusi snazilek a reseni ovulace, teploty, hustoty hlenu, cyklu a ja nevim ceho vseho...to je pro me stresor, ne to, jestli mam vybrany kocarek nebo ne...
20. únor 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Dopředu podle mě je řešit porodnici, mít vybraný kočerek apod. v momentě, kdy žena ještě není těhotná. Nikdy totiž neví, kdy se zadaří. Může to být zítra, za měsíc, za rok, za dva, ale třeba ani to ne. A za tu dobu může být situace v porodnicích úplně jiná, budou jiné kočárky a tak. Ale jak jsem psala, je to samozřejmě Tvá věc. Já jen vím, že když se na to holky upnou, "žijí" mimenkem a ono se nedaří, tak se pak prostě trápí. A když to pak pustí z hlavy, "vyřeší to" jinak, tak pak se mnohdy nečekaně zadaří.
20. únor 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@jancip tak kocarek jsem myslim psala nejmin stokrat, ze v nem mam jasno od doby, co ho mela kamaradka, tenkrat kdyz jsem ji vozila malou jsem se utvrdila v tom, ze jiny nechci. Porodnici vybranou nemam ale nevidim duvod proc nesbirat info. Nemyslim si, ze bych zila miminkem, ze bych se na to upinala, to vypada trochu jinak. Jen proste chci mit predstavu co dite potrebuje, co vybavicka, nejlepe mit na vse pripravene zazemi, finance a jestli otehotnim dnes nebo za rok je jedno.
20. únor 2012 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mitote Devět měsíců je poměrně dlouhá doba, aby člověk zjistil, co miminko potřebuje za výbavičku, ale to je opravdu Tvá věc. Navíc, ono se to pak stejně ještě upraví dle aktuálních potřeb. Stejně tak musíš sama nejlépe vědět, zda se budeš trápit, když se nebude dařit. Já osobně, kdybych se "chystala" takto dopředu a ono se nedařilo, tak bych se trápila.
20. únor 2012 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip no vidis a me devet mesicu prijde silene malo, kdyz pripoctu ze budu treba na rizikovem nebo ze me bude zle, tak se cas krati....ja nemam pocit, ze bych se trapila, trapeni vypada jinak, to bylo kdyz se po sesti letech snazeni kolegyne pri pohledu na miminko slozila...ja to zatim beru tak, jak to je a asi i nejspis v kvetnu a cervnu snazeni prerusime abych nerodila na statnice :grinning: ja sem proste asi nikam nepatrim, nejsem ani plnohodna snazilka co denne pozoruje ovulaci a denne se miluje s manzelem a nemuze se dockat doby kdy ma dojit/nedojit menstruace a ani nejsem tehotna...tak babo rad :slight_smile:
20. únor 2012 ve 23:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
abych nezapomněla (už nevím komu jsem tady slíbila, že mu písnu info), minulý týden jsme byli s manželem na té informační schůzce před porodem v Bohunicích a a také jsme měli fajn porodní asistentku :slight_smile: Vysvětlila nám jak probíhají jednotlivé doby porodní, kdy jet do porodnice a taky kudy, co si sebou vzít pro sebe a pro miminko (a co stačí když přiveze manžel později), jaké jsou možnosti porodu, pak názory na klistýr, epidurál apod.
Na závěr jsme si prohlédli porodní sálky a poporodní pokoje na šestinedělí. Celkově jsem z toho měla dobrý dojem, hlavně z přístupu personálu :slight_smile:
21. únor 2012 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@clara.7 díky moc zainfo :slight_smile: jsem ráda, že máš docela pozitivní dojem,,, si už to nebudu řešit a prostě pokud bude v Bohu místo, tak půjd tam,, ještě půjdeme pak na tu info schůzku a uvidíme,,ale myslím, že jsemuž rozhodnutá :slight_smile:
21. únor 2012 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@clara.7 já na tebe zrovna myslela, že ti musím napsat, jestli jste v těch Bohunicích byli a jak se ti tam líbilo.
Na mě to zapůsobilo v podstatě stejně :slight_smile:
21. únor 2012 v 08:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jancip jak jsi dopadla na kontrole?
21. únor 2012 v 08:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@romca13 já fakt mylsím, že v Brně člověk neudělá chybu u žádné porodnice, tak je to jen o pocitech. No a snad budeme všechny spokojené tam, kde si to nakonec vybereme :slight_smile:
21. únor 2012 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek